Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

02 December 2014, admin, All comments: 0
Jakub Grzela z SP3 w Chojnowie zdobywa kolejne tytuły na zawodach ju-jitsu

Jakub Grzela- uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Uczestnictwo w zawodach ju-jitsu zakończyło się kolejnym sukcesem. Kubie udało się zdobyć I i IV miejsce w dwóch kategoriach startowych.
02 December 2014, admin, All comments: 0
NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE!- Maraton Pisania Listów 2014
NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE! To hasło tegorocznego Maratonu Pisania Listów- akcji organizowanej rokrocznie w okolicach 10 grudnia- Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przez Amnesty International. Napisz list, zmień czyjeś życie! To naprawdę proste.Wystarczy w sobotę - 6 grudnia przyjść do Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika, przy ul. Konarskiego 4, w godz. 14:00 – 17:00.


02 December 2014, Maciek, All comments: 0
Udana runda jesienna Czarnych Rokitki – podsumowanie
Tegoroczna runda jesienna rozpoczęła się w połowie sierpnia. Czarni Rokitki, po bardzo dramatycznej końcówce sezonu 2013/2014, zdołali się utrzymać w klasie okręgowej. Dzięki pomocy nowego szkoleniowca, którym został Mirosław Dragan ekipa z naszej gminy z pozytywnym nastawieniem przystąpiła do pierwszego meczu. Jeszcze przed rozpoczęciem rundy wszyscy kibice z Rokitek byli niemalże pewni, że Czarni osiągną sporo lepszy wynik niż w roku poprzednim.
02 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Ocieplenie dachowe zerwane. I co dalej? Portal chojnow.pl dostał informację od zaniepokojonych mieszkańców bloku przy ul. Sikorskiego 7, w którym w zeszłym tygodniu miał miejsce pożar ocieplenia dachowego. Strażacy, którzy interweniowali całą noc, musieli zerwać większość ocieplenia. Prawdopodobną przyczyną, wstępnie ustaloną na miejscu przez strażaków, było zaprószenie ognia przez jednego z pracowników prowadzących prace na dachu.
01 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Poznaliśmy nowe władze powiatu legnickiego

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Legnicy zostały wybrane nowe władze powiatu.

01 December 2014, admin, All comments: 0
Wyniki głosowania na kandydatów na stanowisko Wójta Gminy Chojnów
Jak pisaliśmy wcześniej, II tura wyborów samorządowych w Gminie Chojnów zakończyła się zwycięstwem Andrzeja Pyrza i to właśnie on został nowym Wójtem Gminy Chojnów. Głos na tego kandydata oddało 65,39% wyborców (2186 głosów). 34,61% głosujących poparło Barbarę Jasińską (1157 głosów).
01 December 2014, Joanna Józefczuk , All comments: 0
KWW Porozumienie Samorządowe- podziękowania dla wyborców
Wybory samorządowe 2014 zakończyły się. Był to czas pełen emocji tych dobrych i tych złych. Znamy już wyniki wyborów na wszystkich szczeblach samorządowych. My , tworzący listę KWW Porozumienie Samorządowe z okręgu nr 1 – Miasto Chojnów i okręgu nr 2 – Gmina Chojnów, pragniemy naszym wyborcom serdecznie podziękować za oddane na nas głosy. Dzięki Państwa zaufaniu, troje z nas dostąpiło zaszczytu reprezentowania Państwa w Radzie Powiatu Legnickiego.
01 December 2014, Maciek, All comments: 0
Runda jesienna w wykonaniu Chojnowianki - podsumowanie rozgrywek.
Klub Sportowy Chojnowianka zakończył zmagania w rundzie jesiennej. Niestety, po awansie do IV ligi, realia nieco przerosły naszą drużynę. Było bardzo ciężko, nasi piłkarze w przekroju całej rundy zaliczyli zaledwie jedno zwycięstwo, cztery remisy i aż jedenaście porażek. W sumie udało nam się zgromadzić tylko 7 punktów. Zatem początek walki o utrzymanie w IV lidze okazał się falstartem.
01 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Chojnowianie nagrodzeni na turnieju we Wrześni

Grand Prix Polski Dance Września 2014 r, który odbył się 29 listopada br. na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 we Wrześni, to jeden z największych turniejów tanecznych organizowanych w naszym kraju. Wziąć udział mogły zespoły oraz soliści w różnych formach tańca nowoczesnego takich jak m.in. hip hop, disco dance czy show dance. Celem widowiska, prócz wyróżnienia tanecznych talentów, jest promowanie i zachęcanie młodego pokolenia do tańca nowoczesnego. Podczas walki o trofeum nie mogło zabraknąć naszych chojnowskich tancerzy, którzy nie wrócili do domu z pustymi rękami.

30 November 2014, admin, All comments: 0
Andrzej Pyrz nowym Wójtem Gminy Chojnów

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że II tura wyborów zakończyła się sukcesem Andrzeja Pyrza i to właśnie on zostanie nowym Wójtem Gminy Chojnów. O tym, jak dużym cieszył się poparciem i z jaką przewagą wygrał poinformujemy wkrótce.

30 November 2014, admin, All comments: 0
Frekwencja w II turze wyborów samorządowych

Według danych PKW frekwencja wyborcza w kraju, na godzinę 17.30 wynosiła 32,33%. Gmina Chojnów na tęgodzinę odnotowała frekwencję na poziomie 37,39%. Jedną z najwyższych wyróżnia się lokal wyborczy w Krzywej- obwód nr 4 odnotowując frekwencję 49,9%. Frekwencję nieco powyżej średniej w gminie wskazywał obwód nr 3 z lokalem wyborczym w Witkowie.

30 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Iran oczami Wojciecha Drzewickiego

W piątek, 28 listopada, mieszkańcy Chojnowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieli okazję spotkać postać niezwykłą. Otwartą, przyjazną a przede wszystkim odważną. Bo podróż na drugi koniec świata, do kraju owianego złą sławą przez media, wymaga niemałej odwagi. Wojciechowi Drzewickiemu jednak nic nie stało na przeszkodzie by spakować się i wybrać na wycieczkę do Iranu.

30 November 2014, Redaktorka, All comments: 2
Sesja Rady Miejskiej Chojnowa, Gminy Chojnów oraz Powiatu Legnickiego

W okresie powyborczym zostały zwołane sesje organów samorządowych. Wszystkie trzy odbędą się jutro tj. 1 grudnia 2014 r.

30 November 2014, admin, All comments: 0
III Chojnowski Konkurs Poetycki rozstrzygnięty

W piątek, 28 listopada odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu poetyckiego. IIIChojnowski konkurs poetycki, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i MOKSiR miał na celu rozbudzenie talentów i popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozwijanie aktywności twórczej i integrację mieszkańców Ziemi Chojnowskiej. Konkurs był skierowany do byłych i obecnych mieszkańców miasta i gminy Chojnów w wieku od 15 lat.

29 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Sukces Moniki Chmielewskiej

Należąca do Gildii Artystycznej Chojnowa, Monika Chmielewska to dusza na pewno artystyczna. Wzięła ona udział w konkursie pt. "Gliniada" organizowanym podczas tegorocznej edycji Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

29 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Noc Andrzejkowa w Domu SchramaNoc Andrzejkowa zbliża się wielkimi krokami. Przekonać się o tym mogły dzieci, które wczoraj tj. 28 listopada, zawitały w domu Schrama w Chojnowie. Wieczorową porą spotkały się wraz ze swoimi rodzicami aby wywróżyć swoją przyszłość poprzez zabawę.
29 November 2014, Maciek, All comments: 0
Dr Bartosz Ochman ponownie sprawdził naszych bokserów. Testy wypadły bardzo dobrze (video)
Reprezentanci Champion Chojnów Powiat Legnicki już po raz drugi skorzystali z pomocy wybitnego specjalisty - Bartosza Ochmana. Jest on specjalistą od przygotowania wydolnościowego sportowców. Ten wielki autorytet w świecie polskiego sportu do tej pory pracował z wieloma znanymi i cenionymi osobistościami jak: Paweł Korzeniowski, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Albert Sosnowski.
28 November 2014, admin, All comments: 0
O północy rozpocznie się cisza wyborcza
Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej. O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli do godziny 21.00.W czasie trwania ciszy wyborczej zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz wybranych kandydatów.
28 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Uwaga! Przerwa w dostawie wody w dniu 28.11.2014Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej i osadzeniu przyłącza hydrantowego na wysokości budynku Szkoły przy ul. Wojska Polskiego nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach:Rzemieślnicza, Sobieskiego, Wojska Polskiego, Królowej Jadwigi, Kilińskiego (od ul. Wolności do ul. Słowackiego), Słowackiego, Krasickiego, Chmielna.
Przerwy w dostawie wody w porze nocnej nastąpią w dniu:
28.11.2014 r. (z piątku na sobotę) od godz. 22:00 do godz. 6:00

28 November 2014, admin, All comments: 0
Andrzej Pyrz minimalnym zwycięzcą internetowej sondy.

W dniu dzisiejszym zamknęliśmy internetową sondę, w której minimalnie prowadził Andrzej Pyrz, zdobywając 42% głosów. Barbara Jasińska uzyskała 40% głosów, natomiast 2% głosującychnie była zdecydowana, dla kogo wyrazi swoje poparcie. 16% internautów zrezygnuje z udziału w wyborach