Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

16 May 2014, admin, All comments: 0
Ogłoszenie wyników Konkursu Wiosennego z Salonem Optycznym OKO

11 kwietnia, wspólnie z Salonem Optycznym OKO ogłosiliśmy Konkurs Wiosenny, w którym do wygrania były dwie pary wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych z filtrami. Dziś – zgodnie z regulaminem – publikujemy nazwiska dwóch osób, które zostały wyłonione w drodze losowania.

16 May 2014, artykuł sponsorowany,
Smaczna Budka przy ul. Paderewskiego 13a. Apetyczne jedzenie, gofry i napoje.

Lubisz zjeść szybko i smacznie? A może masz ochotę na aromatyczną kawę z ekspresu na wynos? Spacer z gofrem w ręku albo kubkiem świeżej kawy - hmmm, brzmi dobrze. W najbliższą sobotę tj. 17.05. br. otwarta zostanie Smaczna Budka przy ul. Paderewskiego 13 a. Będzie można zatrzymać się nieopodal trasy Chojnów-Legnica, Legnica-Chojnów, kupić apetyczne jedzenie, ciepłą kawę oraz chłodne napoje.

16 May 2014, Karolina, All comments: 0
Seniorzy ponownie zagościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej
W minioną środę Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zorganizowała kolejne spotkanie seniorów , którego celem było zapoznanie ze światem laptopów , tabletów i smartfonów . Uczestnicy uczyli się obsługi tych urządzeń , zapoznawali się z możliwościami , które dają te nowości technologiczne . W ramach szkolenia dowiedzieli się iż mają możliwość skorzystanie z bardzo bogatej oferty e-booków , które są dostępne na tych urządzeniach .
16 May 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
Laptop dla „Dwójki”

Sześć dziewcząt, uczennic klasy IB z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie wzięło udział w IV edycji konkursu „Żyj smacznie i zdrowo” ogłoszonego przez firmę Winiary.

15 May 2014, Gimnazjum , All comments: 0
Kuźnia Olimpijczyka, czyli Mityng Pływacki Gimnazjum nr  1 (video+foto)
Pływanie jest dyscypliną, którą zalicza się do grupy sportów wytrzymałościowych. Wykorzystuje ona możliwości poruszania się człowieka w wodzie dzięki wykonywaniu odpowiednich ruchów ciała, bez użycia jakichkolwiek urządzeń mechanicznych. Do konkurencji pływackich należą: pływanie w basenie, pływanie w płetwach, pływanie długodystansowe, rozgrywane na otwartych akwenach, pływanie synchroniczne uprawiane przez kobiety, skoki do wody, które dzielą się na skoki z trampoliny oraz z wieży, oraz piłka wodna.
15 May 2014, Havira, All comments: 2
Nowa jakość w Chojnowie - Havira Grill & Bar (KONKURS)
Niebawem otwarty zostanie nowy lokal w mieście, do którego zapraszamy smakoszy w różnym wieku.
15 May 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Wędrówki z panem Jurkiem. Zwiedzanie wieży Dużego Kościoła.
W najbliższą sobotę, 17 maja, między godziną 10 a 12 odbędą się cztery wejścia na wieżę naszego Dużego Kościoła. Cztery grupy po 15 osób wejdą na tę samą wieżę, na której miały miejsce tragiczne wydarzenia z 26 kwietnia 1428 r. Ilość uczestników jest bardzo ograniczona, a wpływają na to warunki bezpieczeństwa.
15 May 2014, Maciek, All comments: 0
Osłabiona Chojnowianka przegrała w Polkowicach.
W dniu wczorajszym KS Chojnowianka rozegrała chyba najtrudniejsze spotkanie w klasie okręgowej. Rywalem była ekipa KS II Polkowice, która do tej pory zajmowała drugą pozycję w tabeli ligowej. Biało niebiescy od długiego czasu byli liderem, który dzielenie spisywał się w niemalże każdym spotkaniu.
15 May 2014, Maciek, All comments: 0
Kamil Mroczkowski nokautuje rywala w pierwszym starciu Mistrzostw Polski Juniorów
W chwili obecnej chojnowski pięściarz, wychowanek klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki, Kamil Mroczkowski przebywa w miejscowości Nowa Dęba, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów.
15 May 2014, admin, All comments: 0
„Baśnie, bajki, bajeczki” w Bibliotecznej Akademii Malucha

W tym roku obchodzimy XI edycję Tygodnia Bibliotek. Ten wyjątkowy dla miłośników książek czas mający na celu promocję czytelnictwa łączy się z wydarzeniami jakie z tej okazji szykują biblioteki w całej Polsce. Również Chojnów włączył się do ogólnopolskiej akcji. Jednym z punktów programu w chojnowskiej odsłonie Tygodnia Bibliotek była Biblioteczna Akademia Malucha.

14 May 2014, Marcin Zatwarnicki, All comments: 0
„§Masz Prawo”. Zadośćuczynienie dla uczestnika kolizji drogowej.

Zgodnie z zapowiedzią uczynioną w jednym z wcześniejszych artykułów, w dniu dzisiejszym chciałbym przybliżyć zagadnienie zadośćuczynienia za krzywdę powstałą w następstwie kolizji drogowej. Krzywda – jako szkoda powstała na osobie – ma charakter subiektywny, bowiem co do zasady odpowiada indywidualnym odczuciom poszkodowanego co do stanu jego zdrowia fizycznego oraz psychicznego stanowiącego następstwo zdarzenia powodującego szkodę (krzywdę) np. kolizji drogowej.

14 May 2014, admin, All comments: 0
Okradli dom na ponad 3 tys. złotych

Chojnowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie do domu w Gniewomirowicach. W trakcie prowadzonych czynności został im udowodniony zarzut kradzieży przedmiotów na łączną kwotę ponad 3 tys. złotych.

14 May 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
„Jedz zdrowo”. Produkty zbożowe – paliwo dla mózgu i ciała!

Podstawą zbilansowanej diety są przetwory zbożowe. Każdy posiłek powinien zawierać je w swoim składzie. Należą do nich kasze, mąki, ryż, pieczywo, makarony i płatki zbożowe. Unikanie zbóż w jadłospisie jest nieracjonalne i świadczy o diecie, która w późniejszym okresie odbije się na naszym zdrowiu. Oczywiście ilość produktów zbożowych w naszym codziennym menu uzależniona jest od potrzeb i możliwości organizmu. Więcej przetworów zbożowych powinny jadać dzieci, młodzież, sportowcy i osoby aktywne ruchowo. Mniej natomiast chorzy na cukrzycę, małe dzieci z padaczką.

14 May 2014, Maciek, All comments: 1
Walka lidera z wiceliderem. Zapowiedź meczu KS II Polkowice - Chojnowianka Chojnów
Bardzo trudny tydzień czeka piłkarzy KS Chojnowianka. W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 biało niebiescy rozegrają jedno z najtrudniejszych spotkań w lidze. Rywalem będzie wicelider rozgrywek – KS II Polkowice. Ten mecz wyjazdowy rozegramy niestety w niepełnym składzie.
13 May 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Juwenalia 2014 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zgodnie z akademicką tradycją już za kilkanaście dni wszyscy żacy będą obchodzić swoje święto – Juwenalia. W wielu miastach akademickich w te dni odbywa się symboliczne przekazanie studentom kluczy do bram miasta. Zabawa trwa zwykle przez kilka dni, w czasie których odbywają się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów. Tak również będzie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, gdzie Juwenalia 2014 odbywać się będą w dniach 22 – 23 maja bieżącego roku.

13 May 2014, admin, All comments: 0
Zaginął kundelek na domkach bolesławieckich. Pomóżmy w poszukiwaniach!

W dniu wczorajszym, tj. 12 maja zaginął sympatyczny, młody kundelek. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu czworonoga.

13 May 2014, admin, All comments: 3
Rap Melanż „PiątVka” na szóstkę!

Jaśnie Wielmożni Panowie to nie tylko JWP. To również SWRN, Demon, Midz, Gradek, Rymolwerowcy, DJ Rożo i chłopaki z Epinefryny. Należą się im pokłony w pas za to co uczynili w sobotni wieczór w parku przy Niebieskim Parasolu w Chojnowie. Kto nie był niech żałuje, a kto kocha hip hop i nie był, ten nie zna smaku miłości.

12 May 2014, admin, All comments: 0
Tajlandia i Kambodża oczyma Wojciecha Drzewickiego

Wojciech Drzewicki, chojnowianin, na co dzień doktor geologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasjonat podróży i poznawania nowych kultur. Wraz z przyjaciółmi – Anną Jezierską i Michałem Dereniem – udał się na wyprawę do Tajlandii i Kambodży o czym postanowił opowiedzieć mieszkańcom naszego miasta podczas spotkania, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w piątkowy wieczór. Spotkanie to było pierwszym elementem chojnowskiego programu Tygodnia Bibliotek, który obchodzimy już po raz 11 w naszym kraju.

12 May 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 15
Piękna Italia w Galerii Piastów.
Po brytyjskiej niedzieli czas na radosne święto Włoch i włoskiej kuchni! W rodzinnej atmosferze, w towarzystwie Paolo Cozzy, klienci centrum będą mogli przez kilka godzin degustować śródziemnomorskie przysmaki i poznać ciekawostki dotyczące pięknego kraju południa.
12 May 2014, admin, All comments: 0
XV-wieczna sztuka graficzna zagościła w chojnowskim muzeum (foto + video)

W piątkowe popołudnie w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbył się wernisaż wystawy „Grafika” legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego. Zdobiące ściany muzeum prace powstawały w ciągu ostatnich siedmiu lat. Niektóre z nich to miedzioryty czyli prace wykonane najstarszą techniką graficzną na metalu, stosowaną już w pierwszej połowie XV wieku.

Sklep Bigform