Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Walentynki w Cuprum Arena

Wiadomości

21 October 2013, "SFORA" Chojnów, All comments: 0
Krążki TKD dla Chojnowa zdobyte w opolskim Okrąglaku

W ubiegłą sobotę 19.10 na matach opolskiego klubu Taekwondo odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Taekwondocy z dolnośląskich, opolskich, małopolskich i śląskich klubów rywalizowali o miejsca na podium w dwuboju sprawności technicznej, układach formalnych POOMSE i walkach mini KYORUGI.

21 October 2013, admin, All comments: 0
Miłośnicy kajakarstwa spotkali się w bibliotece (VIDEO)

W ostatni piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie spotkali się uczestnicy i miłośnicy spływów kajakowych z naszego miasta by w miłej atmosferze, z uśmiechem na ustach powspominać ostatnie przygody na wodzie oraz poznać plany organizatorów co do kolejnych spływów.

21 October 2013, artykuł sponsorowany, All comments: 4
Piękne chwile uchwycone w fotografiach. Sesje zdjęciowe ślubne, ciążowe, noworodkowe i rodzinne

W życiu piękne są tylko chwile (…) – mówi tekst jednej z piosenek. Można się zgadzać, można oponować. Większość z nas jednak przyzna, że niektóre chwile warto, ba! nawet trzeba uwiecznić. A w jaki sposób? Tradycyjny, lecz nadal pożądany, doceniany i „na czasie” - przez fotografię, oczywiście. Dla ważnych momentów, których jesteśmy uczestnikami, najlepiej wynająć profesjonalistę. Fotograf w umiejętny sposób wydobędzie piękno, emocje i niezwykłą atmosferę. Pani Karolina Winiarska proponuje mieszkańcom Chojnowa i okolic sesje zdjęciowe: ślubne, kobiece, ciążowe, noworodkowe, dziecięce oraz rodzinne.

19 October 2013, admin, All comments: 4
Podział punktów w piłkarskich derbach (Aktualizacja 21-10-2013, Video)

W dzisiejsze popołudnie wszyscy kibice zgromadzeni na stadionie w Złotoryi obejrzeli emocjonujące widowisko, w którym dwóch beniaminków podzieliło się punktami. Biało niebiescy uratowali punkt mimo, że przegrywali 2:0. Obie bramki dla Chojnowianki strzelił Chrystian Serkies.

18 October 2013, admin, All comments: 8
Protokół z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chojnowie

Dnia 26 września 2013 r. odbyła się XXXIII sesja Rady Miejskiej w Chojnowie. Niestety nie mogliśmy Państwu zaprezentować nagrania video z obrad. Prezentujemy jednak protokół z tej sesji.

18 October 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
Zbiórka krwi, czyli „Wampiry na PWSZ”

22 października br. na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zostanie przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa „Wampiry na PWSZ”. Akcja oddawania krwi odbywać się będzie w godzinach 10:00 – 13:00 w budynku C, w salach 18, 19, 20.

18 October 2013, admin, All comments: 13
W Domu Schrama świętowano Dzień Edukacji Narodowej

Wspólne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Chojnowie to już tradycja. Również w tym roku w odrestaurowanym Domu Schrama władze naszego miasta zorganizowały uroczystość dla wszystkich przedstawicieli chojnowskiej oświaty. Nie obeszło się bez wzruszeń, podziękowań i wyróżnień.

18 October 2013, admin, All comments: 0
V Turniej Ju Jitsu Dzieci i Młodzików

Już jutro, tj. 19 października w pobliskiej Złotoryi odbędzie się V TURNIEJ JU JITSU Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja. Chojnów łączy z turniejem jedna osoba, były mieszkaniec naszego miasta – Damian Zajdel, propagator sztuki walk Ju Jitsu w regionie.

17 October 2013, kuba, All comments: 2
Klasyk w okręgówce czyli derbowe starcie Chojnowianki z Górnikiem

Już w najbliższą sobotę wszystkich kibiców piłki nożnej czeka prawdziwe piłkarskie święto! W klasie okręgowej przyszedł czas na derby regionu, czyli spotkanie dwóch beniaminków – Górnika Złotoryja i Chojnowianki Chojnów. Kibice już zacierają ręce i nie mogą się doczekać tego starcia!

17 October 2013, admin, All comments: 0
Część Chojnowa bez prądu

Dziś tj. 17 października 2013 r. około 13.15 mieszkańcy osiedla jak i pobliskich ulic spotkali się z niedogodnością – nastąpił problem z dostarczeniem energii elektrycznej do ich mieszkań. Trwają prace zmierzające do usunięcia awarii.

17 October 2013, Monika Łagoda, All comments: 6
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 2

Witam Państwa ponownie! Dzisiaj omówię kamienice na ul. Kościuszki. Pojawi się piękna brama eklektyczna, z dominującą nutą neobaroku, płaskorzeźby przedstawiające mieszczan - prawdopodobnie fundatorów jednej z kamienic, odniesienia do architektury gdańskiej i niderlandzkiej. Zachęcam do lektury.

17 October 2013, PWSZ Legnica, All comments: 0
II miejsce dla PWSZ im. Witelona w Legnicy

8 października odbyła się inauguracja Akademickich Mistrzostw Regionu Dolnego Śląska 2013/2014. Tym razem gospodarzem była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

17 October 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 2
A w górach... Część 3

Czy ktoś z państwa widział Legniczankę? Jak wygląda? No, jak wygląda? Taka sympatyczna. Co to za wygląd? Zaraz! Co ja robię jeszcze pod Śnieżką? No tak. Oni wszyscy poszli do Wilczej Poręby przez Łomniczkę. No, dobrze. Jeśli oni poszli, to z kim? Ze mną? Staram się to pojąć. Jeśli poszedłem, to co ja tu robię.

17 October 2013, admin, All comments: 0
Nowy regulamin korzystania ze zbiorów i usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie powoli wprowadza komputerową obsługę czytelników. Jest to jeden z powodów zmiany dotychczasowego regulaminu korzystania ze zbiorów i usług biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi przepisami.

16 October 2013, admin, All comments: 2
O.S.T.R. - Grzech za grzech (muz. Żwiro)

Żwiro – chojnowski producent hip hopowy, którego mieliśmy okazję poznać przy okazji remiksów znanych kawałków publikowanych na łamach Portalu CHOJNOW.PL. Przedstawiamy Państwu kolejny remiks. Tym razem Żwiro wziął na warsztat utwór O.S.T.R. - „Grzech za grzech” pochodzący z albumu „Tabasko” łódzkiego rapera.

16 October 2013, admin, All comments: 0
Otwieramy „Bramy do życia” w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r. ustanowiło dziesiąty miesiąc roku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Święto bibliotek szkolnych obchodzone było zwyczajowo w czwarty poniedziałek października. Od 5 lat świętowanie przedłużono do całego miesiąca. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w szkole. W Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie 22 i 25 października odbędą się spotkania w szkole.

16 October 2013, admin, All comments: 0
II Ogólnopolski Festiwal Chórów Młodzieży Szkolnej “Skora Song” w Chojnowie

19 października 2013 r. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła melomani będą mieli możliwość spotkania z muzyką chóralną. Chojnowski Festiwal Chórów jest inicjatywą pionierską ze względu na adresata - młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przegląd stwarza niecodzienną okazję do prezentacji dorobku artystycznego zespołów chóralnych, daje możliwość konfrontacji młodym artystom. Jest także atrakcyjną formą uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach.

16 October 2013, Maciek, All comments: 1
MISTRZOSTWA  POWIATU LEGNICKIEGO W WARCABACH
W Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie w dniu 12.10.2013 r. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach, z udziałem 27 zawodników(czek), 10 organizatorów, łącznie : 37 uczestników, z gmin: Chojnów, Legnickie Pole i miasta Chojnów.
15 October 2013, admin, All comments: 1
„Razem w pełni sprawni” - projekt realizowany przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przystąpiło do udziału w drugiej edycji projektu organizowanego przez Fundację Promyk Słońca - „Razem w pełni sprawni”. W trakcie warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu wspólnymi siłami uczestnicy poznają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących integracji uczniów z klas ogólnodostępnych oraz klas specjalnych.

15 October 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 3
Ile kosztuje życie.

Ile kosztuje życie? Prawdopodobnie jest bezcenne. A głupota? Jak nazwać jazdę rowerem bladym świtem w mglisty poranek? Jak? Rowerzysta rozróżnia asfalt od pobocza, a kierowca w sprzyjających warunkach widzi zaledwie trzy przerywane linie na jezdni.