Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

18 April 2014, Maciek, All comments: 0
Przedświąteczny sparing trampkarzy i juniorów młodszych
W związku z tym, że podczas świątecznego weekendu juniorzy młodsi KS Chojnowianka nie rozegrają spotkania ligowego trener Bogdan Kozłowski postanowił nie marnować czasu. Wczoraj tuż po godzinie 15-tej młodzi chojnowianie rozegrali sparing z ekipą trampkarzy. Cały mecz miał na celu dopracowanie elementów taktycznych, jak i utrzymanie dobrej dyspozycji.
17 April 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 3
Akademia Śmieciowa – wykład 15. Odpowiedź ze spalarnią w tle.

Parokrotnie przeczytałem komentarze Mikołaja-Jana, któremu dziękuję za cenne uwagi i wnikliwą psychoanalizę. Odniosłem wrażenie, że można teraz wziąć kija i walnąć Kucharskiego, bo zęby mu wybili. Inaczej to sformułował. Wypalił się bidula. Może? Niemniej jednak nie dmuchaj w ten popiół. Różnie to bywa. To nie to wzbudziło we mnie zainteresowanie tym tekstem. Czytając go usłyszałem w tle osobę, z którą swego czasu współpracowałem. Mikołaj – Jan? Jeden lub dwóch facetów, a ja słyszę kobietę. Może się mylę. Poza tym ten brak konsekwencji, tak dla niej charakterystyczny. Kiepski nie może być dobrym. Najpierw nagana, a potem hymny pochwalne. Wałęsowskie jestem za, a nawet przeciw. No i ta asekuracja, którą się wyczuwa w tekście, i która była tak charakterystyczna dla tamtej osoby. Nazwę ją Cieniem. Cień swoją drogą jest sympatyczny, myśli i zawsze chce kontrolować swoje zachowanie.

17 April 2014, admin, All comments: 0
Sympatyczna suczka szuka właściciela!

Dzisiaj w godzinach porannych pod chojnowskim laboratorium przy ul. Grodzkiej znaleziono młodą, drobną, ciemnobrązową suczkę z podpalanymi łapkami. Prawdopodobnie kręciła się w okolicy od wczorajszego wieczoru.

17 April 2014, admin, All comments: 0
JWP/BC na melanżowej "PiątVce"!

Wszyscy miłośnicy rapu z Chojnowa i okolic odliczają dni do 10 maja br. Wtedy to w parku przy Niebieskim Parasolu odbędzie się piąta odsłona największej – i jedynej - imprezy hip-hopowej w naszym mieście – Rap Melanżu. 11 kwietnia otrzymaliśmy niepokojącą informację od gwiazdy wieczoru, zespołu Molesta. Z przyczyn losowych odwołali koncert w Chojnowie. Sytuacja zadziałała mobilizująco na organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania i zaprosili inną rapową ekipę z naszego kraju. 10 maja sceną w naszym mieście zatrzęsą Jaśnie Wielmożni Panowie!

17 April 2014, Elżbieta Kiełbasa KRUS, All comments: 0
Zasady BHP w gospodarstwie rolnym

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kontynuujemy publikacje artykułów dotyczących zasad BHP w gospodarstwach rolnych. W tym artykule pragniemy skupić się na zagrożeniach związanych z upadkami przedmiotów. Do wypadków tych najczęściej dochodzi w gospodarstwach rolnych, podczas wykonywania prac związanych z ręcznym przenoszeniem przedmiotów, jak również podczas remontu budynków gospodarczych, otwierania czy zamykania burt przyczep oraz obsługi maszyn i urządzeń rolniczych.

17 April 2014, Maciek, All comments: 1
Kamil Mroczkowski na żywo z Mistrzostw Świata Juniorów w boksie. Dziś 18:30. Zapraszamy
Już dziś Kamil Mroczkowski stoczy swój pierwszy pojedynek na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbywają się w Bułgarii. Młody chojnowianin pojawi się na ringu podczas walk wieczornych, które rozpoczynają się o godzinie 17:00 czasu polskiego. Reprezentant Polski - wychowanek Champion Chojnów Powiat Legnicki zaprezentuje swoje umiejętności około godziny 18:30.
17 April 2014, admin, All comments: 0
Godziny otwarcia basenu w trakcie świąt

W trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych Basen Miejski w Chojnowie czynny będzie w innych godzinach niż na co dzień. Zapraszamy do zapoznania się ze świątecznym harmonogramem.

17 April 2014, SP3 Chojnów, All comments: 0
Nowinki z SP3

W miesiącu kwietniu w Chojnowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pegazik”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VB - Marta Klimczyk. Odniosła sukces zdobywając I miejsce. Będzie ona reprezentować szkołę i powiat legnicki w finale wojewódzkim. Gratulacje dla Marty oraz opiekuna - p. Anny Pauch.

16 April 2014, admin, All comments: 1
Nie bij mnie - kochaj mnie. Dziesiątki misiów na ulicach Chojnowa.

Kilkadziesiąt zabandażowanych misiów pojawiło się dziś na ulicach Chojnowa. Koło Tkacza, przy Urzędzie Miejskim, w Urzędzie Gminy, tuż przy Przychodni Rejonowej, na ławkach w centrum – wszędzie tam, gdzie spacerują mieszkańcy miasta. Zabandażowane, smutne misie są częścią akcji „Historia Misia: nie bij mnie – kochaj mnie”. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator, chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem przemocy skierowany w stronę najmłodszych.


16 April 2014, Karolina Karkulowska, All comments: 0
"Ożenek" - dramat ludzkiego życia pełen humoru

„Ożenek” to spektakl, którego widzami mieliśmy okazję być w zeszłą sobotę tj. 12 kwietnia br. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl oparty jest na utworze dramatycznym rosyjskiego poety, Michała Gogola, wydanym po raz pierwszy w 1842 roku. Sztukę wyreżyserował Piotr Cieplak, który już po raz drugi podjął się współpracy z legnickimi aktorami, z którymi w grudniu zeszłego roku, zrealizował sztukę pt. „Historia o Miłosiernej, czyli Testament Psa”. Także tym razem zaskoczył widzów humorem wplecionym w dramat ludzkiego życia.

16 April 2014, admin,
Wielki Tydzień w chojnowskich parafiach

Niedzielą Palmową rozpoczął się Wielki Tydzień, czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący chrześcijan do najważniejszego święta – Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze w tym tygodniu są ostatnie Trzy Dni czyli Triduum Paschalne, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

16 April 2014, admin, All comments: 1
M z "drugiej ręki" w Chojnowie

Jeśli rozważasz przeprowadzkę i właśnie zaczynasz szukać nowego lokum dla siebie, poniższy przegląd aktualnych ofert i cen na rynku wtórnym w Chojnowie z pewnością będzie pomocny.

15 April 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
„Jedz z głową”. Nadwaga i otyłość - wróg nr 1 Twojego zdrowia!

Z dniem dzisiejszym startujemy z nowym cyklem artykułów poświęconych racjonalnemu żywieniu - "Jedz z głową". Dietetyk, chojnowianka Małgorzata Uroda przedstawi naszym Czytelnikom ciekawostki, przepisy, fakty i mity o odchudzaniu, porady, wszystko, co powinniśmy wiedzieć chcąc dbać o nasze zdrowie i atrakcyjny wygląd. Zaczynamy od największego wroga naszego zdrowia - nadwagi i otyłości. Zachęcamy do lektury!

15 April 2014, admin, All comments: 7
Czy odwołają zarząd powiatu legnickiego? Konflikt na szczycie trwa!

Zaostrza się konflikt na szczycie władzy w naszym powiecie. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać zwołana nadzwyczajna sesja rady powiatu, w trakcie której może dojść do odwołania zarządu i – prawdopodobnie – powstania nowego, bez Lili Walasek.

15 April 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 0
„Dwójka” - najlepsze FIT-Gimnazjum na Dolnym Śląsku!

14 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Aerobiku. W finale wzięło udział 15 szkół gimnazjalnych z terenu całego Dolnego Śląska. Nasze miasto reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

14 April 2014, admin, All comments: 0
Zumba Connecting People. Chojnów tańczył dla Blanki Kuliniak. (foto + video)

Tańczą profesjonaliści, tańczą amatorzy, tańczą dzieci, tańczy młodzież. W sobotnie popołudnie w rytm muzyki ruszało się około 260 osób, które postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym biorąc udział w Charytatywnym Maratonie Zumby dla Blanki. Nie ważne jak, w jakim stylu, liczyło się zaangażowanie tańczących, dobra zabawa, spalone kalorie, a przede wszystkim możliwość udzielenia pomocy 3-letniej Blance Kuliniak zmagającej się z chorobą nowotworową.

14 April 2014, Yevgen Nikitin , All comments: 0
 II Turniej Taekwondo Chojnów dla Dzieci
Sobotni poranek 12 kwietnia 2014 roku w Chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, przywitał ponad 150 młodych zawodników Taekwondo z Bolesławca, Chojnowa, Chrząstawy Wielkiej, Opola, Wrocławia i Zgorzelca. Dzieci i młodzież od 4 do 14 roku życia konkurowały między sobą podczas II Turnieju Taekwondo Chojnów dla Dzieci, który już drugi rok z rzędu zorganizował LMKS "SFORA" Chojnów.
14 April 2014, admin, All comments: 0
Wielkanoc zawitała do Chojnowa z tygodniowym wyprzedzeniem

Sobotni poranek w Chojnowie upłynął pod znakiem przygotowań do Wielkanocy. Najmłodsi w asyście opiekunów mogli spróbować swoich wykonując kolorowe ozdoby świąteczne w trakcie warsztatów plastycznych prowadzonych przez sympatyczne panie bibliotekarki, starsi zakupić pisanki, kartki świąteczne i inne dekoracje w trakcie Kiermaszu Wielkanocnego, który odbywał się w Domu Schrama.

14 April 2014, Maciek, All comments: 2
Mistrzostwa Świata w boksie - Mroczkowski zmierzy się z Rosjaninem
Kamil Mroczkowski znajduje się już w bułgarskiej Sofii na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów. W dniu wczorajszym odbyło się ważenie oraz rozlosowano pary, które będą rywalizować ze sobą w ringu. Nasz bokser startuje w najcięższej kategorii wagowej 91+. Konkurencja jest spora, gdyż na liście startowej zameldowało się aż 25 zawodników, w tym reprezentanci USA, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Uzbekistanu, Austrii czy też Turcji.
14 April 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka "zdemolowała" Legnickie Pole.
W niedzielne popołudnie KS Chojnowianka udała się do Legnickiego Pola, by tam rywalizować o kolejne punkty ligowe. Nasz klub w chwili obecnej jest pewnym liderem klasy okręgowej i wszystko wskazuje na to, że IV liga może okazać się faktem. Ostatnie spotkania nasi piłkarze rozgrywali na bardzo wysokim poziomie. Do Legnickiego Pola jechaliśmy z jasno postawionym celem – zwycięstwo.
Sklep Bigform