Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

25 styczeń 2021, Partnerstwo,
Zapraszam na korepetycje indywidualne i grupowe

✔️Matematyka szkoła podstawowa klasy IV-VIII + przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

✔️Matematyka szkoła średnia (poziom podstawowy) + przygotowanie do matury podstawowej

✔️Język angielski szkoła podstawowa klasy IV-VII

25 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Osocze ozdrowieńców może pomóc chorym na COVID-19. Chojnowski dzielnicowy daje przykład
Legnicki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca ozdrowieńców do oddania osocza. Ten „lek” można pozyskać jedynie od osób, który przeszły chorobę i wytworzyli w organizmie przeciwciała.
25 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Budowa oświetlenia na Legnickiej, Sikorskiego i Andersa. UM wybrał najkorzystniejsze oferty
Urząd Miejski wybrał najkorzystniejsze oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, dotyczącego budowy oświetlenia na fragmentach ulic Legnickiej, Andersa i Maczka.
25 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ruszył Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski. UG czeka na nasze projekty
Ruszyła kolejna edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 306 tys. złotych. Urząd Gminy uruchomił internetowy serwis, w którym możemy zgłosić nasz projekt.
23 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rada Miejska będzie obradować do Domu Schrama
Przed nami pierwsza w 2021 roku sesja Rady Miejskiej. Po raz kolejny radni obradować będą w Domu Schrama. Ze względu na zagrożenie epidemiczne obrady odbędą się bez udziału publiczności.
22 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sanepid kontroluje obiekty gastronomiczne, hotele oraz placówki handlowe
Pracownicy legnickiego sanepidu prowadzą kontrolę hoteli, punktów gastronomicznych oraz obiektów handlowych pod kątem przestrzegania obowiązujących nakazów i nakazów. W działaniach wspierają ich policjanci.
22 styczeń 2021, Partnerstwo,
Mega promocja w chojnowskim salonie Dr Oko w Intermarché!
Zapraszamy do skorzystania z MEGA PROMOCJI w salonie optycznym DR OKO przy ul. Kilińskiego 42 (Intermarché) w Chojnowie! Przygotowaliśmy dla Państwa RABAT -50% na wszystkie oprawy korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne oraz -20 % na soczewki kontaktowe i płyny do pielęgnacji soczewek.
22 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policjanci przyjrzą się kierowcom i pieszym
Od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu legnickiego prowadzone są działania NURD, które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych.
22 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
ChZGKiM publikuje harmonogram kolejnych przeglądów gazowych
Od 14 stycznia w Chojnowie trwa kontrola szczelności instalacji gazowej i urządzeń gazowych w mieszkaniach oraz budynkach. Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej publikuje harmonogram na kolejne dni.
21 styczeń 2021, admin,
Poznaj zabytkowe kościoły gminy wiejskiej Chojnów

Czy wiesz, który z gminnych kościołów jest najstarszy? Ile razy świątynia w Okmianach płonęła? Kto zaprojektował kościół w Starym Łomie i dlaczego jest to postać warta uwagi? Kto został uhonorowany manierystycznym epitafium na kościele w Niedźwiedzicach?

21 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Starostwo zachęca do udziału w programie wczesnego rozpoznawania raka jelita grubego
Od 7 stycznia na terenie powiatu legnickiego realizowany jest projekt „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego - badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Na mieszkańców czekają bezpłatne testy, które mogą uratować czyjeś życie.
21 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Urząd Pracy: PIT-y za 2020 rok do odbioru osobistego lub przez osobę upoważnioną
Powiatowy Urząd Pracy informuje o możliwości i terminie odbioru informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11 za 2020 rok.
21 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś dzień Babci, jutro Dzień Dziadka
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Jutro natomiast jest Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych bliskich - te dni to bowiem doskonała okazja, by wyrazić naszą miłość, wdzięczność oraz pokazać, jak ważni są dla nas dziadkowie.
20 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
6 nowych zakażeń. Jeden przypadek śmiertelny
W ciągu minionej doby u siedmiu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Niestety, znajdujemy również tam informację o kolejnym przypadku śmiertelnym z powodu COVID-19.
20 styczeń 2021, Starostwo Powiatowe,
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Wyjątkowi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie – Mariusz Kowalczyk byli gośćmi Starosty Legnickiego Adama Babuśki, Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur, Etatowego Członka Zarządu Krzysztofa Sowińskiego oraz Sekretarza Powiatu Grzegorza Rogosa. Udział w spotkaniu wzięła również Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka.
20 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Straż Ochrony Kolei ujęła 28-latka, który kradł akumulatory na szlakach kolejowych
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 28-latka ujętego uprzednio przez Straż Ochrony Kolei. Chojnowianin pod osłoną nocy włamywał się do szaf i kontenerów samoczynnej blokady liniowej, skąd dokonywał kradzieży akumulatorów zasilających. Straty jakie spowodował, opiewają na kwotę niemal 15 tys. złotych.
20 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzieci znowu bez mamy. Zachęcamy do wsparcia internetowej zbiórki
W wieku zaledwie 39 lat na COVID-19 zmarła Justyna Chrzanowska - mieszkanka Chojnowa, matka dwójki adoptowanych dzieci. Jej przyjaciele zorganizowali internetową zbiórkę i proszą o wsparcie ludzi dobrej woli.
19 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Medycy ze Szpitala Wojewódzkiego rozpoczęli szczepienia w Domach Pomocy Społecznej
Władze powiatu ze starostą Adamem Babuśką na czele oraz doktorzy z legnickiego szpitala zachęcają do szczepień przeciw COVID-19. Do piątku pierwszą dawkę szczepionki otrzymać mają pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z Legnicy i powiatu legnickiego, natomiast od 25 stycznia rozpocząć mają się szczepienia seniorów.
19 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Działania "Trzeźwy Poranek". 233 przebadanych kierowców - wszyscy trzeźwi
Realizowane na terenie powiatu legnickiego działania profilaktyczno-kontrolne "Trzeźwy Poranek" przyniosły nieoczekiwany pozytywny rezultat. Wszyscy kontrolowani tego dnia kierowcy okazali się trzeźwi.
19 styczeń 2021, Partnerstwo,
Pizza Tomato w Tomaszowie Bolesławieckim poszukuje pracownika
Pizza Tomato w Tomaszowie Bolesławieckim poszukuje osoby na stanowisko pizzermana/kucharza oraz piekarza do wypieku chleba.