Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

25 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wspólne działania drogówki i Inspekcji Transportu Drogowego. Ponad 20 mandatów
Ponad 20 mandatów karnych, jeden zatrzymany dowód rejestracyjny oraz stwierdzone przypadki ingerowania w prawidłowość pomiaru drogomierza - to efekt wspólnych działań lokalnej drogówki i Inspekcji Transportu Drogowego, których celem była eliminacja kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego.
25 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
10 nowych zakażeń. Statystyki z ostatnich dni
W ciągu minionej doby u dziesięciu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
24 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rząd przedłuża obostrzenia do 14 marca. Nowe zasady odnośnie przyłbic i chust
Minister Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział przedłużenie obostrzeń do 14 marca oraz wprowadzenie nowych restrykcji, m.in. zobowiązujących nas do zakrywania ust i nosa wyłącznie maseczkami.
24 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziesięciu poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali wczoraj aż dziesięć poszukiwanych osób. Wśród nich znalazł się 41-letni mieszkaniec gminy Chojnów, poszukiwany dwoma listami gończymi.
24 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatne porady prawne
Do 26 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Każda osoba zainteresowana może w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.
23 luty 2021, admin,
Reklamuj się poprzez artykuł. Dotrzyj do klientów z regionu Chojnowa

Zaprezentowanie się w lokalnym medium umożliwia zaistnienie na miejscowym rynku.

Zachęcamy do ogłaszania się na naszych łamach, przedstawiając szeroką ofertę rozwiązań, które pomogą Ci wypromować firmę, usługę, konkretny produkt czy wydarzenie.

23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
GChBO: Urząd Gminy publikuje listę projektów zakwalifikowanych do głosowania
Urząd Gminy opublikował listę projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach tegorocznej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lokalne samorządy wsparły zakup nowego radiowozu
Wsparcie finansowe z budżetu m.in gminy Chojnów oraz powiatu legnickiego, pozwoliło na sfinansowanie zakupu nowoczesnego radiowozu zasilającego flotę transportową legnickich policjantów. Kluczyki do nowego samochodu w imieniu funkcjonariuszy odebrał podinsp. Zbigniew Kopij.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Złodzieje wykorzystują zimowy zastój w pracach budowalnych
- Okres zimowy to dla inwestorów zazwyczaj czas przestoju w pracach budowlanych - ostrzega lokalna policja. Pozostawione narzędzia i materiały budowlane stają się atrakcyjnym łupem dla złodziei, którzy nie ustępują w swoich działaniach.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Coraz bliżej budowy żłobka. Wybrano najkorzystniejszą ofertę
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę gminnego żłobka w Kolonii Kołłątaja, realizowanego w ramach resortowego programu Maluch+.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Przed nami lutowa sesja Rady Gminy

26 lutego - już nie zdalnie, a w sali posiedzeń - odbędzie się XXXI sesja Rady Gminy Chojnów. Zobacz, jakie kwestie tym razem zostaną podjęte.

22 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Urząd Miejski poszukuje wykonawcy skateparku i pumptracka
Urząd Miejski opublikował ogłoszenie o zamówieniu na realizację terenu rekreacyjnego nad rzeką, w skład którego ma wejść pierwszy chojnowski skatepark i pumptrack.
22 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Parafialny Zespół Caritas DL będzie od jutra wydawał artykuły żywnościowe
Parafialny Zespół Caritas Diecezji Legnickiej informuje o terminach wydawania artykułów żywnościowych.
22 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Areszt dla 40-letniego chojnowianina za dokonywanie przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu
Policjanci z lokalnego Komisariatu Policji zatrzymali 40-letniego mieszkańca Chojnowa, który odpowie przed sądem za dokonywanie przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Mężczyzna między innymi dopuścił się czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy oddając w ich kierunku strzał z wiatrówki.
22 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mieszkańcy gminy Chojnów szczepieni drugą dawką
1 192 mieszkańców powiatu legnickiego zostało już zaszczepionych przeciwko COVID-19. 257 osób otrzymało także drugą dawkę. W punktach szczepień na terenie gminy Chojnów drugą dawką zaszczepionych zostało łącznie 60 pacjentów.
20 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs dla uczniów z powiatu legnickiego
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ogłosiło konkurs na plakat, hasło i spot kampanii społecznej dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w powiecie legnickim w 2021 roku. Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu legnickiego.
19 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Katalog "Sztuka współczesna..." dla sobotnich gości chojnowskiego muzeum
Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza na sobotnie zwiedzanie. Na gości czekać będą zmodernizowana ekspozycja dawnego kowalstwa i ślusarstwa oraz niedawno otwarta wystawa „Sztuki współczesnej ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie”.
19 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W marcu rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli
Od 9 do 31 marca będzie można składać wnioski o przyjęcie do miejskich przedszkoli publicznych. Lista zakwalifikowanych kandydatów zostanie opublikowana do 20 kwietnia.
19 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Walki z Depresją. Honorowy patronat lokalnych samorządów
Burmistrz Chojnowa, Wójt Gminy Chojnów oraz Starosta Legnicki objęli honorowym patronatem II Tydzień Walki z Depresją. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, przy wsparciu KGHM Polska Miedź.
19 luty 2021, Starostwo Powiatowe, Wszystkich komentarzy: 0
DIAGNOZA: nowotwór, PIERWSZA MYŚL: nie chcę umierać!
Rak jelita grubego to bardzo podstępna, a zbyt późno zdiagnozowana - śmiertelna choroba. Jej pierwsze objawy nie są widoczne, bo krew w kale jest utajona. I właśnie realizowany przez Starostwo Powiatowe w Legnicy program profilaktyczny pn.„Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego - badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn” jest pierwszym krokiem by zapobiegać tej chorobie.