Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

01 December 2014, Maciek, All comments: 0
Runda jesienna w wykonaniu Chojnowianki - podsumowanie rozgrywek.
Klub Sportowy Chojnowianka zakończył zmagania w rundzie jesiennej. Niestety, po awansie do IV ligi, realia nieco przerosły naszą drużynę. Było bardzo ciężko, nasi piłkarze w przekroju całej rundy zaliczyli zaledwie jedno zwycięstwo, cztery remisy i aż jedenaście porażek. W sumie udało nam się zgromadzić tylko 7 punktów. Zatem początek walki o utrzymanie w IV lidze okazał się falstartem.
01 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Chojnowianie nagrodzeni na turnieju we Wrześni

Grand Prix Polski Dance Września 2014 r, który odbył się 29 listopada br. na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 we Wrześni, to jeden z największych turniejów tanecznych organizowanych w naszym kraju. Wziąć udział mogły zespoły oraz soliści w różnych formach tańca nowoczesnego takich jak m.in. hip hop, disco dance czy show dance. Celem widowiska, prócz wyróżnienia tanecznych talentów, jest promowanie i zachęcanie młodego pokolenia do tańca nowoczesnego. Podczas walki o trofeum nie mogło zabraknąć naszych chojnowskich tancerzy, którzy nie wrócili do domu z pustymi rękami.

30 November 2014, admin, All comments: 0
Andrzej Pyrz nowym Wójtem Gminy Chojnów

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że II tura wyborów zakończyła się sukcesem Andrzeja Pyrza i to właśnie on zostanie nowym Wójtem Gminy Chojnów. O tym, jak dużym cieszył się poparciem i z jaką przewagą wygrał poinformujemy wkrótce.

30 November 2014, admin, All comments: 0
Frekwencja w II turze wyborów samorządowych

Według danych PKW frekwencja wyborcza w kraju, na godzinę 17.30 wynosiła 32,33%. Gmina Chojnów na tęgodzinę odnotowała frekwencję na poziomie 37,39%. Jedną z najwyższych wyróżnia się lokal wyborczy w Krzywej- obwód nr 4 odnotowując frekwencję 49,9%. Frekwencję nieco powyżej średniej w gminie wskazywał obwód nr 3 z lokalem wyborczym w Witkowie.

30 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Iran oczami Wojciecha Drzewickiego

W piątek, 28 listopada, mieszkańcy Chojnowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieli okazję spotkać postać niezwykłą. Otwartą, przyjazną a przede wszystkim odważną. Bo podróż na drugi koniec świata, do kraju owianego złą sławą przez media, wymaga niemałej odwagi. Wojciechowi Drzewickiemu jednak nic nie stało na przeszkodzie by spakować się i wybrać na wycieczkę do Iranu.

30 November 2014, Redaktorka, All comments: 2
Sesja Rady Miejskiej Chojnowa, Gminy Chojnów oraz Powiatu Legnickiego

W okresie powyborczym zostały zwołane sesje organów samorządowych. Wszystkie trzy odbędą się jutro tj. 1 grudnia 2014 r.

30 November 2014, admin, All comments: 0
III Chojnowski Konkurs Poetycki rozstrzygnięty

W piątek, 28 listopada odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu poetyckiego. IIIChojnowski konkurs poetycki, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i MOKSiR miał na celu rozbudzenie talentów i popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozwijanie aktywności twórczej i integrację mieszkańców Ziemi Chojnowskiej. Konkurs był skierowany do byłych i obecnych mieszkańców miasta i gminy Chojnów w wieku od 15 lat.

29 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Sukces Moniki Chmielewskiej

Należąca do Gildii Artystycznej Chojnowa, Monika Chmielewska to dusza na pewno artystyczna. Wzięła ona udział w konkursie pt. "Gliniada" organizowanym podczas tegorocznej edycji Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

29 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Noc Andrzejkowa w Domu SchramaNoc Andrzejkowa zbliża się wielkimi krokami. Przekonać się o tym mogły dzieci, które wczoraj tj. 28 listopada, zawitały w domu Schrama w Chojnowie. Wieczorową porą spotkały się wraz ze swoimi rodzicami aby wywróżyć swoją przyszłość poprzez zabawę.
29 November 2014, Maciek, All comments: 0
Dr Bartosz Ochman ponownie sprawdził naszych bokserów. Testy wypadły bardzo dobrze (video)
Reprezentanci Champion Chojnów Powiat Legnicki już po raz drugi skorzystali z pomocy wybitnego specjalisty - Bartosza Ochmana. Jest on specjalistą od przygotowania wydolnościowego sportowców. Ten wielki autorytet w świecie polskiego sportu do tej pory pracował z wieloma znanymi i cenionymi osobistościami jak: Paweł Korzeniowski, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Albert Sosnowski.
28 November 2014, admin, All comments: 0
O północy rozpocznie się cisza wyborcza
Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej. O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli do godziny 21.00.W czasie trwania ciszy wyborczej zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz wybranych kandydatów.
28 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Uwaga! Przerwa w dostawie wody w dniu 28.11.2014Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej i osadzeniu przyłącza hydrantowego na wysokości budynku Szkoły przy ul. Wojska Polskiego nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach:Rzemieślnicza, Sobieskiego, Wojska Polskiego, Królowej Jadwigi, Kilińskiego (od ul. Wolności do ul. Słowackiego), Słowackiego, Krasickiego, Chmielna.
Przerwy w dostawie wody w porze nocnej nastąpią w dniu:
28.11.2014 r. (z piątku na sobotę) od godz. 22:00 do godz. 6:00

28 November 2014, admin, All comments: 0
Andrzej Pyrz minimalnym zwycięzcą internetowej sondy.

W dniu dzisiejszym zamknęliśmy internetową sondę, w której minimalnie prowadził Andrzej Pyrz, zdobywając 42% głosów. Barbara Jasińska uzyskała 40% głosów, natomiast 2% głosującychnie była zdecydowana, dla kogo wyrazi swoje poparcie. 16% internautów zrezygnuje z udziału w wyborach

28 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie

Już dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie może pochwalić się nowym placem zabaw, zrealizowanym w ramach projektu „Radosna Szkoła”.

28 November 2014, admin,
"Jako gmina musimy dać wiele od siebie" - rozmowa z Andrzejem Pyrzem

W związku ze zbliżającą się drugą turą wyborów w naszej gminie postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wyborców i przeprowadzić krótkie rozmowy z kandydatami na wójta. Z dwójki, która rywalizować będzie w najbliższą niedzielę o zwycięstwo Andrzej Pyrz wyraził chęć rozmowy. Serdecznie zapraszamy do lektury.

28 November 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
„ Dni Kresowe Nie jest wart przyszłości ten, kto nie pamięta o przeszłości”
Na terenie wiejskiej Gminy Chojnów realizowany jest projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.Projekt realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice. Realizacja działań rozpoczęła się jeszcze w sierpniu i potrwa do grudnia 2014.
28 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie (video)

Jaki jest najważniejszy dzień w życiu ucznia? Ten, w którym oficjalnie staje się częścią szkoły. To właśnie 27 listopada dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie, był dniem wielu zaszczytów.

28 November 2014, admin, All comments: 0
Gimnazjum nr 2 i LZS Jerzmanka Jerzmanowice zapraszają dzieci do gry w tenisa stołowego

Gimnazjum nr 2 i LZS Jerzmanka Jerzmanowice zapraszają dzieci począwszy od klasy trzeciej szkoły podstawowej do gry w tenisa stołowego.Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 15.00-16.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

28 November 2014, Lucyna Spes, All comments: 0
Gen Wolności 2014- Gimnazjum nr 2 ponownie w ścisłej czołówce

Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy” po raz drugi zaprosiła gimnazjalistów z całego kraju do udziału w konkursie „Mam Gen Wolności, w tym roku pod hasłem: OJCZYSTY – ZNAM – LUBIĘ – SZANUJĘ. Zadaniem konkursowym było zorganizowanie przez uczniów danej klasy gimnazjalnej kampanii społecznej związanej z obchodami Święta Niepodległości.

27 November 2014, admin, All comments: 0
Szczeniak szuka domu!/ Aktualizacja- szczeniak ma nowego właściciela

Dziś w nocy, na podwórko jednego z domów w Budziwojowie podrzucono szczeniaka. Piesek jest spokojny, bardzo posłuszny, samodzielnie je, a także reaguje, gdy się go woła.Obecnie piesek przebywa u jednej z rodzin w Budziwojowie. Bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu domu dla szczeniaka!