Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

14 October 2014, admin, All comments: 1
W Domu Schrama świętowano Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, w Domu Schrama odbyła się uroczystość "Dzień Jubilata". Poprowadziły ją Pani Mirosława Spes i Pani Aneta Czapska. Celem uroczystości było docenienie działań długoletnich działaczy ZNP, wręczenie listów gratulacyjnych i statuetek oraz uczczenie obchodów założenia Oddziałowej Sekcji Administracji i Obsługi.

14 October 2014, Maciek, All comments: 1
Juniorzy starsi gładko ograli Górnika Lubin
W minioną niedzielę juniorzy starsi, przed własną publicznością podejmowali ekipę Górnika Lubin. Nasi piłkarze, pod przewodnictwem Bogdana Kozłowskiego, przystąpili do tego spotkania bardzo ofensywnie. Już od pierwszych minut biało niebiescy chcieli pokazać rywalowi, kto będzie dzielił i rozdawał w tym meczu.
14 October 2014, Partnerstwo, All comments: 0
Rezerwy Czarnych Rokitki zdeklasowały Premium Budziwojów
Zespół rezerw Czarnych Rokitki gładko pokonał Premium Budziwojów. Wysoka wygrana była adekwatna do sytuacji na boisku. Dzięki czwartej wygranej z rzędu zespół Czarnych Rokitki wskoczył na trzecią pozycję w tabeli.
14 October 2014, admin, All comments: 0
"Moje miejsce na Ziemi"- wernisaż wystawy fotografii Dariusza Matysa

W ubiegły piątek, w Bibliotece Miejskiej odbył się wernisaż wystawy fotografii Dariusza Matysa "Moje miejsce na Ziemi". Na wystawie zaprezentowano ponad 170 fotografii. Wśród nich znajdują się fotografie zabytków oraz przyrody, miejsc, które są doskonale znane mieszkańcom Chojnowa. Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat 70-tych ubiegłego wieku.


13 October 2014, Galeria Piastów, All comments: 0
Doda, Mrozu, Bilgun w Galerii Piastów!
Doda, Mrozu i Bilgun w Galerii Piastów!

Już 26 października od godziny 11:00 zapraszamy na 8 urodziny Galerii Piastów! Na scenie dużego patio pojawią się dwie wielkie gwiazdy - Doda i Mrozu, a imprezę urodzinową poprowadzi showman i satyryk Bilguun Ariunbaatar!

Dodatkowo pokazy pirotechniczne, konkursy z nagrodami i wiele więcej! Takich urodzin w Legnicy jeszcze nie było, same radości do wyboru!

13 October 2014, Mateusz Bartczak , All comments: 0
Turniej Żaków w Chojnowie

W minioną sobotę KS CHOJNOWIANKA zorganizowała turniej Żaków.
Udział wzięło pięć drużyn : Konfeks Legnica, Miedź Legnica, Odra Ścinawa, Sokół Krzywa i Chojnowianka Chojnów.
13 October 2014, Maciek, All comments: 1
Pożar, dwa zastępy straży pożarnej i ewakuacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie (video+foto)
Szkoła Podstawowa nr w Chojnowie została dziś, kilka chwil po dziesiątej, ewakuowana z powodu zaistniałego pożaru. Dwoje uczniów zostało poszkodowanych, dzięki pomocy straży pożarnej wszystko zakończyło się szczęśliwie. Na całe szczęście dzisiejsza akcja była jedynie próbną ewakuacją na wypadek prawdziwego zagrożenia.
13 October 2014, admin, All comments: 21
"Historyczne Harce" za nami! (video)

W sobotę, 10 października w Chojnowie odbyły się "Historyczne Harce" oraz rekonstrukcja Powstania Warszawskiego przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau z Wrocławia oraz grupy ze Zduńskiej Woli i Świdnicy.

13 October 2014, admin, All comments: 0
Zaproszenie na Festiwal Nauki
W środę,15.10.2014 r., w godzinach 9-15, na terenie Rynku Miejskiego w Chojnowie odbędzie się Festiwal Nauki EDUSCIENCE.

13 October 2014, Stowarzyszenie "Dajmy szansę", All comments: 0
Podsumowanie akcji „Podziel się posiłkiem”

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem” została przeprowadzona 3 i 4 października w chojnowskich sklepach Biedronka. Odzew mieszkańców, jednocześnie klientów dyskontów, był bardzo pozytywny. Tym razem udało się zebrać około 1100 kg produktów spożywczych. To najlepszy wynik od czterech lat!

12 October 2014, admin, All comments: 0
Zasnął na parapecie. O włos od tragedii. (video)
W sobotnie popołudnie po godzinie 16 chojnowska policja dostała zgłoszenie o zbyt głośnej muzyce wydobywającej się z jednego z mieszkań przy ulicy Witosa. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę, który spał w oknie mieszkania znajdującego się na wysokości pierwszego piętra. Z tego właśnie mieszkania wydobywała się głośna muzyka.
12 October 2014, Maciek, All comments: 1
Chojnowianka przegrała na własnym terenie. Karny uratował AKS Strzegom.
Wczorajsze popołudnie na długo pozostanie w pamięci fanów chojnowskiego futbolu. KS Chojnowianka rywalizowała z AKS Strzegom. Wszyscy liczyli na komplet punktów, nie było jednak łatwo. Na ławce rezerwowych pojawił się nowy szkoleniowiec - Ireneusz Chrzanowski. Od pierwszej minuty biało niebiescy wystąpili w nieco innym ustawieniu niż do tej pory.
12 October 2014, Maciek, All comments: 1
Niespodziewana strata punktów z Ruszowicami. Czarni walczyli o remis!
Dobra passa Czarnych Rokitki została przerwana. Wczoraj ekipa z naszej gminy przed własną publicznością uległa Mieszkowi Ruszowice 2:1. Podopieczni Mirosława Dragana od pierwszych minut wyszli na murawę w bardzo ofensywnym ustawieniu. Kilka chwil po pierwszym gwizdku Gromala mógł otworzyć wynik spotkania. Zabrakło jednak skuteczności i zimnej krwi w wykończeniu akcji. Mieszko, widząc, że Czarni przystępują do ofensywy, nie cofnął się na własną połowę. Dobra gra w środku pola oraz liczne błędy Rokitek spowodowały, że to goście przejęli inicjatywę w grze.
12 October 2014, Maciek, All comments: 2
Sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych za nami
W piątek punktualnie w samo południe, przy pięknej pogodzie, na bocznym boisku przy MOKSiRze pojawiły się dzieci klas III-VI szkół podstawowych. Wszystko to za sprawą międzyszkolnych sztafetowych biegów przełajowych dziewcząt i chłopców. Oficjalnego otwarcia tej imprezy sportowej dokonał burmistrz miasta - Jan Serkies. Po przywitaniu zawodników i małej rozgrzewce młodzi chojnowianie przystąpili do rywalizacji.
10 October 2014, admin, All comments: 2
32% mieszkańców ziemi chojnowskiej nie pójdzie do urn! (VIDEO)
We wtorek minął czas zgłaszania kandydatów na radnych. W piątek, 17 października upływa kolejny termin, termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów i wójtów. I choć do samych wyborów pozostało jeszcze trochę czasu już teraz portal postanowił przeprowadzić krótką sondę uliczną na temat tego czy mieszkańcy miasta i gminy Chojnów planują pójść do urn w tegorocznych wyborach samorządowych.
10 October 2014, Maciek, All comments: 0
Dzień Dawcy Szpiku w chojnowskim Komisariacie Policji już w najbliższy poniedziałek
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku w Komisariacie Policji w Chojnowie.
09 October 2014, Maciek, All comments: 1
Dwie jednostki straży pożarnej,  ewakuacja Gimnazjum nr 1 w Chojnowie! (video+foto)
Dzisiejsze przedpołudnie na długo pozostanie w głowach gimnazjalistów z chojnowskiej „jedynki”. Otóż z samego rana dyrekcja szkoły poinformowała na numer alarmowy 998 straż pożarną o pożarze. Chwile strachu uczniowie Gimnazjum nr 1 maja już za sobą. Najważniejsze jest to, że cała akcja przebiegła pomyślnie, a sama ewakuacja nie sprawiła uczniom problemów. Miejmy nadzieję, że takie próby zawsze będą próbami, a do prawdziwego pożaru nigdy nie dojdzie.
09 October 2014, Maciek, All comments: 0
Zadymienie mieszkania z kratki wentylacyjnej przy ul. Kolejowej
Dziś w godzinach popołudniowych Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Chojnowa dostała wezwanie z ul. Kolejowej, gdzie w mieszkaniu pojawił się dym. Strażacy niemalże natychmiast pojawili się na miejscu zdarzenia. Faktycznie, w mieszkaniu zlokalizowanym na parterze, z kratki wentylacyjnej do mieszkania dostawał się dym.
09 October 2014, Maciek, All comments: 0
Dwa ostatnie wyścigi Sigo Gim 1 w tym sezonie. Przyszła pora na zasłużony odpoczynek!
W miniony weekend klub kolarski Sigo Gim 1 wybrał się na ostatnie zawody w tym sezonie. Nasi zawodnicy w sobotę oraz niedzielę rywalizowali podczas wyścigów na szosie. Najtrudniejszym dniem była sobota, kiedy to zaraz po udziale w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Chojnowie kolarze mieli zaledwie kilka chwil, aby spakować się na zawody do Gorzanowic, tuż obok Bolkowa.
09 October 2014, admin, All comments: 0
Intermarche z jabłkami w SP3
Za nami drugi dzień akcji prowadzonej przez Intermarche pod nazwą "Jedz jabłka". Wczoraj z darmowych jabłek skorzystała Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. Dziś podczas przerwy lekcyjnej Intermarche gościło w Szkole Podstawowej nr 3. Uczniowie, grono pedagogiczne oraz wszyscy obecni mogli poczęstować się smacznymi owocami. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, dzięki czemu rozdano kilka skrzynek jabłek. Zorganizowanej akcji przyświecało hasło "Jedz jabłka. Obowiązek patriotyczny jeszcze nigdy nie był tak smaczny".