Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wiadomości

10 kwiecień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
10 kwietnia: raport w sprawie koronawirusa
Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, dziś potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w gminie Chojnów.
10 kwiecień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
COVID-19 w gminie Chojnów – potwierdzony przypadek

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy, w gminie Chojnów mamy pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa.

10 kwiecień 2020, admin,
Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Chrystusa
W kolejny dzień Triduum Paschalnego upamiętniamy śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Dzisiaj kościół łaciński nie sprawuje liturgii eucharystycznej.
10 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja: Nie wszyscy mieszkańcy powiatu legnickiego stosują się do zasad kwarantanny
Wobec pięciu mieszkańców powiatu legnickiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy nałożył karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych, za złamanie zasad kwarantanny.  Policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają obowiązek przebywania w określonym miejscu przez 14 dni.
10 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczystość na której spotkamy się wszyscy. Organizator uchyla rąbka tajemnicy
Coraz więcej osób włącza się do akcji pomocy dla naszych szpitali i lokalnych stacji Pogotowia Ratunkowego. Jej kulminacją ma być uroczystość, która będzie mogła się odbyć dopiero po odwołaniu stanu zagrożenia epidemiologicznego. Organizator już teraz uchyla rąbka tajemnicy.
09 kwiecień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
9 kwietnia: raport w sprawie koronawirusa

Na terenie Legnicy i powiatu legnickiego kwarantanną objętych jest 556 osób, a nadzorem epidemiologicznym 5 osób.

09 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rząd wprowadza obowiązek zasłaniania ust i nosa
Od 16 kwietnia każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa, ponadto rząd przedłuża obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.
09 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone
Egzaminy w szkołach podstawowych oraz średnich w tym roku odbędą się najwcześniej w czerwcu. Rząd nie podał jednak jeszcze konkretnego terminu.
09 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Burmistrz informuje o wsparciu dla przedsiębiorców
Burmistrz Miasta Chojnowa informuje o ulgach dla firm w czasie kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Przedsiębiorcy, których działalność została dotknięta konsekwencjami epidemii, będą mogli liczyć m.in. na odroczenia terminu płatności podatków i opłat lokalnych.
09 kwiecień 2020, admin,
Wielki Czwartek. Rozpoczyna się Triduum Paschalne
Dziś Wielki Czwartek - pierwszy dzień Triduum Paschalnego. Dzisiejsze liturgie, które będą odbywać się bez udziału wiernych, upamiętniają Ostatnią Wieczerzę, czyli ustanowienie Eucharystii, a także idei kapłaństwa służebnego.
08 kwiecień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 2
8 kwietnia: raport w sprawie koronawirusa

Apelujemy o pozostanie w domach i przestrzeganie wszelkich zasad ostrożności mających na celu zminimalizowanie ryzyka zachorowania.

08 kwiecień 2020, Andrzej Kupczyk, Wszystkich komentarzy: 11
Akcja "Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie i szpitala w Legnicy"
Szanowni Państwo. Rozpoczynamy szybką akcję! Zbieramy pieniądze na środki ochrony bezpośredniej dla naszego Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie oraz odpowiadamy na apel ze szpitala legnickiego dotyczący zapotrzebowania na pościel jednorazową, poduszki jednorazowe, pościel bawełnianą dla pacjentów.
08 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Areszt dla mężczyzny, który zaatakował nożem ratownika medycznego
Prokuratura Rejonowa w Złotoryi wydała decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla Grzegrza O., który w marcu na podchojnowskim odcinku autostrady A4 zaatakował ratownika medycznego raniąc go nożem.
08 kwiecień 2020, Zesp. Ratownictwa Medycznego, Wszystkich komentarzy: 0
Pracownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego w Chojnowie dziękują za wsparcie
Pracownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego w Chojnowie pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają nas w walce z koronawirusem. Dziękujemy za życzliwość, pomoc oraz wsparcie materialne jakie okazywane jest nam każdego dnia, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, w walce o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców. Dzięki Waszej pomocy doposażeni jesteśmy w niezbędne środki dezynfekcyjne oraz pakiety ochrony osobistej.
07 kwiecień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
7 kwietnia: raport w sprawie koronawirusa

Należy przestrzegać nakazu pozostania w domu oraz stosować wszelkie środki ostrożności mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia.

07 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Terminale płatnicze we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich
- Konduktorzy Kolei Dolnośląskich zostali wyposażeni w mobilne terminale do płatności bezgotówkowych. Od czwartku, 2 kwietnia są dostępne we wszystkich pociągach - informują Koleje Dolnośląskie.
06 kwiecień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 6
6 kwietnia: raport w sprawie koronawirusaWśród mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego wykonano 259 testów. Potwierdzono 4 przypadki zachorowania.
06 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Apel dzieci w walce z koronawirusem
W całym kraju pojawia się coraz więcej apeli o to, by nie ukrywać przez służbami mundurowymi i medycznymi faktu, że możemy być w grupie ryzyka. Warto pamiętać, że ich zdrowie i bezpieczeństwo to także nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
06 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
COVID-19 na legnickim OIOM-ie. Chorzy z miasta i gminy Chojnów będą trafiać do innych szpitali
Na kolejnym oddziale Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy stwierdzony został przypadek zachorowania na COVID-19. Tym razem kwarantanną zostali objęci pacjenci i personel oddziału intensywnej terapii i anestezjologii.
06 kwiecień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Rzecznik Konsumentów zwraca uwagę na rażące naruszenia w praktykach niektórych marketów
Tomasz Strojek - Miejski i Powiatowy Rzecznik Konsumentów potępia praktyki stosowane przez niektóre markety. Klienci muszą dokonywać zakupów korzystając ze sklepowych wózków a także nie mogą korzystać z własnych toreb i siatek. - Należy wskazać, że takie praktyki są bardzo rażącym naruszeniem w dobie panującego wirusa Covid 19, jak również ograniczają prawa konsumenta – stwierdza rzecznik.
Sklep Bigform