Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

17 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Baszta Tkaczy w pełnej odsłonie

Chojnowska Baszta Tkaczy w swojej historii pełniła funkcję obronną miasta, więzienną, była również miejscem pracy kowali. Dziś stanowi punkt otwarty dla chojnowian i wszystkich podróżników. To miejsce o bardzo silnym znaczeniu historycznym, zyskało nowy wygląd.

17 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Warsztaty plastyczne w Muzeum Regionalnym
Wspaniałą okazję do wykazania swoich plastycznych i kreatywnych umiejętności dla chojnowskich dzieciaków stworzyło Muzeum Regionalne w Chojnowie. W dniach 9 oraz 10 grudnia mogły stworzyć własne ozdoby świąteczne.Stały się świadkami kształtowania szkła na gorąco oraz unikalnego i wyjątkowego zdobienia bombek choinkowych.
16 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Chojnowski rynek gotowy do świąt
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nie tylko świąteczne reklamy, piosenki czy sklepowe promocje nam o tym przypominają. "Magię świąt" można także poczuć wybierając się na spacer po chojnowskim rynku. Oprócz wielkiej, udekorowanej w złote i czerwone bombki, można dostrzec tam inne motywy. Na latarniach porozwieszane są czerwone kokardy, różnokolorowe bombki i światełka. Wszystko to sprawia, że pomimo braku śniegu i deszczowej pogody, nic nie stoi na przeszkodzie by już teraz cieszyć się nadchodzącymi świętami.
16 December 2014, Gimnazjum nr 1 , All comments: 0
Uczniowie Jedynki z wizytą w Dreźnie
Grudniowy wyjazd uczniów naszej szkoły do Drezna powoli staje się już tradycją. Tym razem nasz pobyt w stolicy Saksonii zaczęliśmy od zwiedzania jedynego w swoim rodzaju Muzeum Higieny, mieszczącego sporo interaktywnych ekspozycji, które dotyczą wielu dziedzin związanych z życiem człowieka.
16 December 2014, admin, All comments: 0
Termin wyborów uzupełniających w Gminie Chojnów

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7. W przypadku okręgów jednomandatowych nie ma bowiem możliwości objęcia mandatu przez następną osobę z listy.Wybory uzupełniające w Gminie Chojnów zaplanowano na 1 marca.

16 December 2014, SP3 , All comments: 0
Szkolny konkurs recytatorski
W dniu dzisiejszym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Znam utwory Marii Konopnickiej". Z trudnymi tekstami prozy w klasach V i VI oraz wierszy w klasach IV zmagali się wybrani uczniowie i uczennice z tych klas. Jury miało trudny wybór ze wskazaniem tych najlepszych. Ostatecznie w klasach IV zwyciężyła Julia Woronowicz, w klasach V - Karolina Czerniawska, a w klasach VI - Marta Klimczyk. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla organizatorki - p. Małgorzaty Szczepanowskiej i całego składu jury.

15 December 2014, admin, All comments: 1
II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

Jarmark świąteczny jest wydarzeniem pozwalającym poczuć magię zbliżających się świąt.Nie inaczej było w niedzielę, kiedy Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Piotrowicach wypełnił się kolorowymi stoiskami, na których pojawiły się piękne, ręcznie wykonywane ozdoby, ciasta i potrawy jednoznacznie kojarzące nam się z Bożym Narodzeniem.

15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
III Jarmark Świąteczny w Chojnowie już za nami (video)Święta tuż-tuż, a co za tym idzie - nie mogło obyć się bez świątecznego jarmarku. W tym roku nawet i Chojnów doczekał się swojej III edycji. Mieszkańcy wyszli na ulice by wspólnie z innymi poczuć klimat nadchodzących świąt. W niedzielne popołudnie chojnowski rynek wypełnił się nie tylko ludźmi, ale także kolorowymi stoiskami, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
15 December 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
Góralskie Święta w Galerii Piastów

Już 20 grudnia o godzinie 12.00 do legnickiej Galerii Piastów zawitają prawdziwi góralscy zbójnicy. Dodatkowo w planie koncert zespołu BRAThANKI i wiele innych góralskich atrakcji!

15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Warsztaty Bożonarodzeniowe w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie
Święta to nie tylko czas kiedy dorośli biorą się za generalne porządki swoich mieszkań, gotowanie nadmiernej ilości jedzenia czy szału zakupów związanego z prezentami dla swoich najbliższych. Kiedy słychać już pierwsze dźwięki świątecznych dzwonków czy tłuczonych bombek, na pomoc wychodzą ci najmłodsi. To właśnie oni pragną zadbać aby domowa choinka była jak z bajki i właśnie tej jednej, wigilijnej nocy, zachwycała gości swoim wyglądem. Jest to dla nich nie tylko wewnętrzny obowiązek, ale przede wszystkim zabawa. Przekonać się o tym mogły dzieci, które w sobotni poranek odwiedziły chojnowską bibliotekę.
15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Uczniowie PZS będą zmagać się z próbnymi maturami
W dniu dzisiejszym rozpoczynają się próbne matury zaproponowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Matury potrwają aż do piątku. Uczniowie prócz obowiązkowych przedmiotów będą mogli spróbować swoich sił w jednym, wybranym przez siebie przedmiocie dodatkowym.
15 December 2014, admin, All comments: 4
Inwentaryzacja zbiorów (Aktualizacja- Biblioteka Miejska będzie czynna od 18 grudnia)
Informujemy, że po przeprowadzeniu inwentaryzacji zbiorów biblioteka będzie czynna od 18 grudnia. Serdecznie zapraszamy!
14 December 2014, admin, All comments: 0
Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych w Gimnazjum nr 2 (video)
W piątek tj. 12 grudnia, w auli Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Wszyscy zgromadzeni przenieśli się na chwilę w świat starożytnych Greków, Rzymian i Egipcjan. Po uroczystym ślubowaniu, złożonym przez przedstawicielkę klas pierwszych, przystąpiono do zaplanowanych konkurencji.
14 December 2014, Redaktorka, All comments: 1
23. Finał WOŚP przed nami. Zostań wolontariuszem!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to prawdopodobnie najpopularniejsza orkiestra w całej Polsce. Gra ona tylko raz do roku, ale za to słychać ją w całym naszym kraju. Finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia 2015 r. Tego dnia, podobnie jak w poprzednich dwudziestu dwóch edycjach, na ulice polskich miast wyjdą wolontariusze wyposażeni w identyfikatory, puszki oraz czerwone serduszka.
14 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Świąteczne przepisy. Gotuj z portalem!

Wigilijna tradycja mówi o tym, aby na naszym świątecznym stole pojawiło się 12 potraw. Każdy dom i każda gospodyni domowa posiada swoje własne wyjątkowe przepisy, które wykorzystuje tylko w Wigilię 24 grudnia. Potrawy, które zazwyczaj pojawiają się na świątecznym stole mogą być proste i tradycyjne. Niektórzy idąc z duchem czasu korzystają z kuchni nowoczesnej. My stawiamy jednak na tradycję, czyli wigilijny barszcz, pierogi z grzybami i kapustą czy też karpia.

14 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
I Szkolny Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Gimnazjum nr 2
Wszędzie wokół nas zaczęły pojawiać się świąteczne dekoracje. Bombki, kartki świąteczne, stroiki to tylko kilka przykładów na to, co będziemy mogli nabyć już 15 grudnia podczas I Szkolnego Kiermaszu Świątecznego w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie.
13 December 2014, admin, All comments: 3
Pierwszy dzień finału Szlachetnej Paczki za nami! (video)
Nadszedł weekend, tak długo wyczekiwany przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki i darczyńców, którzy podjęli się przygotowania paczek dla potrzebujących. Dziś przyszedł moment przekazania darów tym, których losy zostały opisane w bazie rodzin. Wolontariusze zgromadzili się w gmachu Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.00 z niecierpliwością wypatrując pierwszych darczyńców. Przybyli oni nie tylko z Chojnowa i okolic. Potrzebujące rodziny otrzymały wsparcie również od mieszkańców Poznania i Wrocławia.
13 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Zamiana rozkładu jazdy PKP. Sprawdź zanim spóźnisz się do szkoły!
Koleje Dolnośląskie i Przewozy Regionalne informują o zmianach w kursowaniu pociągów. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 14 grudnia, czyli w najbliższą niedzielę.
13 December 2014, admin, All comments: 0
Sesja Rady Miejskiej Miasta Chojnowa 9.12.2014

We wtorek tj. 9 grudnia w sali posiedzeń /nr 11 II p/Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się druga w kadencji sesja Rady Miejskiej. Poniżej zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

13 December 2014, Redaktorka, All comments: 3
Prace remontowe w auli w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Jednym z najważniejszych pomieszczeń w budynku Gimnazjum nr. 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie jest szkolna aula. Od września aż do czerwca odbywają się tam wszystkie szkole imprezy, gromadząc szerokie grono uczniów.W ostatnim czasie aula doczekała się prac remontowych.