Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Wiadomości

04 September 2013, admin, All comments: 0
Wyprawa do Japonii po raz drugi. MBP zaprasza!

Podróż do Japonii wymaga wiele czasu. Zdecydowanie więcej chwil potrzeba by w ostatnim dniu wyprawy móc powiedzieć „poznałem Japonię”. Czy Państwo Teresa i Feliks Depta poznali Kraj Kwitnącej Wiśni? Przekonamy się o tym w najbliższy piątek, 6 września podczas drugiej części spotkania „Japonia z daleka i bliska”.

04 September 2013, admin, All comments: 1
„Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu? Tylko we Lwowie!”

Nieco ponad garstka chojnowian zdecydowała się zasiąść na widowni Sali Widowiskowej MOKSiR by wspólnie z artystami z Ukrainy bawić się przy muzyce, do której każdy z przyjemnością tupał nóżką. Lwowskie klimaty jak doskonale wiemy nie są obce mieszkańcom naszego miasta, dziwi zatem skromna frekwencja na sali. Pewnym jest, że ci, którzy zdecydowali się spędzić wtorkowe popołudnie w MOKSiR nie żałowali poświęconego czasu i opuszczali szykujący się do remontu dom kultury z uśmiechem.

03 September 2013, Maciek, All comments: 0
Trener Lewandowski w narożniku Tyberiusza Kowalczyka
W miniony weekend swój pierwszy pojedynek na ringach MMA stoczył legnicki strongman – Tyberiusz Kowalczyk. W jego narożniku mogliśmy obserwować Arkadiusza Lewandowskiego – trenera naszych bokserów. Chojnowski szkoleniowiec w charakterze doradcy pomagał Tyberiuszowi podczas przygotowań oraz samego pojedynku.
03 September 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 4
11 września rusza szkółka pływacka Sail Swim!

Szkółka pływacka Sail Swim – Jakub Jakubowski po wakacyjnej przerwie wznawia działalność na Basenie Miejskim w Chojnowie. Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia na zajęcia nauki i doskonalenia pływania!

03 September 2013, admin, All comments: 0
Rusza jesienny cykl "Wędrówek z Panem Jurkiem"

Skończyło się lato, dobiegł końca cykl wakacyjnych legend prowadzony przez Jerzego Kucharskiego. Sądząc po statystykach, parafrazując słowa piosenki zespołu Dom o Zielonych Progach „Kucharskiego nam mało…”. I dostaniemy więcej. W przyszłym tygodniu ruszy nowy, jesienny cykl wędrówek z Panem Jurkiem „A w górach nie ma już nikogo”.

03 September 2013, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Działaj Lokalnie !

Znamy już wyniki lokalnego konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” , który w czerwcu tego roku ogłosiła Fundacja „Wrzosowa Kraina” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce .

03 September 2013, Maciek, All comments: 0
Czarni bez formy na początku sezonu, Iskra lepsza o bramkę.
Po odejściu Łukasza Polańskiego oraz Chrystiana Serkiesa Czarni Rokitki nie mogą wstrzelić się w rozgrywki ligowe. Ostatnie mecze nie zwiastują niczego dobrego, pomimo dobrej dyspozycji i wygranej z Konfeksem 2:0 ekipa z naszej gminy w kolejnych spotkaniach uległa Chojnowiance, by w ostatnim meczu ligowym oddać 3 punkty Iskrze Kochlice.
02 September 2013, admin, All comments: 0
Wielkie Serce na scenie w MOKSiR

Już jutro, tj. 3 września 2013 r. w sali widowiskowej MOKSiR odbędzie się szczególny koncert. O godz. 17.00 przed chojnowską publicznością zaprezentują się zespoły wokalne i taneczne działające przy Towarzystwie Pomocy Polakom Wielkie Serce na Ukrainie.

02 September 2013, admin, All comments: 0
Otwarcie obiektu sportowego przy "109-tce" połączone z rozpoczęciem roku szkolnego (video)

2 września 2013 r. - dzień powrotu do szkolnej ławy, jak co roku. Jednak wszystkim związanym z chojnowskim Powiatowym Zespołem Szkół ów dzień pozostanie w pamięci na dłużej. Tego dnia - poza rozpoczęciem roku szkolnego - dokonano otwarcia obiektu sportowego na miarę XXI wieku. Na tyłach popularnej „109” dumnie zaprezentowała się bieżnia lekkoatletyczna okalająca boisko wielofunkcyjne, która zbudzać będzie zazdrość u mieszkańców innych miast.

02 September 2013, Maciek, All comments: 3
Biało niebiescy nie zwalniają tempa, Pisarski nie do przejścia.
Niedziela przyniosła wiele radości fanom piłki nożnej. Chojnowski zespół w ostatnich meczach prezentuje wysoką dyspozycję, którą potwierdził w ostatnim meczu ligowym przeciwko Odrze Ścinawa. Biało niebiescy w 10 zwyciężyli 1:0. Punktualnie o 17 rozpoczęło się spotkanie, w którym udało się uzyskać trzy punkty.
02 September 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 1
Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia.  Non scholae, sed vitae discimus.

Dzieci są mądre, zdolne, otwarte na wiedzę i chętne do działania. Większość z nich ujawnia swoje zdolności zdobywając dobre oceny w szkole. Nie wszystkie jednak przechodzą przez proces edukacji gładko. Jedne godzinami siedzą przy biurku i odrabiają lekcje, inne w ogóle trudno zmobilizować do nauki. Dlaczego tak się dzieje? Co jest przyczyną? Jak zachęcić najmłodszych do zdobywania wiedzy?

31 August 2013, Kuba, All comments: 1
Ciężka przeprawa w Ścinawie - zapowiedź meczu

Biało-niebieskich w niedzielę czeka ciężkie zadanie, bowiem przyjdzie im się mierzyć w Ścinawie z miejscową Odrą. W ich składzie występują zawodnicy znani choćby z występów w ekstraklasie (T.Moskal), czy były znakomity bramkarz Chojnowianki - Maciej Kijewski

31 August 2013, Miłosz Kołodziej, All comments: 0
Traugott von Schweinitz nie przyleciał na wakacje

Założyciel i redaktor naczelny portalu frontflieger.de – Thorsten Pietsch opowiada nam o Traugocie von Schweinitzu i sytuacji z 1917 roku. Rozmawia Miłosz Kołodziej.

30 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 0
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład IX: Grupa 17

Grupa 17 – odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej.

29 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legenda - Skarbczyk w Wieczornym Zamku

Kończy się lato, kończą się wakacje. Kończy się wakacyjne bajdurzenie Kucharskiego. Dzisiaj zaproszę Państwa w Góry Izerskie na Wysoki Grzbiet. To tu między Wysokim Kamieniem a kopalnią Stanisław znajduje się Zwalisko.

29 August 2013, admin, All comments: 0
Komunikat dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie!

Uwaga! Rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu placówki w celu podpisania umowy z przedszkolem.

29 August 2013, admin, All comments: 0
"Narodowe Czytanie" z Aleksandrem Fredro również w Chojnowie!

W 220 rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników - Aleksandra Fredry - odbędzie się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych rodzimych dzieł literackich „Narodowe Czytanie”. Również Chojnów weźmie udział w wydarzeniu zapraszając wszystkich mieszkańców na prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”.

28 August 2013, Izabela Michniewicz , All comments: 0
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów 2013

Syrop z derenia, salami dojrzewające z wrzosówki, tymiankowe motylki czy duszona koźlina to tylko niektóre z ponad pięćdziesięciu dolnośląskich produktów i dwunastu potraw zaprezentowanych podczas konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, który odbył się w sobotę 24 sierpnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska udała się również reprezentacja z naszej gminy zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

28 August 2013, Miłosz Kołodziej, All comments: 3
Awiator z Konradówki - ostatni lot Traugotta von Schweinitz

Chojnów to nie Dęblin, umówmy się, awiacyjne tradycje na naszym terenie nie są zbyt mocno zakorzenione. Tym bardziej byłem zaintrygowany wydarzeniem sprzed prawie wieku. Duma, radość i ogromne podekscytowanie musiały towarzyszyć mieszkańcom wsi Conradsdorf koło Haynau, kiedy ich oczom ukazywał się schodzący do lądowania bojowy dwupłatowiec Albatros D Va. Był 23 sierpnia 1917 roku, za sterami maszyny siedział, niespełna 20-letni, porucznik Traugott von Schweinitz, znany wszystkim młody szlachcic, którego rodzina posiadała we wsi rozliczne dobra. Przylot do domu, nie był zgodny z wojskowym regulaminem, ale chęć spędzenia czasu z najbliższymi, przed czekającym go niebawem powrotem na front, była silniejsza.

28 August 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 0
OSK w Jaroszówce - Natura ujarzmiona. Jeździectwo i inne atrakcje.
Poczucie wolności, otwarta przestrzeń, panowanie nad zwierzęciem, wyprostowana sylwetka oraz elegancki strój – oto kilka skojarzeń związanych z jazdą konną. Jeździectwo jest fascynującym sportem, który niejednego „wciągnie” na dobre. Nieopodal Chojnowa, w Ośrodku Sportów Konnych w Jaroszówce, można rozpocząć własną przygodę jeździecką. Ale czy tylko? Zobaczmy…