Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena

Wiadomości

18 December 2019, admin2, All comments: 0
Człowieczy los… - za nami koncert charytatywny w PZS

Wczoraj wieczorem w Powiatowym Zespole Szkół odbył się wyjątkowy koncert charytatywny połączony z licytacją, z której środki zostaną przeznaczone na wsparcie dwóch pań zmagających się z chorobą nowotworową: p. Elżbiety Brylak – mamy absolwentki PZS; oraz p. Ewy Turczyn – pracownicy szkoły.

18 December 2019, admin, All comments: 0
Młodzieżowy Zespół Doradczy Starosty rozpoczął działanie
17 grudnia miało miejsce inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Starosty Legnickiego. Najważniejszym punktem spotkania były wybory przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza. Na czele zespołu stanął Wiktor Ziembowicz.
18 December 2019, admin, All comments: 0
Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 szczyci się swoją szopką bożonarodzeniową
Gościliśmy dzisiaj w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2, gdzie zaprezentowana została szopka bożonarodzeniowa, którą przygotowali podopieczni ośrodka. Zobacz zdjęcia.
18 December 2019, admin, All comments: 0
Radni podejmą uchwałę w sprawie budżetu gminy Chojnów na 2020 rok
Już jutro w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów jedna z najważniejszych sesji Rady Gminy w ciągu całego roku. Jej głównym punktem będzie podjęcie uchwały w sprawie budżetu Gminy Chojnów na rok 2020.
18 December 2019, admin, All comments: 0
Chojnowski basen informuje o godzinach otwarcia w okresie świąteczno-noworocznym
Okres świąteczno-noworoczny przynosi nam zmiany w godzinach funkcjonowania chojnowskiego Basenu Miejskiego.
17 December 2019, admin, All comments: 0
Świąteczne spotkanie Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 [ZDJĘCIA]
Korzystając z zaproszenia gościliśmy dzisiaj w Ceglanym Dworku, gdzie odbyło się świąteczne spotkanie zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2.
17 December 2019, admin, All comments: 0
Amazon Stem Kindloteka otwarta w Krzywej [ZDJĘCIA]
W Gminnej Biblitece Publicznej w Krzywej w obecności władz gminy Chojnów oraz przedstawicieli firmy Amazon oficjalnie otwarto Kindlotekę Stem - interaktywny kącik z zestawem e-booków, czytników Kindle, oraz mini robotów. To miejsce, które ma wspierać dzieci w odkrywaniu oraz poznawaniu technologii.
17 December 2019, admin, All comments: 0
UKKS Oriens zakończył projekt Bike&Fun. Jego efektem są nowe pomieszczenia klubowe [ZDJĘCIA]
W budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Konarskiego oficjalnie oddano do użytku pomieszczenie serwisowe oraz pomieszczenie przeznaczone do treningów zimowych dla kolarskiego klubu UKKS Oriens. Remont został zrealizowany dzięki dotacji od Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. na realizację projektu Bike&Fun.
17 December 2019, admin, All comments: 0
Jutro czeka nas nocna przerwa w dostawie wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o planowanej przerwie w dostawie wody, która nastąpi w nocy z 18 na 19 grudnia.
16 December 2019, Partnerstwo,
Zaplanuj wyjątkowe święta z chojnowską Mrówką [WYNIKI KONKURSU]
Już za nieco ponad miesiąc siądziemy do świątecznego stołu. Nadszedł czas by przygotować się na Boże Narodzenie i sprawić by ten czas był wyjątkowy i magiczny. Pomocną dłoń jak zawsze wyciąga chojnowski market Mrówka - zapoznaj się z jej ofertą i spraw sobie i najbliższym wyjątkowy prezent.
16 December 2019, admin, All comments: 0
Rodzinną zabawą klub Talent Chojnów zakończył rok [ZDJĘCIA]
Rodzinnym turniejem sportowym w hali przy ulicy Matejki rok 2019 zakończyli podopieczni klubu piłkarskiego Talent Chojnów. W sportowych zmaganiach udział wzięli tym razem również rodzice dzieci.
16 December 2019, admin, All comments: 0
Prezenty dla seniorów z Niebieskiego Parasola. Przedświąteczna wizyta Mikołaja
W minioną sobotę Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjny Niebieski Parasol odwiedzili Mikołaje związani z akcją "Prezent dla Seniora". Cele akcji? Dać starszym osobom uśmiech i oderwać ich od szarej i smutnej rzeczywistości, z którą zmagają się każdego dnia.
16 December 2019, admin, All comments: 0
Prośba o pomoc dla rodziny z Gromadki, którzy stracili wszystko w pożarze domu
12 grudnia około godziny 22:00 w Gromadce wybuchł pożar w jednym z domów. Mieszkała tam 4-osobowa rodzina, chłopiec - 10 lat, chłopiec 1.5 roku wraz z rodzicami. Starszy z synów obudził się w momencie kiedy ogień już zajął cześć domu, wszyscy spali... Obudził rodziców, wyszli tak jak stali. Stracili wszystko.
16 December 2019, admin, All comments: 1
Historyczna chwila dla gminy Chojnów. Rokitki zyskały bezpośrednie połączenie z Warszawą
Nowy rozkład jazdy pociągów niesie nam wiele pozytywnych zmian. Jedną z najważniejszych jest wprowadzenie bezpośredniego połączenia kolejowego Rokitek z Warszawą.
15 December 2019, admin, All comments: 0
Świąteczny jarmark na chojnowskim Rynku. Zobacz zdjęcia
Od godzin południowych chojnowski Rynek przemieniał się w miejsce tętniące atmosferą zbliżających się świąt - wszystko za sprawą tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
13 December 2019, admin, All comments: 1
Wieczorny spacer po Rynku. Magia świąt w Chojnowie
Czy mieliście już okazję zasiąść w saniach Mikołaja? Jeżeli nie, to warto wybrać się na chojnowski Rynek, który jak zawsze w okresie przedświątecznym mieni się blaskiem tysiąca światełek.
13 December 2019, admin, All comments: 0
W Starostwie Powiatowym zaprezentowano drugą część "Pamiętnika pokoleń"
W legnickim Starostwie Powiatowym odbyła się promocja drugiej części "Pamiętnika Pokoleń", publikacji, którą tworzą historie nadesłane na konkurs historyczno-literacki "Nasza ziemia, nasz dom - pamiętnik pokoleń c.d.".
13 December 2019, admin, All comments: 0
Chojnowska biblioteka po niewielkim remoncie
Przy okazji rocznicowego spotkania Miejskiej Biblioteki Publicznej zajrzeliśmy do jej budynku, gdzie w minionych tygodniach prowadzony był niewielki remont.
13 December 2019, admin, All comments: 0
Świąteczny koncert w Domu Kultury
Kolędy i świąteczny repertuar zagości w Domu Kultury. Wszystko za sprawą koncertu przygotowanego przez MOKSiR oraz Pracownię Wokalną Agnieszki Justyny Szumiło.
12 December 2019, admin, All comments: 0
Miejska Biblioteka Publiczna świętowała siedemdziesiąt lat istnienia [ZDJĘCIA]
W Domu Schrama zakończyła się uroczystość z okazji siedemdziesięciolecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.