Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

24 December 2014, Maciek, All comments: 3
Chojnowianie gotowi do świąt. Nocny spacer z aparatem
Od dłuższego czasu podczas wieczornego spaceru mieszkańcy naszego miasta mogą nacieszyć oko licznymi ozdobami świątecznymi, które pojawiły się w rynku. Samo centrum, tuż po zapadnięciu zmroku, zmienia się nie do poznania. Liczne ozdoby, świecidełka czy wreszcie cudowna choinka sprawiają, że czujemy magię Bożego Narodzenia. Przechadzając się ulicami Chojnowa odczuwamy, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak nie tylko władze zadbały o to, aby nasze zazwyczaj ponure miasto zmieniło się nie do poznania.
24 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"Wigilia Bożego Narodzenia to dzień, w którym razem z naszymi bliskimi zasiadamy przy jednym stole. Razem kolędujemy, spożywamy tradycyjne wigilijne potrawy, wspólnie wspominamy ubiegłe czasy. Tego właśnie dnia zapominamy o wszystkich sporach i sprawach które nas trapią.
24 December 2014, admin, All comments: 0
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy redakcja portalu!

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.Pomyślności, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej smile

24 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Porządek Mszy Świętych w chojnowskich Parafiach
Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości. Spotykamy się z bliskimi, wspólnie zasiadamy przy jednym stole, kolędujemy. To również czas zadumy i modlitwy oraz wspólnego gromadzenia się w świątyniach, gdzie całymi rodzinami łączymy się ze sobą i cieszymy się narodzinami Pana Jezusa. To najlepszy moment by po całym dniu zgiełku, oddać się chwili refleksji. Poniżej prezentujemy harmonogram Nabożeństw w chojnowskich Parafiach.
24 December 2014, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
Życzenia świąteczne od Gimnazjum nr 2
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia chciałbym w imieniu swoim oraz całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie życzyć wszystkim mieszkańcom Miasta i gminy Chojnów spokojnych i radosnych chwil w gronie najbliższych osób, suto zastawionego stołu i wspaniałej wigilijnej atmosfery oraz tego aby w nadchodzącym Nowym Roku wszystkie marzenia, piękne pomysły i twórcze inicjatywy, których nie brak na naszym terenie, kwitły i realizowały się w mgnieniu oka nie napotykając żadnych trudności.
23 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Święta bez śniegu...
Każdy z nas ma różne wyobrażenia co do tego,jak powinna wyglądać Wigilia Bożego Narodzenia. Jedni twierdzą, że najważniejsze jest, aby liczba potraw na stole się zgadzała, innym zależy głównie na czasie spędzonym z rodziną, ale większość z nas jednogłośnie stwierdza, że najpiękniejsze święta są wtedy,gdy za oknem dostrzec możemy biały puch. Jednakże nadchodzące dni upłyną pod znakiem mokrej, choć całkiem ciepłej aury jak na tę porę roku. Synoptycy są zgodni, podczas tych świąt śniegu nie będzie.
23 December 2014, Redaktorka, All comments: 2
Silny wiatr dał się we znaki. Strażacy musieli interweniować
Wiatr, z którym nasz kraj zmaga się już od jakiegoś czasu ubiegłej nocy pokazał swoją prawdziwą naturę. Jego porywy, które dochodziły nawet do 90 km/h przyniosły wiele strat, również dla mieszkańców miasta i gminy Chojnów.
23 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Zaginął pies. Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów" prosi o pomoc (Aktualizacja)
Ubiegłej nocy około godziny 23 z terenu jednej z chojnowskiej posesji uciekł pies. Jest to roczna sunia rasy Alaskan Malamut, pies jest z rodowodem, posiada chip o nr 967000009519877, wabi się Shadow.
23 December 2014, UKK Oriens MTB, All comments: 0
Zdrowych i wesołych Swiąt Bożego Narodzienia życzy klub UKK Oriens MTB
Klub Kolarski UKK Oriens MTB w Chojnowie składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wspomagali nas w sezonie 2014. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, pomoc w organizacji wyjazdów na zawody, w których braliśmy udział. Bez Państwa nie udałoby nam się osiągnąć takich sukcesów, jakie przypadły naszemu klubowi w tym roku.
23 December 2014, Bogusława Kruk i Maria Lis, All comments: 0
BOŻONARODZENIOWE RADOŚCI W SP 3
Miesiąc grudzień obfituje w radosne chwile związane z Mikołajem oraz nadchodzącymi świętami. Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą nie zapomniał w tym roku również o naszej szkole. Uczniowie wszystkich klas powitali go z niecierpliwością i ciekawością. Musieli wykazać się śpiewem lub choćby wierszykiem, by otrzymać prezent. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki.
23 December 2014, Maciek, All comments: 0
Grudniowe sukcesy Orlików w halowych turniejach piłki nożnej
W ostatnim czasie ruszyła liga halowa orlików. Są to chłopcy reprezentujący rocznik 2004. Trzynastego grudnia na inaugurację sezonu odbył się pierwszy turniej sezonu 2014/2015. Podopieczni Łukasza Kurczaka wybrali się do pobliskiej Legnicy, by tam rywalizować o cenne punkty. Podczas zawodów pojawiły się drużyny z Bieniowic, Krzywej, Chojnowa oraz Legnicy. W pierwszym spotkaniu sezonu 2014/2015 młodzi chojnowianie musieli zmierzyć się z bardzo dobrze dysponowaną ekipą Miedzi Legnica.
22 December 2014, Partnerstwo,
Kolejne energooszczędne mieszkania i domki z keramzytu powstaną w Chojnowie
Firma "D.S Dariusz Sywak" stała się już filarem chojnowskich inwestycji deweloperskich. Wszystko rozpoczęło się od pierwszej inwestycji, jaką było wybudowanie kamienicy przy ul. Długosza. Prężnie działająca firma postawiła na materiał przyszłościowy i całość wykonała techniką keramzytową. W zaskakującym tempie powstała piękna kamienica, która do dziś jest wizytówką ulicy Długosza.
22 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Regały w Bibliotece Miejskiej wypełniły się nowymi książkami

Święta to nie tylko czas zakupów, szaleństwa w kuchni czy generalnych porządków. W ciągu tych kilku wolnych dni, każdy powinien znaleźć chwilę dla siebie, by odbić sobie ogrom pracy włożony w przygotowania. Każdego, kto nie ma jeszcze pomysłu na wykorzystanie wolnego czasu, zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, która w tym miesiącu wyposażyła się w nowe pozycje. Wśród nich można znaleźć literaturę zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.

22 December 2014, admin, All comments: 0
Zapraszamy do zapisów na Ferie Zimowe z MOKSiR!

Ferie zimowe w województwie dolnośląskim rozpoczną się 19 stycznia i potrwają do 1 lutego. Dla uczniów jest to czas odpoczynku i dobrej zabawy. MOKSiR, tradycyjnie jak co roku, zapewnia dzieciom powyżej 7 roku życia ciekawe zajęcia, podczas których będą mogły rozwijać umiejętności kulinarne, plastyczne, teatralne czy taneczne. Tegoroczne ferie zimowe z MOKSiR zaplanowano na drugi tydzień wolnego (26.01.2015-30.01.2015).

22 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
"Hej ludzie, idą święta" - Amelka i Karolina Brylak
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dwie młode mieszkanki Chojnowa wraz z panią Agnieszką Justyną Szumiło przygotowały i wykonały świąteczną piosenkę.
22 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Uwaga silny wiatr! (Aktualizacja)
Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej ostrzega! Dziś od godziny 12:00 w województwie dolnośląski przewiduje się wystąpienie silnego wiatru!
22 December 2014, admin, All comments: 1
Pies szuka domu!
Około trzech tygodni temu, w Osetnicy został porzucony pies. Zadomowił się na klatce schodowej w jednym z bloków. Kundel jest bardzo przyjazny, szybko zyskał sympatię wielu mieszkańców, którzyopiekują się nim jak tylko mogą.

21 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Świątecznie u przedszkolaków - Jasełka w wykonaniu najmłodszychNie tylko uczniowie w swoich szkołach świętowali narodziny Pana Jezusa. Święta zapukały również do drzwi chojnowskich przedszkoli, gdzie najmłodsi razem z nauczycielami przygotowali krótkie jasełkowe przedstawienia.
21 December 2014, admin, All comments: 0
Jasełka w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2
W ostatnich dniach, w chojnowskich szkołach panowała radosna i świąteczna atmosfera. Można było ją odczuć również w Gimnazjum nr 2, którego uczniowie z przyjemnością angażują się w wydarzenia artystyczne. Dzień po szkolnym koncercie kolęd, przyszedł czas na jasełka. Doskonale przygotowane, aktorsko- muzyczne widowisko obejrzeli uczniowie i grono pedagogiczne. Choć w przedstawieniu dominowała biblijna sceneria, obraz ten przeplatał się scenami z codziennego życia.
21 December 2014, admin, All comments: 0
Koncert kolęd w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego
Wspólne kolędowanie to jedna z najprzyjemniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Słowa i melodie kolęd w mgnieniu oka wprowadzają nas w radosny i świąteczny nastrój. Nie inaczej było w piątkowe popołudnie podczas koncertu przygotowanego przez uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego.