Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Wiadomości

19 August 2013, admin, All comments: 0
MÓJ ALBUM RODZINNY - MOJA HISTORIA - KONKURS Z WROCŁAWSKIM OKiS
Wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki zorganizował konkurs pt. Mój Album Rodzinny - Moja Historia. Celem programu jest rozbudzenie tożsamości kulturowej młodych Dolnoślązaków. Poprzez dzieje własnych rodzin, uczestnicy przedsięwzięcia śledzą dzieje regionu. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich osób fizycznych, a w szczególności młodzieży.Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do udziału w zabawie.
18 August 2013, Maciek, All comments: 8
Mamy trzy punkty! Biało niebiescy odrabiają straty.
Biało niebiescy wywalczyli 3 pierwsze punkty w okręgówce. W dniu dzisiejszym rywalizowali z Odrą Chobienia. Po ostatnim meczu zawodnicy nie byli zadowoleni z własnej gry, jednak szybko udało się im pozbierać i pokazać w dzisiejszym spotkaniu, że stać ich na więcej.
17 August 2013, admin, All comments: 6
Wreszcie pojedziemy do Lubina po równiej drodze! (Video)
Remont ulicy lubińskiej nareszcie dobiegł końca. Od kilku dni mieszkańcy Chojnowa mogą w pełni użytkować nowopowstałą drogę. Co się zmieniło? - bardzo wiele świeża nawierzchnia asfaltowa, nowe chodniki, szersza droga. Warto było „pomęczyć” się przez czas remontu i znieść utrudnienia w ruchu, aby w końcu doczekać się dobrej drogi.
16 August 2013, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki również zawiedli na inaugurację sezonu.
Drużyna Czarnych Rokitki w dniu wczorajszym również rozpoczęła rywalizację w klasie okręgowej. Na sam początek ekipie z naszej gminy przyszło zmierzyć się z beniaminkiem „okręgówki” – Legnickim Polem. Punktualnie o godzinie 17:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra głównego.
16 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 2
Akademia śmieciowa. Wykład 8: Gniazda
Parę wyjaśnień. Akademia Śmieciowa jest jedno osobowa. Powstała ona w redakcji portalu chojnow.pl podczas kolejnej serii pytań w sprawie śmieci. Podobnie powstała moja pierwsza książka. Nie mogłem zjeść spokojnie śniadania, gdy przebywałem w schronisku „Wojtek” w Szklarskiej Porębie. Między łykami herbaty udzielałem informacji o trasie, pogodzie i … Napisałem książkę i dalej udzielałem informacji, ale już jako autor przewodnika turystycznego.
15 August 2013, admin, All comments: 0
Koncert Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara za nami (Video)
Wczoraj w centrum naszego miasta z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się koncert z udziałem Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara. Występ rozpoczął się o godzinie 17:00 i cieszył się niemałym zainteresowaniem wśród chojnowian. W rynku pojawiło się wielu mieszkańców naszego miasta. Ławeczki dookoła miejskiej fontanny były „pełne”.
15 August 2013, Maciek, All comments: 20
Porażka 3:0 na początek rozgrywek w "okręgówce"
Mecz na który wszyscy czekali już za nami. Inauguracja sezonu piłkarskiego w klasie okręgowej dla Chojnowianki nie rozpoczęła się dobrze. Nasi piłkarze ulegli Arkonowi Przemków 3:0. Spotkanie rozpoczął miły gest, mianowicie wręczono kapitanowi zespołu – Piotrowi Jędrusiakowi skromy upominek. Nasz reprezentant niedawno został ojcem – zatem również gratulujemy i życzymy dużo cierpliwości.
15 August 2013, Maciek, All comments: 0
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - medale rozdane. Champion Chojnów z trzema krążkami
Już za kilka chwil rozpocznie się relacja na żywo z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Nadal mamy tam zawodników, którzy walczą o złote medale. Jako pierwszy wystartuje Kacper Harkawy przed którym bardzo trudne zadanie. Młody bokser musi postawić wszystko na jedną kartę jeśli myśli o złocie. Walka naszego reprezentanta rozpocznie się tuż po godzinie 11:00.
15 August 2013, Maciek, All comments: 0
Łukasz Niemczyk zakończył swoją przygodę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Łukasz Niemczyk zakończył swoją przygodę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie, które odbywają się w holenderskim Rotterdamie. W swoim drugim pojedynku uległ na punkty Victorowi Petrovowi z Ukrainy.
14 August 2013, Kuba Grządkowski, All comments: 37
Prezes Członka znowu zaskakuje!
W dniu dzisiejszym spotkała mnie duża nieprzyjemność. Mianowicie o godzinie 12:30 dostałem wiadomość, że dziś o 13:00 odbędzie się zebranie Zarządu. Bardzo mnie to zaskoczyło, ponieważ nikt poważny nie planuje spotkań Zarządu na pół godziny wcześniej, no chyba, że Pani Członka. Mimo swojego zdziwienia zebrałem się i punktualnie na godzinę 13 udałem się tak, jak zwykle – na stadion, gdzie zawsze odbywają się posiedzenia Zarządu. Jak się okazało – brama była zamknięta.
14 August 2013, admin, All comments: 2
Uszkodzony wodospad w Konradówce (Video)
Już od dłuższego czasu sporym problemem dla Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych jest wodospad w Konradówce. Obiekt ten wskutek upływu czasu i wody w rzece uległ uszkodzeniu około 3 miesiące temu. Po tym fakcie został on naprawiony - naprawa okazała się mało skuteczna, gdyż po niecałym miesiącu całe nowe mocowanie popłynęło wraz z prądem rzeki.
14 August 2013, Maciek, All comments: 3
Zapowiedź meczu: KS Chojnowianka - Arkon Przemków
Sezon czas zacząć. Już jutro o godzinie 15:30 odbędzie się pierwszy mecz ligowy KS Chojnowianka. Rywalem naszej ekipy będzie Arkon Przemków, spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim. Wstęp darmowy, zatem mamy nadzieję, że trybunach zasiądzie spora rzesza fanów.
13 August 2013, Maciek, All comments: 1
Czy będzie trzecie zwycięstwo – Mateusz Stachurka na żywo z Łodzi (aktualizacja - porażka)
Już za moment będziemy mieli możliwość zobaczenia trzeciego z naszych reprezentantów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Mateusz Stachruka, bo o nim mowa skrzyżuje rękawice z Dominikiem Cieślikiem (Jawor Team Jaworzno) w kategorii 63 kilogramów.
13 August 2013, admin, All comments: 2
Zdarzenie drogowe tuż obok cmentarza - motocyklista wylądował w rowie (Video)
Około godziny 15:10, tuż obok cmentarza (na drodze prowadzącej do Złotoryi) miało miejsce zdarzenie drogowe. Jadący z nadmierną prędkością od strony Chojnowa motocyklista z nie wiadomych przyczyn zmienił pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy marki Seat.
13 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legenda - Krucze skały
Dlaczego Szklarska? Było to dawno, dawno temu. Było to tak dawno, że byłem wówczas bardzo mały. Na hotelu w centrum Szklarskiej wisiał napis, że Winnetou pił piwo tu. Tak na marginesie muszę dodać, że dla mojego taty tu zaczynały się góry. Kiedyś moi uczniowie żartowali sobie, gdzie mógłby Kucharski pojechać, jak nie w góry. Gdzie spotkałem żonę?
13 August 2013, Maciek, All comments: 3
Kolejny nokaut Kamila Mroczkowskiego, Kacper Harkawy zwycięża na punkty - walki
Dziś kolejny dzień zmagań naszych bokserów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Trzech naszych reprezentantów będzie rywalizowało o miano najlepszego. Jako pierwszy na ringu pojawi się Kacper Harkawy ok 11:00, godzinę później Kamil Mroczkowski wystąpi w kategorii super ciężkiej. W wieczornych walkach zaprezentuje się Mateusz Stachurka.
12 August 2013, Maciek, All comments: 0
Bardzo dobre wieści z Rotterdamu - Łukasz Niemczyk wygrał pierwszy pojedynek
Łukasz Niemczyk znakomicie wstrzelił się w tegoroczne Mistrzostwa Europy, które odbywają się w Rotterdamie. W dniu dzisiejszym stoczył swój pierwszy pojedynek, w którym nie dał szans swojemu rywalowi pochodzącemu z Grecji. Nasz reprezentant w pięknym stylu zwyciężył na punkty i wyeliminował z zawodów Antonasa Stamatiosa.
12 August 2013, Kuba Grządkowski, All comments: 0
Bezpłatna Chojnowianka!

Dla wszystkich kibiców i sympatyków mamy miłą wiadomość. Otóż wstęp na czwartkowy mecz z Arkonem Przemków, jak i na resztę pozostałych spotkań w sezonie 2013/2014 będzie bezpłatny! Taką decyzję podjął Zarząd Klubu wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom.

12 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Pomniki przyrody w Chojnowie
Decyzje w sprawie pomników przyrody podejmują radni poprzez zatwierdzenie uchwały o ustanowieniu pomnika lub pomników przyrody. Załącznikiem do uchwały jest mapka z lokalizacją pomnika, dokumentacja fotograficzna i karta drzewa.
11 August 2013, Maciek, All comments: 2
Kacper Harkawy oraz Mateusz Stachurka na żywo z Łodzi! (Aktualizacja - II zwycięstwa!!!)
Dziś kolejny dzień zmagań podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Pierwszy z naszych – Kamil Mroczkowski w pięknym stylu znokautował wczoraj swojego rywala nie pozostawiając złudzeń, że na imprezie pojawił się jako jeden z faworytów.