Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

15 December 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
Góralskie Święta w Galerii Piastów

Już 20 grudnia o godzinie 12.00 do legnickiej Galerii Piastów zawitają prawdziwi góralscy zbójnicy. Dodatkowo w planie koncert zespołu BRAThANKI i wiele innych góralskich atrakcji!

15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Warsztaty Bożonarodzeniowe w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie
Święta to nie tylko czas kiedy dorośli biorą się za generalne porządki swoich mieszkań, gotowanie nadmiernej ilości jedzenia czy szału zakupów związanego z prezentami dla swoich najbliższych. Kiedy słychać już pierwsze dźwięki świątecznych dzwonków czy tłuczonych bombek, na pomoc wychodzą ci najmłodsi. To właśnie oni pragną zadbać aby domowa choinka była jak z bajki i właśnie tej jednej, wigilijnej nocy, zachwycała gości swoim wyglądem. Jest to dla nich nie tylko wewnętrzny obowiązek, ale przede wszystkim zabawa. Przekonać się o tym mogły dzieci, które w sobotni poranek odwiedziły chojnowską bibliotekę.
15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Uczniowie PZS będą zmagać się z próbnymi maturami
W dniu dzisiejszym rozpoczynają się próbne matury zaproponowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Matury potrwają aż do piątku. Uczniowie prócz obowiązkowych przedmiotów będą mogli spróbować swoich sił w jednym, wybranym przez siebie przedmiocie dodatkowym.
15 December 2014, admin, All comments: 4
Inwentaryzacja zbiorów (Aktualizacja- Biblioteka Miejska będzie czynna od 18 grudnia)
Informujemy, że po przeprowadzeniu inwentaryzacji zbiorów biblioteka będzie czynna od 18 grudnia. Serdecznie zapraszamy!
14 December 2014, admin, All comments: 0
Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych w Gimnazjum nr 2 (video)
W piątek tj. 12 grudnia, w auli Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Wszyscy zgromadzeni przenieśli się na chwilę w świat starożytnych Greków, Rzymian i Egipcjan. Po uroczystym ślubowaniu, złożonym przez przedstawicielkę klas pierwszych, przystąpiono do zaplanowanych konkurencji.
14 December 2014, Redaktorka, All comments: 1
23. Finał WOŚP przed nami. Zostań wolontariuszem!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to prawdopodobnie najpopularniejsza orkiestra w całej Polsce. Gra ona tylko raz do roku, ale za to słychać ją w całym naszym kraju. Finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia 2015 r. Tego dnia, podobnie jak w poprzednich dwudziestu dwóch edycjach, na ulice polskich miast wyjdą wolontariusze wyposażeni w identyfikatory, puszki oraz czerwone serduszka.
14 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Świąteczne przepisy. Gotuj z portalem!

Wigilijna tradycja mówi o tym, aby na naszym świątecznym stole pojawiło się 12 potraw. Każdy dom i każda gospodyni domowa posiada swoje własne wyjątkowe przepisy, które wykorzystuje tylko w Wigilię 24 grudnia. Potrawy, które zazwyczaj pojawiają się na świątecznym stole mogą być proste i tradycyjne. Niektórzy idąc z duchem czasu korzystają z kuchni nowoczesnej. My stawiamy jednak na tradycję, czyli wigilijny barszcz, pierogi z grzybami i kapustą czy też karpia.

14 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
I Szkolny Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Gimnazjum nr 2
Wszędzie wokół nas zaczęły pojawiać się świąteczne dekoracje. Bombki, kartki świąteczne, stroiki to tylko kilka przykładów na to, co będziemy mogli nabyć już 15 grudnia podczas I Szkolnego Kiermaszu Świątecznego w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie.
13 December 2014, admin, All comments: 3
Pierwszy dzień finału Szlachetnej Paczki za nami! (video)
Nadszedł weekend, tak długo wyczekiwany przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki i darczyńców, którzy podjęli się przygotowania paczek dla potrzebujących. Dziś przyszedł moment przekazania darów tym, których losy zostały opisane w bazie rodzin. Wolontariusze zgromadzili się w gmachu Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.00 z niecierpliwością wypatrując pierwszych darczyńców. Przybyli oni nie tylko z Chojnowa i okolic. Potrzebujące rodziny otrzymały wsparcie również od mieszkańców Poznania i Wrocławia.
13 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Zamiana rozkładu jazdy PKP. Sprawdź zanim spóźnisz się do szkoły!
Koleje Dolnośląskie i Przewozy Regionalne informują o zmianach w kursowaniu pociągów. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 14 grudnia, czyli w najbliższą niedzielę.
13 December 2014, admin, All comments: 0
Sesja Rady Miejskiej Miasta Chojnowa 9.12.2014

We wtorek tj. 9 grudnia w sali posiedzeń /nr 11 II p/Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się druga w kadencji sesja Rady Miejskiej. Poniżej zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

13 December 2014, Redaktorka, All comments: 3
Prace remontowe w auli w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Jednym z najważniejszych pomieszczeń w budynku Gimnazjum nr. 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie jest szkolna aula. Od września aż do czerwca odbywają się tam wszystkie szkole imprezy, gromadząc szerokie grono uczniów.W ostatnim czasie aula doczekała się prac remontowych.
12 December 2014, PZS , All comments: 2
Chojnowianie stypendystami Prezesa Rady Ministrów

11.12.2014 r. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju odbyła się uroczysta Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Zarówno naszą szkołę jak i Powiat Legnicki reprezentowała dwójka uczniów, którzy zostali stypendystami Prezesa Rady Ministrów.

12 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
II Sesja Rady Gminy Chojnów (video)
W poniedziałek 8 grudnia br. odbyła się druga w kadencji sesja Rady Gminy. Podczas sesji przedstawiono sprawozdanie z działań wójta elekta - Mieczysława Kasprzaka. Nastąpiło również oficjalne przekazanie "władzy" nowemu wójtowi, Andrzejowi Pyrzowi oraz złożenie przez niego przysięgi. Zapraszamy do oglądnięcia zapisu video.
12 December 2014, admin, All comments: 0
Uroczyste podsumowanie XV Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast

W hali widowiskowo-sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, w dniu 10 grudnia 2014 r. podsumowano XV Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast, których organizatorem jest Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe we Wrocławiu.

12 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Wielki Szkolny Konkurs Filmowy o tematyce świątecznej w Gimnazjum nr 1
Święta zbliżają się do nas co raz większymi krokami. Najbardziej zauważyć to możemy w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, które pełne jest przedświątecznych życzeń. Wszystko to spowodowane jest Wielkim Szkolnym Konkursem Filmowym o tematyce świątecznej.
12 December 2014, admin, All comments: 0
Biblioteka Miejska zaprasza dzieci na "Zajęcia Bożonarodzeniowe"

Święta to czas wyczekiwany przez wszystkich, również tych najmłodszych. Z przyjemnością pomagają przy ozdabianiu choinki i tworzeniu w mieszkaniu świątecznego klimatu. Najpiękniej zaprezentują się własnoręcznie wykonane łańcuchy czy bombki. Dzięki zajęciom plastycznym, organizowanym w Bibliotece Miejskiej, każde dziecko bez trudu poradzi sobie z wykonaniem świątecznych dekoracji.

12 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska. Dla Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z Gimnazjum nr 1 czytanie to bez wątpienia najlepsza rozrywka.
11 December 2014, Redaktorka, All comments: 7
Uwaga silny wiatr. Orkan Aleksandra nadciąga nad Dolny Śląsk
Orkan Aleksandra nadciąga do Polski od strony Wielkiej Brytanii. Swoim zasięgiem obejmować będzie Europę północną i zachodnią. Silnie wiać ma również w województwie dolnośląskim. Orkan dotrze do nas w piątek około godziny 10 rano i skończy się dopiero w sobotę nad ranem.
11 December 2014, Maciek, All comments: 0
Zgarnij darmowy karnet i jedz naleśniki do woli w Restauracji Polka. Aktualizacja - wyniki.

Masz ochotę na darmowe naleśniki? Jeśli tak to dobrze trafiłeś. Dziś w Restauracji Polka odbywać się będzie FESTIWAL NALEŚNIKÓW. Z tej właśnie okazji przygotowaliśmy dla Was karnety na darmowe naleśniki. Nie zwlekaj dłużej, weź udział w konkursie i jeszcze dziś skosztuj do woli pysznych naleśników!