Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

19 listopad 2020, Partnerstwo,
Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny dom?
Własny dom to z pewnością duży krok w naszym życiu. Warto więc wybrać taki projekt, który będzie cieszył nasze oko przy jednoczesnym praktycznym użyciu. Na co warto się zdecydować i jak dobrze podjąć decyzję o nowej inwestycji?
19 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
86 kolejnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie legnickim
W ciągu minionej doby na terenie województwa dolnośląskiego stwierdzono 1808 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - informuje biuro wojewody, które przedstawia także dane dla poszczególnych powiatów.
19 listopad 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Potrzebne osocze dla osoby chorej na covid!

Wielki apel do wszystkich ozdrowieńców! Pilnie potrzebne jest osocze ozdrowieńca z grupą krwi ARH- lub 0RH- dla osoby chorującej na covid-19.

19 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Powiat legnicki wśród sygnatariuszy listu dotyczącego wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju OZE
15 samorządów z terenu zagłębia miedziowego oraz KGHM Polska Miedź podpisało się pod Listem Intencyjnym dotyczącym wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Najechał na kolegę z pracy wózkiem widłowym
W godzinach popołudniowych na terenie jednego z zakładów pracy przy ulicy Okrzei doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego ciężko ranny został jeden z pracowników. Poszkodowany mężczyzna został odtransportowany do szpitala śmigłowcem pogotowia lotniczego.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Raport z sytuacji epidemicznej
W ciągu minionej doby stwierdzono 2091 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie dolnośląskim, z czego 50 dotyczy mieszkańców naszego powiatu - informuje biuro prasowe Wojewody.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dom Kultury nieczynny, więc MOSKiR zaprasza na spektakl on-line
Rządowe obostrzenia i przerwa w normalnym funkcjonowaniu Domu Kultury spowodowała, że zaplanowany na listopad spektakl "Wierna Wataha" zobaczyć będzie można jedynie w wersji on-line. MOKSiR udostępnia nieodpłatne "klucze".
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Dostrzegasz błędne oznakowanie dróg? Do piątku policja czeka na nasze zgłoszenia
Ostatnie dni jesiennej lustracji dróg. Do piątku lokalna policja czeka na zgłoszenia mieszkańców Chojnowa i okolic związane z nieprawidłowym lub niepełnym oznakowaniem. Celem akcji policji jest także sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
18 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gołaczów: Dwa bezdomne psy szukają domu
Urząd Gminy Chojnów poszukuje informacji na temat psów błąkających się po Gołaczowie oraz poszukuje osób, zainteresowanych adopcją.
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Jesienią i zimą nasilają się kradzieże na działkach
Im na zewnątrz chłodniej, tym lokalne ogrody działkowe coraz rzadziej są odwiedzane. Naszą nieobecność wykorzystują złodzieje... Jak się przed nimi chronić?
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przebudowa drogi Gołaczów-Konradówka rozpoczęta
Rozpoczęła się przebudowa drogi łączącej Gołaczów i Konradówkę. Na czas prowadzonych prac na całej długości remontowanego odcinka obowiązuje zakaz ruchu.
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
60 kolejnych przypadków zakażeń w naszym powiecie. UM zwraca się do seniorów
Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego informuje o kolejnych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Na obszarze działania miejscowej PSSE potwierdzono dziś 200 zakażeń, z czego 60 dotyczy mieszkańców powiatu legnickiego.
17 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
KGHM wybuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale polowe
KGHM zbuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale do walki z COVID-19. Powstaną one w Legnicy, Lubinie i Wałbrzychu. Celem jest zwiększenie bazy dostępnych łóżek o ponad 230.
16 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Koronawirus dzisiaj i w weekend. Raport zakażeń
W ciągu minionej doby ośmiu mieszkańców powiatu legnickiego dowiedziało się o pozytywnym wyniku na obecność wirusa SARS-CoV-2 - informuje biuro wojewody dolnośląskiego.
16 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wciąż nie wszyscy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Burmistrz Miasta Chojnowa zwrócił się do właścicieli domów jednorodzinnych z przypomnieniem o obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
16 listopad 2020, PWSZ im. Witelona, Wszystkich komentarzy: 1
Executive Master Business of Administration - nowe studia podyplomowe w PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na nowe studia podyplomowe - Studia Executive Master Business of Administration, których celem jest podniesienie kwalifikacji kadry kierowniczej firm, przedsiębiorstw oraz innych instytucji w obszarze nowoczesnego zarządzania organizacją...
15 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Remont ulicy Asnyka w toku [ZDJĘCIA]
Od kilku dni trwa z dawna oczekiwany remont ulicy Asnyka. Sprawdzamy jak przebiegają prace.
14 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Biblioteka zamknięta, jednak książki nadal można wypożyczać
Od 7 listopada Miejska Biblioteka Publiczna jest zamknięta dla użytkowników; to efekt ostatnich obostrzeń zaprezentowanych przez Rady Ministrów. Pomimo tego, wciąż możemy wypożyczać książki na zamówienie.
13 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przedszkole nr 3 wznawia funkcjonowanie
Od poniedziałku funkcjonowanie wznawia Przedszkole Miejskie nr 3. Ponad tygodniowa przerwa w działalności placówki spowodowana była dużą liczbą absencji chorobowych wśród pracowników - w przedszkolu stwierdzono 5 pozytywnych przypadków zakażenia COVID-19.
13 listopad 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
25 kolejnych przypadków w naszym powiecie
Według informacji z biura prasowego wojewody dolnośląskiego, w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 25 mieszkańców powiatu legnickiego. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Chojnowa.