Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

20 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Straż Ochrony Kolei ujęła 28-latka, który kradł akumulatory na szlakach kolejowych
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 28-latka ujętego uprzednio przez Straż Ochrony Kolei. Chojnowianin pod osłoną nocy włamywał się do szaf i kontenerów samoczynnej blokady liniowej, skąd dokonywał kradzieży akumulatorów zasilających. Straty jakie spowodował, opiewają na kwotę niemal 15 tys. złotych.
20 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzieci znowu bez mamy. Zachęcamy do wsparcia internetowej zbiórki
W wieku zaledwie 39 lat na COVID-19 zmarła Justyna Chrzanowska - mieszkanka Chojnowa, matka dwójki adoptowanych dzieci. Jej przyjaciele zorganizowali internetową zbiórkę i proszą o wsparcie ludzi dobrej woli.
19 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Medycy ze Szpitala Wojewódzkiego rozpoczęli szczepienia w Domach Pomocy Społecznej
Władze powiatu ze starostą Adamem Babuśką na czele oraz doktorzy z legnickiego szpitala zachęcają do szczepień przeciw COVID-19. Do piątku pierwszą dawkę szczepionki otrzymać mają pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z Legnicy i powiatu legnickiego, natomiast od 25 stycznia rozpocząć mają się szczepienia seniorów.
19 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Działania "Trzeźwy Poranek". 233 przebadanych kierowców - wszyscy trzeźwi
Realizowane na terenie powiatu legnickiego działania profilaktyczno-kontrolne "Trzeźwy Poranek" przyniosły nieoczekiwany pozytywny rezultat. Wszyscy kontrolowani tego dnia kierowcy okazali się trzeźwi.
19 styczeń 2021, Partnerstwo,
Pizza Tomato w Tomaszowie Bolesławieckim poszukuje pracownika
Pizza Tomato w Tomaszowie Bolesławieckim poszukuje osoby na stanowisko pizzermana/kucharza oraz piekarza do wypieku chleba.
19 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Chojnowa. Odpowie za włamanie i kradzieże
Chojnowscy kryminalni zatrzymali 50-letniego mieszkańca Chojnowa, któremu postawiono zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do samochodu. Mężczyzna odpowie także za dwie inne kradzieże, jakich się dopuścił na terenie miasta.
18 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga na oszustów. Mieszkanka Chojnowa straciła ponad 3 tysiące
Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą postępowania dotyczące oszustw po przez wysyłanie nie znanym osobom wygenerowanych kodów dostępu do kont bankowych. Wśród ofiar tego typu oszustwa znalazła się mieszkanka Chojnowa.
18 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina Chojnów organizuje transport do punktów szczepień
Gmina wiejska Chojnów, podobnie jak miasto, uruchamia specjalny numer telefonu dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom oraz organizuje transport do punktów szczepień dla osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z własnego dojazdu.
18 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przychodnia Rejonowa: Szczepionki dla maksymalnie 30 osób tygodniowo
W minionym tygodniu chojnowska Przychodnia Rejonowa rozpoczęła zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z grupy pierwszej. Niestety, lokalna placówka może liczyć jedynie na szczepionki dla maksymalnie 30 osób tygodniowo, co najprawdopodobniej jest efektem ilości szczepionek dostępnych w całej Polsce.
18 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wygraj kalendarz na rok 2021 [WYNIKI KONKURSU]
Mamy dla Was jeszcze kilka kalendarzy na rok 2021. Chcesz zdobyć jeden? Odpowiedz na proste pytanie...
18 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wsiadł za kierownicę mimo trzech zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych
W miniony piątek w Okmianach funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 26-letniego kierowcę Audi. Jak się okazało, mężczyzna posiada już trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do sądowych zakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
17 styczeń 2021, admin,
Kolędowe Msze Święte w chojnowskich parafiach
Prezentujemy program kolędowych Mszy Świętych w kolejnym tygodniu stycznia.
16 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koleje Dolnośląskie: Wracamy z połączeniami transgranicznymi
Koleje Dolnośląskie informują o przywróceniu od poniedziałku kursowania zawieszonych pociągów międzynarodowych, zgodnie z rocznym rozkładem jazdy wprowadzonym w grudniu.
15 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zdjęcia chojnowianina w książce o strojach ludowych

Jednym z marzeń chojnowskiego fotografika Rafała Wyciszkiewicza, od kiedy zaczął fotografować, było to, aby jego zdjęcia były kiedyś prezentowane na łamach prasy, czy też w książkach. Z prasą współpracował przed laty, pojedyncze jego zdjęcia ukazywały się już w książkach, ale nie w takiej skali jak w tej, o której dziś piszemy.

15 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatne badania mammograficzne na parkingu Szkoły Podstawowej nr 4
27 stycznia oraz 14 kwietnia 2021 na parkingu Szkoły Podstawowej nr 4 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań.
15 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Miejski zapowiada pomoc niepełnospawnym i seniorom w dotarciu do punktu szczepień
Urząd Miejski udostępnia telefon kontaktowy dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.
15 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przychodnia Rejonowa oraz gminne Ośrodki Zdrowia rozpoczynają zapisy na szczepienia
Chojnowska Przychodnia Rejonowa rozpoczęła zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla grup wiekowych: powyżej 80 roku życia, od 70 do 79 roku życia oraz od 60 do 69 roku życia.
14 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Raport zakażeń. Liczby z ostatniego tygodnia
W ciągu minionej doby u siedmiu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
14 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Złe warunki pogodowe - więcej zagrożeń na drogach
Pomimo złych warunków na drogach nie brakuje kierowców lekceważąco podchodzących do kolejnych apeli o ostrożność i dostosowanie prędkości. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają spore zagrożenie.
14 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
GChBO: Urząd Gminy szykuje możliwość głosowania przez internet
Podczas grudniowej sesji Rady Gminy podjęto uchwałę w sprawie ustalenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Gminy czeka na uprawomocnienie się uchwały i szykuje możliwość głosowania przez internet.