Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Wiadomości

27 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miasto zmienia zasady segregacji odpadów. Zniżki dla kompostujących bioodpady
Chojnowski ratusz w związku ze zmianą przepisów w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi zmienia lokalną gospodarkę odpadami i dostosowuje ją do wymogów ustawowych. Urząd prosi o wypełnienie deklaracji kompostowania bioodpadów. Zobacz jakie zmiany nas czekają.
26 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W ogrodzie barw - malarska wystawa w Muzeum Regionalnym
Dyrektor Muzeum Regionalnego oraz Wiesław Wojciechowski zaprasza na wystawę "W ogrodzie barw. Wiesław Wojciechowski - malarstwo".
26 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jest szansa na żłobek w gminie Chojnów, jednak nie wcześniej niż w 2022 roku
W Urzędzie Gminy Chojnów odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie utworzenia na terenie gminy Chojnów pierwszego publicznego żłobka. W spotkaniu z przedstawicielami władz samorządowych udział wzięli rodzice zainteresowani powstaniem takiej placówki oraz ich dzieci.
26 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Coraz bliżej budowy kanalizacji w Białej
Jesteśmy coraz bliżej realizacji największej tegorocznej inwestycji w gminie Chojnów. Wczoraj doszło do podpisania umowy na wykonanie kanalizacji sanitarnej dla wsi Biała. Koszt inwestycji wyniesie blisko 9 milionów złotych.
25 luty 2020, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 0
Wspomnienia ze Studniówki 2020

Ważną i niezapomnianą chwilą była niewątpliwie tegoroczna Studniówka chojnowskich maturzystów. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół czekali na nią z niecierpliwością i podekscytowaniem. Młode damy w pięknych sukniach i wytworni młodzi panowie rozpoczęli swoją niesamowitą przygodę 8 lutego 2020 r. o godzinie 19.00 w Domu Schrama, by bawić się do białego rana wspólnie ze swoimi wychowawcami...

25 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Otwarte drzwi w SP3. Szkoła zaprasza przyszłych pierwszaków z rodzicami do odwiedzin
Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza do odwiedzin. W przyszły poniedziałek będzie można zwiedzić szkołę i zobaczyć co oferuje przyszłym uczniom.
25 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niemal cała gmina bez wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o kolejnej przerwie w dostawie wody. Obejmie ona niemal cały obszar gminy wiejskiej.
25 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 uroczyście otwarto dwie sale terapeutyczne [ZDJĘCIA]
W Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 miała miejsce dzisiaj uroczystość otwarcia dwóch nowych specjalistycznych sal terapeutycznych. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
24 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Goliszowie odbyły się mistrzostwa gminy Chojnów w tenisie stołowym [ZDJĘCIA]
W minioną niedzielę poznaliśmy mistrzów gminy Chojnów w tenisie stołowym. W zawodach, które odbyły się w świetlicy wiejskiej w Goliszowie, najlepsi okazali się: Aleksandra Pastyrnak, Ewa Burzmińska, Hubert Kupczyński oraz Maciej Pastyrnak.
24 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wojciech Drzewicki podsumował wyprawę do Meksyku
Po dwuletniej przerwie do Miejskiej Biblioteki Publicznej powrócił dr Wojciech Drzewicki - pochodzący z Chojnowa podróżnik, dr geologii, zastępca dyrektora ds. ogólnych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego piątkowa prelekcja była podsumowaniem ostatniej podróży do Meksyku.
24 luty 2020, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Otrzymaj więcej, czyli jak sprzedawać złom metali szlachetnych

Chcesz sprzedać złom metali szlachetnych, który zalega Ci w firmie, garażu lub na prywatnej posesji? Powinno więc zależeć Ci na otrzymaniu najlepszej ceny. Biorąc pod uwagę rynek i konkurencyjność skupów, zadanie niekoniecznie jest tak proste, jak Ci się wydaje. Jeśli jednak szukasz odpowiedzi na wszystkie istotne pytania, to znajdujesz się w doskonałym miejscu.

24 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Wyraź siebie" w Domu Kultury [ZDJĘCIA]
Do końca marca w Domu Kultury oglądać będziemy mogli wystawę "Wyraź siebie", na którą składają się prace uczestników zajęć plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy. W miniony piątek miał miejsce wernisaż wystawy.
24 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sobotni pożar w Niedźwiedzicach. Dwie godziny walki z ogniem
W sobotę w Niedźwiedzicach doszło do pożaru na terenie stawów hodowlanych. W momencie dojazdu pierwszych zastępów na miejscu zastano rozwinięty pożar nieużytków.
23 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powraca silny wiatr. IMGW ostrzega
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: przewiduje się wystąpienie silnego wiatru.
23 luty 2020, Partnerstwo,
Dopłacimy do twojego odszkodowania z OC lub AC – na czym to polega?
Miałeś kolizję lub wypadek spowodowany nie ze twojej winy? Doszło do uszkodzenia twojego pojazdu? Zgłosiłeś szkodę do ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia i otrzymałeś odszkodowanie, lecz nie odpowiada ono faktycznym kosztom naprawy samochodu? Twoje odszkodowanie mogło zostać zaniżone. Mamy na to rozwiązanie, którym jest dopłata do odszkodowań.
22 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wójt zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie żłobka
Wójt gminy Chojnów zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie utworzenia na terenie gminy Chojnów pierwszego żłobka. Jest to odpowiedź na petycję mieszkańców.
21 luty 2020, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Drzwi pancerne - czyli stwórz twierdzę nie do zdobycia
Drzwi pancerne, bo o nie właśnie chodzi, pozwolą Ci zabezpieczyć duże ilości wartościowych przedmiotów w sytuacji, gdy sejf będzie niewystarczający lub po prostu nie znajdzie się dla niego odpowiednio dużo miejsca w pomieszczeniu. Dzięki tego typu drzwiom stworzysz prawdziwy skarbiec lub zamienisz cały budynek w bezpieczną twierdzę. Drzwi pancerne cieszą się zainteresowaniem zarówno przedsiębiorców, jak i przedstawicieli banków oraz urzędów, coraz częściej także osób prywatnych.
21 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przyjęcia na porodówkę legnickiego szpitala wstrzymane
Jak informuje portal lca.pl, legnicki szpital wstrzymał przyjęcia na oddział położniczy. Decyzję wydał Tomasz Uher, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy na wniosek Wojciecha Kowalika, kierownika oddziału neonatologii w legnickim szpitalu oraz lekarza epidemiologa dr Krzysztofa Szufnarowskiego.
21 luty 2020, Chojnowska Drużyna Strzelecka, Wszystkich komentarzy: 7
Relacja z V Strzeleckiego Zgrupowania Szkoleniowego
Chojnowska Drużyna Strzelecka działająca już siódmy rok na terenie Miasta i Gminy Chojnów w ramach Stowarzyszenia Historyczno-Kolekcjonerskiego „Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa” zorganizowała w tym roku już V edycję zimowego Strzeleckiego Zgrupowania Szkoleniowego.
21 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wojciech Drzewicki w Miejskiej Bibliotece Publicznej: Meksyk. W krainie Majów
"Meksyk. W krainie Majów" to tytuł kolejnej prelekcji zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, której gościem będzie dr Wojciech Drzewicki – pochodzący z Chojnowa podróżnik, dr geologii, zastępca dyrektora ds. ogólnych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak zawsze spodziewać możemy się sporej frekwencji.
Sklep Bigform