Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Wiadomości

04 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pościg za złodziejem z Chojnowa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności
Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czasie wolnym od służby zatrzymał 28-letniego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Policjant podjął pościg za złodziejem i udaremnił mu ucieczkę. Prokurator Rejonowy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
04 grudzień 2020, Partnerstwo,
Nasza mistrzyni Emilia!

Uczennica Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie Emilia Dziurbiel zajęła II miejsce w konkurencji kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce sportowej w Chorzowie. To wielkie wyróżnienie i niezwykłe osiągnięcie stało się powodem zaproszenia Mistrzyni wraz z rodzicami do naszego Starostwa.

04 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy bokserzy z medalami i szansą na złoto
Do 6 grudnia w Sokółce (woj. podlaskie) trwają Mistrzostwa Polski w Boksie Juniorek, Młodzików i Młodziczek. Klub Champion Chojnów na ringu reprezentują Piotr Gałaszkiewicz (42 kg) i Jakub Grudziński (60 kg).
04 grudzień 2020, Partnerstwo,
Mrówka zaprasza na przedświąteczne zakupy [KONKURS]
Już wkrótce dzień św. Mikołaja, a za nieco ponad miesiąc zasiądziemy do świątecznego stołu. Pomoc w przedświątecznych przygotowaniach oferuje chojnowska Mrówka, który jak co roku w listopadzie, wprowadza do swojej oferty szeroką gamę produktów, dzięki którym bez problemu zorganizujemy święta dla swojej rodziny i zadbamy o ich odpowiednią oprawę - tak by rzeczywiście były dla nas czasem magicznym.
03 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zła jakość powietrza. UM informuje, gdzie powinniśmy zgłaszać fakt spalania odpadów
Aktualna jakość powietrza w Chojnowie jest zła. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu.
03 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jesień pod znakiem remontów dróg [ZDJĘCIA]
Droga Jaroszówka-Zamienice, podobnie jak trzy inne drogi powiatowe, już wkrótce ma uzyskać nową nawierzchnię.
03 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Raport zakażeń. Policja zapowiada nieustanne kontrole
U 16 mieszkańców powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje Ministerstwo Zdrowia.
02 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Kolejny miesiąc prac nad "amfiteatrem" [ZDJĘCIA]
W Parku Śródmiejskim od kilku miesięcy trwa realizacja projektu wybranego kilka lat temu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dawny kamienny ogród ma docelowo stać się amfiteatrem. Sprawdzamy, jak przebiegają prace.
02 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Do 31 grudnia Urząd Gminy czeka na wnioski o przyznanie nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe
Do 31 grudnia w Urzędzie Gminy możemy składać wnioski o przyznanie nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. Podania składać mogą zarówno sportowcy jak i trenerzy będący mieszkańcami gminy wiejskiej Chojnów.
02 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prace remontowe w Powiatowym Zespole Szkół
W ciągu ostatnich miesięcy w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie zrealizowano kilka inwestycji, zaplanowanych w budżecie powiatu legnickiego na 2020 rok. Do końca zmierzają także prace w hali sportowej przy ulicy Matejki.
01 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koronawirus w powiecie legnickim. Aktualne dane
W ciągu minionej doby 15 mieszkańców powiatu legnickiego dowiedziało się o pozytywnym wyniku na obecność wirusa SARS-CoV-2. W statystykach znajdujemy także informację o kilku zgonach.
01 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny krok w ramach międzygminnej współpracy. Celem wspólne pozyskiwanie środków unijnych
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna wygrało przetarg na wykonanie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027. To kolejny krok w ramach współpracy przy zabieganiu o środki unijne.
01 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowy rozkład PKP Intercity przynosi dodatkowe połączenie Dolnego Śląska z Berlinem
Nowy roczny rozkład PKP Intercity, który wejdzie w życie 13 grudnia, przynosi mieszkańcom Dolnego Śląska kilka wartych uwagi zmian. Wśród nowości znalazło się nowe połączenie do Berlina i wygodniejsze podróże z Wrocławia do wybranych miast Polski.
01 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trzeźwy poranek. Kontrole na lokalnych drogach
Od wczesnych godzin porannych trwają policyjne działania pod nazwą "Trzeźwy poranek", która ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
30 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Raport zakażeń koronawirusem
U 9 mieszkańców powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje Ministerstwo Zdrowia.
30 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
50-letni chojnowianin odpowie za kradzież prądu
Nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii elektrycznej grozi 50-letniemu chojnowianinowi, u którego funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie ujawnili nielegalne podpięcie.
30 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Legnickie starostwo planuje remonty kilku dróg w gminie Chojnów
Stan większości dróg powiatowych na terenie naszej gminy jest fatalny, stąd też cieszy każda informacja o planowanych remontach. Zobacz do jakich inwestycji szykuje się legnickie starostwo.
30 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Obowiązek zasłaniania ust i nosa. Gdzie i kiedy? Jakie zasady czekają na nas w miejscu pracy?
Od 28 listopada obowiązują nas nowe ograniczenia. Tzw. "etap odpowiedzialności", o którym informowaliśmy w minionym tygodniu, potrwa do 27 grudnia. Rządzący wciąż wymagają od nas zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.
29 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteka znów otwarta, jednak na specjalnych zasadach
Od 30 listopada znów będziemy mogli korzystać z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konieczne jest jednak wprowadzenie szczegółowych zasad bezpieczeństwa. Biblioteka swoją działalność ogranicza do podstawowych usług.
28 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koronawirus. Piątek - 46, sobota - 17 przypadków
W ciągu minionej doby u 17 mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje Ministerstwa Zdrowia.
Sklep Bigform