Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

15 May 2020, admin, All comments: 0
15 624 butelki wody 1.5 l Jawor Mineral już w szpitalu w Legnicy [ZDJĘCIA]
Akcja "Woda 2" przyniosła niebywały efekt - jest nim ogromna dostawa wody do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. O szczegółach akcji mówi Andrzej Kupczyk - jej inicjator i koordynator.
15 May 2020, Partnerstwo,
Projekty domów na wąską działkę? Nic trudnego!

W polskim krajobrazie na dobre wpisały się wąskie działki, wynikające z historycznych uwarunkowań. Pomimo niewielkich rozmiarów cieszą się one dużą popularnością wśród osób, którym zależy na ekonomicznym i funkcjonalnym rozwiązaniu. Jaki jednak dom wybudować na wąskiej działce? Sprawdzamy wymogi prawne oraz najczęściej wybierane projekty.

15 May 2020, admin, All comments: 0
Akcja #woda2 - pomoc dla legnickiego szpitala.  Cel - 15 000 butelek! [AKTUALIZACJA]
Rozpoczynamy naszą kolejną wspólną akcję! Legnicki szpital potrzebuje wody - pokażmy jeszcze raz naszą solidarność z pacjentami, którzy nie mogą zobaczyć się ze swoimi bliskimi, wesprzyjmy personel, który od miesięcy toczy walkę z Covid-19. To nasz najbliższy szpital!
14 May 2020, admin2, All comments: 1
14 maja: raport w sprawie koronawirusaDzisiaj potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia.
14 May 2020, admin, All comments: 0
Bezpłatne szkolenia on-line dla mieszkańców gminy Chojnów
"E-aktywni mieszkańcy Gminy Chojnów" to nazwa projektu, którego celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy wiejskiej. W jego ramach odbywać się będą darmowe szkolenia, do udziału w których zaprasza Wójt Gminy Chojnów.
14 May 2020, admin, All comments: 0
Kaskadowy pomiar prędkości na lokalnych drogach
Od godziny 6:00 na drogach powiatu legnickiego trwają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
14 May 2020, admin, All comments: 0
Muzeum Regionalne szykuje się do otwarcia
Po dwóch miesiącach od zamknięcia, chojnowskie Muzeum Regionalne przygotowuje się do ponownego udostępnienia zbiorów.
13 May 2020, admin2, All comments: 1
13 maja: raport w sprawie koronawirusaNa terenie Legnicy i powiatu legnickiego potwierdzono dziś 8 nowych przypadków zakażenia.
13 May 2020, Andrzej Kupczyk, All comments: 0
250 sztuk profesjonalnych przyłbic juz w Niebieskim ParasoluDzień dobry Państwu. Jak widać konkretne porządne przyłbice. Informuję, że dostarczyliśmy już do Niebieskiego Parasola .To nie mała darowizna. Opiszę to w podsumowaniu pomocy dla Niebieskiego Parasola.
13 May 2020, admin, All comments: 6
Rząd znosi kolejne ograniczenia
Zgodnie z zapowiedziami, rząd ogłosił trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni.
13 May 2020, admin, All comments: 0
MOPS informuje o wsparciu dla osób pozostających na kwarantannie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o wsparciu dla osób objętych kwarantanną domową oraz pozostającym w izolacji domowej - zwłaszcza osobom samotnym, chorym i seniorom.
13 May 2020, admin, All comments: 0
Utylizacja azbestu w gminie Chojnów. Ostatnie dni na składanie wniosków

15 maja kończy się termin składania wniosków o dofinansowanie prac związanych z utylizacją azbestu. Finansowaniu podlegają koszty z zakresu usuwania, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest.

12 May 2020, admin2, All comments: 5
12 maja: raport w sprawie koronawirusa

Dziś 3 osoby z terenu powiatu legnickiego otrzymały status ozdrowieńców. Są to 3 kobiety w średnim wieku.

12 May 2020, Anna Petroczko, All comments: 0
Pomoc dla osób na kwarantannie
Wczoraj dowiedzieliśmy się, że niektórzy z mieszkańców Chojnowa, zawodowo związani z Niebieskim Parasolem oraz ich rodziny, borykają się z problemami dnia codziennego, które są konsekwencją obowiązkowych kwarantann.
12 May 2020, admin, All comments: 0
Koleje Dolnośląskie przywróciły kolejne połączenia
11 maja powróciły kolejne połączenia Kolei Dolnośląskich. Korekta rozkładu uwzględnia również zmiany w kursowaniu kilku połączeń.
12 May 2020, admin, All comments: 2
12 praw jazdy zatrzymanych za nadmierną prędkość. Rekordzista złapany w Kolonii Kołłątaja
- Wysokie mandaty, 10 punktów karnych i przymusowe 3 miesięczne wakacje od kierowania pojazdami, to finał weekendowej jazdy 12 kierujących z prędkością, ponad 100 km/h na obszarze zabudowanym - podsumowuje lokalna policja. Rekordzista szalał na drogach gminy Chojnów.
11 May 2020, admin2, All comments: 0
11 maja: raport w sprawie koronawirusa

Legnicki Sanepid przekazał dziś przykre informacje o śmierci dwóch starszych pensjonariuszy Niebieskiego Parasola, którzy byli hospitalizowani.

11 May 2020, Partnerstwo,
Innowacja w świecie mebli medycznych - czym jest łóżko Wersa?
Rozwój innowacji można dostrzec w wielu branżach. Niewątpliwie do świata innowacji należy branża medyczna. Nowe, wprowadzane na rynek produkty nie tylko zaskakują, ale też wspomagają personel medyczny w pracy, pomagając pacjentom wrócić do zdrowia. Łóżko Wersa to doskonały przykład innowacji w świecie mebli medycznych. Co je wyróżnia?
11 May 2020, Andrzej Kupczyk, All comments: 0
Andrzej Kupczyk: 1000 sztuk półmasek z filtrem FPP3 za 11 000 zł już w Niebieskim Parasolu
Informuję, że środki ochrony bezpośredniej w postaci niezwykle poszukiwanych masek z filtrem FPP3 dotarły już do celu! Pani Prezes Niebieskiego Parasola odebrała przesyłkę.
11 May 2020, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 2
Mieszkańcy gminy Chojnów wspierają „Niebieski Parasol”

Błyskawiczną akcję wsparcia podopiecznych i pracowników Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „Niebieski Parasol” w Chojnowie walczących z koronawirusem przeprowadzili mieszkańcy Gminy Chojnów oraz Miasta Chojnowa. Koordynatorem zbiórki była Jolanta Bekaluk - Pyrz – Radna Powiatu Legnickiego i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywej.

Sklep Bigform