Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

29 July 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
Moje dziecko ma nadwagę ...
Z raportów WHO wynika, że Nasze dzieci tyją najszybciej w Europie. Lekarze, specjaliści ds. żywienia są zgodni, że ten niepokojący obraz coraz większej rzeszy dzieci z otyłością i nadwagą wiąże się z niewłaściwą dietą oraz zmniejszoną aktywnością fizyczną. Bilanse zdrowia w regionalnych ośrodkach zdrowia, placówkach szkolnych potwierdzają, że duży odsetek dzieci to dzieci przede wszystkim z nadwagą, od której do otyłości już prosta droga.
29 July 2014, Maks Chlebosz, All comments: 2
Rokitki pod lupą
Po ostatniej tragicznej śmierci młodej mieszkanki Lubina, która utonęła w Rokitkach, zarówno wśród chojnowian, jak i czytelników naszego portalu rozgorzała dyskusja na temat sytuacji nielegalnego kąpieliska we wsi Rokitki, potocznie nazywanym „żwirowiskiem”. Portal chojnow.pl dokonał małego „śledztwa” i rozeznał się w temacie. Naszym celem było zebranie rzetelnych informacji na temat tamtejszej plaży oraz zbiornika wodnego, a także legalności ich udostępniania i korzystania z nich. Rezultat znajduje się w dalszej części newsa.
29 July 2014, admin, All comments: 0
Pożar naczepy na autostradzie
Na autostradzie pomiędzy węzłem Chojnów/Złotoryja oraz Lubiatów/Łukaszów w kierunku Zgorzelca doszło do zapalenia się opony w naczepie samochodu ciężarowego. Kierowca zareagował błyskawicznie zjeżdżając na parking i odczepiając ciągnik siodłowy. Spaleniu uległa cała naczepa. W tej chwili strażacy dogaszają ogień.
28 July 2014, admin, All comments: 7
Rozpoczynamy głosowanie!

Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy internetowy plebiscyt na najsmaczniejszy tost ziemi chojnowskiej. Od ostatniego artykułu, czytelnicy portalu mogli wysyłać do redakcji swoje ulubione typy. Rezultatem tego jest poniższa sonda, w której każdy może oddać głos więcej niż raz. Niech głosowanie wytypuje zasłużonego, złotego tosta!

28 July 2014, Maks Chlebosz, All comments: 14
"Muzyka w rynku" po raz kolejny (FOTO + VIDEO)

Po dwóch upalnych dniach, w niedzielę 27 lipca dla chojnowian nadeszło upragnione popołudnie odpoczynku od pracy i skwaru. Krótka ulewa, która odwiedziła nasze miasteczko ochładzając je, była pierwszym powodem wytchnienia, przy czym przygotowała nas do konfrontacji z drugim, jakim była kolejna edycja „Muzyki w Rynku”, która już drugi rok odbywa się pod taką nazwą. Początkowo wszyscy obawiali się, iż nagła zmiana aury pokrzyżuje plany, jednak pogoda szybko wróciła do normy i festyn obdarował mieszkańców wszystkim, co miał do zaoferowania. A miał on asa w rękawie!


26 July 2014, kuba, All comments: 1
Chojnowianka wygrywa pierwszy sparing
Obiecująco wypadł pierwszy test Chojnowianki przed zbliżającą się rundą jesienną. Podopieczni Arkadiusza Palucha w sobotnie popołudnie zmierzyli się przy ul. Grabskiego z Konfeksem. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla biało-niebieskich. Zwycięską bramkę strzelił w pierwszej połowie świeży nabytek z Pogoni Świerzawa - Szymon Szeliga.
25 July 2014, Beata Grynienko, All comments: 0
WIELKA URODZINOWA PROMOCJA!

To już rok od kiedy otworzyliśmy Salon optyczny w CH Intermarche przy ul. Jana Kilińskiego 42 w Chojnowie. Był to dla nas czas pełen pracy jak i rozwoju osobistego, gdzie z przyjemnością mogliśmy służyć Państwu naszym doradztwem w doborze okularów.

To dzięki Państwa obecności był to dla nas udany rok i mile spędzony czas. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebą naszych klientów chcemy nadal służyć usługi na najwyższym poziomie i dlatego pragniemy zaprosić naszych obecnych jak i przyszłych klientów do wzięcia udziału w urodzinowej akcji promocyjnej, gdzie ceny okularów obniżamy do minimum.

25 July 2014, admin, All comments: 0
Bezpłatne badania dentystyczne w Chojnowie

Od 16 czerwca br. trwa akcja bezpłatnych przeglądów dentystycznych Instytutu blend-a-med Oral B. Mobilne Centra Dentystyczne odwiedzają ponad 380 miejscowości na terenie całego kraju, aby zbadać stan polskich zębów i dziąseł. 3 sierpnia Mobilne Centrum Dentystyczne zbadają stan zdrowia jamy ustnej mieszkańców Chojnowa.

24 July 2014, kuba, All comments: 11
IV liga jednak w Chojnowie!
Niedawno informowaliśmy o tym, że Chojnowianka Chojnów wszystkie mecze w IV lidze w rundzie jesiennej rozegra na wyjazdach. Sytuacja odwróciła się o 180 stopni, bowiem w tym tygodniu Stadion Miejski odwiedzili przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, którzy oficjalnie orzekli, że treningowe boisko spełnia wymogi licencyjne i można rozgrywać na nim mecze na szczeblu IV-ligowym.
24 July 2014, admin, All comments: 0
Zdarzenie drogowe na trasie Chojnów-Legnica

Około godziny 15.00 na trasie Chojnów-Legnica na wysokości miejscowości Dobroszów doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły trzy samochody. Prawdopodobnie przyczyną wypadku było niedostosowanie się do niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dokładne przyczyny wypadku nie są nam jeszcze znane.

24 July 2014, admin, All comments: 2
Kolizja przy skrzyżowaniu Legnickiej i Kilińskiego
Dzisiaj około godziny 13.30 przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Kilińskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niezachowanie należytej odległości między pojazdami oraz śliska nawierzchnia.
24 July 2014, admin, All comments: 9
Wybieramy najsmaczniejszego tosta ziemi chojnowskiej!
Wakacje w pełni, kto może ten odpoczywa, ale nawet ten, kto ciężko pracuje czasami musi coś zjeść. Wiemy, że wśród chojnowian jest wielu smakoszy tostów, dlatego przygotowaliśmy dla Was plebiscyt na najlepszego tosta ziemi chojnowskiej. Wśród głosujących wylosujemy jedną osobę, która będzie mogła wybrać się z towarzyszem na tosta do lokalu, który wygra plebiscyt swoim smacznym tostem.
24 July 2014, admin, All comments: 0
Gmina Chojnów przeprowadza inwentaryzację azbestu!
Od poniedziałku 28 lipca do soboty 9 sierpnia n terenie Gminy przeprowadzana będzie inwentaryzacja azbestu za zasadzie pomiaru i ankietyzacji. Właściciele nieruchomości proszeni są o udostępnienie posesji do wykonania zleconych prac oraz przygotowanie numerów działek ewidencyjnych swoich nieruchomości.
23 July 2014, admin, All comments: 85
Zapraszamy na kolejną odsłonę Muzyki w Rynku

W najbliższą niedzielę, tj. 27 lipca zapraszamy na kolejną odsłonę Muzyki w Rynku. O godz. 12:00 w Kościele św. Piotra i Pawła odbędzie się msza Św. w intencji wszystkich kierowców, a tuż po niej poświęcenie pojazdów. Zapraszamy wszystkich, nie tylko motocyklistów. Od godziny 16.00 rozpocznie się część artystyczna. Na scenie wystąpią ROK STARSI i NIEWINNI. Spotkać się będzie można też z członkami klubu motocyklowego PREDATORS CHOJNÓW, którzy zaprezentują "szalejące rumaki" podczas parady motocyklowej i opowiedzą o idei tworzącego się klubu. Dla uczestników znajdzie się także catering, dla dzieci zjeżdżalnie i basen z kulami.

23 July 2014, DCP Marcin Zatwarnicki, All comments: 0
 „§ Masz Prawo”„ Pożyczyłem przyjacielowi pieniądze. Jak mam je teraz odzyskać?”

W naszym codziennym życiu często spotykane są sytuacje, w której ktoś z naszej rodziny lub przyjaciół potrzebuje pomocy finansowej i przychodzi z tym do nas. Zdarzają się również sytuacje, że pomimo zapewnień, że „oddam Ci te pieniądze za miesiąc” lub „zwrócę Ci pieniądze jak tylko dostanę wypłatę”, tak na prawdę nie jesteśmy w stanie odzyskać naszych pieniędzy przez kolejne miesiące, a nawet lata. Co zrobić w takiej sytuacji?

22 July 2014, admin, All comments: 2
Harkawy wicemistrzem Polski!
W niedzielę w Świdnicy zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Były to oficjalne Mistrzostwa Polski. Blisko 160 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło o medale. Kacper Harkawy - reprezentant Champion Chojnów po raz kolejny został wicemistrzem Polski zdobywając srebrny medal.
22 July 2014, admin, All comments: 0
Wypadek na 65 km autostrady

Dzisiaj około godziny 7 rano na 65 km autostrady A4 pomiędzy zjazdem na Krzywą/Legnicę/Bolesławiec a zjazdem na Jadwisin/Witkówek doszło do wypadku. Bus zderzył się z ciężarówką. Na szczęście w busie jechał tylko kierowca bez pasażerów. W wypadku jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. Na chwilę obecną ruch na autostradzie w kierunku Wrocławia został przywrócony i odbywa się jednym pasem.


21 July 2014, admin, All comments: 0
Zapraszamy na Święto Sportu w Rokitkach
W najbliższa niedzielę, 27 lipca zapraszamy na Święto Sportu, które w tym roku odbędzie się w Rokitkach. Program przewiduje start o godzinie 12.00. Uczestnicy imprezy mogą liczyć na liczne konkurencje zarówno dla dzieci jak i dorosłych, stoiska gastronomiczne, handlowe oraz atrakcje dla dzieci. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
21 July 2014, admin, All comments: 0
Chojnowianin dowodzi w Chocianowie
Podkomisarz Tomasz Jagielski, który do 30-go czerwca br. był zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Chojnowie, od 1-go lipca objął obowiązki Komendanta Policji w Chocianowie.
21 July 2014, Piotr Miskiewicz, All comments: 1
Castle Party 2014
Bolków to niewielkie, bo około 5 tys. miasteczko w pobliżu Jawora. Posiada jednak okazały gotycki zamek. To niewątpliwie turystyczna atrakcja. Na tyle też atrakcyjny obiekt, że od 1997 r., na stałe tam zakotwiczył Castle Party – Dark Independent Festiwal.
Sklep Bigform