Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

10 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zobacz jak będą pracować chojnowskie apteki w 2021 roku
Starostwo Powiatowe podało do publicznej informacji rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie powiatu legnickiego w 2021 roku. O świątecznych dyżurach aptek informuje także Urząd Miejski w Chojnowie.
10 grudzień 2020, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Warsztaty rękodzielnicze i kulinarne w Niedźwiedzicach
W Niedźwiedzicach mimo trudnej sytuacji pandemicznej w kraju, zrealizowało projekt „Przedsięwzięcia Promujące Ideę Odnowy Wsi Dolnośląskiej" dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
10 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozbój z maczetą. 48-letni mieszkaniec gminy Chojnów zatrzymany przez policję
Policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu w Chojnowie zatrzymali 48-latniego mieszkańca gminy Chojnów, który dokonał kradzieży przęseł ogrodzeniowych. Mężczyzna groził zgłaszającemu pozbawieniem życia i uszkodzeniem mienia.
09 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wigilijna przerwa w chojnowskich urzędach
Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Chojnowa, czwartek 24 grudnia będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miejskiego. Podobną decyzję podjął Wójt Gminy Chojnów.
09 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ograniczenia epidemiczne. Ponad 300 osób ukaranych mandatami karnymi za naruszenie obostrzeń
Lokalna policja wciąż prowadzi cykliczne kontrole placówek handlowych czy obiektów gastronomicznych pod kątem respektowania zaleceń odnośnie obowiązku noszenia maseczek. Na celowniku są także osoby spacerujące po ulicach.
09 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich. Zwiększenie liczby pociągów przyspieszonych
13 grudnia wchodzi w życie nowy, roczny rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Jak donosi nasz regionalny przewoźnik, najważniejsze zmiany dotyczą pojawienia się 20 nowych, kolejowych przystanków na żądanie oraz zwiększenia liczby pociągów przyspieszonych i ekspresów regionalnych.
08 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Postęp prac na budowie drogi Konradówka-Gołaczów [ZDJĘCIA]
Od kilku tygodni trwają prace nad budową nowej asfaltowej drogi, która połączy Konradówkę i Gołaczów.
08 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
11 kolejnych zakażeń w powiecie legnickim
U 11 mieszkańców powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje we wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
08 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Śmiertelne zagrożenie dla bezdomnych
Zima to najgorszy czas dla bezdomnych. Policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bez dachu nad głową oraz przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących - wystarczy jedynie telefon i przekazanie informacji do Policji.
08 grudzień 2020, PWSZ im. Witelona, Wszystkich komentarzy: 0
Kształcenie specjalistyczne w PWSZ im. Witelona w Legnicy
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na kształcenie specjalistyczne na kierunku „Obsługa procesu produkcji”.
07 grudzień 2020, admin,
Nocna przerwa w dostawie wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o nocnej przerwie w dostawie wody, która dotknie niemal całą gminę Chojnów.
07 grudzień 2020, admin,
Grudzień, styczeń i luty bez kolędy w tradycyjnej formie
Ze względu na sytuację epidemiczną, Biskup Legnicki podjął decyzję o odwołaniu wizyty duszpasterskiej 2020/2021 w dotychczasowej formie.
07 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Za kierownicą z aktywnym zakazem kierowania pojazdami. Zatrzymany odmówił badania alkomatem
Zamienice. Chojnowscy policjanci zatrzymali do kontroli 30-letniego kierowcę. Jak się okazało, mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami, wyczuwalna była także od niego silna woń alkoholu.
06 grudzień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 1
Zmotoryzowane mikołajki już za nami

Mikołajki to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci. A co może być lepsze od jednego Mikołaja? Odpowiedź jest prosta - tłum Świętych Mikołajów! Spotkanie zmotoryzowanych Mikołajów z dziećmi stało się już chojnowską tradycją.

06 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MP w Sokółce: Piotr Gałaszkiewicz mistrzem Polski!
Dobiegają końca organizowane w podlaskiej Sokółce bokserskie Mistrzostwa Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek. Podczas dzisiejszej gali finałowej poznaliśmy nazwiska mistrzów Polski, wśród których znalazł się reprezentant klubu Champion Chojnów Piotr Gałaszkiewicz.
05 grudzień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Pomocnicy Świętego Mikołaja stawią się jutro na chojnowskim Rynku!

Święty Mikołaj jest w tym roku bardzo zajęty! Liczba paczek, które musi dostarczyć grzecznym dzieciom, przerosła jego możliwości! Pandemia koronawirusa utrudnia mu przemieszczanie się między miastami. Mikołaj jest odpowiedzialny i nie chce nikogo zarazić, dlatego do pracy zaangażował wielu swoich pomocników!

05 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MP w Sokółce: Piotr Gałaszkiewicz zawalczy w finale, Jakub Grudziński z brązowym medalem
Za nami półfinały organizowanych w Sokółce bokserskich Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek. Na ringu zobaczyć mogliśmy dwóch reprezentantów klubu Champion Chojnów - Piotra Gałaszkiewicza (42 kg) i Jakuba Grudzińskiego (60 kg).
04 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koronawirus w powiecie legnickim. Aktualne dane
U 12 mieszkańców powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje Ministerstwo Zdrowia.
04 grudzień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pościg za złodziejem z Chojnowa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności
Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czasie wolnym od służby zatrzymał 28-letniego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Policjant podjął pościg za złodziejem i udaremnił mu ucieczkę. Prokurator Rejonowy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
04 grudzień 2020, Partnerstwo,
Nasza mistrzyni Emilia!

Uczennica Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie Emilia Dziurbiel zajęła II miejsce w konkurencji kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce sportowej w Chorzowie. To wielkie wyróżnienie i niezwykłe osiągnięcie stało się powodem zaproszenia Mistrzyni wraz z rodzicami do naszego Starostwa.