Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Wiadomości

17 September 2013, Kuba, All comments: 0
 Pucharowe starcie z Miedzią

Już jutro na Stadionie Miejskim w Chojnowie wszystkich zgromadzonych kibiców Chojnowianki czeka bardzo interesujące starcie, bowiem miejscowej drużynie w ramach II rundy Pucharu Polski przyjdzie się mierzyć z rezerwami I-ligowej Miedzi Legnica. Początek tego spotkania o godzinie 17.

17 September 2013, admin, All comments: 2
Wrześniowe Kresowiana po raz jedenasty zagoszczą w Białej

Jak co roku pobliska Biała, której mieszkańcy w większości mają swoje korzenie na Kresach, gościć będzie tysiące osób wywodzących się ze wschodu. Już po raz 11. odbędzie się impreza plenerowa propagująca pamięć Kresów – Wrześniowe Kresowiana. Zapraszamy!

17 September 2013, Maciek, All comments: 0
Słaby występ drużyn młodzieżowych w trakcie weekendu
W miniony weekend na murawie w meczu ligowym po raz pierwszy pojawiła się ekipa młodzików. Skład naszych młodych adeptów futbolu nie przypominał ekipy, która w zeszłym sezonie osiągnęła doskonałe trzecie miejsce w lidze. Rywalem biało niebieskich była drużyna Kaczawy Bieniowice. Niestety nasza drużyna grała kompletnie bez pomysłu na dobre wykończenie akcji. Brakowało zgrania, dokładności, a przede wszystkim dobrego ustawienia taktycznego. Młodzi chojnowianie ulegli Kaczawie 2:13.
17 September 2013, admin, All comments: 3
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wizytę Napoleona Bonaparte w Chojnowie (aktualizacja)

W tym roku mija dwusetna rocznica wizyty Napoleona Bonaparte na ziemiach chojnowskich. By uczcić to wydarzenie, prócz inscenizacji Bitwy Pod Chojnowem w ostatnią sobotę nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej ten fakt. Do Chojnowa specjalnie na tę okoliczność przybyła delegacja z francuskiej miejscowości Commentry wraz z Merem - Jeanem-Louisem Gaby.

17 September 2013, admin, All comments: 0
Dwudniowa przerwa w dostawie wody w Chojnowie

W związku z prowadzoną inwestycją polegającą na wymianie starej sieci wodociągowej w ul. Bielawskiej i konieczności wpięcia drugiego odcinka nowo położonej sieci do istniejącej magistrali nastąpi dwudniowa przerwa w dostawie wody na pobliskich ulicach.

16 September 2013, admin, All comments: 3
Bony do chojnowskich pizzerii rozdane!

W piątek, 13 września 2013 r. ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były trzy bony do chojnowskich pizzerii – Piccolo Mondo, Prowincji oraz Roberto. Przez trzy ostatnie dni zbieraliśmy zgłoszenia. Nadawca trzynastego e-maila z piątku, soboty oraz niedzieli otrzymuje od nas nagrodę. Zapraszamy do zapoznania się z listą zwycięzców.

16 September 2013, admin, All comments: 2
"Moje góry: o wędrówce i spełnieniu” - otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Wróbla

Paweł Wróbel – tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać. Niewysoki, szczupły w okularach w ciągu paru chwil po poznaniu wzbudza ogromną sympatię. Nie dziwił więc tłum chojnowian, którzy przybyli na piątkowe otwarcie wystawy „Moje góry: o wędrówce i spełnieniu”.

16 September 2013, Cieśla Market - PSB Mrówka, All comments: 0
Rozstrzygnieto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów!

W sobotę 14 września rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów z Chojnowa. Konkurs został zorganizowany przez firmę Cieśla Market - PSB Mrówka. Nasi najmłodsi stworzyli piękne prace plastyczne, których tematem były wspomnienia z wakacji.

16 September 2013, Maciek, All comments: 0
Po dobrym spotkaniu Chojnów uległ Konfeksowi w Legnicy
W niedzielne popołudnie biało niebiescy w meczu wyjazdowym zmierzyli się z Konfeksem Legnica. Ekipa z sąsiedniego miasta w ostatnich spotkaniach nie straciła punktu. Chojnowianie nie zamierzali bronić własnego pola karnego na wyjeździe. Nasza drużyna pokazała się z naprawdę dobrej strony. Widać, że zajęcia prowadzone pod okiem trenera Kryszczuka przynoszą efekty. Pomimo, że ulegliśmy Konfeksowi 4:2 mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom.
16 September 2013, admin, All comments: 0
„Puchar Dzieci Głogowskich” - bezkonkurencyjny Przemek Kaczmarek!

Poprzedni weekend dla młodych kolarzy z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Oriens MTB” Chojnów to wyjazd do pobliskiego Głogowa. Grupa zawodników z naszego miasta wystartowała w XV Wyścigu MTB „Puchar Dzieci Głogowskich”. Tor motocrossowy, który czekał na kolarzy okazał się szczęśliwy szczególnie dla Przemysława Kaczmarka, który na dystansie ponad 16 km pierwszy dojechał do mety.

16 September 2013, Anna Duda, All comments: 0
„Działaj z nami”

Stowarzyszenie Jerzmanka oraz Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica „Impuls” serdecznie zapraszają na spotkanie „Działaj z nami”, które odbędzie się 18 września o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej w Jerzmanowicach. Jest to pierwszy punkt projektu „Wspólnie możemy więcej” realizowanego i dofinansowanego w ramach konkursu grantowego Działaj Lokalnie. Głównym celem projektu jest integracja organizacji pozarządowych z terenu gminy Chojnów, a w szczególności mieszkańców wsi Osetnica i Jerzmanowice.

13 September 2013, Maciek, All comments: 10
Dwie przegrane z rzędu juniorów młodszych KS Chojnowianka
W ostatnim tygodniu dwa mecze ligowe rozegrali juniorzy młodsi chojnowianki. Ich przeciwnikami była ekipa Amico Lubin oraz Stal Chocianów.Pierwszy mecz odbył się w sobotę na wyjeździe i zakończył wysoką porażką naszego zespołu 9:1. Chojnowianie w tym meczu byli zdecydowanie słabsi,a wynik w pełni odzwierciedla to,co było na boisku.
13 September 2013, admin, All comments: 0
Weekendowy konkurs z trzynastką w tle

Potknięcia na drodze, spalone kable od laptopów, zgubiony portfel, parasolka, która została w aptece to tylko kilka z możliwych „objawów” piątku trzynastego. Postanowiliśmy umilić Wam ten „okropny” dzień. Dziś, jutro i pojutrze przyjmujemy od Was zgłoszenia mailowe. Każde z nich weźmie udział w losowaniu pysznych niespodzianek.

13 September 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 4
A w górach nie ma już nikogo...

Nie ma? Oprócz nas, niebo nas straszy niepogodą. Taka jest jesień w górach, a w naszych Karkonoszach dodatkowo nie ma lata. Lato jest na dole. Tam na górze nie ma lata. Jest zima, zima, zima, wiosna i jesień. Potem znowu zima, zima, zima. Może trochę przesadziłem. Niemniej jednak nasze Karkonosze są chłodniejsze od Tatr. Chociażby Śnieżka. Każdy wie, że jej wysokość wynosi 1602 m n.p.m. To wysokość bezwzględna. Natomiast klimatycznie jej wysokość odpowiada wysokości Świnicy w Tatrach. Która ma 2301 m n.p.m.

13 September 2013, artykuł sponsorowany,
Domy z keramzytu - trwałość, bezpieczeństwo i komfort

Marzysz o idealnym miejscu, które z dumą nazwiesz domem? Już nie musisz spędzać cennych godzin na porównywaniu ofert. Firma „D.S. Dariusz Sywak” wychodzi naprzeciw Twoim pragnieniom. Budując obiekty z keramzytu zapewnia Ci trwałość, bezpieczeństwo i komfort.

12 September 2013, admin, All comments: 9
Nowe ławki w Chojnowie

Gdy tuż po ukończeniu prac rewitalizacyjnych w Chojnowie zapytaliśmy mieszkańców o efekty część narzekała na niewielką ilość ławek w mieście. W ostatnim czasie tuż przy ulicach, w skrajnie odległych częściach miasta pojawiło się pięć nowych miejsc do siedzenia.

12 September 2013, admin, All comments: 0
„Rock&Read Festival”. Jakub Ćwiek ponownie w Chojnowie!

„Chłopcy”, „Kłamca”, „Ofensywa szulerów”, „Liżąc ostrze” - jeśli te tytuły nie są Ci obce, nie możesz przegapić imprezy, która odbędzie się już niebawem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. 1 września ruszyła kolejna edycja „Rock&Read Festival”! Chojnów, jako jedno z 32 miast w Polsce odwiedzi Jakub Ćwiek. Możemy liczyć na pogawędkę z jednym z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia, wspólne zdjęcia, autografy, słuchając przy tym dobrego rocka. Zapraszamy!

11 September 2013, Kuba, All comments: 0
W pucharze z Miedzią!

Kilka dni temu w siedzibie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy rozlosowano pary II rundy Pucharu Polski. Przeciwnikiem Chojnowianki okazała się drużyna rezerw pierwszoligowej Miedzi Legnica.

11 September 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
PWSZ otrzymał zgodę na prowadzenie bezpłatnych studiów pomostowych dla pielęgniarek

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona otrzymała zgodę na prowadzenie bezpłatnych studiów pomostowych dla pielęgniarek dofinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

11 September 2013, admin, All comments: 0
"Moje góry: o wędrówce i spełnieniu" - wystawa fotograficzna Pawła Wróbla

W najbliższy piątek o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu". Na spotkaniu goście będą mogli obejrzeć zdjęcia wykonane przez autora wystawy - Pawła Wróbla. Zobaczymy na nich m.in. Karkonosze, Pieniny, Bieszczady, Tatry czy Beskidy.