Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Wiadomości

17 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami mistrzostwa gminy Chojnów w tenisie stołowym
23 lutego świetlica wiejska w Goliszowie gościć będzie Mistrzostwa Gminy Chojnów w tenisie stołowym. Organizatorzy zachęcają chętnych do udziału i trenowania.
15 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Stan liczników w pojazdach pod lupą lokalnej policji
Zgodnie z nowymi przepisami, policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają stan licznika w kontrolowanym pojeździe i dokumentują odczyt w systemie informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów. Odkąd zaczęły obowiązywać nowe przepisy, legniccy policjanci ujawnili już prawie 30 przypadków w kontrolowanych pojazdach, gdzie drogomierz wskazywał niższą wartość niż podczas ostatniego badania technicznego.
14 luty 2020, Powiatowy Urząd Pracy, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Urząd Pracy: Projekty dla osób bezrobotnych
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy filia w Chojnowie, informuje, że w roku 2020 przystąpił do realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego.
14 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
21-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem narkotyków. Odpowie także za ich posiadanie
13 lutego, po godzinie 20:00, w jednej z miejscowości gminy Chojnów zatrzymany został do kontroli kierujący pojazdem marki Volkswagen. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie u policjantów...
14 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty żywnościowe
Parafialny Zespół Caritas Diecezji Legnickiej w Chojnowie informuje o akcji wydawania produktów żywnościowych.
13 luty 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską seansów.

13 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci i komisarz Lew spotkali się z uczniami z Okmian
Szkoła Podstawowa w Okmianach była kolejnym punktem w przeferyjnym edukacyjnym tournee chojnowskich policjantów, którzy przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w okresie zimowej beztroski.
13 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Mieszkańcy Chojnowa uruchomili Jadłodzielnię [ZDJĘCIA]

12 lutego, na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Kolejowej 9, stanęła "Jadłodzielnia Chojnów - Dzielna Szafa". Czym ona jest? O inicjatywie mówią jej twórcy - Anna Petroczko, Dominika Królewiecka oraz Rafał Wyciszkiewicz.

13 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejowy rozkład jazdy na chojnow.pl
Na łamach naszego portalu udostępniamy dla Was kolejowy rozkład jazdy ze stacji: Chojnów, Rokitki, Okmiany oraz przystanku osobowego Osetnica.
12 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Starostwo Powiatowe promuje szczepienia przeciwko grypie
Podczas gdy cały świat spogląda na Chińską Republikę Ludową, która walczy z koronawirusem, w Polsce panuje grypa. Jak informuje Wprost, w samym tylko styczniu w naszym kraju zachorowało na grypę ponad pół miliona osób i aż 10 zmarło z tego powodu. Do zapobiegania grypie zachęca legnickie starostwo, które opublikowało informator "Nie daj się grypie", w którym zachęcani jesteśmy m.in. do szczepień.
12 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
O bezpiecznych feriach z uczniami Szkoły Podstawowej w Rokitkach
Od poniedziałku młodzi dolnoślązacy odpoczywają od szkoły, korzystając z uroków ferii zimowych. Warto jednak, by za dwa tygodnie powrócili z nich cali i zdrowi. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie odwiedzili Szkołę Podstawową w Rokitkach, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi, realizując program „Bezpieczne Ferie 2020”.
12 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga! Policja ostrzega przed oszustami domokrążcami
Policjanci ostrzegają przed kolejnymi oszustami, którzy pojawili się w regionie. Pod pretekstem uzyskania pomocy, sprzedaży różnych artykułów, czy też wymiany pieca centralnego ogrzewania, kradną z mieszkań pieniądze i kosztowności lub podkładają do podpisania fałszywe umowy.
12 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Siedmiokilometrowa plama oleju sparaliżowała podchojnowską autostradę
Siedmiokilometrowa plama oleju sparaliżowała wczoraj podchojnowski odcinek autostrady A4. Droga została zablokowana w obydwu kierunkach.
11 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
PIT-11 do odbioru w Urzędzie Pracy
Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, od 3 do 24 lutego mieszkańcy powiatu legnickiego mogą odbierać „Informacje o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11 za rok 2019”.
11 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Julia Domańska i Kinga Bogacka na prowadzeniu w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca
Do 28 lutego trwa głosowanie w plebiscycie na najpopularniejszych sportowców gmin powiatu legnickiego, organizowanego przez portal lca.pl. W chwili obecnej na prowadzeniu w naszych gminach są Julia Domańska oraz Kinga Bogacka.
11 luty 2020, Komitet Organizacyjny AiP ZszR, Wszystkich komentarzy: 0
Organizatorzy zjazdu Zespołu Szkół Rolniczych proszą o udostępnienie zdjęć

Komitet Organizacyjny VI Zjazdu Absolwentów i Pedagogów Zespołu Szkół Rolniczych w Chojnowie zwraca się z gorącą prośbą do swoich Koleżanek i Kolegów, mieszkańców Chojnowa i okolic o udostępnienie zdjęć dotyczących działalności szkoły na niwie oświatowej, kulturalnej i innej.

10 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wietrznej pogody ciąg dalszy
Silny wiatr towarzyszyć nam będzie niemal do końca dnia. Zobacz aktualne ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
10 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Frekwencyjni liderzy gminy Chojnów
Urząd Gminy Chojnów szczyci się frekwencją podczas tegorocznego głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. 19,99 proc. to nie jest liczba która może specjalnie zachwycić, jednak wynik ten jest znacznie lepszy od rezultatu zeszłorocznego, co pokazuje, że coraz bardziej interesuje nas nasza mała ojczyzna.
10 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Akcja "Piesi" na drogach powiatu legnickiego
Od godzin porannych na drogach powiatu legnickiego trwa policyjna akcja "Piesi". Jest ona ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z legnickiej komendy apelują zarówno do kierujących, jak i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i wzmożoną czujność przy przejściach dla pieszych.
10 luty 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konwent Wójtów i Burmistrzów obradował w sprawach bieżących
Konwent wójtów i burmistrzów powiatu legnickiego, którego przewodniczącym jest burmistrz Jan Serkies, obradował w minionym tygodniu. Włodarze gmin rozmawiali m.in. na temat inwestycji drogowych oraz współpracy między jednostkami.
Sklep Bigform