Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

26 November 2014, admin, All comments: 0
Dofinansowanie dla Miejskiej Biblioteki w Chojnowie
23 czerwca br. zatwierdzony został podział budżetu dla bibliotek publicznych na rok 2014. Wśród z nich znalazła się między innymi Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Pierwszym z priorytetów projektu było zakupienie nowości wydawniczych do bibliotek, z czego minimum 1/3 zakupu miała dotyczyć publikacji dla dzieci i młodzieży.
26 November 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie , All comments: 0
GIMNAZJUM NR 2 RZECZNIKIEM SPRAWIEDLIWEGO HANDLU

Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przystąpiło do międzynarodowego pilotażowego projektu edukacyjno-aktywizującego pn. „Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – budowa podstaw dla kampanii „Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”. Projekt porusza kwestie niesprawiedliwości społecznej i dyskryminacji ekonomicznej w zglobalizowanych łańcuchach dostaw. Celem projektu jest podniesienie wiedzy nt. warunków pracy w krajach Południa, kształtowanie świadomości konsumenckiej i postaw obywatelskich.


26 November 2014, Maciek, All comments: 0
Zdarzenie drogowe przy ul. Wolności - kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą
Dziś około godziny 8:00 przy skrzyżowaniu ulic Wolności i Reja doszło kolizji drogowej. Kierujący pojazdem marki Kia jadąc od rynku w kierunku tzw. „betonowego mostu” prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Auto zmieniło pas ruchu i tym samym zahaczyło jadący z naprzeciwka samochód marki Renault. Finalnie kierowca zatrzymał się na betonowej części mostu uszkadzając przedni zderzak.
25 November 2014, admin, All comments: 3
Pożar przy ul. Sikorskiego (video)

Dziś około godziny 15.00 jeden z mieszkańców bloku przy ul. Sikorskiego 7 dostrzegł dym wydobywający się z ocieplenia dachowego budynku. Po zgłoszeniu podejrzenia pożaru,na miejscu pojawiła się chojnowska jednostka straży pożarnej. Godzinę później na miejsce zdarzenia przybyły również jednostki OSP Jaroszówka i OSP Niedźwiedzice.

25 November 2014, Obywatele w działaniu , All comments: 0
Zostań specjalistą ds. konsultacji społecznych!
Jeśli jesteś przedstawicielem NGO lub JST z regionu legnickiego i chcesz podnieść swoją wiedzę na temat przeprowadzania konsultacji społecznych, weź udział w projekcie "Obywatele w działaniu w podregionie legnickim" realizowanym w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

25 November 2014, Gimnazjum nr 1 , All comments: 0
KOLEJNY TEATRALNY SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 1 !!!
W piątek 21.11.2014 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się XI Finał Powiatowego Konkursu ,,Prewencja Teatralna”. Jego organizatorami są Komenda Miejska Policji w Legnicy oraz Legnicka Straż Miejska. Konkurs ma na celu rozwijanie umiejętności rozpoznawania własnych praw i obowiązków w konkretnej sytuacji życiowej, rozumienia obowiązującego prawa oraz postępowania zgodnego z nim, unikania sytuacji powodujących zagrożenie życia bądź zdrowia dzieci i młodzieży.
25 November 2014, Maciek, All comments: 1
Stadion Miejski niczym wielki plac budowy (fotorelacja)
Budowa bieżni oraz modernizacja Stadionu Miejskiego nadal trwa. W chwili obecnej nasze boisko wygląda jak plac budowy. Murawa została kompletnie zdemontowana, trwają prace polegające na podwyższeniu aktualnego stanu murawy. Do końca bieżącego miesiąca cała inwestycja ma zostać zakończona. Na 30 listopada przewidziany jest odbiór prac.
25 November 2014, admin, All comments: 0
Skład rady powiatu. Znamy oficjalne wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Znamy już skład nowej rady powiatu legnickiego. Tak jak pisaliśmy wcześniej, w powiecie legnickim zwyciężyło Polskie Stronnictwo Ludowe, wprowadzając do rady ośmiu przedstawicieli.

24 November 2014, admin, All comments: 0
W niedzielę wyborcy wybiorą Wójta Gminy Chojnów. Ruszyła internetowa sonda

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów. Mieszkańcy gminy ponownie pójdą do urn, aby wybrać nowego wójta. Przypomnijmy, że można głosować na dwóch kandydatów- Andrzeja Pyrza i Barbarę Jasińską. W pierwszej turze największym poparciem cieszył się Andrzej Pyrz, zdobywając 33,3% głosów, Barbara Jasińska otrzymała 25,5% głosów.

24 November 2014, Małgorzata Uroda , All comments: 1
WYSOKI CHOLESTEROL. SPRAWDŹ PO CO SIĘGAĆ,  A CZEGO UNIKAĆ W DIECIE

Choroby sercowo-naczyniowezajmują w Polsce pierwsze miejsce wśród liczby zgonów. Wśród najczęstszych przyczyn tych schorzeń wymienia się miażdżycę, która prowadzi do choroby wieńcowej, zawału serca i udaru mózgu. Jednym z wielu czynników, które inicjują i podtrzymują zmiany miażdżycowe są tzw. dyslipidemie. Objawiają się wysokim poziomem cholesterolu całkowitego we krwi, przekraczającym normy stężeniem triglicerydów (TG) oraz zbyt niskim poziomem ,,dobrego” (HDL) i zbyt wysokim poziomem ,,złego” (LDL) cholesterolu.

24 November 2014, Maciek, All comments: 0
Kamil Mroczkowski zdobywcą Pucharu Polski 2014!
W miniony weekend w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim zakończyła się tegoroczna edycja Pucharu Polski w boksie. Na tej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu w postaci klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki. Podczas tegorocznego Pucharu Polski fani boksu zobaczyli w ringu Kamila Mroczkowskiego, który rywalizował w kategorii 91+.
24 November 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
Andrzejkowy wieczór z Galerią Piastów

Pokazy słynnego iluzjonisty, spotkania z wróżką, lanie wosku oraz masa konkursów i zabaw czeka na klientów legnickiej Galerii Piastów, którzy przyjdą do centrum handlowego w andrzejkowy wieczór.Ostatnia niedziela listopada, czyli magiczne Andrzejki, będą w Galerii Piastów dniem pełnym tradycyjnych zabaw i konkursów.

23 November 2014, Maciek, All comments: 0
Trzy punkty zdobyte w Jaworze. Rokitki zwyciężają na koniec rundy jesiennej
W dniu dzisiejszym Czarni Rokitki rozegrali ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Mecz był bardzo trudnym sprawdzianem, bowiem rywalizowaliśmy z wysoko sklasyfikowaną Kuźnią Jawor. Ekipa z naszej gminy, przy dobrym układzie pozostałych spotkań, miała szansę na zajęcie trzeciej lokaty w klasie okręgowej na koniec rundy. Niestety nie wszystkie mecze ułożyły się po naszej myśli. Finalnie zajmujemy piąte miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do trzeciej Złotoryi.
23 November 2014, admin, All comments: 0
Marsz Szlachetnej Paczki- wolontariusze zachęcali do pomocy potrzebującym rodzinom (video)

W Chojnowie, podobnie jak w wielu miastach Polski, odbył się marsz, mający na celu zapoznanie mieszkańców z projektem i zachęcenie ich do niesienia pomocy. Wolontariusze zgromadzili się o godzinie 14.00 pod gmachem Liceum Ogólnokształcącego, po czym pod eskortą policji przemierzyli chojnowski rynek. Do akcji przyłączyły się miejscowe kluby- grupa motocyklistów z Predators Chojnów oraz Klub Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”.

23 November 2014, admin, All comments: 0
II Chojnowski Miting Pływacki za nami! (video)

W sobotę, na Basenie Miejskim odbył się II Chojnowski Miting Pływacki zorganizowany przez szkółkę pływania Sail Swim i Urząd Miejski w Chojnowie. Podobnie jak rok temu, wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem.

22 November 2014, Maciek, All comments: 3
Chojnowianka zremisowała w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej
Chojnowianka spotkaniem z Widawą Bierutów zakończyła rundę jesienną i jednocześnie rozpoczęła zmagania w rundzie wiosennej. Wszystko to za sprawą przeniesienia pierwszej kolejki wiosny na jesień. Biało niebiescy stanęli przed szansą rewanżu za porażkę z początku sezonu, kiedy to Bierutów, na własnym stadionie, ograł naszych piłkarzy 1:0.
21 November 2014, Maciek, All comments: 3
Rok 2014 należał do klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki (video)
Klub bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki zaskakuje w tym roku swoją aktywnością. Podopieczni Arkadiusza Lewandowskiego przy ścisłej współpracy z firmą Feerum S.A zorganizowali w tym roku już cztery imprezy, których głównym celem była pomoc dzieciom. Wszystko rozpoczęło się charytatywną galą bokserską w Chojnowie z której dochód przeznaczony został dla Blanki Kuliniak. Na kolejne zawody nie trzeba było długo czekać.
21 November 2014, UKK Oriens MTB, All comments: 0
Wyróżnienia dla UKK Oriens MTB podczas Dolnośląskiej Gali Kolarstwa w Dzierżoniowie
W miniony piątek, w Dzierżoniowie, odbyła się Dolnośląska Gala Kolarska. Tego popołudnia sala w Kinoteatrze Zbyszek przy ul. Swidnickiej zapełniła się najlepszymi zawodnikami z naszego województwa. Na tej imprezie nie zabrakło również chojnowskiego akcentu w postaci UKK Oriens MTB. Na sali widowiskowej pojawili się młodzi adepci dwóch kółek z naszego miasta, którzy osiągali znaczące sukcesy podczas minionego sezonu.
21 November 2014, admin, All comments: 2
Oficjalne wyniki głosowania na burmistrza i radnych miasta Chojnowa
Dostępny jest już protokół informujący o tym, jak rozłożyły się głosy wyborców na kandydatów na burmistrza i radnych miasta Chojnowa. Podawane przez nas informacje dotyczące głosowania na kandydatów na burmistrza potwierdziły się w 100%, w oficjalnym protokole przy nazwiskach kandydatów widnieją takie same liczby głosów.
21 November 2014, admin, All comments: 2
Kolejni recydywiści w areszcie

Policjanci z Chojnowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej dokonali rozboju na mieszkańcu tego miasta.Sprawcy zaatakowali idącego ulicą człowieka, przewrócili go i po doprowadzeniu do stanu bezbronności zabrali pieniądze oraz telefon komórkowy.