Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

25 October 2014, admin, All comments: 2
Premier Tanzanii z wizytą w Chojnowie

W odpowiedzi na zaproszenie Witolda Karczewskiego- Wiceprezesa Krajowej Izby Gospodarczej, z wizytą do Polski przybyła delegacja rządowa Zjednoczonej Republiki Tanzanii pod przewodnictwem premiera Mizengo P. Pinda. W piątek, 24 października delegacja odwiedziła Chojnów. Premier Tanzanii zwiedził fabrykę Feerum SA i spotkał się z właścicielem, w celu podjęcia rozmów dotyczących współpracy fabryki z krajem afrykańskim.

25 October 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka z pierwszym kompletem punktów. Ograliśmy czołową drużynę IV ligi.
Chojnowianka, po serii słabych spotkań, dziś w końcu się przełamała osiągając pierwsze zwycięstwo w IV lidze. Ku uciesze wszystkich kibiców trzy oczka zdobyliśmy nie ze słabą ekipą, lecz z drużyną z tzw. "czuba" tabeli.
25 October 2014, Partnerstwo , All comments: 0
Oferta pracy dla TOKARZY CNC w Chojnowie
Firma Molndals Industriprodukter Polska Sp. Z o.o poszukuje pracownika na stanowisko „Operator maszyn CNC” tokarz-frezer.
24 October 2014, admin, All comments: 11
Organizacja debaty kandydatów na Burmistrza Chojnowa i Wójta Gminy Chojnów
Portal chojnow.pl wyszedł z inicjatywą organizacji debaty kandydatów na Burmistrza Miasta Chojnowa oraz kandydatów na Wójta Gminy Chojnów.Część kandydatów wyraziła już chęć udziału w debacie.O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce.

24 October 2014, admin, All comments: 0
Międzynarodowy Turniej Bokserski Polska- Ukraina- podsumowanie konferencji prasowej Najbliższa niedziela 26 października bezwzględnie należeć będzie do bokserów. Wszystko to za sprawą Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Polska – Ukraina. Cała gala odbędzie się w Legnicy w Hali Sportowej przy ul. Lotniczej 52.

24 October 2014, admin, All comments: 0
Pies rasy spaniel szuka właściciela!
Wczoraj, tj. 23.10.2014 r. otrzymano zgłoszenie o błąkającym się już od kilku dni piesku rasy spaniel w miejscowości Goliszów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że jest to śliczny, rasowy samiec w młodym wieku o rudej sierści. Najprawdopodobniej zagubił się swojemu właścicielowi, ponieważ jest dobrze odżywiony i bardzo zadbany.

24 October 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka jutro powalczy z Olimpią Kowary - zapowiedź meczu!
Już jutro KS Chojnowianka walczyć będzie o kolejne punkty ligowe. Łatwo na pewno nie będzie. Podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego wybierają się na spotkanie wyjazdowe do Kowar. Lokalna Olimpia zajmuje trzecią lokatę w IV lidze dolnośląskiej i bardzo dobrze radzi sobie w każdym spotkaniu. Nasi jutrzejsi rywale uzbierali do tej pory 21 punktów, z czego zwyciężali siedmiokrotnie i czterokrotnie przegrywali.
24 October 2014, Maciek, All comments: 0
Międzynarodowy Turniej Bokserski Polska - Ukraina z udziałem chojnowian już w niedzielę!
Najbliższa niedziela 26 października bezwzględnie należeć będzie do bokserów. Wszystko to za sprawą Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Polska – Ukraina. Cała gala odbędzie się w Legnicy w Hali Sportowej przy ul. Lotniczej 52.
23 October 2014, Małgorzata Uroda , All comments: 0
Poznaj moc brokułów

Brokuł to medalista pod względem wartości odżywczych wśród warzyw. Polecany jest maluchom, dzieciom i młodzieży, sportowcom, kobietom w ciąży i seniorom. Częste spożywanie brokułów zwiększa odporność na infekcje, wzmacnia układ nerwowy, sprzyja lepszej pracy układu pokarmowego, krwionośnego, ale przede wszystkim pomaga rozprawić się z wolnymi rodnikami – które odpowiadają za powstawanie stanów zapalnych w naszym organiźmie.


22 October 2014, Partnerstwo, All comments: 2
Druga drużyna Rokitek przegrała na własne życzenie
Zwycięstwo Czarnych Miłkowice w najciekawszym spotkaniu klasy B grupy III. Czarni II Rokitki mogli spotkanie rozstrzygnąć już po 20 minutach na swoją korzyść, ale po nie wykorzystanych sytuacjach sytuacja obróciła się o 180 stopni.
22 October 2014, Maciek, All comments: 5
Inwestycja "Morskie Oko" zakończona. Kompleks został oddany do użytku.
Od niedawna mieszkańcy Chojnowa mogą korzystać z nowej zakończonej inwestycji, jaką jest kompleks rekreacyjno wypoczynkowy przy "Morskim Oku". Obiekt w trakcie ostatnich miesięcy zmienił się nie do poznania. Po dawnej zarośniętej trawie i wydeptanych sztucznie ścieżkach nie pozostał nawet ślad. W tym samym miejscu pojawiły się ławki, kosze na śmieci czy też boisko do gry w piłkę siatkową tzw "plaża".
22 October 2014, Maciek, All comments: 1
Wodospad w Konradówce nabiera właściwego wyglądu i wraca do pełnej sprawności.
W ostatnich tygodniach wodospad w Konradówce zmienia się nie do poznania. Po dawnym uszkodzonym elemencie na samym środku tego obiektu nie pozostał nawet ślad. Budowlańcy pracujący przy przebudowie najpierw zajęli się rozbieraniem lewej strony wodospadu, kierując bieg rzeki jego prawą stroną. Wszystko przebiega zgodnie z założonym planem, na pewno do końca roku wszystko będzie zakończone. Sam wodospad wygląda już znacznie lepiej. Pozostało jeszcze sporo pracy, ale każdego dnia widać postęp jaki jest robiony.
22 October 2014, admin, All comments: 0
Recital prof. Stanisława Górki

W niedzielę, 19 października odbył się Recital prof. Stanisława Górki, zorganizowany przez Wójta Gminy Chojnów. Aktor warszawskiego Teatru Współczesnego, doskonale znany z „Plebanii”, wykonał dla publiczności piosenki towarzyszące mu od czasów młodości. W repertuarze znalazły się między innymi utwory takich mistrzów jak Bułat Okudżawa, Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora.

21 October 2014, admin, All comments: 0
Pobił za 150 zł.

Funkcjonariusze policji z Komisariatu w Chojnowie zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który najpierw ukradł spotkanemu na ulicy mieszkańcowi Poznania 150 zł a następnie, kiedy ten próbował odzyskać pieniądze dotkliwie go pobił.

21 October 2014, admin, All comments: 7
Urząd Gminy zasypywany wnioskami o wpis na listę wyborców

Przedwyborcza gorączka sprawiła, że w Gminie Chojnów przybywa głosujących. UG zasypywany jest wnioskami o wpis na listę wyborców. W ostatnim czasie wpłynęło 35 wniosków, a część z nich dostarczyli kandydujący ponownie radni. Zapraszamy do obejrzenia niedzielnego wydania Faktów Wrocław, w którym poruszono tę sprawę.


http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty/wideo/19102014-g2200/17314350

21 October 2014, admin, All comments: 0
KONCERT CHARYTATYWNY DLA MARKA SMOLENIA
23 października (czwartek) w Domu Schrama o godzinie 18:00 odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Smolenia. Wystąpi zespół "Pokolenia". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!!
21 October 2014, admin, All comments: 0
Konkurs plastyczny i fotograficzny "Chrońmy Przyrodę Ojczystą"Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wraz ze Szkolnym Schroniskiem w Legnicy ogłaszają konkurs „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży.
20 October 2014, admin, All comments: 0
Wojciech Drzewicki o Ignacym Domeyce
W ubiegły piątek, w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z chojnowskim podróżnikiem- Wojciechem Drzewickim. Poprowadził wykład, w którym opowiedział słuchaczom o swoich zainteresowaniach i inspiracjach. Odpowiedział na pytanie, dlaczego tak duże znaczenie ma dla niego postać Ignacego Domeyki.
20 October 2014, Gimnazjum nr 1, All comments: 6
Otrzęsiny klas pierwszych w Gimnazjum nr 1 (VIDEO)
9 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. O godzinie 10.30 na szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Gospodarze klas pierwszych w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów złożyli przed panią dyrektor Elżbietą Fałat przyrzeczenie o sumiennym wypełnianiu nałożonych na nich obowiązków.
20 October 2014, SFORA Chojnów , All comments: 0
Złoto, srebro i brąz dla SFORY na MMM Opole 2014 w Taekwondo Olimpijskim.
Niedziela 19 października 2014 r. dla 11-12 letnich zawodniczek i zawodników Taekwondo Olimpijskiego z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego, upłynęła pod znakiem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, których organizatorem był Opolski Klub Taekwondo. Zaledwie dwuosobowa reprezentacja LMKS SFORA Chojnów wywalczyła 3 medale.