Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

13 December 2014, Redaktorka, All comments: 3
Prace remontowe w auli w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Jednym z najważniejszych pomieszczeń w budynku Gimnazjum nr. 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie jest szkolna aula. Od września aż do czerwca odbywają się tam wszystkie szkole imprezy, gromadząc szerokie grono uczniów.W ostatnim czasie aula doczekała się prac remontowych.
12 December 2014, PZS , All comments: 2
Chojnowianie stypendystami Prezesa Rady Ministrów

11.12.2014 r. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju odbyła się uroczysta Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Zarówno naszą szkołę jak i Powiat Legnicki reprezentowała dwójka uczniów, którzy zostali stypendystami Prezesa Rady Ministrów.

12 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
II Sesja Rady Gminy Chojnów (video)
W poniedziałek 8 grudnia br. odbyła się druga w kadencji sesja Rady Gminy. Podczas sesji przedstawiono sprawozdanie z działań wójta elekta - Mieczysława Kasprzaka. Nastąpiło również oficjalne przekazanie "władzy" nowemu wójtowi, Andrzejowi Pyrzowi oraz złożenie przez niego przysięgi. Zapraszamy do oglądnięcia zapisu video.
12 December 2014, admin, All comments: 0
Uroczyste podsumowanie XV Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast

W hali widowiskowo-sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, w dniu 10 grudnia 2014 r. podsumowano XV Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast, których organizatorem jest Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe we Wrocławiu.

12 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Wielki Szkolny Konkurs Filmowy o tematyce świątecznej w Gimnazjum nr 1
Święta zbliżają się do nas co raz większymi krokami. Najbardziej zauważyć to możemy w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, które pełne jest przedświątecznych życzeń. Wszystko to spowodowane jest Wielkim Szkolnym Konkursem Filmowym o tematyce świątecznej.
12 December 2014, admin, All comments: 0
Biblioteka Miejska zaprasza dzieci na "Zajęcia Bożonarodzeniowe"

Święta to czas wyczekiwany przez wszystkich, również tych najmłodszych. Z przyjemnością pomagają przy ozdabianiu choinki i tworzeniu w mieszkaniu świątecznego klimatu. Najpiękniej zaprezentują się własnoręcznie wykonane łańcuchy czy bombki. Dzięki zajęciom plastycznym, organizowanym w Bibliotece Miejskiej, każde dziecko bez trudu poradzi sobie z wykonaniem świątecznych dekoracji.

12 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska. Dla Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z Gimnazjum nr 1 czytanie to bez wątpienia najlepsza rozrywka.
11 December 2014, Redaktorka, All comments: 7
Uwaga silny wiatr. Orkan Aleksandra nadciąga nad Dolny Śląsk
Orkan Aleksandra nadciąga do Polski od strony Wielkiej Brytanii. Swoim zasięgiem obejmować będzie Europę północną i zachodnią. Silnie wiać ma również w województwie dolnośląskim. Orkan dotrze do nas w piątek około godziny 10 rano i skończy się dopiero w sobotę nad ranem.
11 December 2014, Maciek, All comments: 0
Zgarnij darmowy karnet i jedz naleśniki do woli w Restauracji Polka. Aktualizacja - wyniki.

Masz ochotę na darmowe naleśniki? Jeśli tak to dobrze trafiłeś. Dziś w Restauracji Polka odbywać się będzie FESTIWAL NALEŚNIKÓW. Z tej właśnie okazji przygotowaliśmy dla Was karnety na darmowe naleśniki. Nie zwlekaj dłużej, weź udział w konkursie i jeszcze dziś skosztuj do woli pysznych naleśników!

11 December 2014, admin, All comments: 0
Finał Szlachetnej Paczki już w najbliższy weekend!

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się już w najbliższy weekend! W dniach 13-14 grudnia magazyn przy ul. Poźniaków (w liceum) zapełni się darami przygotowanymi dla potrzebujących rodzin.

11 December 2014, admin, All comments: 0
"Gdziekolwiek mnie rzucisz"- w styczniu premiera nowej książki chojnowianina Dionisiosa Sturisa

W czerwcu ubiegłego roku ukazała się pierwsza książka chojnowianina- "Grecja. Gorzkie pomarańcze". Powstała w efekcie doświadczeń Dionisa, zgromadzonych podczas pracy dla radia i osobistych poszukiwań. Na czytelników czeka już jego kolejny reportaż literacki, którego premiera zaplanowana jest na 28 stycznia 2015 roku. Książka jest zbiorem opowieści o Manxach i Polakach-ich splątanych losach.

11 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Kulturalny Czwartek - część I
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy serię artykułów poświęconą swobodnemu spojrzeniu na kulturę. Systematycznie w każdy czwartek pojawiać się będą "kulturalne" felietony, dzięki którym każdy z Was będzie mógł znaleźć coś dla siebie - poczynając od książki, po filmy, teatr czy sztukę. Serdecznie zapraszamy do lektury!
11 December 2014, Redaktorka, All comments: 2
Chojnowianie na podium XXII Świdnickiego Festiwalu TańcaChojnowski zespół Brooklyn powraca do Chojnowa jak zwykle z pucharami i medalami. Tym razem nagrody wytańczyli na XXII Świdnickim Festiwalu Tańca organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Na podium tego turnieju stanęli również chojnowianie - Piotr Korol oraz Karolina Ziomek.
11 December 2014, Rodzice, All comments: 0
Podziękowanie dla Restauracji "Pałacyk" za przygotowanie tegorocznych Mikołajek.
Rodzice dzieci uczęszczających do Szkółki Piłkarskiej Stefana Stala pragną złożyć serdeczne podziękowanie właścicielom chojnowskiej Restauracji „Pałacyk” za wszelką pomoc i zaangażowanie w organizację tegorocznych Mikołajek, które w bardzo ciekawej formie odbyły się w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół.
10 December 2014, admin, All comments: 0
Jarmark Świąteczny po raz trzeci w Chojnowie

Już w najbliższą niedzielę o godz. 15.00, chojnowski Rynek zamieni się w miejsce magiczne. Wszystko to za sprawą Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się w naszym mieście po raz trzeci. Tego dnia w centrum Chojnowa staną świąteczne stragany pełne kartek, ozdób choinkowych, obrazów i wypieków.

10 December 2014, admin, All comments: 0
Jakub Grzela z "Trójki" zdobywa kolejne trofea

Nie tak dawno pisaliśmy o osiągnięciach Jakuba Grzeli w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Od tego czasu Kubie udało się powiększyć liczbę zwycięstw. Młody judoka wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym Ju-jitsu pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra, który zakończył się kolejnym sukcesem.


10 December 2014, Galeria Piastów, All comments: 0
WYSPA LEGO w Galerii Piastów!
Dla wszystkich tych, którzy szukają prezentu na święta, a przede wszystkim dla wszystkich miłośników klocków LEGO mamy dobrą wiadomość! Z dniem 6 grudnia w Parku Rozrywki Play City na 2 piętrze Galerii Piastów otworzono specjalną wyspę na licencji LEGO.
10 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Uczniowie PZS z odwiedzinami w Świebodzicach i Szklarach Górnych
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, już kolejny rok z rzędu wykazują się bardzo szlachetnymi inicjatywami. W tym roku z okazji Mikołajek odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Świebodzicach oraz w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych.
10 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Praca basenu podczas nadchodzących dni świątecznychBasen Miejski w Chojnowie informuje o planowanych przerwach podczas nadchodzących dni świątecznych. Zmiany nastąpiły w poszczególnych dniach: 24-26 i 31 grudnia br. oraz 1 stycznia 2015 roku. Reszta dni pozostaje bez zmian.
09 December 2014, Maciek, All comments: 3
Zdarzenie drogowe w Michowie. Volkswagen wymusił pierwszeństwo.
Dziś około godziny 13:30, w pobliskim Michowe, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego oraz ciężarówki. Jadąca pojazdem marki Volkswagen kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce zmierzającej drogą krajową 94 w kierunku Bolesławca. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało i obeszło się bez pomocy medycznej.