Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

12 January 2015, admin, All comments: 0
Konkurs Powiatowego Zespołu Szkół na wykonanie fresku rozstrzygnięty

Powiatowy Zespół Szkół znany jest z organizowania nie tylko ciekawych imprez, lecz także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Spotykają się one z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem, uczniowie mają okazję do wykazania się wiedzą i kreatywnością. W grudniu ogłoszono konkurs na wykonanie polskiej część fresku, który będzie jednym z produktów projektu pt. „1914-2014 Wielka Wojna po 100 latach, w oglądzie młodych Europejczyków” w ramach programu Erasmus+. Temat pracy brzmiał: „Koniec wojny niesie nadzieję”.

12 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Osobowość Roku 2014 według Panoramy Legnickiej

Od grudnia zeszłego roku trwa Plebiscyt na Osobowość Roku 2014 Panoramy Legnickiej.Może być to człowiek polityki, kultury, sportu, może być to również społecznik, czy inna osoba publiczna, która w minionym roku złotymi zgłoskami zapisała się w historii.

11 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Rozstrzygnięcie konkursu "Mój wymarzony prezent pod choinką". Wybraliśmy zwycięzców!
Nie tak dawno temu, bo w grudniu, na łamach portalu ogłosiliśmy konkurs plastyczny skierowany do Państwa pociech. Celem konkursu było przedstawienie wymarzonego prezentu, który chciałoby się znaleźć pod choinką. Dzieci mogły wykazać się dowolną techniką, ale przede wszystkim wyobraźnią, która niekiedy skrywa w sobie wiele różnorakich pomysłów.W dniu wczorajszym tj. 9 stycznia minął termin składania prac, a nasza redakcja już wybrała zwycięzców.
11 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Uwaga silny wiatr!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed silnym wiatrem i opadami deszczu, które wystąpią na terenie naszego województwa.
11 January 2015, Maciek, All comments: 13
Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze KS Chojnowianka
Na dzień 15 stycznia Klub Sportowy Chojnowianka zaplanował zebranie sprawozdawczo wyborcze. Całość odbędzie się w Domu Schrama w czwartek o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich obecnych członków klubu, którym nie jest obcy los Chojnowianki.. Podczas zebrania podsumowany zostanie rok 2014, zebrani członkowie wybiorą również nowe władze, które odpowiadać będą za klub w obecnym roku.
10 January 2015, admin, All comments: 0
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1

Dla dzieci z Przedszkola nr 1 piątkowe przedpołudnie upłynęło w bardzo uroczystej atmosferze. Od samego rana w budynku było gwarno i wesoło. Wszystko to za sprawą balu karnawałowego zaplanowanego właśnie na ten dzień. Tuż po śniadaniu, za sprawą kolorowych dekoracji, sala maluchów zamieniła się w salę balową, na parkiecie której pojawiło się wiele zachwycających postaci bajkowych: księżniczek, wróżek, motyli, myszek, pszczółek, piratów i superbohaterów.

10 January 2015, Anna Olchowiecka , All comments: 2
Biżuteryjki dla WOŚP

Kinga Preis, Karolina Gorczyca, Kamila Szczawińska, Ula Chincz, Rafał Maserak, Adam Badziak, półfinaliści Top Model w sesji zdjęciowej akcji charytatywnej „Biżuteria dla WOŚP”.

10 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WOŚP

W najbliższą niedzielę nad bezpieczeństwem uczestników Finału XXIII edycji WOŚP, w całym regionie czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy operacyjnych dolnośląskiej Policji. Aby finał przebiegł spokojnie, jego uczestnicy powinni też pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Szczególną opieką należy również otoczyć najmłodszych kwestujących.

10 January 2015, Maciek, All comments: 3
III Sesja Rady Gminy (zapis video)
Z małym poślizgiem, ale jest. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu video z III Sesji Rady Gminy Chojnów, która odbyła się 19 grudnia ubiegłego roku. Nasi radni tradycyjnie spotkali się w sali posiedzeń nr 6 przy ulicy Fabrycznej 1.
09 January 2015, Maciek, All comments: 0
Pierwsze szkody wywołane przez Orkan Feliks. Droga Chojnów - Rokitki zamknięta!

Na pierwsze szkody wyrządzone przez Orkan Feliks nie musieliśmy długo czekać. Na drodze wojewódzkiej 328 łączącej Chojnów z pobliskimi Rokitkami doszło do pierwszych problemów z siecią energetyczną. Na wysokości starych torów kolejowych jadąca ciężarówka zahaczyła uszkodzone przewody.

09 January 2015, admin, All comments: 0
Uwaga silny wiatr. Orkan Feliks nadciąga nad Polskę

Orkan Feliks, który przez kilka dni siał spustoszenie w Wielkiej Brytanii, nadciąga nad Polskę. Musimy spodziewać się bardzo silnych wiatrów, które mogą łamać gałęzie i zrywać linie energetyczne. Północno- zachodni wiatr może osiągnąć do 90 km/h, a w przypadku miejscowych burz powyżej 100 km/h. Największych porywów należy spodziewać się w piątek w godzinach wieczornych oraz w sobotę.

09 January 2015, admin, All comments: 0
Bezpłatna mammografia w Chojnowie
11 stycznia przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Są nimi objęte panie od 50 do 69 roku życia. Już trwają zapisy na badanie.
09 January 2015, admin, All comments: 0
Dzieciątku na chwałę, bliźniemu ku pomocy- koncert charytatywny  (video)

W czwartkowe popołudnie odbył się Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu gimnazjalistów z "jedynki". Uczniowie i grono pedagogiczne zaprosili wszystkich rodziców oraz mieszkańców miasta i gminy Chojnów do wspólnego kolędowania. Podczas spotkania zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 9-letniego Oliwiera Rynkala, brata jednej z uczennic.

09 January 2015, Maciek, All comments: 1
Ania Szewczyk i Patrycja Rataj z Sigo Gim 1 powołane do Kadry Dolnego Sląska
Kolejne dobre wiadomości napływają z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego Sigo Gim 1 działającego przy chojnowskim Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Otóż dwie młode kolarki: Ania Szewczyk i Patrycja Rataj zostały powołane do Kadry Dolnego Sląska na zgrupowanie, które odbędzie się w Muszycach. Już 17 stycznia podopieczne Eugeniusza Bobiowskiego będą szlifować formę wraz z najlepszymi zawodniczkami naszego województwa.
09 January 2015, admin, All comments: 0
Kolędowanie w Osetnicy
Kolędowanie jest jedną z najprzyjemniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Mimo, iż klimat świąteczny już nas opuścił, Święto Trzech Króli było doskonałą okazją do wspólnego odśpiewania kolęd i pastorałek. Tę możliwość otrzymali mieszkańcy gminy Chojnów, którzy we wtorek, licznie zgromadzili się w świetlicy wiejskiej w Osetnicy. Goście mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu Amelki i Karolinki Brylak, rodziny Żyburów, Zuzi Kudelskiej, zespołu Marzenie ze Szklarek oraz Chóru Parafii Modlikowice.
09 January 2015, admin, All comments: 1
Plebiscyt na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku

Ruszył Plebiscyt na Najlepszego Zawodnika i Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku organizowany przez Urząd Miasta Legnicy, Regionalny Portal Informacyjno- Publicystyczny e-legnickie.pl, Legnickie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

08 January 2015, Rodzice, All comments: 0
Prośba o pomoc- przekaż 1% podatku dla Daniela

Nasz syn Daniel ma 16 lat i uczęszcza do Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Choruje od urodzenia. Oprócz problemów intelektualnych i ruchowych, największym problemem Danielka jest to, że nie mówi. Od lat wraz z lekarzami szukamy różnych sposobów żeby mu pomóc. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie i pomoc. Dla Ciebie to tylko 1%, a dla naszego synka szansa na normalne życie.

08 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Kulturalny czwartek - część IV
Długie weekendy to czas, który mile wspominamy, niestety upływa on bardzo szybko, a powrót do codzienności bywa trudny. Często pocieszamy się faktem, że jeszcze kilka dni pozostało do piątkowego popołudnia. Każdy przecież czeka na chwilę wytchnienia. Jest wiele sposobów na spędzenie czasu wolnego od pracy. Atrakcji jest wiele, bowiem kolacja przy świecach czy wspólny wypad w góry brzmią zachęcająco. W tym tygodniu chciałabym zachęcić Państwa do skorzystania z własnego kina domowego i wybrania repertuaru, który na pewno przypadnie Wam do gustu.
08 January 2015, admin, All comments: 0
Sesja Rady Miejskiej 30.12.2014 (video)

30 grudnia 2014 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się sesja Rady Miejskiej. Poniżej zapis video z całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

08 January 2015, Maciek, All comments: 0
Kolejny festiwal naleśników w Restauracji Polka. Uwaga KONKURS (Aktualizacja- wyniki konkursu)
Restauracja „Polka” przygotowała dla Państwa, po raz drugi, nie lada niespodziankę. Otóż w dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 ruszy FESTIWAL NALEŚNIKÓW. Wystarczy, że zakupicie Państwo karnet o wartości 15zł i możecie do woli kosztować pysznych domowych naleśników: słodkich i wytrawnych: ze szpinakiem i serem feta, meksykańskich, z żółtym serem i pieczarkami, z kurczakiem i warzywami, z Nutellą i bananami, z dżemem i owocami, serkiem waniliowym i innych.