Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

20 December 2014, admin, All comments: 0
Jasełka w Powiatowym Zespole Szkół
Okres przedświąteczny to czas szczególny dla wszystkich uczniów. Z przyjemnością angażują się w nadanie budynkom szkoły świątecznego charakteru, ubieranie choinki, wykonywanie stroików i dekoracji bożonarodzeniowych. Każdego roku organizowane są również jasełka opowiadające historię Bożej Rodziny. Nie inaczej było w Powiatowym Zespole Szkół. Uczniowie wszystkich trzech szkół zaangażowali się w przygotowanie widowisk dla grona pedagogicznego oraz swoich kolegów i koleżanek.
20 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Karambol na A4. Zderzyło się 7 aut, 3 osoby trafiły do szpitala (Aktualizacja 15:00)
Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Krzywa doszło do zderzenia siedmiu pojazdów. Chodzi o sześć samochodów osobowych i bus, którym podróżowało 7 pasażerów i kierowca. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły trzy osoby - ustaliło radio TOK FM.
20 December 2014, Redaktorka, All comments: 2
Uczniowie gotowi do świąt - Jasełka w Szkole Podstawowej nr 4
Zgodnie z tradycją, w przedświąteczny czas, wszystkie dzieci w swoich szkołach przygotowują się do jasełek. To nie tylko okazja do tego by sprawdzić swój talent aktorski, ale przede wszystkim aby przybliżyć wszystkim historię świąt Bożego Narodzenia. Tygodniami opracowywany plan, przygotowywana sceneria, a zwłaszcza nauka swojej roli tak, aby wszystko wypadło jak najlepiej przed widzami. W piątkowy poranek, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wyszli na scenę by złożyć sobie życzenia i po raz ostatni zobaczyć się we wspólnym gronie przed świętami.
20 December 2014, Maciek, All comments: 1
Nietypowe jasełka w wykonaniu gimnazjalistów z "jedynki" (video)
Wczorajszy dzień, we wszystkich chojnowskich szkołach, nie był typowym piątkiem. Nasze dzieci i młodzież szykują się do świątecznej przerwy, która potrwa aż do siódmego stycznia. Zbliżające się wielkimi krokami Boże Narodzenie przyczyniło się do wspaniałej, świątecznej atmosfery. Piątkowy dzień wśród uczniów był dniem refleksji, skupienia i odpowiedniego przygotowania do narodzin Chrystusa.
20 December 2014, admin, All comments: 0
Dotacja dla Bielskiego Stowarzyszenia Promocji Kultury w ramach projektu "Tu mieszkam, tu zmieniam"
Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury jest jedną z organizacji, którym Bank Zachodni WBK przyznał dotację w projekcie "Tu mieszkam, tu zmieniam". Do jutra (21 grudnia) trwa głosowanie internautów na projekty, które ich zdaniem powinny dostać dodatkowe fundusze na realizację dowolnego celu.
19 December 2014, admin, All comments: 0
Gdzie kupować najtaniej przed świętami. Porównanie cen w chojnowskich marketach
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W mieście widać już wiele akcentów związanych właśnie z tym okresem. Również witryny sklepowe wyglądają inaczej, bardziej kolorowo. Nie ma co ukrywać - wszyscy szykują się do nadchodzącego Bożego Narodzenia.
19 December 2014, Redaktorka, All comments: 1
"Błyskotliwe" Gimnazjum nr 1 (video)
Okres zimowy, to czas kiedy szybciej zapada zmrok i stajemy się niewidoczni na drodze. Mało kto pamięta o tym, że istnieją proste sposoby by uchronić się przed nieszczęściem. W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zadbało, aby każdy z uczniów pamiętał, że jeden odblask może uratować życie. Konkurs "Błyskotliwi" skierowany do dzieci i młodzieży ma na celu uświadomić społeczeństwo, które w większości nie ma pojęcia jakie to ważne. W projekt postanowiło zaangażować się Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
19 December 2014, admin, All comments: 0
Konkurs kolęd i stroików w Gimnazjum nr 2
Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Większość z nas rozpoczyna ich śpiewanie w gronie rodzinnym, przy wigilijnym stole. Jak bardzo kolędy wprowadzają nas w świąteczny nastrój- o tym mogli przekonać się uczniowie i nauczyciele, którzy wczoraj o godz. 13.00 zgromadzili się w auli Gimnazjum nr 2, aby wziąć udział w szkolnym konkursie kolęd.
19 December 2014, CHZGKiM, All comments: 0
Uwaga! Przerwa w dostawie wody 19.12.2014
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej przy ul. Reja nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach:Reja, Poźniaków, Szpitalna, Grodzka, Krótka, Długosza i Kwiatowa.
19 December 2014, Gimnazjum nr 1, All comments: 0
Gimnazjum nr 1  w :"Niebieskim Parasolu"
W dniu 18-go grudnia 2014r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym „Niebieski parasol” w Chojnowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przygotowała dla podopiecznych ośrodka przedświąteczne spotkanie kolędowe.
19 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów" - Z miłości do psów (wywiad + video)

Zdarza się, że są jeszcze na świecie tacy ludzie, którzy w pełni poświęcają się temu co kochają. Tym lepiej, kiedy ta miłość kierowana jest do zwierząt. My mieliśmy szczęście i udało nam się spotkać z ludźmi, którzy swoje życie dzielą z psami i wcale się tego nie wstydzą. Po rozmowie nasunął nam się jeden wniosek: oni naprawdę wiedzą co robią i cieszą się tym. W sobotni poranek pojechaliśmy wspólnie do lasu by nie tylko poznać ich historię, ale być również jej częścią. Teraz już wiemy „co słychać” w Klubie Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, a w ich imieniu o wszystkim opowiedział nam Tadeusz Rybczyński - założyciel klubu.

19 December 2014, admin, All comments: 0
TPD nagrodziło i wyróżniło mieszkańców miasta i gminy Chojnów w konkursie szopek i stroików
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci już po raz kolejny nagrodziło za najpiękniejsze szopki i stroiki bożonarodzeniowe. Tegoroczny konkurs cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem-o biura Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy nadesłano rekordową ilość prac- 317 szopek oraz 106 stroików.
18 December 2014, Maciek, All comments: 0
III Sesja Rady Gminy Chojnów już jutro.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na III Sesję Rady Gminy Chojnów, która rozpocznie się jutro o godzinie 11:00. Tradycyjnie nasi radni spotkają się w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1.

18 December 2014, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
Gimnazjum nr 2 weźmie udział w konkursie "Błyskotliwi" (video)
W 2013 roku doszło do 9 489 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 1 147 osób, a ponad 9 000 zostało rannych. To tragiczny bilans a cytowane liczby to wiele dzieci idących do i ze szkoły. Od 31 sierpnia bieżącego roku wszedł w życie przepis mający za zadanie zminimalizować te tragiczne dane. Po zmroku piesi, którzy poruszają się poza granicami miasta winni mieć na sobie elementy odblaskowe co spowoduje, że będą dobrze widzialni po zmroku.
18 December 2014, admin, All comments: 0
Konkurs stroików i kiermasz świąteczny w SP4

Okres przedświąteczny to idealny moment na przygotowanie stroików. Własnoręczne tworzenie ozdób ma szczególne znaczenie, przede wszystkim dla tych najmłodszych. Szkoła Podstawowa nr 4 stworzyła uczniom możliwość wykazania się i zaprezentowania swoich umiejętności. Przygotowany konkurs stroików spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, pobudził kreatywność, dzięki czemu mogliśmy podziwiać wyjątkowe dekoracje, wykonane różnorodną techniką.

18 December 2014, UOKIK, All comments: 1
Bezpieczne zabawki na święta - UOKiK apeluje
Zabawka powinna być dostosowana do wieku malucha. Wybór powinny ułatwić informacje na opakowaniu, np. dla dziecka poniżej 3. roku życia. Zabawki przeznaczone dla najmłodszych, takie jak maskotki, gryzaki, klocki, lalki, nie powinny być wykonane z materiałów łatwo ulegających uszkodzeniu (np. szkła lub porcelany)
18 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Kulturalny czwartek - część II
W drugiej odsłonie naszego cyklu "Kulturalny czwartek" pod lupę bierzemy teatr. Czy warto? Pewnie, że tak. Przekonajcie się sami, że istnieją różne rozwiązania na wolne, weekendowe popołudnie. Zapraszam do lektury!
17 December 2014, Redaktorka, All comments: 1
Uwaga! Konkurs plastyczny dla najmłodszych! (Aktualizacja terminu składania prac)

Okres przygotowania do świąt to nie tylko czas różnorakich warsztatów plastycznych, lecz także konkursów! Przygotowaliśmy coś, co na pewno ucieszy niejedną małą istotę. Chcielibyśmy zaprosić przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w naszym konkursie.

17 December 2014, SP3 , All comments: 0
Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3
Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym organizowane są szkolne jasełka. Podobnie było w tym roku. Kolorowe przedstawienie z dużą ilością występujących, tańczących i śpiewających postaci mogli zobaczyć wszyscy nasi uczniowie, nauczyciele i część rodziców.
17 December 2014, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Stypendyści PZS u Starosty Legnickiego
Dwójka uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie: Martyna Duda z III klasy Technikum Ekonomicznego oraz Dominik Krężel uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje stypendystom za wytrwałą i owocną pracę włożoną w zdobywanie i pogłębianie wiedzy edukacyjnej oraz życzenia dalszych sukcesów w życiu uczniowskim i prywatnym złożyła Janina Mazur - Starosta Legnicki.