Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

31 October 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 7
Czy zagadka wielkiej powodzi została rozwiązana. Powódź 1930 r.
Zbliżał się koniec października 1930 r. Nikt nie spodziewał się nadchodzącej wielkiej powodzi. Dotychczasowe powodzie w dolinie Skory wywołane były przez opady atmosferyczne, za sprawą których powstawały fale powodziowe o wysokości od 2 do 3 metrów. To taki swoisty standard. To co miało się stać pod koniec października 1930 roku, przejdzie wszelkie dotychczasowe wyobrażenie o stali tego zjawiska.
31 October 2014, admin, All comments: 0
Na drogach ruszyła akcja "Znicz"
W dniu dzisiejszym ruszyła akcja "Znicz", która zakończy się 3 listopada. Jest to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, wiele osób pokonuje setki kilometrów w celu odwiedzenia cmentarzy, na których spoczywają ich bliscy. Nad bezpieczeństwem uczestników zatłoczonych ulic będą czuwali funkcjonariusze policji, którzy sprawdzą trzeźwość kierowców, prędkość oraz stan techniczny pojazdów.
31 October 2014, SP4 , All comments: 0
ABSOLWENTKA SP4 W CHOJNOWIE - MARTA SOBIECHOWSKA - STYPENDYSTKĄ PROGRAMU "zDOLNY ŚLĄSK

28 października 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Stypendialna.Marta jest jedną z siedmiu osób z województwa dolnośląskiego, która otrzymała stypendium za osiągnięcia naukowe w kategorii szkół podstawowych.

31 October 2014, Maciek, All comments: 0
Orliki liderem rozgrywek po zakończeniu rundy jesiennej!
Grupa Orlików prowadzona przez Łukasza Kurczaka zakończyła zmagania piłkarskie w tej rundzie. Nasi młodzi adepci futbolu rozegrali pięć turniejów, w których osiągali bardzo dobrej rezultaty. Całe rozgrywki składają z cyklu zawodów sportowych, które odbywają się w miastach poszczególnych drużyn.
30 October 2014, admin, All comments: 0
Składy Obwodowych Komisji Wyborczych w Chojnowie i Gminie Chojnów

Znane są już składy Obwodowych Komisji Wyborczych, które 16 listopada będą czuwały nad przebiegiem glosowania. Poniżej zamieszczamy uchwały Miejskiej i Gminnej Komisji Wyborczej dotyczące składów komisji w poszczególnych okręgach.

30 October 2014, admin, All comments: 2
Spotkanie autorskie z Janem Nowickim za nami

W środę, 27 października w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z Janem Nowickim- wybitnym aktorem teatralnym i filmowym, autorem kilku książek, laureatem licznych nagród i odznaczeń. Do naszego miasta przyjechał z najnowszą publikacją "Białe Walce". Spotkanie poprowadziła Krystyna Zajko- Minkiewicz, która na wstępie opowiedziała pokrótce o publikacjach Jana Nowickiego.

29 October 2014, UG Chojnów , All comments: 0
Zakaz używania Herbu Gminy Chojnów na materiałach wyborczych

Informacja dla Komitetów Wyborczych, które zgłosiły kandydatów na radnych oraz wójta w wyborach samorządowych. Zabronione jest używanie Herbu Gminy Chojnów we wszelkich materiałach wyborczych kandydatów.

29 October 2014, Partnerstwo ,
Wykorzystaj szał świątecznych zakupów do zwiększenia sprzedaży
Wprawdzie do świąt zostało jeszcze sporo czasu, ci bardziej przezorni powoli szykują się do zakupu prezentów dla najbliższych. Chcąc ominąć „korki” na korytarzach galerii handlowych z przyjemnością korzystają z ofert sklepów internetowych, stawiając na wygodne zakupy oraz bogactwo wyboru produktów. Według licznych badań, spora część osób już w październiku zaczęła poszukiwania podarków. Kulminacją jest listopad – pozwoli na unikniecie zakupowego szału, a wirtualne „półki” wciąż będą pełne produktów w starych, niższych, nieświątecznych cenach.
29 October 2014, Arkadiusz Lewandowski , All comments: 58
Trenujemy w spartańskich warunkach. Władze nie interesują się losem klubu (VIDEO)
Nasz klub Champion Chojnów Powiat Legnicki, znany na arenie lokalnej, krajowej oraz międzynarodowej z sukcesów jakie osiągamy, trenuje obecnie w opłakanych warunkach. Na dzień dzisiejszy nie mamy wody, prądu oraz ogrzewania. Niedawno salkę przy ulicy Witosa przejęła Wspólnota Żydowska, która nadal pozwala nam tutaj trenować.
29 October 2014, admin, All comments: 0
Uczennica Gimnazjum nr 2 laureatką Rejonowego Konkursu Plastycznego
27 października w MCK w Legnicy odbyło się uroczyste podsumowanie Rejonowego Konkursu Plastycznego „Sprzątanie to fajne zadanie”. Na konkurs wpłynęło 255 prac, z czego jury nagrodziło i wyróżniło 46 najpiękniejszych. Fundatorem nagród było Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.Wśród laureatów w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne znalazła się Justyna Samaszko, uczennica Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
29 October 2014, admin, All comments: 3
Protest przeciwko wysypisku śmieci w centrum Chojnowa (video)

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Chojnowa o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko „Przetwarzanie odpadów innych niż niebezpieczne” w Chojnowie, przy ul. Złotoryjskiej, spotkało się z falą protestów ze strony mieszkańców.


28 October 2014, PWSZ, All comments: 1
Sprawdź swoją kondycję w Teście Coopera !

Już po raz czwarty Akademicki Związek Sportowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy na boisku treningowym w Parku Miejskim zorganizuje Test Coopera, podczas którego mieszkańcy Legnicy będą mogli sprawdzić poziom swojej sprawności fizycznej. Test Coopera odbędzie się 29 października br. w godzinach od 9 do 15. Zapisy będą odbywać się w dniu Testu.

28 October 2014, Ania, All comments: 2
Gmina Chojnów poszukiwała skarbów w Czaplach
W ostatnią niedzielę ponad 50 osób z gminy Chojnów uczyło się geocachingu w Czaplach - Wiosce Piasku i Kamienia. Piętnaście skrytek o różnej trudności pokazujących atrakcje i zakątki Czapli zostało znalezionych przez mieszkańców Osetnicy, Konradówki, Piotrowic, Rokitek, Niedźwiedzic, Budziwojowa oraz osoby z Chojnowa.

28 October 2014, admin, All comments: 33
Wybory samorządowe 2014 - poznaj kandydatów
Termin zgłaszania kandydatów na radnych upłynął 7 września, zatem znane są już osoby z naszych środowisk, które chcą nas reprezentować w samorządach. Portal chojnow.pl przygotował dla państwa specjalną stronę internetową dedykowaną wyborom samorządowym 2014.
28 October 2014, Maciek, All comments: 9
Chojnowianka Chojnów - Czarni Rokitki. Derby dla piłkarzy z naszej gminy!
W miniony weekend na murawie pojawili się juniorzy starsi KS Chojnowianka, którzy w spotkaniu „derbowym” zmierzyli się z Czarnymi Rokitki. Długo wyczekiwany mecz w końcu się odbył. Obie ekipy chciały się pokazać z jak najlepszej strony. Zarówno podopieczni Bogdana Kozłowskiego, jak i Janusza Cygana przystąpili w pełnej mobilizacji do gry.
27 October 2014, admin, All comments: 2
Mecz bokserski dla Polski!
W niedzielę, 26 października w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się mecz bokserski Polska- Ukraina, obejrzało około tysiąca widzów. Zdaniem organizatorów i uczestników, było to wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie.Mecz bokserski był szczególnym wydarzeniem dla pięściarzy z naszego miasta. Chojnowianie podczas swoich walk zaprezentowali doskonałą formę, co zapewniło im zwycięstwo. Łukasz Niemczyk w kategorii lekkiej pokonał przez nokaut Eduarda Samczuka. W wadze ciężkiej Kamil Mroczkowski pokonał Oleksandra Salija. Łukasza wybrano najlepszym pięściarzem meczu. Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom świetnego przygotowania.
27 October 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
WYNIKI AKCJI PROMOCYJNEJ „RADOSNE ZAKUPY”

Podczas minionych, 8 urodzin Galerii Piastów planowaliśmy przeprowadzić finał akcji promocyjnej „Radosne Zakupy”. W wyniku problemów technicznych nie udało nam się wczoraj ogłosić - o wyznaczonej w regulaminie godzinie - listy osób nagrodzonych w konkursie. Nie oznacza to, iż zwycięzcy nie otrzymają nagród.

27 October 2014, Bogusława Kruk i Maria Lis , All comments: 0
Uczniowie SP3 zwiedzili Wrocław
21 października klasy drugie wybrały się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Dzieci czekały tam przeróżne atrakcje. Jedną z nich była wizyta w najmniejszej fabryce cukierków we Wrocławiu Cukierkowni „Cukier Lukier”. Dzieci zobaczyły, jak ręcznie produkuje się słodkości, same miały okazję „wyprodukować” własnego lizaka. Otrzymały również w prezencie woreczek ze słodkimi cukierkami. Kolejną, mozolną atrakcją było wspinanie się na wieżę widokową Kościoła Garnizonowego i pokonanie ponad 300 krętych schodów.
27 October 2014, PZS , All comments: 0
IV Turniej Szachowy w Powiatowym Zespole Szkół o Puchar Polskiej Miedzi
15 listopada 2014 roku o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Matejki 1 w Chojnowie odbędzie się IV Turniej Szachowy w Powiatowym Zespole Szkół o Puchar Polskiej Miedzi. Będzie to jednodniowy turniej szachów szybkich, kategorii OPEN, rozgrywany systemem szwajcarskim – 9 rund po 15 minut na zawodnika.
27 October 2014, admin, All comments: 0
"Bezpieczna droga do szkoły"- chojnowscy policjanci z wizytą w Starym Łomie

W czwartek, 23 października, chojnowscy policjanci praz kolejny spotkali się z uczniami szkoły podstawowej, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Tym razem odwiedzili szkolę w Starym Łomie. Spotkanie składało się z wykładów, prezentacji, a także zadań, w których uczniowie mogli wziąć aktywny udział. Sposób prowadzenia spotkania oraz przygotowane materiały sprawiły, że uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie. Była to również dla nich szansa na wykazanie się wiedzą oraz umiejętnością rozwiązywania zadań.