Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

25 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura bada szczegóły zdarzenia w jednym z zakładów pracy
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zmarł 56-letni mechanik, pracownik jednego w chojnowskich zakładów pracy, który został przejechany przez wózek widłowy. Postępowanie w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadzi Prokuratura Rejonowa w Złotoryi.
25 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
20 tysięcy z budżetu gminy na zakup aparatu wysokoprzepływowej terapii tlenem
Gmina Chojnów przeznaczyła 20 tysięcy złotych na zakup aparatu do wysokoprzepływowej terapii tlenem High Flow - informuje Urząd Gminy. Urządzenie trafi do legnickiego szpitala.
24 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Łóżka covidowe od WOŚP dla oddziału zakaźnego. Lokalne samorządy wspierają legnicki szpital
Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafiło dziesięć łóżek, będących darem od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu lokalnych samorządów w planach jest zakup kilkunastu urządzeń do tlenoterapii.
24 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Od jutra będzie można korzystać z basenu ale tylko w ramach współzawodnictwa sportowego
Basen Miejski od 25 listopada zaprasza osoby uprawiające sport. Wejście na pływalnię będzie możliwe po złożeniu oświadczenia.
24 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W chojnowskiej farze trwają prace nad płytą z muzyką klasyczną [ZDJĘCIA]
Od poniedziałku w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła trwają prace nad pierwszą płytą z muzyką klasyczną. Jej premiera planowana jest na styczeń 2021 roku.
24 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria i przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o awarii sieci wodociągowej.

23 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koronawirus. Aktualne dane
Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego poinformowało w poniedziałek o 1035 zakażeniach koronawirusem na terenie naszego województwa w ciągu minionej doby. W naszym powiecie pozytywny wynik zobaczyła tylko jedna osoba.
23 listopad 2020, Anna Petroczko, Wszystkich komentarzy: 0
Mega Paczki na Mikołaja
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz poprzedzające je Mikołajki. Z tej okazji nie powinniśmy zapominać o osobach, które najbardziej nas potrzebują. Lokalna aktywistka i działaczka Pani Marta, dla której niesienie pomocy potrzebującym nie jest obce, tym razem także nie próżnuje.
23 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kampania społeczna "Odłącz się". Warsztaty dla uczniów PZS
Powiat legnicki został partnerem realizowanej na Dolnym Śląsku kampanii informacyjnej "Odłącz się". Efektem współpracy mają być warsztaty przeprowadzone wśród młodzieży w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.
23 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja podsumowuje działania "Prędkość"
W miniony piątek na drogach powiatu legnickiego prowadzone były działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.
21 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Bitwa o Gniew: Kamil Mroczkowski wygrywa przez nokaut techniczny
Boks. Kamil Mroczkowski zaliczył udany debiut w zawodowym boksie. Jego walka z Mateuszem Rybarskim zakończyła się technicznym nokautem w drugiej rundzie.
21 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Premier ogłasza 100 dni solidarności w walce z COVID
Od 28 listopada do zakończenia świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywały nowe zasady, które zostały dziś zaprezentowane przez premiera. Plan "100 dni solidarności w walce z COVID" oznacza, że do świąt nie mamy co liczyć na luzowanie obecnie obowiązujących restrykcji.
20 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niepokój wywołany pandemią okazją dla oszustów
Niepokój wywołany pandemią wirusa SARS-CoV-2 często skutecznie jest wykorzystywany przez oszustów. Nie brakuje i takich, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta”. Celem złodziei są przede wszystkim osoby starsze.
20 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pomoc dla przedsiębiorców sprzedających kwiaty. Chryzantemy ozdobiły ŚDS nr 1
Kojarzące się nam głównie z cmentarzami chryzantemy w tym roku spotkać możemy w najróżniejszych miejscach. Wszystko za sprawą akcji wykupu kwiatów przez lokalne samorządy. Jednym z miejsc do których trafiły chryzantemy jest Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1, o czym informuje legnickie Starostwo Powiatowe.
19 listopad 2020, Partnerstwo,
Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny dom?
Własny dom to z pewnością duży krok w naszym życiu. Warto więc wybrać taki projekt, który będzie cieszył nasze oko przy jednoczesnym praktycznym użyciu. Na co warto się zdecydować i jak dobrze podjąć decyzję o nowej inwestycji?
19 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
86 kolejnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie legnickim
W ciągu minionej doby na terenie województwa dolnośląskiego stwierdzono 1808 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - informuje biuro wojewody, które przedstawia także dane dla poszczególnych powiatów.
19 listopad 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Potrzebne osocze dla osoby chorej na covid!

Wielki apel do wszystkich ozdrowieńców! Pilnie potrzebne jest osocze ozdrowieńca z grupą krwi ARH- lub 0RH- dla osoby chorującej na covid-19.

19 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Powiat legnicki wśród sygnatariuszy listu dotyczącego wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju OZE
15 samorządów z terenu zagłębia miedziowego oraz KGHM Polska Miedź podpisało się pod Listem Intencyjnym dotyczącym wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Najechał na kolegę z pracy wózkiem widłowym
W godzinach popołudniowych na terenie jednego z zakładów pracy przy ulicy Okrzei doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego ciężko ranny został jeden z pracowników. Poszkodowany mężczyzna został odtransportowany do szpitala śmigłowcem pogotowia lotniczego.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Raport z sytuacji epidemicznej
W ciągu minionej doby stwierdzono 2091 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie dolnośląskim, z czego 50 dotyczy mieszkańców naszego powiatu - informuje biuro prasowe Wojewody.