Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wiadomości

15 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczynają się prace polowe. Rolnicze maszyny częściej na drogach
Wraz z nastaniem wiosny rozpoczyna się intensywny okres dla każdego rolnika. Dla pozostałych kierowców oznacza to zwiększenie liczby pojazdów rolniczych na drogach publicznych. Poruszanie się takimi maszynami wymaga jednak od kierujących nie tylko odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, ale i dużych umiejętności. Niestety, przepisy ruchu drogowego wciąż są często lekceważone.
14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Minister Edukacji potwierdza termin matur. PZS publikuje harmonogram
- Nie ma najmniejszych powodów, żeby przesuwać matury, ruszają 4 maja - zadeklarował we wczorajszej Porannej rozmowie w RMF FM Przemysław Czarnek - Minister Edukacji. Resort deklaruje, że egzaminy będą łatwiejsze, co spowodowane jest obniżeniem wymagań.
14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punk Rock Live 9 i 1/2. Online zagrają Wara, Polish Fiction i Radcurie
W sobotę kolejna edycja Punk Rock Live, tym razem bez udziału publiczności z transmisją na żywo w internecie. Na scenie wystąpią Wara, Polish Fiction oraz Radcurie.
14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rząd otwiera żłobki i przedszkola oraz przedłuża pozostałe obostrzenia
Rząd poinformował o kolejnym przedłużeniu obowiązujących obostrzeń. Wyjątkiem będą żłobki i przedszkola, które od 19 kwietnia będą otwarte dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.
14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Połączenia kolejowe z Görlitz wstrzymane do połowy maja
12 kwietnia Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursowanie pociągów do Görlitz. Decyzja spowodowana jest nowymi ograniczeniami epidemicznymi po stronie niemieckiego przewoźnika. Wstrzymanie połączeń ma obowiązywać do 21 maja.
13 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmarł Franciszek Sokołowski. UG: Wielka strata dla środowiska kulturalnego naszej gminy
- Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Franciszka Sokołowskiego, wieloletniego kierownika muzycznego zespołu „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic - poinformował wczoraj na facebookowym profilu Urząd Gminy Chojnów.
13 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wiosenna lustracja dróg w powiecie legnickim
W powiecie legnickim rozpoczęła się wiosenna lustracja dróg. Masz uwagi i spostrzeżenia dotyczące organizacji i oznakowania ruchu? Możesz je przekazać policji.
13 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat
Wiosenna aura sprzyja pracy na polach czy działkach. Wielu z nas decyduje się na wiosenne porządki; niestety - zdarzają się osoby, które decydują się również na wypalanie traw. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat.
13 kwiecień 2021, Partnerstwo,
Ruszają wirtualne Dni Otwartych Drzwi 2021 w PWSZ im. Witelona w Legnicy
Zapraszamy na wirtualne Dni Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Odwiedzić nas można poprzez stronę internetową – www.dod.pwsz.legnica.edu.pl lub oficjalną stronę uczelni.
12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Drugie podejście do przetargu na budowę skateparku i pumptracka
Urząd Miejski opublikował ogłoszenie o zamówieniu na realizację terenu rekreacyjnego nad rzeką, w skład którego ma wejść pierwszy chojnowski skatepark i pumptrack. To już drugie podejście do tego konkursu ofert. Wcześniej budżet inwestycji założony przez UM był niższy od wszystkich złożonych w konkursie ofert.
12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Rokitki posprzątanie. Czas na porządkowanie Chojnowa?
W minionym tygodniu informowaliśmy o akcji sprzątania w Rokitkach. Dzięki zaangażowaniu jednej osoby zapełnionych zostało około 85 worków, które zostały odebrane przez Urząd Gminy. Na horyzoncie pojawiają się jednak kolejne osoby, którym nie jest obojętne nasze otoczenie.
12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niedźwiedzice. Prowadziła pojazd, mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie
W miniony weekend działająca na terenie naszego powiatu policja wyeliminowała z dróg pięciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości, bądź środka działającego podobnie do alkoholu kierowali pojazdami. Do jednego z zatrzymań doszło w Niedźwiedzicach.
12 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Strażacka pomoc dla ratowników medycznych. Zdjęcia
Służby ratunkowe – straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe – interweniowały w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Kościuszki.
10 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Nieodpowiedzialne zachowanie podczas spaceru z pupilem może nas sporo kosztować
10 kwietnia w życie wchodzi rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Wśród nowych przepisów, znalazł się istotny zapis dla posiadaczy zwierząt.
09 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
144 nowe zakażenia od początku tygodnia. Duży wzrost w piątek
W ciągu minionej doby u 65 mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Od początku tygodnia zarejestrowano 144 nowe zakażenia.
09 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bez uprawnień i z ponad promilem za kierownicą. Samochód bez badań technicznych i OC
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi miał w organizmie ponad promil alkoholu. To jednak nie wszystko...
09 kwiecień 2021, Starostwo Powiatowe,
780 rocznica Bitwy pod Legnicą
9 kwietnia przypada 780 rocznica bitwy pod Legnicą. W 1241 roku na terenie miejscowości Legnickie Pole starły się ze sobą armia mongolska i rycerze księcia Henryka Pobożnego.
09 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
A4: Samochód w rowie
Samochód w rowie - to efekt zdarzenia do którego doszło nad ranem na 77 kilometrze autostrady A4. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.
08 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poniedziałkowa zmiana godzin pracy w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego
W najbliższy poniedziałek czeka nas zmiana godzin obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego. Sytuacja spowodowana jest wyłączeniem systemu CEPiK.
08 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Gminy: Przerwa w dostępie do internetu i telefonów. Nieczynne kasy
Urząd Gminy informuje o przerwie w dostępie do internetu i telefonów w Urzędzie Gminy Chojnów, GZGKiM oraz GOPS. Utrudnienia potrwają do 12 kwietnia.