Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

18 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Grupa teatralna ZaŚwiaty z ogromnym sukcesem

W dniach 15-18 maja w Jeleniej Górze odbyły się 19. Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne TEATRRRAŁKI. W tym prestiżowym projekcie wzięła udział grupa teatralna ZaŚwiaty, działająca przy Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Młodzież zaprezentowała spektakl „Na rozstajnych drogach”, który swoją premierę miał w marcu w auli chojnowskiego Liceum.

18 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzealna noc w chojnowskim zamku i na Baszcie Tkaczy [ZDJĘCIA]
Konkurs z nagrodami, grochówka, pokazy wikliniarstwa czy średniowieczna muzyka... To część z atrakcji jakie przygotowali pracownicy chojnowskiego Muzeum Regionalnego w związku z odbywającą się w piątkowy wieczór Nocą Muzeów. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
17 maj 2019, Partnerstwo,
PZS rozpoczął rekrutację – dlaczego powinna to być szkoła pierwszego wyboru?

Kończysz właśnie gimnazjum lub szkołę podstawową i nie wiesz, na którą szkołę średnią się zdecydować? Zapoznaj się z ofertą Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

17 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań, które zostaną rozegrane przez zespoły z ziemi chojnowskiej.

17 maj 2019, Partnerstwo,
Zespół Szkół Muzycznych Na Topie - koncert w Galerii Piastów!

Już w najbliższą sobotę 18 maja o godzinie 17:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątkowy koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy z klasy trąbki, a także Zespołu Jazz Combo oraz Patrycjusza Gruszeckiego.

17 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tymczasowy most do rozbiórki
8 maja otwarty został nowy most na ulicy Legnickiej - teraz przyszedł czas na rozbiórkę mostu tymczasowego, który służył nam przez kilka miesięcy.
16 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską seansów.

16 maj 2019, Partnerstwo,
Repertuar kina Helios w Legnicy (17-23 maja)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 17 do 23 maja 2019 roku.

16 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Długo wyczekiwana inwestycja na Matejki rozpoczęta
Ulica Matejki w końcu doczeka się utwardzonej nawierzchni - na miejscu rozpoczęły się prace, które swoim zasięgiem obejmą odcinek od ulicy Reja do nowej kładki.
16 maj 2019, Partnerstwo,
Rekrutacja do Technikum Akademickiego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

W październiku 2018 r. zostało zarejestrowane Technikum Akademickie – nowa szkoła średnia w Legnicy. Technikum rozpocznie działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk.

15 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Gminny LZS podsumował kadencję

10 maja w świetlicy wiejskiej w Jerzmanowicach odbył się Walny Zjazd Delegatów Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Chojnowie.

15 maj 2019, Partnerstwo,
Ogłoszono kolejny przetarg na dzierżawę terenów rekreacyjno–wypoczynkowych w Rokitkach
Gmina Chojnów ogłosiła kolejny przetarg na dzierżawę terenów rekreacyjno – wypoczynkowych po wyrobisku żwirowni w Rokitkach. Poprzednie dwa przetargi ogłoszone w marcu i maju tego roku zakończyły się wynikiem negatywnym z powodu błędów formalnych w ofertach.
15 maj 2019, Partnerstwo,
Ceny OC coraz tańsze – wojna cenowa wraca?
Po znaczących podwyżkach obowiązkowego ubezpieczenia OC na przełomie 2016 i 2017 roku, właściciele pojazdów z trwogą przyglądają się wysokości składek. Obawiają się kolejnych wzrostów cen, tymczasem... wszystko wskazuje na to, że za ubezpieczenie OC kierowcy płacą coraz mniej. Czy to oznacza, że walka między towarzystwami zaczyna się na nowo?
15 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gramatyczno-leksykalne zmagania z językiem angielskim i niemieckim w SP3 [ZDJĘCIA / WYNIKI]
15 maja Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie gościła siódmą edycję językowej olimpiady, podczas której chętni uczniowie mogli wykazać się znajomością gramatyki i leksyki języka angielskiego i niemieckiego. Zobacz, kto okazał się najlepszy.
15 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zobacz program Dni Chojnowa 2019
Urząd Miejski zaprezentował szczegółowy plan tegorocznych Dni Chojnowa. Zobacz co czeka nas 8 i 9 czerwca.
15 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Bibliotek: Dyplomy dla małych czytelników [ZDJĘCIA]
14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie I części realizacji projektu " Mała książka - wielki człowiek", skierowanego do dzieci w wieku 3 lat. W wydarzeniu udział wzięli młodzi czytelnicy którzy przez miniony rok odwiedzali chojnowską biblioteką oraz ich opiekunowie.
14 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zwycięstwo Czarnych Rokitki w derbach ziemi chojnowskiej

W sobotnie popołudnie na chojnowskiej murawie do rywalizacji przystąpiły zespoły reprezentujące ziemię chojnowską w legnickiej klasie okręgowej.

14 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Areszt dla chojnowskiego podpalacza
29-letni chojnowianin, który podejrzany jest o to, że w miniony piątek przy użyciu benzyny i podpałki do grilla podpalił dwa samochody usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
14 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Bibliotek: "Inspiracje" z Agnieszką Gil [ZDJĘCIA]
Agnieszka Gil - autorka książek dla dzieci i dorosłych była dzisiejszym gościem Miejskiej Biblioteki Publiczne. Na miejscu przeprowadziła warsztaty dla uczestników Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
14 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ekologiczny pochód przedszkolaków [ZDJĘCIA]
Podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 3 włączyli się w obchody Dnia Ziemi i postanowili uświadomić mieszkańcom Chojnowa jak kruchy jest ekosystem naszej planety...