Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

16 maj 2019, Partnerstwo,
Rekrutacja do Technikum Akademickiego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

W październiku 2018 r. zostało zarejestrowane Technikum Akademickie – nowa szkoła średnia w Legnicy. Technikum rozpocznie działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk.

15 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Gminny LZS podsumował kadencję

10 maja w świetlicy wiejskiej w Jerzmanowicach odbył się Walny Zjazd Delegatów Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Chojnowie.

15 maj 2019, Partnerstwo,
Ogłoszono kolejny przetarg na dzierżawę terenów rekreacyjno–wypoczynkowych w Rokitkach
Gmina Chojnów ogłosiła kolejny przetarg na dzierżawę terenów rekreacyjno – wypoczynkowych po wyrobisku żwirowni w Rokitkach. Poprzednie dwa przetargi ogłoszone w marcu i maju tego roku zakończyły się wynikiem negatywnym z powodu błędów formalnych w ofertach.
15 maj 2019, Partnerstwo,
Ceny OC coraz tańsze – wojna cenowa wraca?
Po znaczących podwyżkach obowiązkowego ubezpieczenia OC na przełomie 2016 i 2017 roku, właściciele pojazdów z trwogą przyglądają się wysokości składek. Obawiają się kolejnych wzrostów cen, tymczasem... wszystko wskazuje na to, że za ubezpieczenie OC kierowcy płacą coraz mniej. Czy to oznacza, że walka między towarzystwami zaczyna się na nowo?
15 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gramatyczno-leksykalne zmagania z językiem angielskim i niemieckim w SP3 [ZDJĘCIA / WYNIKI]
15 maja Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie gościła siódmą edycję językowej olimpiady, podczas której chętni uczniowie mogli wykazać się znajomością gramatyki i leksyki języka angielskiego i niemieckiego. Zobacz, kto okazał się najlepszy.
15 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zobacz program Dni Chojnowa 2019
Urząd Miejski zaprezentował szczegółowy plan tegorocznych Dni Chojnowa. Zobacz co czeka nas 8 i 9 czerwca.
15 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Bibliotek: Dyplomy dla małych czytelników [ZDJĘCIA]
14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie I części realizacji projektu " Mała książka - wielki człowiek", skierowanego do dzieci w wieku 3 lat. W wydarzeniu udział wzięli młodzi czytelnicy którzy przez miniony rok odwiedzali chojnowską biblioteką oraz ich opiekunowie.
14 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zwycięstwo Czarnych Rokitki w derbach ziemi chojnowskiej

W sobotnie popołudnie na chojnowskiej murawie do rywalizacji przystąpiły zespoły reprezentujące ziemię chojnowską w legnickiej klasie okręgowej.

14 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Areszt dla chojnowskiego podpalacza
29-letni chojnowianin, który podejrzany jest o to, że w miniony piątek przy użyciu benzyny i podpałki do grilla podpalił dwa samochody usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
14 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Bibliotek: "Inspiracje" z Agnieszką Gil [ZDJĘCIA]
Agnieszka Gil - autorka książek dla dzieci i dorosłych była dzisiejszym gościem Miejskiej Biblioteki Publiczne. Na miejscu przeprowadziła warsztaty dla uczestników Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
14 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ekologiczny pochód przedszkolaków [ZDJĘCIA]
Podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 3 włączyli się w obchody Dnia Ziemi i postanowili uświadomić mieszkańcom Chojnowa jak kruchy jest ekosystem naszej planety...
13 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 4
W Chojnowie powstanie ścianka wspinaczkowa
- Jeszcze w tym roku powstanie ścianka wspinaczkowa, która zamontowana zostanie przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji - informuje Urząd Miejski w Chojnowie.
13 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Warsztaty pieśni o miłości w Domu Kultury
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na warsztaty pieśni o miłości, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w chojnowskim Domu Kultury. Zajęcia zostaną poprowadzone przez Karolinę Rosocką - animatorkę oraz pasjonatkę kultury tradycyjnej.
13 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jubileuszowy Majowy Festyn Trójki
Szkoła Podstawowa nr 3 już po raz dwudziesty zaprasza na swoje święto. Majowy Festyn Trójki to coroczna impreza przygotowywana przez całą społeczność szkolną - uczniów, rodziców i pracowników szkoły.
13 maj 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Śląsk Etnograficznie" w chojnowskim Muzeum Regionalnym [ZDJĘCIA]
Do końca lipca w sali wystawowej chojnowskiego muzeum oglądać możemy wystawę "Śląsk etnograficznie", której celem jest przybliżenie mieszkańcom naszego miasta ludowej tradycji naszego regionu. Pośród 110 zabytkowych obiektów zwiedzający odnajdą m.in. ludowe czepce, obrazy malowane na szkle, meble, ceramiczne naczynia oraz formy do masła i marcepanów. W miniony piątek miał miejsce wernisaż wystawy.
13 maj 2019, Szkoła Podstawowa nr 4, Wszystkich komentarzy: 0
SP4news: Sportowe i recytatorskie sukcesy uczniów / Rekrutacja / Wizyta w Mościskach
SP4news, czyli co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?
13 maj 2019, Partnerstwo,
Zapraszamy na kolejny seans z cyklu Kino Kobiet

15 maja 2019 - zabierz przyjaciółkę, siostrę, mamę, teściową, synową i baw się razem z nami. Tym razem zagramy film „Słodki koniec dnia".

12 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Za nami rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy wyniki spotkań rozegranych dziś przez zespoły z ziemi chojnowskiej.

12 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami CCC Tour Grody Piastowskie

W sobotnie popołudnie przez miasto i gminę Chojnów przejechali kolarze biorący udział w 54 edycji wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie.

11 maj 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami derby ziemi chojnowskiej. Zapowiedź meczów

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań, które zostaną rozegrane przez zespoły z ziemi chojnowskiej.