Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

17 September 2014, Maciek, All comments: 0
Sukcesy UKK Oriesn MTB w Mistrzostwach Polski oraz Międzynarodowych Zawodach w Lubawce!
Miniony weekend bardzo pracowicie spędzili kolarze UKK Oriens MTB Chojnów. Nasi najmłodsi miłośnicy dwóch kółek, mowa tu o żakach oraz żakiniach, rywalizowali na bardzo trudnej trasie w Obiszowie podczas I Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Ta impreza sportowa znalazła się w tegorocznym kalendarzu PZKolu. Młodzi chojnowianie, oprócz trudów związanych z w wyścigiem, mieli możliwość poznania Ministra Sportu – Andrzeja Biernata oraz Prezesa PZKolu – Wiesława Skarula.
17 September 2014, Maks, All comments: 3
„Ociec, prać?”, czyli Sienkiewicz w Chojnowie, mości panowie!
Zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akcja „Narodowe Czytanie” spotkała się w Polsce z entuzjazmem wielu ludzi kultury, którzy rozpropagowali ją w swoich regionach. Również w Chojnowie po raz kolejny odbyło się spotkanie z polskim noblistą, Henrykiem Sienkiewiczem i jego „Trylogią”.
17 September 2014, admin, All comments: 0
Pies rasy amstaf szuka właściciela!
W Jerzmanowicach od kilku dni błąka się bezdomny pies rasy amstaf lub pokrewnej. Aktualnie przebywa pod opieką jednego z mieszkańców. Pies jest bardzo dobrze utrzymany oraz odżywiony, w młodym wieku. Sierść ma miedzianą z ciemnymi pręgami.
17 September 2014, Maciek, All comments: 3
Powolne tempo modernizacji Stadionu Miejskiego (foto)
Prace związane z modernizacją Stadionu Miejskiego trwają. Efektów półki co nie widać, gdyż prowadzona inwestycja przebiega bardzo mozolnie. Nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż wykonawca zapewnia, że na 100% wszystko zostanie ukończone w terminie.
16 September 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 10
Geomorfologia na spacerze, spotkanie II
Deflacja pochodzi od łacińskiego deflatio, czyli wywiewania. Nie będę zajmował się deflacją wyborczą, że coś, że kogoś wywiało ze stołka. Deflacja związana jest z porywaniem przez wiatr cząsteczek pylastych oraz piaszczystych skał i minerałów z powierzchni ziemi. Im silniejszy wiatr, tym większe cząsteczki mogą być porywane lub toczone. Każdy kto leżał chociaż raz na plaży miał możliwość oberwać ten proces.
16 September 2014, Maciek, All comments: 1
Sylwia Kupczyk zwyciężczynią Pucharu Polski w WKKW!
W ubiegły weekend dobiegłby końca zmagania w Pucharze Polski w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Na terenie Stadniny Koni w Racot najlepsi sportowcy z naszego kraju walczyli o miano najlepszego. Rywalizacja podzielona była na poszczególne grupy wiekowe. Na tej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu – Sylwia Kupczyk wywalczyła miano najlepszej wśród juniorek.
16 September 2014, Maciek, All comments: 1
Wodospad w Konradówce w rozbiórce. Prace trwają.
Prace przy remoncie uszkodzonego wodospadu w Konradówce nadal trwają. Jak się okazuje nie jest to takie proste, aby wypełnić tylko wyżłobiony element. Cały wodospad zostanie przebudowany. Czynności związane z naprawą potrwają jeszcze sporo czasu, choć już teraz wydaje się, że nie powinno to zająć zbyt długo, to jednak musimy uzbroić się w cierpliwość zanim zobaczymy efekt końcowy prac.
16 September 2014, admin, All comments: 0
OSP Jaroszówka na czele klasyfikacji
W niedzielę,14wrześniana boisku piłkarskim w Krzywej po raz kolejny rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chojnów. Jak zawsze były one okazją, aby ocenić poziom męskich, żeńskich i młodzieżowych drużyn ochotniczej straży pożarnej.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Brązowy medal Sigo Gim 1 podczas I Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich
Bardzo udany weekend zaliczyła grupa kolarska Sigo Gim 1, która rywalizowała tym razem w Obiszowie, gdzie odbywały się I Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Impreza ta została zorganizowana przez Obiszów Team , którego dyrektorem jest Artur Chodor. Była to pierwsza edycja tego typu MP i na pewno będzie ona cykliczna. Ministerstwo Sportu oraz PZkol objęły tego typu inicjatywę specjalnym programem, który ma na celu powstawanie szkółek kolarskich.
15 September 2014, admin, All comments: 2
Kasztanowe lato za nami
W niedzielę na boisku wiejskim w Budziwojowie odbył się festyn pod nazwą "Kasztanowe Lato". Przybyli goście mogli zobaczyć występ artystyczny przygotowany przez nauczycielki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budziwojowie. Na scenie zgodnie z programem pojawił się zespół folklorystyczny Albinki oraz zespół Rok Starsi. Wieczorem zgromadzonych do tańca porwał DJ Bartek. Jak zapowiadano wcześniej na uczestników czekały także inne atrakcje. Konkursy z nagrodami, przepyszne domowe ciasta, loteria fantowa, malowanie twarzy dzieciom oraz odwiedziny bajkowych postaci - o to także zadbali członkowie Stowarzyszenia Budziwojów - Wieś Inicjatyw Możliwych.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Kuźnia Jawor skuteczniejsza od naszych juniorów
W minioną niedzielę juniorzy starsi KS Chojnowianka rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem, przed własną publicznością, podejmowaliśmy Kuźnię Jawor. Od samego początku było wiadomo, że będzie ciężko, a wywalczenie punktu będzie sukcesem. Niestety goście pokazali nam już w pierwszej połowie spotkania, że to oni będą rozdawać karty w tym dniu.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Postęp prac w hali sportowej "czwórki"
Hala sportowa przy SP 4 w Chojnowie powoli zmienia swój wygląd. Sam obiekt sportowy wymaga jeszcze sporo pracy, w chwili obecnej malowany jest sufit. Ten tydzień ma przynieść pierwsze prace związane z nawierzchnią. Na początek położona zostanie wylewka, w celu podwyższenia i wyrównania gruntu. Następnie specjaliści zajmujący się przygotowaniem i ułożeniem specjalnego tworzywa przystąpią do montażu.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Trampkarze znowu zwyciężają. KS Polkowice na kolanach
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Bardzo wysoką dyspozycję prezentują na początku tego sezonu nasi trampkarze, którzy w niedzielę ograli dobrze dysponowany KS Polkowice aż 4:0. Grupa prowadzona przez Dariusza Janiaka w wielkim stylu weszła w tą rundę. W ubiegłym sezonie nasi piłkarze byli ekipą najmłodszą stąd też osiągali słabe rezultaty.
14 September 2014, Maciek, All comments: 1
Dziewięć goli w Śleszowie. Chojnów przegrał wygrany mecz
Piłkarze KS Chojnowianka na długo zapamiętają nazwę LZS Stary Śleszów po dzisiejszym spotkaniu ligowym. Wszystko wyglądało obiecująco, zarówno cała pierwsza jak i część drugiej połowy spotkania. Mecz toczył się o sporą stawkę - 3 punkty w IV lidze dolnośląskiej. Biało niebiescy, w bojowym nastawieniu, pojechali do Śleszowa po pierwsze "trzy oczka".
14 September 2014, Maciek, All comments: 0
Pierwsza "wpadka" Czarnych Rokitki. Fatum Legnickiego Pola nadal trwa
Dzisiejszego spotkania Czarni Rokitki nie mogą zaliczyć do udanych. Ekipa z naszej gminy nie potrafi znaleźć recepty na KS Legnickie Pole. Goście dziś ponownie zwyciężyli. Skromnie, bo zaledwie 2:1, ale mimo wszystko "urwali" cenne punkty naszym piłkarzom.
12 September 2014, admin, All comments: 0
Zaproszenie na XII Wrześniowe Kresowiana Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Białej oraz Urząd Gminy Chojnów serdecznie zapraszają na XII Wrześniowe Kresowiana, które odbędą się w niedzielę, 21 września.
12 September 2014, Partnerstwo, All comments: 0
Rewolucyjna obniżka cen w Play City

Play City to park rozrywki znajdujący się na drugim piętrze Galerii Piastów. Od prawie roku widoczny na mapie miasta, największy park rozrywki, znów zaskakuje swoich klientów. Tym razem wielkimi zmianami!

12 September 2014, admin, All comments: 0
Włamywacze wybili otwór w ścianie sklepu. Przestępca schował się w zamrażarce!
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali trzech mężczyzn na gorącym uczynku włamania do sklepu w miejscowości Groble. Włamywacze aby dostać się do środka obiektu wybili otwór w jego ścianie.
12 September 2014, Maciek, All comments: 3
"Morskie Oko" na wykończeniu. Odbiór już w przyszłym tygodniu (foto)
Kompleks rekreacyjno wypoczynkowy „Morskie Oko” jest już na wykończeniu. Prace dobiegają końca. Niewiele brakowało, aby odbiór odbył się jeszcze w tym tygodniu. Przełożono go jednak na przyszły tydzień. – Wstępnie odebranie naszej pracy ma nastąpić początkiem przyszłego tygodnia. Najprawdopodobniej będzie to wtorek. Zostało nam już niewiele do zrobienia.
12 September 2014, admin, All comments: 0
Zapraszamy na Kasztanowe Lato w Budziwojowie!
Już w najbliższą niedzielę na boisku sportowym w Budziwojowie będziemy mogli wspólnie świętować koniec lata. Stowarzyszenie Budziwojów - Wieś Inicjatyw Możliwych zaprasza wszystkich na festyn wiejski pod nazwą "Kasztanowe Lato".