Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Wiadomości

10 April 2014, admin, All comments: 0
Jak dbać o bezpieczeństwo? Chojnowscy policjanci radzili.

Jeśli zapytamy uczniów Szkoły Podstawowej i przedszkolaków z Rzeszotar jakie znają zasady dbania o bezpieczeństwo w trakcie drogi do szkoły czy przedszkola, podczas zabawy na podwórku albo zakupów, nawet obudzone w środku nocy, zaczną sypać przykładami jak z rękawa. Wszystko to dzięki spotkaniu jakie w rzeszotarskim przedszkolu i podstawówce przeprowadzili dzielnicowi z chojnowskiej Komendy Miejskiej Policji, którzy wspierani przez przedstawiciela Inspekcji Transportu Drogowego instruowali dzieci jak dbać o własne dobro.

10 April 2014, admin, All comments: 0
Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Jaroszówce

W najbliższy weekend w pobliskiej Jaroszówce odbędą się pierwsze w tym roku Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W trakcie dwudniowej rywalizacji zawodnicy zmierzą się w ujeżdżaniu, skokach przez przeszkody oraz krosie. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Ośrodka Sportów Konnych w Jaroszówce!

10 April 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
Gimnazjum nr 2 w Danii - is also happy!

W dniach 31.03. – 04.04. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie wyjechali do zaprzyjaźnionej duńskiej szkoły Baunebjergskolen w miejscowości Humlebaek w Danii. To już drugi wyjazd naszych uczniów do ojczyzny Andersena i klocków LEGO. Kontakt obu szkół zaczął się już w 2009 roku, kiedy nasza nauczycielka angielskiego Paulina Rajczakowska przebywała w Danii na stypendium. Od tego czasu mieliśmy niejednokrotnie przyjemność goszczenia Duńczyków w Chojnowie.

09 April 2014, Maciek, All comments: 15
Bartnik, Wach, Wilczewski, Masternak w Chojnowie podczas charytatywnej Gali Boksu na rzecz Blanki
Już 27 kwietnia odbędzie się charytatywna Gala Bokserska na rzecz małej Blanki Kuliniak. W naszym mieście pojawią się gwiazdy polskiego boksu zawodowego. Swoją obecnością zaszczyci nas Wojciech Bartnik - brązowy medalista olimpijski, Mariusz Wach - pretendent do tytułu Mistrza Świata wagi ciężkiej, Piotr Wilczewski - Mistrz Europy EBU oraz Mateusz Masternak - Mistrz Europy EBU. Ponadto odbędzie się 15 walk w których udział wezmą Niemcy, Czesi oraz Polacy. W ringu zobaczymy licznych medalistów mistrzostw Niemiec, Czech oraz Polski.
09 April 2014, DCP Bolesławiec, All comments: 0
„§ Masz prawo”. Odszkodowanie tylko za  pojazd? O innych rodzajach szkód powstałych w wypadku

Jak zapowiadałem w poprzednim artykule, dzisiaj chciałbym przybliżyć zagadnienie innych rodzajów szkód, które mogą powstać w następstwie kolizji drogowej. Jest to zagadnienie bardzo obszerne, dlatego też chcąc zachować zwięzłą i klarowną konstrukcję przekazywanych Państwu informacji, w niniejszym artykule poruszę zagadnienie innych szkód rzeczowych tj. np: kosztów holowania/transportu pojazdu, kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, kosztów sporządzenia kalkulacji kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu przez niezależnego rzeczoznawcę i odszkodowania za zniszczone przedmioty.

08 April 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Wielkanocne gotowanie z Galerią Piastów.

Piotr Cyrwus, znakomity aktor i rodowity góral, będzie gotował wraz z wytrawnymi kucharzami dla klientów Galerii Piastów. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć serialowego Rysia z „Klanu” w zupełnie nowej odsłonie.

08 April 2014, PCPR Legnica, All comments: 0
Człowiek  najlepsza inwestycja. Z myślą o najbardziej potrzebujących.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy w latach 2014-2015 kontynuuje realizację projektu systemowego pn. „Wsparcie dla aktywnej integracji grup ryzyka w powiecie legnickim”.

08 April 2014, Maciek, All comments: 0
Podopieczni Marcina Rabandy "zaliczyli" świetny występ w ramach Game Cup Wrocław
W miniony weekend podopieczni Marcina Rabandy wzięli udział w bardzo prestiżowej imprezie sportowej Game Cup Wrocław. Motto przewodnie turnieju to: „Aby wygrać trzeba grać” – wszyscy młodzi adepci futbolu kierowali się właśnie nim podczas rozgrywek. Do rywalizacji przystąpiło aż 14 ekip piłkarskich z naszego województwa.
08 April 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Program Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Tym razem kandydaci na studia w naszej Uczelni będą mogli ją odwiedzić 10 kwietnia bieżącego roku. Tegoroczni maturzyści zapoznają się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2014/2015 w godzinach od 9 do 14.

07 April 2014, Maciek, All comments: 0
Ponad pięć i pół tony wycisnął zwycięzca konkursu w siłowni Hardcore Fitness (video+foto)
Świetna zabawa, dużo uśmiechu i krople potu – tak w skrócie można podsumować konkurs zorganizowany przez chojnowską siłownię Hardcore Fitness oraz portal chojnow.pl. Celem zabawy było osiągnięcie jak największej liczby wyciśnięć sztangi o wadzie 20kg. Dla pań przewidziano gryf, który liczył 10kg. Wśród płci pięknej wystartowała jedynie Małgorzata Gancarz, która pomimo braku konkurencji postanowiła pokazać siłaczom jak dobry wynik można osiągnąć.
07 April 2014, admin, All comments: 1
Dwunasta odsłona "Rozśpiewanych Nutek" za nami (video + foto)

Zuzanna Jurkiewicz i Aleksandra Kinal, Natalia Sikorzyńska oraz Małgorzata Szklarz to laureatki XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Rozśpiewane Nutki”. W sobotni poranek, 5 kwietnia, na scenie zaprezentowało się blisko 50 młodych i zdolnych wokalistów, którzy swoim śpiewem uwodzili publiczność, lecz przede wszystkich jurorów.

07 April 2014, Kabaretowy wieczór w PWSZ, All comments: 0
Kabaretowy wieczór w PWSZ

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wzorem lat ubiegłych zaprasza na kolejny „Wieczór Kabaretowy”. 9 kwietnia bieżącego roku w Centrum Konferencyjno-Widowiskowe zamieni się w kabaretową estradę. Na miłośników dobrej zabawy czeka wieczór pełen dobrej zabawy i śmiechu.

07 April 2014, PZS Chojnów, All comments: 0
Otwarcie wystawy „Gorzka chwała. Powstanie 1863 roku” w PZS.

Dnia 4 kwietnia 2014 roku w auli budynku PZS przy ulicy Poźniaków odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Gorzka chwała. Powstanie 1863 roku”. Jej autorami są Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyła pani senator Dorota Czudowska.

07 April 2014, admin, All comments: 0
Grzegorz Kasdepke w Chojnowie

Czy lubicie się całować? Co by się zmieniło w waszym życiu gdybyście zamienili swoją płeć na przeciwną? Do czego w życiu „służą” kobiety, a do czego mężczyźni? Te i wiele innych pytań w trakcie piątkowego spotkania z dziećmi z chojnowskich szkół podstawowych zadał Grzegorz Kasdepke, pisarz książek dla dzieci i młodzieży. Od godziny 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej każdy mógł poczuć się jak Kuba i Buba i zapytać autora o dalsze losy Detektywa Pozytywki.

06 April 2014, kuba, All comments: 0
Obiecujący debiut Dragana

Obiecująco wypadł pierwszy mecz Czarnych Rokitki pod wodzą nowego szkoleniowca. Po niezłym spotkaniu podopieczni Mirosława Dragana bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Iskrą Kochlice.

06 April 2014, Maciek, All comments: 0
Juniorzy młodsi nie dali rady liderowi rozgrywek. Amico Lubin pokazało klasę.
Punktualnie o godzinie 11:00 sędzia główny zawodów – Bogdan Chudy rozpoczął mecz. Początkowo gra była wyrównana. Z minuty na minutę widać jednak było minimalną przewagę Amico. Nasi piłkarze kontratakowali, jednak defensywa Amico była nie do przejścia. Dodatkowo bramkarz rywali był w bardzo wysokiej dyspozycji.
05 April 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka "na fali". Odra Ścianawa bez szans w meczu wyjazdowym.
Kolejne spotkanie ligowe „zaliczyła” dziś KS Chojnowianka. Nasi piłkarze rywalizowali z Odrą Ścinawa przed własną publicznością. Tuż przed pierwszym gwizdkiem szkoleniowiec biało niebieskich bardzo ostrożnie podchodził do wyniku tego meczu. – Przed nami trudne spotkanie. Odra gra dobrą piłkę, nie chciałbym przed meczem typować wyniku. Ze względu na stan murawy postawiłem dziś na zawodników lżejszych. Jest mokro i ślisko zatem będzie im łatwiej – podsumował Arkadiusz Paluch.
05 April 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowscy bokserzy wyróżnieni na Gali Sportu Młodzieżowego Dolny Śląsk
Wczoraj w Legnickim Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się Gala Sportu Młodzieżowego Dolny Śląsk. Na uroczystości zjawili się przedstawiciele najlepszych klubów naszego województwa. Nie zabrakło również chojnowian, a wszystko to za sprawą prężnie działającego Klubu Bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki.
04 April 2014, admin, All comments: 10
Pierwsze efekty kontroli polityki zatrudnienia w starostwie.

Leokadia Basiura, dotychczasowa dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie straciła posadę. Jest to wynik kontroli polityki zatrudnienia przeprowadzonej przez starostę legnickiego Jarosława Humennego w podległych mu instytucjach.

04 April 2014, Gimnazjum nr 1 , All comments: 0
 Sukces w Konkursie Wiedzy Pożarniczej

Dnia 31 marca 2014 r. po raz kolejny odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w gościnnych murach Starostwa Powiatowego w Legnicy. Niezmiernie miło jest nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy 3c naszego gimnazjum.

Sklep Bigform