Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

14 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
UM przypomina o zimowych obowiązkach
Śnieg w dobie zmian klimatycznych stał się w ostatnich latach prawdziwym rarytasem. Biały puch oznacza jednak dla właścicieli nieruchomości dodatkowe obowiązki.
13 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 2
ChZGKiM zapowiada przeglądy gazowe
W Chojnowie rozpoczęła się kontrola szczelności instalacji gazowej i urządzeń gazowych w mieszkaniach oraz budynkach. Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej prosi o obecność i udostępnienie lokali.
13 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trwają szczepienia personelu medycznego
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym trwa proces szczepień przeciw COVID-19 dla chętnych pracowników służby zdrowia. Łącznie w legnickim szpitalu zaszczepionych zostanie około 1,5 tysiąca pacjentów z grupy zero, z Legnicy i okolic.
13 styczeń 2021, Partnerstwo,
Ubezpieczenie narciarskie – czy warto wykupić?
Ubezpieczenie narciarskie to produkt, który jest bardzo często reklamowany w okresie zimowym. W tym tekście opowiemy Ci, dlaczego warto wykupić tego typu polisę i co właściwie daje posiadanie ubezpieczenia na stoku.
12 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rząd przedłuża restrykcje. Powrót klas I-III do szkół
Do 31 stycznia przedłużony został tzw. "etap odpowiedzialności". Rząd przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią uzasadnia trudną sytuacją w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoką liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce.
12 styczeń 2021, Powiatowy Urząd Pracy, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Pracy zachęca pracodawców oraz osoby bezrobotne do korzystania z pomocy
Powiatowy Urząd Pracy Filia Chojnów informuje, że dysponuje limitem środków na rok 2021 w ramach Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego, w związku z czym, zaprasza pracodawców oraz osoby bezrobotne do korzystania z pomocy Urzędu Pracy.
12 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Kierowcy lekceważący przepisy drogowe największym utrapieniem mieszkańców powiatu
Lokalna policja podsumowała grudniowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie legnickim. Największa liczba zgłoszeń - podobnie jak w poprzednim miesiącu dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości.
11 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Odbieranie i transport odpadów komunalnych. UM wybrał najkorzystniejszą ofertę
Konsorcjum firm Econ-Trader, Ekopartner oraz Remondis Legnica złożyło najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dotyczącym odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Chojnowie.
11 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Gnijące jedzenie na trawnikach
Wciąż nierzadkim widokiem jest wyrzucanie resztek jedzenia na przyblokowe trawniki - by się o tym przekonać, wystarczy wybrać się na krótki spacer po Chojnowie. Wiele osób nie wie, że taka forma "dokarmiania" to także zaśmiecanie terenu, za które może grozić mandat. Resztki z naszych stołów to także spore zagrożenie dla samych zwierząt...
11 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Badania w kierunku SARS-CoV-2 dla pracowników szkół z miasta i gminy Chojnów
W najbliższy piątek w Szkole Podstawowej nr 3 odbędą się badania w kierunku SARS-CoV-2 przeprowadzane dla nauczycieli i pracowników szkół z miasta Chojnów oraz szkół z gminy Chojnów.
11 styczeń 2021, PWSZ im. Witelona,
Nowoczesne symulatory już wkrótce w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona

W ramach dostawy pomocy dydaktycznych i wyposażenia pracowni logistyki i transportu na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, firma SIM Factor dostarczyła symulator kolejowy dla maszynisty oraz symulator dla dyżurnego ruchu.

09 styczeń 2021, admin,
Msze kolędowe w chojnowskich parafiach
Tradycyjne wizyty duszpasterskie w domach parafian zastąpiły msze kolędowe - to efekt opublikowanej w grudniu decyzji biskupa legnickiego, która została podyktowana sytuacją epidemiczną.
08 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpośrednia obsługa interesantów w starostwie wciąż ograniczona
Bezpośrednia obsługa interesantów w Starostwie wciąż pozostaje ograniczona. Sprawy dotyczące rejestracji pojazdów i wydawania dokumentów są rozpatrywane i załatwiane głównie z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, poprzez pocztę oraz urnę umieszczoną w holu urzędu.
08 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oszuści podszywają się pod pracowników banku
Lokalna policja ostrzega przed kolejnymi oszustami. Tym razem złodzieje podszywają się pod specjalistów działu technicznego banku i proszą o zainstalowanie wskazanej aplikacji, która rzekomo ma ochronić ich przed wirusami.
08 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na DK94. Nietrzeźwi uczestnicy zdarzenia zatrzymani przez policję
Wczoraj, w godzinach wieczornych, na drodze krajowej nr 94 między Chojnowem a Okmianami doszło do wypadku. Na miejscu zatrzymany został nietrzeźwy 45-latek. Drugi z mężczyzn uciekł z miejsca zdarzenia i został zatrzymany przez policjantów po bezpośrednim pościgu. Okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie upojenia alkoholowego mając 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
08 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gminne urzędy przypominają o opłacie za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu
31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
07 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Kolejne chojnowskie ulice doczekają się oświetlenia
Urząd Miejski poszukuje wykonawców oświetlenia na ulicy generała Andersa oraz fragmentach ulic Legnickiej i generała Maczka. Znajdujące się na skraju Chojnowa drogi wciąż toną w ciemności.
07 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Starostwo zachęca do udziału w programie wczesnego rozpoznawania raka jelita grubego
Od 7 stycznia na terenie powiatu legnickiego realizowany jest projekt „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego - badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Na mieszkańców czekają bezpłatne testy, które mogą uratować czyjeś życie.
07 styczeń 2021, admin,
Modernizacja sieci wodociągowej
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody.
05 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
30 nowych zakażeń w powiecie legnickim. Trwa budowa covidowego szpitala modułowego
U trzydziestu mieszkańców powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje we wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia.