Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Lego Star Wars

Wiadomości

21 August 2013, admin, All comments: 7
Ludzkie szczątki znalezione przy ul. Długosza w Chojnowie
W Chojnowie przy ul. Długosza znaleziono szczątki ludzkiego szkieletu. Około godziny 11:30 w ramach prac prowadzony przy budynku usługowo mieszkalnym pracownicy natrafili na ludzkie kości. Natychmiast po tym fakcie zawiadomiono policję, która zjawiła się na miejscu zdarzenia. Do chwili obecnej trwają oględziny terenu. Na chwilę obecną prace związane z budową zostały zatrzymane do chwili podjęcia decyzji przez Prokuratora.
21 August 2013, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Gmina Chojnów sprzedaje kompleks pałacowo-parkowy w PiotrowicachWójt Gminy Chojnów wystawia na sprzedaż kompleks pałacowo-parkowy położony w Piotrowicach w gminie Chojnów. „Zespół dworski” położony jest na tle malowniczego krajobrazu parkowego. Na terenie kompleksu znajduje się zabytkowy park wpisany do rejestru zabytków, na którym znajduje się: pałac, dwie oficyny mieszkalno-gospodarcze, stajnia i obora. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
21 August 2013, Jakub Grządkowiski, All comments: 34
Prezes Członka znowu zaskakuje vol. 2
Na wczorajszym zebraniu Zarządu KS Chojnowianka ponownie spotkała mnie niemiła niespodzianka. Po ostatnich przeprawach z płatnymi biletami pojawiła się kolejna kontrowersyjna kwestia. Otóż na początku spotkania prezes Małgorzata Członka wręczyła wszystkim członkom Zarządu klauzulę poufności do podpisania. Zostaliśmy poinformowani, że mecenas Maksymilian Krej przygotował w/w dokument dla nas.
21 August 2013, admin, All comments: 0
Chojnowianin oskarżony o napad na market stanie przed sądem!

Sprawca napadu na chojnowski sklep Netto może zostać skazany na 15 lat więzienia. Pomimo faktu, że napad odbył się z atrapą pistoletu mieszkaniec naszego miasta odpowie za ten wyczyn przed sądem. W chwili obecnej Prokuratura Rejonowa w Złotoryi skierowała do sądu akt oskarżenia.

21 August 2013, admin, All comments: 0
Dożynki Gminne w Niedźwiedzicach rozpoczną się w najbliższą niedzielę
Już w najbliższą niedzielę odbędą się dożynki w Niedźwiedzicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej uroczystości. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. wybory Miss Skory, występy licznych zespołów, mecz piłkarski czy też zabawę taneczną. Ponadto w ramach dożynek przewidziane są pokazy strażackie, konkursy dla dzieci i dorosłych czy też loteria fantowa
20 August 2013, Maciek, All comments: 0
Reprezentacja Champion Chojnów podsumowała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży
W ubiegłym tygodniu reprezentanci Champion Chojnów Powiat Legnicki brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nazywanej również Mistrzostwami Polski 2013. Turniej odbywał się w Łodzi, gdzie zjawiły się 62 najlepsze kluby bokserskie z całego kraju. Nasza ekipa finalnie zajęła 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobywając dwa srebrne medale oraz jeden brązowy.
20 August 2013, admin, All comments: 3
Wakacje z MOKSiR - dzieci nie narzekały na brak wrażeń - ognisko na koniec!
Wczoraj ruszyła druga tura wakacji z MOKSiR. Dzieci nie mogły się już doczekać kolejnych zajęć. Organizator nie zawiódł oczekiwań najmłodszych i sprostał zadaniu. Na początek dzieci rozwijały zdolności plastyczne poprzez malowanie z wykorzystaniem farbek plakatowych.
19 August 2013, admin, All comments: 9
Eleni na chojnowskiej Muzyce w Rynku!

Mamy wspaniała wiadomość dla niemałej ilości fanów polskiej piosenkarki greckiego pochodzenia - Eleni. Już w niedzielę, 25 sierpnia 2013 r. na "Muzyce w Rynku" zaśpiewa urodzona w Bielawie artystka. Serdecznie zapraszamy!

19 August 2013, admin, All comments: 13
Nie przed kamerą, a na piśmie. Urząd Miejski o tzw. "rewolucji śmieciowej".

Po długich oczekiwaniach udało nam się otrzymać odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące „ustawy śmieciowej”. Nie przed kamerą, a na piśmie uzyskaliśmy odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Chojnowie. Jak mówi stare dobre porzekadło „Lepiej późno niż wcale”.

19 August 2013, Maciek, All comments: 1
Czarni nie zawiedli oczekiwań kibiców na własnym stadionie!
Wczoraj w ramach klasy okręgowej rywalizowała również ekipa z naszej gminy - Czarni Rokitki. Podopieczni Mirosława Zielenia po pierwszej porażce w Legnickim Polu za wszelką cenę chcieli udowodnić, że w tym sezonie osiągną również dobry wynik. Tym razem rywalem była drużyna Konfeksu Legnica, który w swojej pierwszej próbie zdeklasował Odrę Chobienia 5:0.
19 August 2013, admin, All comments: 0
Wakacje z MOKSiR dla najmłodzszych ruszają już dziś

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chojnowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na drugą część zajęć wakacyjnych, które rozpoczynają się już dziś i potrwają do piątku. Warsztaty będą odbywały się w godzinach 10:00 - 12:00 w kawiarence MOKSiR.

19 August 2013, admin, All comments: 0
MÓJ ALBUM RODZINNY - MOJA HISTORIA - KONKURS Z WROCŁAWSKIM OKiS
Wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki zorganizował konkurs pt. Mój Album Rodzinny - Moja Historia. Celem programu jest rozbudzenie tożsamości kulturowej młodych Dolnoślązaków. Poprzez dzieje własnych rodzin, uczestnicy przedsięwzięcia śledzą dzieje regionu. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich osób fizycznych, a w szczególności młodzieży.Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do udziału w zabawie.
18 August 2013, Maciek, All comments: 8
Mamy trzy punkty! Biało niebiescy odrabiają straty.
Biało niebiescy wywalczyli 3 pierwsze punkty w okręgówce. W dniu dzisiejszym rywalizowali z Odrą Chobienia. Po ostatnim meczu zawodnicy nie byli zadowoleni z własnej gry, jednak szybko udało się im pozbierać i pokazać w dzisiejszym spotkaniu, że stać ich na więcej.
17 August 2013, admin, All comments: 6
Wreszcie pojedziemy do Lubina po równiej drodze! (Video)
Remont ulicy lubińskiej nareszcie dobiegł końca. Od kilku dni mieszkańcy Chojnowa mogą w pełni użytkować nowopowstałą drogę. Co się zmieniło? - bardzo wiele świeża nawierzchnia asfaltowa, nowe chodniki, szersza droga. Warto było „pomęczyć” się przez czas remontu i znieść utrudnienia w ruchu, aby w końcu doczekać się dobrej drogi.
16 August 2013, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki również zawiedli na inaugurację sezonu.
Drużyna Czarnych Rokitki w dniu wczorajszym również rozpoczęła rywalizację w klasie okręgowej. Na sam początek ekipie z naszej gminy przyszło zmierzyć się z beniaminkiem „okręgówki” – Legnickim Polem. Punktualnie o godzinie 17:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra głównego.
16 August 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 2
Akademia śmieciowa. Wykład 8: Gniazda
Parę wyjaśnień. Akademia Śmieciowa jest jedno osobowa. Powstała ona w redakcji portalu chojnow.pl podczas kolejnej serii pytań w sprawie śmieci. Podobnie powstała moja pierwsza książka. Nie mogłem zjeść spokojnie śniadania, gdy przebywałem w schronisku „Wojtek” w Szklarskiej Porębie. Między łykami herbaty udzielałem informacji o trasie, pogodzie i … Napisałem książkę i dalej udzielałem informacji, ale już jako autor przewodnika turystycznego.
15 August 2013, admin, All comments: 0
Koncert Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara za nami (Video)
Wczoraj w centrum naszego miasta z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się koncert z udziałem Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara. Występ rozpoczął się o godzinie 17:00 i cieszył się niemałym zainteresowaniem wśród chojnowian. W rynku pojawiło się wielu mieszkańców naszego miasta. Ławeczki dookoła miejskiej fontanny były „pełne”.
15 August 2013, Maciek, All comments: 20
Porażka 3:0 na początek rozgrywek w "okręgówce"
Mecz na który wszyscy czekali już za nami. Inauguracja sezonu piłkarskiego w klasie okręgowej dla Chojnowianki nie rozpoczęła się dobrze. Nasi piłkarze ulegli Arkonowi Przemków 3:0. Spotkanie rozpoczął miły gest, mianowicie wręczono kapitanowi zespołu – Piotrowi Jędrusiakowi skromy upominek. Nasz reprezentant niedawno został ojcem – zatem również gratulujemy i życzymy dużo cierpliwości.
15 August 2013, Maciek, All comments: 0
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - medale rozdane. Champion Chojnów z trzema krążkami
Już za kilka chwil rozpocznie się relacja na żywo z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Nadal mamy tam zawodników, którzy walczą o złote medale. Jako pierwszy wystartuje Kacper Harkawy przed którym bardzo trudne zadanie. Młody bokser musi postawić wszystko na jedną kartę jeśli myśli o złocie. Walka naszego reprezentanta rozpocznie się tuż po godzinie 11:00.
15 August 2013, Maciek, All comments: 0
Łukasz Niemczyk zakończył swoją przygodę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Łukasz Niemczyk zakończył swoją przygodę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie, które odbywają się w holenderskim Rotterdamie. W swoim drugim pojedynku uległ na punkty Victorowi Petrovowi z Ukrainy.