Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Cuprum Noc Zakupów

Wiadomości

25 July 2013, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Urzędu Gminy Chojnów - ogłoszenie

Urząd Gminy Chojnów zaprasza chętnych do składania ofert dotyczących uprzątnięcia wywrotu drzewa gatunku dąb szypułkowy o obwodzie ok. 650 cm i długości pnia ok. 15 metrów (pocięte na cztery równe części), które zalega przy rzece „Skora” w miejscowości Piotrowice (za byłą świetlicą).

24 July 2013, Wiola , All comments: 1
Obchody Święta Policji 2013 (video)

W ramach obchodów 94 rocznicy powołania polskiej Policji Państwowej w hotelu Qubus w Legnicy zorganizowano ceremonię, podczas której przyznano awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla osób zasłużonych dla policji.

24 July 2013, Netto PR, All comments: 0
Mieszkańcy Chojnowa kontrolowali cukier

Ponad 350 mieszkańców Chojnowa (woj. dolnośląskie) skorzystało w ostatnią sobotę (20 lipca) z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi podczas białej soboty w miejscowym sklepie Netto. Kilkunastu dowiedziało się, że powinni zgłosić się do lekarza, żeby wykonać dodatkowe analizy, bo wynik badania glukometrem okazał się niepokojący.

24 July 2013, Maciek, All comments: 9
Ciąg dalszy rewolucji KS Chojnowianka! Będą wzmocnienia.
Awans do „okręgówki”, wybór nowego zarządu, zmiana trenera seniorów taką rewolucję przechodzi nasz lokalny klub w ostatnich dniach. Na całe szczęście do rozpoczęcia rundy pozostało jeszcze trochę czasu. Na ostatnich zajęciach pierwszej drużyny pojawili się nowi zawodnicy.
24 July 2013, admin, All comments: 0
IX Przegląd Chojnowskiej Plastyki

Już w najbliższy piątek - 26 lipca 2013 r. w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbędzie się IX Przegląd Chojnowskiej Plastyki. O godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż, podczas którego ponad 80 pokaże 22 artystów z naszego miasta. Na wystawie dominować będzie malarstwo, jednak nie zabraknie również innych form - grafiki, rysunku, fotografii. Zapraszamy!

24 July 2013, admin, All comments: 3
Przerwa w dostawie wody

Dziś, tj. 24 lipca 2013 r. w godzinach 8.30 - 11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w części miasta w związku z prowadzoną inwestycją miejską polegającą na wymianie starej sieci wodociągowej na nową.

23 July 2013, admin, All comments: 3
"Muzyka w Rynku" - odsłona druga

Po raz kolejny Chojnów zaprasza wszystkich mieszkańców na muzyczną imprezę. Tym razem na scenie w rynku zagra zespół grający dance - AtlantiX. Jeśli poprzednia odsłona „Muzyki w Rynku” trafiła w Twoje gusta - nie może zabraknąć Cię w niedzielę w Rynku.

23 July 2013, Wiola, All comments: 1
Płonący samochód w drodze do Czernikowic

W godzinach przedpołudniowych na drodze prowadzącej do Czernikowic o mały włos nie doszło do tragedii. Na środku ulicy zaczął płonąc samochód, jednak dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej nikomu nic się nie stało.

23 July 2013, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Bank BGŻ - dobrze służy ludziom !

Dzięki dofinansowaniu, przyznanemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, przez Bank BGŻ w ramach Programu Wsparcia Lokalnego, wszyscy mogli się cieszyć występem Teatru Wielkie Koło z Będzina oraz uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Każdy włączony był do wspólnej zabawy.

23 July 2013, admin, All comments: 0
Basen Miejski w Chojnowie czasowo nieczynny

Do 10 sierpnia br. potrwa przerwa technologiczna na Basenie Miejskim w Chojnowie. W tym czasie na pływalni odbywać się będą prace porządkowo konserwacyjne.

22 July 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
W PWSZ im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja na studia

Do 29 lipca br. można zarejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji kandydatów na studia na rok akademicki 2013/2014 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy

22 July 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 4
Dlaczego warto się ubezpieczać?

Liczba nieszczęść, które mogą nas spotkać jest nieograniczona. Nasz dom/mieszkanie może nawiedzić wichura, pożar, powódź, możemy stać się ofiarą kradzieży. Samochód może zostać skradziony lub uszkodzony w wyniku wypadku lub zderzenia ze zwierzęciem. Nas oraz naszych bliskich może czekać ciężka choroba lub wypadek. Warto o tym wszystkim pomyśleć i wykupić odpowiednią do naszych założeń polisę. Co prawda nie uchroni ona przed tymi wszystkimi zdarzeniami, ale w widoczny sposób załagodzi ich skutki.

22 July 2013, admin, All comments: 0
"Chojnwood" - videoklip nakręcony podczas warsztatow fotograficznych

Przez cały ubiegły tydzień (z wyłączeniem poniedziałku) w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbywały się warsztaty fotograficzne. Każdego kolejnego dnia prowadząca Daria Bąk odsłaniała przed uczestnikami nowe techniki fotografii, młodzi miłośnicy robienia zdjęć ćwiczyli w pocie czoła dążąc do perfekcji. Zwieńczeniem warsztatów był nakręcony videoklip zrealizowany przy pomocy naszego Portalu.

22 July 2013, Maciek, All comments: 23
"Zawsze należy dążyć do osiągnięcia jak najlepszego wyniku" - wywiad z Rafałem Kryszczukiem

W ostatnich dniach poznaliśmy nazwisko szkoleniowca ekipy seniorów KS Chojnowianka. Został nim Rafał Kryszczuk. Udało nam się dotrzeć do trenera pierwszej drużyny i przeprowadzić z nim krótką rozmowę. Zapraszamy do lektury.

20 July 2013, admin, All comments: 8
Górnik Złotoryja kolejnym sparingpartnerem Chojnowianki

Zaplanowany na dziś sparing chojnowskiego zespołu na sztucznym boisku w Legnicy niestety nie doszedł do skutku. Powód prozaiczny – nie było wystarczającej ilości zawodników gotowych do gry. Poznaliśmy również przeciwnika w kolejnym meczu kontrolnym Biało-Niebieskich.

19 July 2013, admin, All comments: 0
Kolarska niedziela w Olesznej

Po tygodniowym odpoczynku w ostatni weekend nasi kolarze wybrali się do Olesznej, gdzie odbył się VIII wyścig MTB Memoriał M.Gołdyna i Z.Niżyńskiego. Zawodnicy UKK „Oriens MTB” Chojnów stanęli do rywalizacji z innymi klubami z Dolnego Śląska. Na stosunkowo płaskiej trasie zajęli wiele dobrych miejsc.

19 July 2013, admin, All comments: 0
Święto Sportu w Krzywej

Urząd Gminy Chojnów, LZS „Sokół” Krzywa, Samorząd wsi Krzywa oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „DAJMY SZANSĘ” zaprasza wszystkich na Święto Sportu. 28 lipca 2013 r. na boisku sportowym w Krzywej mieszkańcy naszej gminy spróbują swoich sił w wielu konkurencjach. Odbędzie się m.in. turniej szachowy, piłki nożnej, siatkówki i wiele, wiele innych. Zapraszamy!

18 July 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legendy - Kamieńczyk.
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami... Kto z nas nie lubi legend, baśni i podań ludowych? Dziś rozpoczynamy krótki cykl opowieści o ciekawych miejscach, głównie w Karkonoszach. Zaczynamy od najwyższego z karkonoskich wodospadów - Kamieńczyka. Oczywiście pióra pasjonata gór - Jerzego Kucharskiego.
18 July 2013, admin, All comments: 8
Pierwszy trening KS Chojnowianki pod wodzą nowego trenera za nami

Wczoraj, tj. 17 lipca 2013 r. w godzinach popołudniowych na stadionie miejskim odbył się pierwszy trening KS Chojnowianka pod przewodnictwem nowego zarządu. W trakcie szkolenia poznaliśmy nowego trenera klubu - Rafała Kryszczuka.

17 July 2013, admin, All comments: 2
Problem porzuconych psów wciąż aktualny - suczka szuka właściciela (Aktualizacja)

Okres wakacji, gdy wielu z nas wyjeżdża na urlop szczególnie sprzyja porzucaniu psów. Rodziny orientują się, że czworonogi są dla nich „problemem”, nie mają co z nimi zrobić gdy dom pozostaje pusty. Postanawiają zostawić je na ulicy, w lesie… Pozostawione na odludziu, bez jedzenia i picia skazane są na śmierć.