Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Wiadomości

28 August 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 0
OSK w Jaroszówce - Natura ujarzmiona. Jeździectwo i inne atrakcje.
Poczucie wolności, otwarta przestrzeń, panowanie nad zwierzęciem, wyprostowana sylwetka oraz elegancki strój – oto kilka skojarzeń związanych z jazdą konną. Jeździectwo jest fascynującym sportem, który niejednego „wciągnie” na dobre. Nieopodal Chojnowa, w Ośrodku Sportów Konnych w Jaroszówce, można rozpocząć własną przygodę jeździecką. Ale czy tylko? Zobaczmy…
28 August 2013, Wiola, All comments: 0
Chojnowianin autorem książki "Grecja. Gorzkie pomarańcze"

To tytuł książki Dionisiosa Sturisa, chojnowianina, w połowie Greka, znajomego niektórych z Was. W związku z premierą tego tytułu postanowiliśmy wszystkim przypomnieć, że mała miejscowość nie musi oznaczać wąskich horyzontów!

27 August 2013, admin, All comments: 73
Budowa bieżni lekkoatletycznej dobiega końca

Powoli dobiega końca budowa bieżni lekkoatletycznej przy popularnej „109” w Chojnowie. Uczniowie szkoły i zainteresowani sportem chojnowianie będą mogli korzystać z 4-torowej bieżni lekkoatletycznej, 6-torowej bieżni do sprintu, miejsca do skoku w dal czy pchnięcia kulą oraz boiska wielofunkcyjnego gdzie stoją już bramki.

27 August 2013, admin, All comments: 1
Tak w Niedźwiedzicach świętowano dożynki (VIDEO)

Pokaz wieńców, wybory najładniejszego ogrodu czy najestetyczniejszej wsi, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie meczu „O puchar Wójta Gminy Chojnów” to tylko kilka z atrakcji, jakie organizatorzy zaproponowali mieszkańcom Gminy Chojnów podczas dożynek, które w tym roku gościły w Niedźwiedzicach.

27 August 2013, admin, All comments: 1
Niewinni na zakończenie wakacji w Jublu

Pamiętacie ostatnie Dni Chojnowa? Tuż przed gwiazdą wieczoru, czyli zespołem happysad dostaliśmy solidną dawkę bluesowo-rockowego grania. Sceną zawładnęło trzech mężczyzn - grupa Niewinni. Już w piątek będziemy mieli kolejną okazję by posłuchać kawałków zespołu. Niewinni zagrają w swoim ulubionym chojnowskim klubie - Jubilatce.

26 August 2013, admin, All comments: 1
„Mądrość zdobywamy baśnią” - wakacyjne zajęcia biblioteczne (aktualizacja)

Spotkaniem zatytułowanym „Calineczka” rozpoczęły się dziś zajęcia plastyczno-literackie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Najmłodsi czytelnicy spędzą ostatni tydzień wakacji między książkami czytając, malując i bawiąc się na zajęciach „Mądrość zdobywamy baśnią” przygotowanych przez panie bibliotekarki.

26 August 2013, admin, All comments: 33
Przyjaźń polsko-grecka na Rynku w Chojnowie (VIDEO)

Efcharisto! - chciałoby się krzyknąć po koncercie, jaki dnia wczorajszego odbył się na chojnowskim rynku. Przed tłumnie zgromadzoną publicznością wystąpiła popularna artystka Eleni. Słoneczne, greckie rytmy rozgrzewały fanów wokalistki przez blisko dwie godziny. Ostatnia w tym miesiącu odsłona „Muzyki w Rynku” była zdecydowanie najlepszą.

24 August 2013, Maciek, All comments: 13
Czarni Rokitki na kolanach w meczu "derbowym". Biało niebiescy górą!
Słaba pierwsza połowa, genialna druga odsłona w wykonaniu biało niebieskich tak można podsumować mecz „derbowy” z Czarnymi Rokitki. Chojnowianie spotkanie rozpoczęli dość ospale, rywale często atakowali, jednak brakowało im skuteczności w wykończeniu akcji. Biało niebiescy sporadycznie stwarzali sytuacje pod bramką Rokitek.
23 August 2013, UKK Oriens MTB, All comments: 2
Podziękowanie dla pana Jana Kryszczuka
Zarząd i zawodnicy klubu kolarskiego UKK Oriens MTB pragną złożyć serdeczne podziękowania Janowi Kryszczukowi za nieodpłatne wykonanie czterech stojaków na rowery. Dzięki pomocy chojnowskiego biznesmena mamy możliwość dobrego przechowywania jednośladów podczas zawodów, transportu czy też treningów. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wykonanie i przekazanie nam w/w stojaków.
23 August 2013, admin, All comments: 0
Utrudnienia w ruchu na wiadukcie przy ul. Parkowej
Od tygodnia trwają prace na drodze krajowej 94 związane z remontem wiaduktu. Jadąc od strony Legnicy w stronę Bolesławca chojnowianie natrafią na utrudnienia w ruchu w postaci świateł drogowych. W rozmowie z wykonawcą dowiedzieliśmy się, że prace potrwają prawdopodobnie do końca roku. Naprawiany jest wiadukt, który stwarzał zagrożenie.
23 August 2013, Maciek, All comments: 28
Zapowiedź meczu KS Chojnowianka - Czarni Rokitki.  Sobota, Stadion Miejski, godzina 17:00
Zapraszamy na kolejny mecz z udziałem KS Chojnowianka, który odbędzie się na Stadionie Miejskim już w sobotę o godzinie 17:00. Weekendowe popołudnie wzbudzi wiele emocji wśród fanów futbolu, gdyż rywalem będzie ekipa Czarnych Rokitki. W ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi klubami padały same remisy. Czy jutro będzie inaczej? Czas pokaże.
22 August 2013, _Remek_, All comments: 6
Nowa droga jest, chodniki nowe są, a podwórko rozkopane.
Od dłuższego czasu mieszkańcy budynku przy ulicy Legnickiej 67 borykają się z problemem rozkopanego podwórka. Podczas robót drogowych przy tej ulicy pracownicy CHZGKiM zajęli się sprawą odstojnika by podnieść standard mieszkańcom i przyłączyć ich do miejskiej sieci kanalizacyjnej.
22 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 2
Wędrówki z panem Jurkiem. Legendy: Miała baba koguta + niespodzianka dla czytelników.
Miała baba koguta...Wsadziła go do … Pod pierzynę. Zanim wyjaśnię co wydarzyło się pod pierzyną, to drobna informacja, która należy się moim czytelnikom. Ta legenda jest dedykowana pewnej Pani, która napisała kilka miłych słów. Jakich? Ciekawscy.
21 August 2013, admin, All comments: 7
Ludzkie szczątki znalezione przy ul. Długosza w Chojnowie
W Chojnowie przy ul. Długosza znaleziono szczątki ludzkiego szkieletu. Około godziny 11:30 w ramach prac prowadzony przy budynku usługowo mieszkalnym pracownicy natrafili na ludzkie kości. Natychmiast po tym fakcie zawiadomiono policję, która zjawiła się na miejscu zdarzenia. Do chwili obecnej trwają oględziny terenu. Na chwilę obecną prace związane z budową zostały zatrzymane do chwili podjęcia decyzji przez Prokuratora.
21 August 2013, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Gmina Chojnów sprzedaje kompleks pałacowo-parkowy w PiotrowicachWójt Gminy Chojnów wystawia na sprzedaż kompleks pałacowo-parkowy położony w Piotrowicach w gminie Chojnów. „Zespół dworski” położony jest na tle malowniczego krajobrazu parkowego. Na terenie kompleksu znajduje się zabytkowy park wpisany do rejestru zabytków, na którym znajduje się: pałac, dwie oficyny mieszkalno-gospodarcze, stajnia i obora. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
21 August 2013, Jakub Grządkowiski, All comments: 34
Prezes Członka znowu zaskakuje vol. 2
Na wczorajszym zebraniu Zarządu KS Chojnowianka ponownie spotkała mnie niemiła niespodzianka. Po ostatnich przeprawach z płatnymi biletami pojawiła się kolejna kontrowersyjna kwestia. Otóż na początku spotkania prezes Małgorzata Członka wręczyła wszystkim członkom Zarządu klauzulę poufności do podpisania. Zostaliśmy poinformowani, że mecenas Maksymilian Krej przygotował w/w dokument dla nas.
21 August 2013, admin, All comments: 0
Chojnowianin oskarżony o napad na market stanie przed sądem!

Sprawca napadu na chojnowski sklep Netto może zostać skazany na 15 lat więzienia. Pomimo faktu, że napad odbył się z atrapą pistoletu mieszkaniec naszego miasta odpowie za ten wyczyn przed sądem. W chwili obecnej Prokuratura Rejonowa w Złotoryi skierowała do sądu akt oskarżenia.

21 August 2013, admin, All comments: 0
Dożynki Gminne w Niedźwiedzicach rozpoczną się w najbliższą niedzielę
Już w najbliższą niedzielę odbędą się dożynki w Niedźwiedzicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej uroczystości. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. wybory Miss Skory, występy licznych zespołów, mecz piłkarski czy też zabawę taneczną. Ponadto w ramach dożynek przewidziane są pokazy strażackie, konkursy dla dzieci i dorosłych czy też loteria fantowa
20 August 2013, Maciek, All comments: 0
Reprezentacja Champion Chojnów podsumowała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży
W ubiegłym tygodniu reprezentanci Champion Chojnów Powiat Legnicki brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nazywanej również Mistrzostwami Polski 2013. Turniej odbywał się w Łodzi, gdzie zjawiły się 62 najlepsze kluby bokserskie z całego kraju. Nasza ekipa finalnie zajęła 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobywając dwa srebrne medale oraz jeden brązowy.
20 August 2013, admin, All comments: 3
Wakacje z MOKSiR - dzieci nie narzekały na brak wrażeń - ognisko na koniec!
Wczoraj ruszyła druga tura wakacji z MOKSiR. Dzieci nie mogły się już doczekać kolejnych zajęć. Organizator nie zawiódł oczekiwań najmłodszych i sprostał zadaniu. Na początek dzieci rozwijały zdolności plastyczne poprzez malowanie z wykorzystaniem farbek plakatowych.