Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Wiadomości

16 April 2014, admin, All comments: 1
Nie bij mnie - kochaj mnie. Dziesiątki misiów na ulicach Chojnowa.

Kilkadziesiąt zabandażowanych misiów pojawiło się dziś na ulicach Chojnowa. Koło Tkacza, przy Urzędzie Miejskim, w Urzędzie Gminy, tuż przy Przychodni Rejonowej, na ławkach w centrum – wszędzie tam, gdzie spacerują mieszkańcy miasta. Zabandażowane, smutne misie są częścią akcji „Historia Misia: nie bij mnie – kochaj mnie”. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator, chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem przemocy skierowany w stronę najmłodszych.


16 April 2014, Karolina Karkulowska, All comments: 0
"Ożenek" - dramat ludzkiego życia pełen humoru

„Ożenek” to spektakl, którego widzami mieliśmy okazję być w zeszłą sobotę tj. 12 kwietnia br. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl oparty jest na utworze dramatycznym rosyjskiego poety, Michała Gogola, wydanym po raz pierwszy w 1842 roku. Sztukę wyreżyserował Piotr Cieplak, który już po raz drugi podjął się współpracy z legnickimi aktorami, z którymi w grudniu zeszłego roku, zrealizował sztukę pt. „Historia o Miłosiernej, czyli Testament Psa”. Także tym razem zaskoczył widzów humorem wplecionym w dramat ludzkiego życia.

16 April 2014, admin,
Wielki Tydzień w chojnowskich parafiach

Niedzielą Palmową rozpoczął się Wielki Tydzień, czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący chrześcijan do najważniejszego święta – Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze w tym tygodniu są ostatnie Trzy Dni czyli Triduum Paschalne, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

16 April 2014, admin, All comments: 1
M z "drugiej ręki" w Chojnowie

Jeśli rozważasz przeprowadzkę i właśnie zaczynasz szukać nowego lokum dla siebie, poniższy przegląd aktualnych ofert i cen na rynku wtórnym w Chojnowie z pewnością będzie pomocny.

15 April 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
„Jedz z głową”. Nadwaga i otyłość - wróg nr 1 Twojego zdrowia!

Z dniem dzisiejszym startujemy z nowym cyklem artykułów poświęconych racjonalnemu żywieniu - "Jedz z głową". Dietetyk, chojnowianka Małgorzata Uroda przedstawi naszym Czytelnikom ciekawostki, przepisy, fakty i mity o odchudzaniu, porady, wszystko, co powinniśmy wiedzieć chcąc dbać o nasze zdrowie i atrakcyjny wygląd. Zaczynamy od największego wroga naszego zdrowia - nadwagi i otyłości. Zachęcamy do lektury!

15 April 2014, admin, All comments: 7
Czy odwołają zarząd powiatu legnickiego? Konflikt na szczycie trwa!

Zaostrza się konflikt na szczycie władzy w naszym powiecie. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać zwołana nadzwyczajna sesja rady powiatu, w trakcie której może dojść do odwołania zarządu i – prawdopodobnie – powstania nowego, bez Lili Walasek.

15 April 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
„Dwójka” - najlepsze FIT-Gimnazjum na Dolnym Śląsku!

14 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Aerobiku. W finale wzięło udział 15 szkół gimnazjalnych z terenu całego Dolnego Śląska. Nasze miasto reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

14 April 2014, admin, All comments: 0
Zumba Connecting People. Chojnów tańczył dla Blanki Kuliniak. (foto + video)

Tańczą profesjonaliści, tańczą amatorzy, tańczą dzieci, tańczy młodzież. W sobotnie popołudnie w rytm muzyki ruszało się około 260 osób, które postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym biorąc udział w Charytatywnym Maratonie Zumby dla Blanki. Nie ważne jak, w jakim stylu, liczyło się zaangażowanie tańczących, dobra zabawa, spalone kalorie, a przede wszystkim możliwość udzielenia pomocy 3-letniej Blance Kuliniak zmagającej się z chorobą nowotworową.

14 April 2014, Yevgen Nikitin , All comments: 0
 II Turniej Taekwondo Chojnów dla Dzieci
Sobotni poranek 12 kwietnia 2014 roku w Chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, przywitał ponad 150 młodych zawodników Taekwondo z Bolesławca, Chojnowa, Chrząstawy Wielkiej, Opola, Wrocławia i Zgorzelca. Dzieci i młodzież od 4 do 14 roku życia konkurowały między sobą podczas II Turnieju Taekwondo Chojnów dla Dzieci, który już drugi rok z rzędu zorganizował LMKS "SFORA" Chojnów.
14 April 2014, admin, All comments: 0
Wielkanoc zawitała do Chojnowa z tygodniowym wyprzedzeniem

Sobotni poranek w Chojnowie upłynął pod znakiem przygotowań do Wielkanocy. Najmłodsi w asyście opiekunów mogli spróbować swoich wykonując kolorowe ozdoby świąteczne w trakcie warsztatów plastycznych prowadzonych przez sympatyczne panie bibliotekarki, starsi zakupić pisanki, kartki świąteczne i inne dekoracje w trakcie Kiermaszu Wielkanocnego, który odbywał się w Domu Schrama.

14 April 2014, Maciek, All comments: 2
Mistrzostwa Świata w boksie - Mroczkowski zmierzy się z Rosjaninem
Kamil Mroczkowski znajduje się już w bułgarskiej Sofii na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów. W dniu wczorajszym odbyło się ważenie oraz rozlosowano pary, które będą rywalizować ze sobą w ringu. Nasz bokser startuje w najcięższej kategorii wagowej 91+. Konkurencja jest spora, gdyż na liście startowej zameldowało się aż 25 zawodników, w tym reprezentanci USA, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Uzbekistanu, Austrii czy też Turcji.
14 April 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka "zdemolowała" Legnickie Pole.
W niedzielne popołudnie KS Chojnowianka udała się do Legnickiego Pola, by tam rywalizować o kolejne punkty ligowe. Nasz klub w chwili obecnej jest pewnym liderem klasy okręgowej i wszystko wskazuje na to, że IV liga może okazać się faktem. Ostatnie spotkania nasi piłkarze rozgrywali na bardzo wysokim poziomie. Do Legnickiego Pola jechaliśmy z jasno postawionym celem – zwycięstwo.
14 April 2014, admin, All comments: 0
XLVII sesja Rady Gminy Chojnów (video)

Pod koniec marca w Urzędzie Gminy Chojnów odbyła się XLVII sesja Rady Gminy Chojnów. Tuż po godzinie 10.00 rozpoczęły się obrady radnych. Zapraszamy na zapis video ze spotkania.

12 April 2014, Maciek, All comments: 0
Juniorzy młodsi "przegrali wygrany mecz" z wiceliderem rozgrywek
W dniu dzisiejszym nasi juniorzy młodsi podejmowali w meczu wyjazdowym wicelidera rozgrywek - Stal Chocianów. Chojnowianie przystąpili do spotkania w pełni zmotywowani po ostatniej porażce z Amico Lubin.
12 April 2014, admin, All comments: 0
Stoiki, kwiatki, kurczaczki, koszyczki czyli wielkanocne warsztaty w chojnowskim Muzeum Regionym

Przez cały ubiegły tydzień w Muzeum Regionalnym w Chojnowie na uczniów szkół z naszego miasta i gminy czekało wiele atrakcji. Podobnie jak w poprzednich latach pracownicy Muzeum zaproponowali uczniom udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Każdego dnia poznawali inne techniki wykonywania dekoracji świątecznych, wspólnie tworzyli pisanki, przystrajali koszyczki, komponowali stroiki świąteczne, zaś na koniec mogli podziwiać technikę kształtowania szkła na gorąco i metody jego zdobienia. W zajęciach wzięło udział 313 uczestników.

12 April 2014, Maciek, All comments: 2
Jedziemy po trzy punkty do Legnickiego Pola - zapowiedź meczu KS Chojnowianka - KS Legnickie Pole
Już jutro biało niebiescy ponownie pojawią się na murawie, by rywalizować o kolejne punkty ligowe. Tym razem nasza drużyna wybiera się spotkanie wyjazdowe do Legnickiego Pola. Rywal słynie z dobrej gry na własnym boisku. Wszystko to za sprawą wielu nierówności jakie posiada legnicka murawa. Czy KS Chojnowianka pod przewodnictwem Arkadiusza Palucha zdobędzie kolejne trzy punkty? O tym przekonamy się już jutro.
11 April 2014, admin, All comments: 0
Wielkanocne akcenty w Chojnowie

Mimo, że do Wielkanocy został jeszcze tydzień powiew świąt w Chojnowie poczujemy już jutro. 12 kwietnia w Domu Schrama odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, zaś w Miejskiej Bibliotece Publicznej zajęcia plastyczne „Dekoracje Wielkanocne”.

11 April 2014, admin, All comments: 0
„Ożenek” Gogola w legnickim teatrze. Rozwiązanie konkursu!

2 kwietnia br. ogłosiliśmy na łamach portalu konkurs. Mieliśmy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Ożenek” wg Gogola, w reżyserii Piotra Cieplaka. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: „Kto przełożył sztukę Mikołaja Gogola „Ożenek” na język polski?” i przesłać prawidłową odpowiedź wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres konkursy@chojnow.pl.
11 April 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Okulary przeciwsłoneczne – więcej jak modny wygląd.
Mijając bazarowe stoiska, niejeden z nas zapomina, że podstawową funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Tanie szkła nie tylko nie zabezpieczają przed promieniowaniem, ale mogą nam zaszkodzić, prowadząc do poważnych chorób oczu. Bardzo mała grupa ludzi ma świadomość, że NIE KAŻDE okulary przeciwsłoneczne spełniają określone wymagania i normy - nawet te z metkami i naklejkami „filtr UV” stosowanymi przez nieuczciwych producentów. No właśnie, czym należy się kierować kupując okulary przeciwsłoneczne?
11 April 2014, Maciek, All comments: 34
Będę dążył do osiągnięcia jak największego sukcesu – rozmowa video z Kamilem Mroczkowskim.
W dniu dzisiejszym juniorzy reprezentujący barwy narodowe w boksie wyruszają na Mistrzostwa Świata do bułgarskiej Sofii. Wśród wyróżnionych i najlepszych z naszego kraju znalazł się Kamil Mroczkowski, który już nie pierwszy raz reprezentuje Polskę. Impreza sportowa rozpoczęła się 10 kwietnia 2014 i potrwa dwa tygodnie. Wcześniej wychowanek klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki rywalizował na Mistrzostwach Europy w rosyjskiej Anapie.
Sklep Bigform