Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

25 April 2014, admin, All comments: 0
Gimnazjaliści zakończyli egzaminy. Wyniki poznają w czerwcu. (video)

Rozszerzonym testem z języka obcego zakończyły się trzydniowe zmagania uczniów klas trzecich z tzw. „małą maturą” czyli egzaminem gimnazjalnym. Teraz gimnazjaliści muszą uzbroić się w cierpliwość – wyniki otrzymają w czerwcu tego roku.

25 April 2014, admin, All comments: 0
Wykładów o bezpieczeństwie ciąg dalszy

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi chojnowskiego Komisariatu Policji wzięli udział w spotkaniu, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Uważni Czytelnicy portalu doskonale wiedzą, że mundurowi z naszego miasta regularnie przeprowadzają mini-szkolenia, w trakcie których zapoznają dzieci i młodzież z niebezpieczeństwami jakie czyhają na nich na każdym kroku oraz instruują jak ich unikać.

24 April 2014, admin, All comments: 0
Czarni po dobrym meczu z Miedzią kończą przygodę z Pucharem Polski

W dniu wczorajszym odbył się ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgowym pomiędzy Czarnymi Rokitkami, a Miedzią Legnica, która na co dzień gra w 4 lidze. Kibice „Czarnych” mając w pamięci wielki sukces klubu w ubiegłorocznych rozgrywkach w dość w licznej grupie przybyli na boisko, licząc na "powtórkę z rozrywki". Niestety, drużyna z Rokitek nie zdołała pokonać Miedzi, ale zagrała bardzo dobre spotkanie dostarczając sympatykom wielu emocji.

24 April 2014, admin, All comments: 0
Kontrowersyjna rzecz o Apostole Pogan czyli spektakl „Szaweł” w Legnicy.

W najbliższy weekend w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy będziemy mieli okazję obejrzeć na scenie na Nowym Świecie spektakl „Szaweł” w reżyserii Jacka Głomba. Opowieść o Apostole Pogan w nowej, współczesnej odsłonie.

24 April 2014, admin, All comments: 1
Zawody bokserskie z pomocą dla Blanki Kuliniak. Reportaż video.

Już za kilka dni w sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie stanie ring, rozbłysną światła i tuż po godzinie 13.00 rozpoczną się zawody bokserskie. Wszystko to zostanie zorganizowane aby pomóc 3,5-letniej chojnowiance, Blance Kuliniak zmagającej się z chorobą nowotworową. Miłośników boksu – i nie tylko – zapraszamy w niedzielę na galę!

24 April 2014, admin, All comments: 0
Kebab Alladyn przy ul. Kolejowej 14 zaprasza!

Od wczoraj tj. 23 kwietnia 2014 r. Kebab Alladyn działa w innym miejscu. Chcąc skorzystać z oferty lubianego lokalu gastronomicznego swe kroki należy skierować w inne miejsce niż dotychczas. Zamiast ul. Kościuszki powinniśmy udać się na ul. Kolejową 14.

24 April 2014, admin, All comments: 24
Lila Walasek odwołana! Video z sesji powiatu.

23 kwietnia 2014 r. odbyła się nadzwyczajna sesja w powiecie legnickim. W jej trakcie radni odwołali wicestarostę, Lilę Walasek. Podczas kolejnej sesji jej los mogą podzielić pozostali członkowie zarządu.

23 April 2014, admin, All comments: 0
Kebab Alladyn zmienia siedzibę. Mamy konkurs!

Dziś tj. 23 kwietnia 2014 r. znany i lubiany w Chojnowie Kebab Alladyn zmienia siedzibę. Dotychczas mieszczący się przy ul. Kościuszki lokal gastronomiczny przenosi się na ulicę... No właśnie, gdzie? Tak brzmi pytanie w konkursie, w którym do wygrania dla naszych Czytelników mamy 3 pyszne i sycące kebaby.

23 April 2014, Marcin Zatwarnicki, All comments: 0
„§Masz Prawo”. ABC prawa spadkowego.

Zagadnienie powołania do spadku jest tematem bardzo istotnym i skomplikowanym, dlatego też konieczne jest wyjaśnienie kilku podstawowych kwestii, które w przypadku bycia powołanym do spadku mogą narazić potencjalnych spadkobierców na pewne niebezpieczeństwa.

23 April 2014, admin, All comments: 0
Dziś startuje „Mała matura”. Ruszają testy gimnazjalne.

Blisko 380 tys. uczniów klas trzecich gimnazjum stanęło przed najtrudniejszym wyzwaniem w ich dotychczasowym edukacyjnym życiu. Tuż po godzinie 9 zaczęli pisać pierwszy egzamin gimnazjalny. Na „śniadanie” dostali historię i wiedzę o społeczeństwie. Przed nimi jeszcze test sprawdzający wiedzę z języka polskiego, matematyki, przyrody oraz języka obcego. Testy potrwają trzy dni.

22 April 2014, Maciek, All comments: 0
Krystyna Sienkiewicz w Chojnowie. Zapraszamy na "Śmiechoterapię".
Do Chojnowa przybędzie Krystyna Sienkiewicz. Wszystko to za sprawą „Niebieskiego Parasola”, który po raz kolejny stwarza mieszkańcom naszego miasta możliwość dobrej zabawy - tym razem do naszego miasta zawita „Śmiechoterapia”. Już w najbliższy czwartek w Domu Schrama przy akompaniamencie Bronisława Kornausa odbędzie się występ znanej i cenionej aktorki – Krystyny Sienkiewicz.
22 April 2014, admin, All comments: 0
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Mueller-Liczner!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie kontynuuje tradycję zapraszania do naszego miasta mistrzów pióra. Już jutro, tj. 23 kwietnia 2014 r. ponownie odwiedzi nas Joanna Mueller-Liczner, poetka, redaktorka i krytyk literacki. Spotkanie w bibliotece poprowadzą Urszula i Tadeusz Sznerchowie.

22 April 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
MOTO DAY 27 kwietnia w Legnicy. Motoryzacja, pasja, adrenalina!

Już w najbliższą niedzielę 27 kwietnia Galeria Piastów zaprasza na prawdziwe wydarzenie! MOTO DAY – wszystko dla pasjonatów motoryzacji. Jeżeli uwielbiasz adrenalinę i kochasz ryk silnika musisz przyjechać do Legnicy.

22 April 2014, admin, All comments: 0
Ćwierćfinał Pucharu Polski. Czarni Rokitki - Miedz Legnica.

W środę 23 kwietnia o godzinie 17.00 Czarni Rokitki podejmować będą na swoim terenie rezerwy Miedzi Legnica, które na co dzień występują w 4 lidze dolnośląskiej. Spotkanie to odbędzie się w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym - ćwierćfinały.

22 April 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Lokalna Akademia Sieci Cisco w PWSZ wyróżniona !

W tym roku Lokalna Akademia Sieci Cisco przy Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy otrzymała wyróżnienie za 5 lat efektywnej współpracy z Akademią. Jednocześnie jeden z instruktorów, mgr inż. Piotr Nadybski otrzymał nagrodę Instructor Excellence Award za rok 2013. Nagroda ta przyznawana jest 10% procentom najlepszych instruktorów na świecie, m.in. za efektywność kształcenia mierzoną wynikami studentów, odpowiednio wysokie noty w ankietach po przeprowadzonych kursach oraz doskonalenie warsztatu przez instruktora.

22 April 2014, admin, All comments: 2
Majówka w Chojnowie (aktualizacja)

Dwa dni dobrej zabawy czekają na chojnowian w trakcie zbliżającego się wielkimi krokami weekendu majowego. Występy zespołów muzycznych i mnóstwo konkurencji sportowych – z takich atrakcji będą mogli korzystać mieszkańcy miasta 1. i 3. maja.

19 April 2014, admin, All comments: 2
Dlaczego Wielkanoc to święto ruchome?

Święta Wielkanocne przed nami. 20 kwietnia zasiądziemy to stołów by spożyć świąteczne śniadanie, dzień później oblejemy rodzinę i bliskich zimną wodą korzystając ze Śmigusa-dyngusa. Sięgając pamięcią rok wstecz przypominamy sobie, że Wielkanoc wypadła ostatniego dnia marca. Skąd ta rozbieżność czasowa? Dlaczego święta te – podobnie jak Boże Narodzenie – nie obchodzimy jednego, konkretnego dnia? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionego przyrodnika, Jerzego Kucharskiego.

18 April 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Salon PLAY zmienia swoją lokalizację!

Salon PLAY, który do tej pory znajdował się w Intermarche przy ul. Kilińskiego 42, zmienia swoją lokalizację. Od 2 maja br. PLAY będzie na parterze nowej kamienicy przy ul. Długosza 1a. Niebawem otworzony zostanie profesjonalny salon, „z prawdziwego zdarzenia” – bez tłumów przechodzących przez obiekt i głośnej muzyki. Zapowiada się cicho, kameralnie, elegancko.

18 April 2014, admin, All comments: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Dziś film „Blue Valentine” i biografia Pablo Picasso.

W każdy piątek w zakładce „Rozrywka” zamieszczamy w ramach cyklu „Oglądaj, słuchaj, czytaj!” nasze subiektywne propozycje filmów, płyt i książek. Dziś kilka słów o filmie „Blue Valentine” z Michelle Williams i Ryan’em Goslingiem w rolach głównych oraz o biografii Pabla Picasso autorstwa Henry Gidel’a. Recenzje, zwiastun filmu i kilka zdjęć prac Picassa TUTAJ.

18 April 2014, Maciek, All comments: 0
Sparing Chojnowianki Chojnów z Sokołem Krzywa zamiast meczu ligowego
Poza juniorami i trampkarzami wczoraj na murawie pojawili się również seniorzy. Pierwsza drużyna KS Chojnowianka również pauzuje podczas świąt. Arkadiusz Paluch zamiast spotkania ligowego postanowił rozegrać sparing. Rywalem była drużyna Sokoła Krzywa.
Sklep Bigform