Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

09 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
III Tura Wyborów Samorządowych w Gminie ChojnówW gminie wiejskiej Chojnów wybory nie zakończyły się na II turze. Mieszkańców czeka jeszcze III-uzupełniająca tura wyborów.
09 December 2014, admin, All comments: 0
Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych za nami
W sobotę tj.6 grudnia, w Gimnazjum nr 2 został rozegrany Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, dzięki czemu mecze były zacięte i bardzo emocjonujące. Mimo elementu rywalizacji, sobotnie przedpołudnie było dla uczniów przede wszystkim doskonałą zabawą. Udowodnili, że gra w tenisa stołowego sprawia im wiele radości.
08 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
W nocy silna mgła. Widzialność spadnie do 50 metrów
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje o możliwości wystąpienia silnej mgły na naszym terenie.
08 December 2014, Redaktorka, All comments: 3
Prawo do opieki nad dziećmi w przerwie świątecznej
"Drodzy Rodzice i Opiekunowie, pamiętajcie, że macie prawo by nauczyciele zaopiekowali się Waszym dzieckiem podczas przerwy świątecznej (...)". Takimi słowami rozpoczyna się otwarty list Minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej skierowany do rodziców i opiekunów dzieci uczących się szkołach podstawowych oraz gimnazjach.
08 December 2014, UG Chojnów , All comments: 0
II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy

Wójt Gminy Chojnów ma przyjemność zaprosić do udziału w II Gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 14 grudnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Piotrowicach w godz. 13.00-17.00.

08 December 2014, admin, All comments: 0
Finał Kampanii na Rzecz Sprawiedliwego Handlu w Gimnazjum nr 2

W piątek tj. 5 grudnia, w Gimnazjum nr 2 odbył się finał Kampanii na Rzecz Sprawiedliwego Handlu. Zaangażowani uczniowie mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas warsztatów poprowadzonych przez przedstawiciela „Koalicji Sprawiedliwego Handlu” pana Boryka Bińkowskiego oraz spotkań z gimnazjalistami tworzącymi w szkole Kapitułę Zielonej Flagi. W tym celu, delegacje klas spotkały się w szkolnej auli, gdzie przygotowano dla nich szereg konkurencji. Uczestnicy zaprojektowali logo sprawiedliwego handlu, odpowiedzieli na pytania dotyczące Fair Trade, ułożyli hasła promujące sprawiedliwy handel.

08 December 2014, Partnerstwo ,
Zmień mieszkanie przy niskim budżecie
Aby nasze mieszkanie było oryginalne, niepotrzebne są duże pieniądze. Wśród internautów coraz popularniejsze stają się portale, na których użytkownicy wymieniają się poradami z zakresu DIY, czyli Do It Yourself. Wystarczy trochę kreatywności i cierpliwości, żeby ze zwykłych słoików zrobić abażury, a ze skrzynek po piwie wygodne siedziska. Im większe mamy zdolności manualne, na tym więcej możemy sobie pozwolić. Jednak nawet osoby, które twierdzą, że mają dwie lewe ręce, znajdą coś dla siebie.
07 December 2014, admin, All comments: 0
VII Maraton Pisania Listów Amnesty International w Gimnazjum nr 2 (video) AKTUALIZACJA

Dzięki zaangażowaniu Gimnazjum nr 2, chojnowianie już po raz siódmy mogli wziąć udział w międzynarodowym wydarzeniu- Maratonie Pisania Listów. Wczoraj o godzinie 12.00 uczniowie i nauczyciele wzięli długopisy w dłoń i rozpoczęli dwudniowe pisanie listów. W tym roku walczyli w obronie pokrzywdzonych ludzi z: Grecji, Uzbekistanu, Chin, Arabii Saudyjskiej, Wenezueli, Stanów Zjednoczonych, Indii, Nigerii. Tegoroczni maratończycy ustanowili nowy rekord szkoły. Napisali 3705 listów!

07 December 2014, admin, All comments: 0
Mikołajkowy Turniej Siatkówki w Powiatowym Zespole Szkół

Piątek tj. 5 grudnia, dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji. Wszystko to za sprawą Mikołajkowego Turnieju Siatkówki. Uczniowie rozegrali bardzo emocjonujące mecze, walcząc o każdy punkt. Jednak poza rywalizacją, była to również świetna okazja do integracji i dobrej zabawy. Podczas turnieju wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które ponownie spotkają się na boisku w styczniu. Wtedy powalczą o Puchar Dyrektora Szkoły.

07 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Nina Dittrich laureatką konkursu „Rysuję prow 2007-2013”
„Rysuję PROW 2007-2013” to konkurs plastyczny przeznaczony dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którego celem jestpromowanie działań wprowadzanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.W tym roku odbyła się III edycja konkursu.Wśród nadesłanych prac, znalazł się rysunek Niny Dittrich, uczennicy VI klasy Szkoły Podstawowej w Starym Łomie.
07 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Sesja Rady Miejskiej Chojnowa oraz Gminy Chojnów w grudniuInformujemy, że dnia 8 grudnia o godzinie 12 odbędzie się II Sesja Rady Gminy Chojnów. Zaś 9 grudnia o godzinie 15 odbędzie się Sesja Rady Miejskiej Chojnowa.
06 December 2014, Maciek, All comments: 1
Święty Mikołaj trenował dziś wraz ze szkółką piłkarską Stefana Stala
Dzisiejszy dzień niewątpliwie dla wszystkich dzieci był jednym z najbardziej wyczekiwanych w roku. To właśnie 6 grudnia do ich domów, przedszkoli czy też szkół przychodzi Święty Mikołaj, który przynosi wymarzone prezenty. Podczas dzisiejszego treningu Szkółki Piłkarskiej Talent Chojnów prowadzonej przez Stefana Stala pojawił się Święty Mikołaj, który zaskoczył wszystkie dzieci.
06 December 2014, admin, All comments: 0
Uwaga! Konkurs Mikołajkowy! (AKTUALIZACJA- WYNIKI)

Dzień św. Mikołaja zbliża się wielkimi krokami. Od samego Świętego dowiedzieliśmy się, że dzisiejszej nocy pozostawi on w naszej redakcji trzy zestawy prezentów. Z przyjemnością przekażemy je Państwu. W tym celu przygotowaliśmy konkurs. Zasady są naprawdę proste!

06 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Sesja Rady Gminy Chojnów 1.12.2014
W poniedziałek tj. 1 grudnia, odbyła się pierwsza w kadencji sesja Rady Gminy Chojnów, podczas której odbyło się głosowanie na przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video.
06 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Rodzinne warsztaty plastyczne w Domu Schrama

Okres świąteczny to czas magiczny, szczególnie dla dzieci. W tym okresie mogą wykazać się nie tylko w podjadaniu wigilijnych smakołyków, ale także przygotować własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. A jak wiadomo, praca w grupie zawsze sprawia więcej frajdy. Dlatego w dniu wczorajszym, tj. 06.12, w Domu Schrama w ramach Rodzinnych Warsztatów Plastycznych odbyło się spotkanie dla najmłodszych i ich opiekunów podczas których każdy miał okazję wykazać się artystycznie.

05 December 2014, Redaktorka, All comments: 1
Zmotoryzowani Mikołaje na ulicach Chojnowa

Mikołajki to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci, gdyż tego właśnie dnia przychodzi do nich Święty Mikołaj. Lecz co może być lepsze od jednego Mikołaja? Odpowiedź jest prosta, kilku Świętych Mikołajów. W przeddzień tego właśnie święta, na ulice Chojnowa wyjechali członkowie klubu Quad-cross Chojnów. W czerwonych strojach, z workami prezentów przemierzali nasze miasto w poszukiwaniu najmłodszych jego mieszkańców.

05 December 2014, Partnerstwo , All comments: 2
Restauracja Polka – oficjalne otwarcie 6 grudnia

W Mikołajki odbędzie się oficjalne otwarcie Restauracji Polka. Domowa kuchnia, ciepły klimat i mila obsługa – tym przywita Nas ten Lokal. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Chojnowa rozpoczyna swoją działalność! Mamy nadzieję, że miła atmosfera i barwne menu przypadnie mieszkańcom do gustu.

05 December 2014, admin, All comments: 0
Św. Mikołaj zawitał do chojnowskich przedszkoli

6 grudnia- Dzień św. Mikołaja to data, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością. Dzisiejszej nocy, starszy pan, z długą białą brodą, ubrany w czerwony strój obdaruje wszystkie grzeczne dzieci prezentami. Do chojnowskich przedszkolaków Mikołaj przybył dzień wcześniej. Od samego rana dzieci były bardzo podekscytowane, z uwagą nasłuchiwały dzwonków, zwiastujących przybycie gościa.

05 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Przerwa w dostawie wody w nocy 5.12.2014
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody.

05 December 2014, Partnerstwo , All comments: 2
Borówka- Swojskie Smakołyki zaprasza klientów ceniących regionalne przysmaki!

Borówka-Swojskie Smakołyki. Sklep dla klientów, którzy cenią regionalne przysmaki, wytwarzane tradycyjnymi sposobami. ZAPRASZAMY!