Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

W sprawie smogu

Jak czytam tak intensywne i gwałtowne medialne zainteresowanie smogiem , to już wiem że rządzący będą znowu chcieli sięgnąć do naszych kieszeni. Po prostu swoje nieudolne rządy oraz ciasnotę umysłową zrzucają na nas. Ale to już było . Przypomnę okres rządów v-ce premiera i ministra finansów Balcerowicza. Po ok 2 tygodniowej zmasowanej informacji w mediach o tym jak to kierowcy leją olej opałowy do samochodów stwierdził ( cytuję z pamięci a więc sens jest identyczny a słowa mogą być poprzestawiane) : „W związku z tym , że państwo nie może sobie poradzić z kierowcami stosującymi olej opałowy do pojazdów należy podnieść akcyzę by nie było dużej różnicy cenowej między olejem opałowym a napędowym” . Więc krótko mówiąc „państwo nie może sobie poradzić „ pod jego rządami to powinien natychmiast złożyć rezygnację i zająć się np. melioracją czyli kopaniem i czyszczeniem łopatą rowów. Moi rodzice , rok wcześniej przed wystąpieniem geniusza Balcerowicza , w czasie remontu kapitalnego wymienili piece węglowe na skomputeryzowany piec na olej opałowy i gorzko tego pożałowali . Dzisiaj mając po 85 lat noszą wiadra z węglem i popiołem gdyż nie jest ich stać na opał opałowy . Ja po doświadczeniach rodziców w czasie budowy zamontowałem do ogrzewania kondensacyjny piec gazowy. I po kilka krotnej podwyżce cen gazu zmuszony byłem równolegle zamontować piec opalany węglem i ogrzewam w ten sposób dom. Różnica w cenie: ogrzewanie domu gazem przez 2 miesiące równoznaczne jest z zakupem węgla na cały okres zimowy. Dla porównania dodam że cena jednostkowa w euro gazu w Niemczech (Westfalia) do ogrzewania domu jest niższa niż u nas . Nie będę do tego dodawał sprawy zarobków i możliwości kupna za jedną wypłatę .

Dofinansowanie do kupna pieca nie ma sensu gdyż koszty eksploatacji są za wysokie i wielu rodzin nie będzie na to stać. Propozycje rozwiązania smogu i poprawienia jakości powietrza: Natychmiast obniżyć akcyzę i inne na olej opałowy oraz gaz . Obniżyć cenę energii elektrycznej do celów grzewczych- takie rozwiązania są w niektórych krajach. Ponownie uruchomić do transportu miejskiego linie trolejbusowe ( pamiętacie jeszcze co to jest). Wprowadzić autobusy elektryczne w strefach zagrożonych smogiem: Kraków , Górny Śląski i inne a nie kopcące Ikarusy czy Jelcze.

To są moje sugestie ale jeśli rządzący nie mają pomysłów z wyjątkiem ukarania społeczeństwa to proszę Was , także Radnych , złóżcie rezygnacje w przeciwnym wypadku niewiele młodzieży pozostanie w kraju .

zgłoś komentarz
Długi i wyczerpujący post. Zgadzam się z autorem tematu. AFERA SMOGOWA TO ŚCIEMA! SMOG ZAWSZE BYŁ!
zgłoś komentarz
posparcerujcie sobie wieczorem w okolicy  kolejowej kosciuszki i wtedy ocencie czy to ściema . Smród jakims plastykiem i chemią. Ostrzegam przed zjadaniem czegokolwiek z ogródków działkowych w Chojnowie. To zywnośc w 100% skazona
zgłoś komentarz
posparcerujcie sobie wieczorem w okolicy  kolejowej kosciuszki i wtedy ocencie czy to ściema . Smród jakims plastykiem i chemią. Ostrzegam przed zjadaniem czegokolwiek z ogródków działkowych w Chojnowie. To zywnośc w 100% skazona
Jak widzę nie zrozumiałeś mojego wpisu. Nie pisałem o tym że nie ma zanieczyszczonego powietrza . Pisałem o tym że te pomysły rządzących mające zrzucić winę na mieszkańców i ich i tylko ich obciążyć kosztami zmian na lepsze to tak jak by leczyć syfa pudrem . I to by było na tyle
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.