Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

17 June 2020, admin,
25-lecie parafii. Konferencja popularno-naukowa w chojnowskiej farze
Duszpasterze chojnowskich parafii oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej zapraszają na wykłady zaplanowane w ramach konferencji popularno-naukowej pod hasłem "W trosce o tożsamość narodową i pamięć historii" oraz wydarzenia związane ze świętowaniem 25. rocznicy powstania Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.
17 June 2020, admin, All comments: 0
Biała: Pijany, poszukiwany i z dożywotnim zakazem kierowania przewoził dzieci bez fotelików
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego i kompletnie pijanego kierowcę, który prowadził samochód mimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami, przewożąc dwójkę dzieci bez urządzeń zabezpieczających. 34-latej był poszukiwany przez policję celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności.
17 June 2020, admin, All comments: 0
Strefy zapowietrzenia w gminie Chojnów. Czym grozi zgnilec złośliwy?
W pierwszej połowie czerwca Wojewoda Dolnośląski wprowadził na terenie kilku miejscowości gminy Chojnów strefy zapowietrzenia. Działanie to ma przyczynić się do przeciwdziałania zgnilcowi amerykańskiemu.
17 June 2020, Starostwo Powiatowe,
Zapraszamy do Powiatowego Zespołu Szkół
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie ruszył z rekrutacją i zaprasza do skorzystania ze swojej oferty edukacyjnej...
16 June 2020, admin, All comments: 0
Spotkanie dla mieszkańców Kolonii Kołłataja i Kolonii Biała. Tematem budowa kanalizacji
Sołectwo Kolonia Kołłątaja oraz Urząd Gminy Chojnów informują o spotkaniu dla mieszkańców Kolonii Kołłątaja oraz Kolonii Biała, podczas którego omówiony zostanie temat budowy kanalizacji w tej części gminy.
16 June 2020, admin, All comments: 0
Niebieski Parasol wyszedł z czerwonej strefy. Od jutra możliwe odwiedziny
Niebieski Parasol powraca do normalności. Kilka dni temu wszyscy pracownicy otrzymali drugi negatywny wynik testu. Od jutra możliwe będą odwiedziny u pacjentów.
16 June 2020, admin, All comments: 0
Basen Miejski: Przesunięcie terminu otwarcia pływalni
Basen Miejski w trosce o bezpieczeństwo klientów przesuwa termin otwarcia. Na miejscu konieczne są działania naprawcze.
15 June 2020, admin, All comments: 2
Trwa trzecia edycja konkursu "Dworzec Roku". Czy chojnowska stacja zasługuje na ten tytuł?
Dworzec w Chojnowie to przykład pięknej architektury kolejowej. Za sprawą remontu dziś jest prawdziwą chlubą ziemi chojnowskiej. Czy zasługuje na tytuł "Dworca Roku"? Organizatorzy konkursu zachęcają do zgłaszania tej kandydatury. - Myślę, że dworzec w Chojnowie zasługuje na ogólnopolską uwagę, do tego jednak potrzebne jest zgłoszenie go do konkursu i zainteresowanie mieszkańców - tłumaczy Krzysztof Ruciński z Fundacji ProKolej.
15 June 2020, admin, All comments: 0
Wakacyjna korekta rozkładu jazdy
Od 14 czerwca obowiązuje korekta kolejowego rozkładu jazdy. Aktualizacja obejmuje połączenia zarówno PKP jak i Kolei Dolnośląskich. Szczegółowy i aktualny rozkład jazdy publikujemy na łamach naszego portalu.
15 June 2020, Alina Kozubska, All comments: 0
Nagroda II stopnia w konkursie z okazji 85-lecia SKO dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie!

Nadal funkcjonujemy w trudnym dla nas wszystkim czasie, ale są miłe chwile, którymi warto się podzielić. Otóż Szkoła Podstawowa nr 4, która już od kilku, a nawet kilkunastu lat promuje oszczędzanie zdobyła nagrodę II stopnia w konkursie zorganizowanym przez bank PKO BP z okazji 85-lecia Szkolnych Kas Oszczędności!

13 June 2020, admin, All comments: 0
Zatrzymani sprawcy zuchwałej kradzieży w Chojnowie
Chojnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do której doszło na terenie jednej z posesji w Chojnowie. 
12 June 2020, admin, All comments: 0
IMGW ostrzega: Burze z gradem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.
12 June 2020, admin, All comments: 0
#GaszynChallenge: Pracownicy Starostwa odpowiadają na wyzwanie Urzędu Gminy Chojnów
Pracownicy Starostwa Powiatowego przyjęli wyzwanie Urzędu Gminy Chojnów oraz OSP Raczkowa. #GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste. Osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic.
12 June 2020, Partnerstwo,
Wielkie otwarcie nowego salonu łazienek „Płytki Rokitki”

Od 15 do 20 czerwca zapraszamy wszystkich na wielkie otwarcie nowego salonu łazienek "Płytki Rokitki". Czekają na Państwa atrakcyjne rabaty na wybrany asortyment, wyjątkowe promocje, loteria z nagrodami, słodki poczęstunek.

11 June 2020, admin, All comments: 2
Zmiana w basenowym cenniku
Basen Miejski w Chojnowie informuje o zmianie cen biletów wstępu na basen. Obiekt od 15 czerwca wznawia funkcjonowanie po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią.
11 June 2020, Partnerstwo,
Bistro u Sabcia - Orły Gastronomi 2020
Wielu osobom Plebiscyt Orły Gastronomii jest już znany- to zestawienie najlepszych firm z branży gastronomicznej w danej okolicy i w skali całego kraju.
10 June 2020, admin, All comments: 0
Wiosenna lustracja dróg w naszym powiecie
W powiecie legnickim rozpoczęła się wiosenna lustracja dróg. Celem działań jest weryfikacja poprawności w oznakowaniu oraz sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Policja zwraca się z apelem o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu.
10 June 2020, admin, All comments: 0
Powiatowy Rzecznik Konsumentów wznawia dyżury w Chojnowie
Powiatowy Rzecznik Konsumentów Tomasz Strojek informuje o wznowieniu dyżurów zewnętrznych na terenie powiatu legnickiego. Konsultacje odbywać będą się przy zachowaniu najwyższych  standardów bezpieczeństwa.
10 June 2020, admin, All comments: 1
#GaszynChallenge: Lokalni strażacy oraz pracownicy Urzędu Gminy pompują dla Wojtka
Najpierw strażacy - potem pracownicy urzędu. Gmina Chojnów włączyła się w akcję #GaszynChallenge, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą dla Wojtka - ciężko chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.
09 June 2020, admin, All comments: 0
Drugi dzień matur. Czas na matematykę [ZDJĘCIA]
W Powiatowym Zespole Szkół rozpoczął się drugi dzień egzaminów maturalnych. Abiturienci przystąpili dzisiaj nad ranem do obowiązkowego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Również dzisiaj zdających obowiązywał reżim sanitarny.
Sklep Bigform