Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

06 July 2021, admin2, All comments: 0
Caritas będzie wydawał artykuły żywnościowe
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że Parafialny Zespół Caritas DL w Chojnowie będzie wydawał potrzebującym artykuły żywnościowe.
05 July 2021, admin2, All comments: 0
„Odłącz się” - nowe napisy na chodnikach w naszym mieście

W minioną sobotę w naszym mieście na chodnikach pojawiły się napisy „Odłącz się”. Wszystko to za sprawą Powiatowego Zespołu Szkół, który dołączył do akcji informacyjnej na temat fonoholizmu - choroby XXI wieku, która polega na uzależnieniu od telefonu oraz mediów społecznościowych.

04 July 2021, admin, All comments: 0
Niedzielny trzeźwy poranek
Od godziny 5.00 na drogach powiatu legnickiego prowadzona była prewencyjna akcja „Trzeźwy Poranek”. Działania policjantów ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
02 July 2021, admin, All comments: 0
Kolejny konkurs fotograficzny. "Chojnów letnim okiem"
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym. Organizatorzy przewidują nagrody finansowe, których łączna wartość może wynieść 2000 zł.
02 July 2021, admin, All comments: 2
Żłobek w Kolonii Kołątaja "Arką Maluszka". Wójt nagrodził pomysłodawcę nazwy
Nowy żłobek w Kolonii Kołłątaja otrzyma nazwę "Arka Maluszka". Pomysłodawca nazwy - Aleksander Gawron z Krzywej - odebrał z rąk Wójta Gminy Chojnów nagrodę.
02 July 2021, admin, All comments: 0
Pomysłowe oszustki z powiatu legnickiego odpowiedzą przed sądem
Policjanci udowodnili dwóm mieszkankom powiatu legnickiego dokonywanie oszustw. Kobiety oferowały sprzedaż gruntu zainteresowanym osobom bez zamiaru sfinalizowania transakcji. Oszustki podpisywały umowy przedwstępne pobierającym przy tym zadatki w różnych wysokościach.
02 July 2021, PWSZ im. Witelona,
Nowy  kierunek studiów podyplomowych „Psychologiczne metody wspierania rozwoju”
Studia podyplomowe to doskonała okazja do nabycia nowych kompetencji pod kierunkiem doświadczonej kadry praktyków.
01 July 2021, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios w Legnicy (2-8 lipca)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 2 do 8 lipca 2021.

Przypominamy również, że na naszym profilu na FB trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „Szybcy i wściekli 9”.

01 July 2021, admin, All comments: 0
Remonty dróg w gminie Chojnów. Podpisano umowy z wykonawcami
Urząd Gminy wybrał wykonawców dwóch tegorocznych inwestycji drogowych. W miniony piątek doszło do podpisania umów.
01 July 2021, admin, All comments: 1
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 156 zgłoszeń w minionym miesiącu
Policjanci sprawdzili jakie zagrożenia w czerwcu 2021 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu legnickiego. Na 156 zgłoszeń, 70 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.
01 July 2021, Starostwo Powiatowe, All comments: 0
XXVII sesja Rady Powiatu Legnickiego

30 czerwca odbyła się XXVII Sesja Rady Powiatu Legnickiego VI kadencji. Obrady, w których uczestniczyło 16 radnych odbyły się w formie zdalnej, a poprowadził je Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń.

30 June 2021, admin, All comments: 0
Nowe słupy oświetleniowe na Legnickiej
Ciemny dotychczas fragment ulicy Legnickiej doczekał się nowych słupów oświetleniowych. Doświetlone zostanie także przejście dla pieszych.
30 June 2021, admin, All comments: 0
Samorządy zachęcają do szczepień. Wolne terminy na Matejki
Urząd Miejski i legnickie Starostwo zapraszają do lokalnych punktów szczepień. Punkt na Matejki posiada wolne terminy na szczepienie przeciw Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.
30 June 2021, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Projekt "Wolni od Metryki" w Niedźwiedzicach
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 realizuje projekt pn. "Wolni od Metryki".
29 June 2021, admin, All comments: 0
To może być niespokojna noc. Burze z silnymi porywami wiatru i gradem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców powiatu legnickiego przed burzami z gradem. Najsilniejszych zjawisk należy spodziewać się w nocy.
29 June 2021, admin, All comments: 0
Kolejny groźny wypadek. 3 osoby poszkodowane
Strażacy z Chojnowa i Rokitek zadysponowani zostali do wypadku, do którego doszło w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 328 między Chojnowem i Chocianowem.
29 June 2021, PWSZ im. Witelona,
Język japoński na wakacje!
Zapraszamy studentów, absolwentów i pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy zainteresowanych językiem i kulturą Japonii na WAKACYJNY KURS JĘZYKA JAPOŃSKIEGO.
29 June 2021, admin, All comments: 0
Konkurs fotograficzny "Chojnów - wiosenne przybliżenia". Ostatnie dni zgłoszeń
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji organizuje konkurs fotograficzny, w którym udział wziąć mogą zarówno dzieci jak dorośli. Organizator przewiduje pulę nagród w wysokości dwóch tysięcy złotych.
28 June 2021, admin, All comments: 0
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym
Ruszyła 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021. Za każdym punktem na mapie, kryje się ludzka tragedia...
28 June 2021, admin, All comments: 0
Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą
Policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu zatrzymali mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który prowadził samochód mając niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.