Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

28 March 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Góry dla leniwych – Szrenica, atak szczytowy (część 2)

Atak szczytowy. Fajnie to brzmi. Proszę się nie śmiać. Kiedyś wywiozłem Francuzów pod Wang. Jedna z uczestniczek ledwo doczłapała do kościółka. To są góry. Jadąc wyciągiem w krótkim czasie zmieniamy radykalnie wszystko, a zwłaszcza ciśnienie. No i kłopot. Dlatego, wbrew pozorom, wyciąg jest dla zdrowych i sprawnych. Idę o zakład, że nikt z was jeszcze w ten sposób nie podchodził do tematu wędrówki na szczyt. Wędrując pieszo zawsze możemy zawrócić.

28 March 2014, admin, All comments: 0
"Pegazik" - wielki finał przed nami!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku uczniowie chojnowskich szkół mierzyli się ze sobą na słowa biorąc udział w pierwszym, szkolnym etapie, Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Na tych, którzy pokazali się z najlepszej strony czekał etap kolejny – miejski. W Domu Schrama na początku marca jurorzy wybrali reprezentantów Chojnowa, którzy swoje umiejętności mogli zaprezentować w ostatnim przed wielkim finałem etapie – powiatowym. 26 marca w auli Powiatowego Zespołu Szkół poznaliśmy nazwiska osób, które pojadą do Kłodzka, gdzie zmierzą się z najlepszymi dolnoślązakami w Finale Wojewódzkim!

28 March 2014, admin, All comments: 2
Wiosna bociania – czas start!

Astronomiczna wiosna rozpoczęła się tydzień temu, w momencie równonocy. Tego samego lub kolejnego dnia uczniowie szkół topili Marzanny, albo smutki po odejściu zimy, wiadomo w jaki sposób. Ten czas nazwano wiosną kalendarzową. Jednak nie wszyscy wiedzą, że mamy jeszcze trzecią wiosnę – wiosnę bocianią. W Jaroszówce i okolicy rozpoczęła się wczoraj, gdy na swoje gniazdo przyleciał bocian, zwiastun prawdziwej wiosny.

27 March 2014, Maciek, All comments: 1
Mroczkowski sparował z Mariuszem Wachem w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata (foto)
Wczoraj w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w Bułgarskiej Sofii Kamil Mroczkowski odbył sparing z Mariuszem Wachem pretendentem tronu wszechwag (27-1-15KO). Było to ogromne wydarzenie w życiu Kamila, które coraz bardziej przybliża reprezentanta Champion Chojnów Powiat Legnicki do zbliżających się zawodów.
27 March 2014, SP3 Chojnów, All comments: 0
Powitanie wiosny w SP3

Marzanno, Marzanno,

Ty zimowa Panno,

Do wody cię wrzucamy,

Bo Wiosnę witamy!

27 March 2014, admin, All comments: 0
Seniorzy odkrywali zakamarki Internetu w chojnowskiej bibliotece

Tegoroczna akcja „Tydzień z Internetem” obejmująca zasięgiem całą Europę odbywa się w dniach 24-30 marca. W tym czasie organizacje oferujące publiczny dostęp do globalnej sieci organizują spotkania pokazujące możliwości jakie oferuje Internet. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, w murach której możemy skorzystać z darmowego dostępu do sieci, już po raz trzeci zorganizowała spotkanie w ramach akcji. Tym razem nosiło ono tytuł „Pole do popisu”, a skierowane było głównie do seniorów.

26 March 2014, Monika Łagoda, All comments: 0
„Matka Joanna od Aniołów” – dobro i zło, zbawienie i upadek, anioły i demony.

W zeszłą sobotę (22 marca br.) mieliśmy okazję obejrzeć na deskach Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Matka Joanna od Aniołów” w adaptacji Piotra Tomaszuka i Rafała Gąsowskiego. Spektakl powstał na kanwie kontrowersyjnego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule (ukończonego w 1942 roku – pisanego w czasie II wojny światowej).

26 March 2014, Marcin Zatwarnicki , All comments: 1
„§ Masz Prawo”. Kolizja... I co dalej? Uproszczona instrukcja obsługi szkody w pojeździe.

W dzisiejszych czasach kolizje to codzienność. Praktycznie każdego dnia słyszymy, że ktoś z naszych bliższych lub dalszych znajomych miał przysłowiową stłuczkę. Pojawia się wtedy pytanie „Co dalej?”.

26 March 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Program Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Tym razem kandydaci na studia w naszej Uczelni będą mogli ją odwiedzić 10 kwietnia bieżącego roku. Tegoroczni maturzyści zapoznają się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2014/2015 w godzinach od 9 do 14.

25 March 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Targi Turystyki  w Galerii Piastów

Koniec marca. Słoneczne lato zbliża się wielkimi krokami. Szukasz pomysłu na wakacje? Przyjdź w najbliższy weekend do Galerii Piastów, by zapoznać się z najlepszymi ofertami urlopowymi i wygraj bon na wymarzone wakacje o wartości 1500 zł z Biura Podróży Itaka!

25 March 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 2
Z wizytą w gabinecie kosmetycznym COCODECU.  Uwaga! KONKURS!

Każdy z nas chce czuć się dobrze w swoim ciele. Staramy się zdrowo odżywiać, uprawiamy sport, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ale czy tylko? Dbamy także o włosy, skórę, paznokcie – drobne rzeczy, które wpływają na nasz wygląd i samopoczucie.

25 March 2014, admin, All comments: 0
Trzygodzinny maraton zumby w szczytnym celu. Zapisy trwają!

12 kwietnia organizatorzy niezwykle ciekawej akcji proponują chojnowianom połączenie przyjemnego z pożytecznym. O godzinie 15 w sali sportowej znajdującej się przy ul. Matejki 1 w Chojnowie odbędzie się Charytatywny Maraton Zumba dla Blanki. W trakcie trzy godzinnej akcji organizatorzy gwarantują setki spalonych kalorii, wspaniałą zabawę i co najważniejsze – niesienie pomocy potrzebującym!

25 March 2014, admin, All comments: 1
Włamanie do chojnowskiej Biedronki. Sprawcy próbowali ukraść bankomat.

W nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 3.15 nieznani sprawcy usiłowali włamać się do marketu „Biedronka” znajdującego się przy ulicy Kolejowej w Chojnowie. Przy pomocy samochodu próbowali wyciągnąć znajdujący się na terenie sklepu bankomat.

25 March 2014, admin, All comments: 0
 Mistrzostwa Powiatu w szachach

24 zawodników wzięło udział w kolejnych Mistrzostwach Powiatu Legnickiego w szachach, które odbyły się w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w Goliszowie. Naprzeciw siebie zasiedli zawodnicy z Gminy Legnickie Pole, Gminy i Miasta Chojnów, Gminy Ruja i Gminy Kunice.

25 March 2014, admin, All comments: 0
Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza!

Tradycyjnie, w ostatnią środę miesiąca, pomysłowe panie bibliotekarki zapraszają najmłodszych czytelników na zajęcia pełne dobrej zabawy, rozwijające sprawność ruchową i intelektualną – Biblioteczną Akademię Malucha. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem „Bajka o żółtej kredce”.

24 March 2014, admin, All comments: 0
Moda w stylu EKO w Gimnazjum nr 2

O czym marzy wiele młodych kobiet, a coraz częściej również panów? By ich nazwiska wymieniać jednym tchem wspólnie z takimi osobami jak Baczyńska, Arkadius, Paprocki & Brzozowski czy Woliński, by stać się sławnymi projektantami mody. Jak to zrobić? Jak realizować swoje pomysły i tworzyć własne stroje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie biorąc udział w warsztatach krawieckich, które prowadziła młoda projektantka mody – Jagoda Kawicka. W piątkowy poranek odbył się finał akcji – wiosenny pokaz mody ekologicznej.

24 March 2014, Maciek, All comments: 4
Juniorzy młodsi ograli seniorów Premium Budziwojów
W niedzielne popołudnie na dawnym „zielonym boisku” zameldowali się chojnowscy juniorzy młodsi, którzy pod okiem Bogdana Kozłowskiego przygotowują się do pierwszego spotkania ligowego. W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek rywalem była drużyna seniorów Premium Budziwojów.
24 March 2014, Maciek, All comments: 0
Rokitki zaskoczyły Konfeks. Punkt wywieziony z Legnicy!
W sobotnie popołudnie ekipa Czarnych Rokitki zameldowała się w Legnicy, by tam rozegrać kolejne ligowe spotkanie z miejscowym Konfeksem. Mecz rozpoczął się niezbyt dobrze dla naszych, gdyż legniczanie przeważali w grze. Obu drużynom brakowało jednak skuteczności. Konfeks, który rozpoczął sezon porażką w Chobieni za wszelką cenę dążył do zrehabilitowania się za tamto spotkanie.
24 March 2014, admin, All comments: 2
Sukces „I Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Football Academy Chojnów”

Być może następcy Lewandowskiego, Błaszczykowskiego czy Szczęsnego w polskiej kadrze narodowej wyszli na parkiet w sobotni poranek rozgrywając mecze w ramach „I Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Football Academy Chojnów”. Nie brakowało piłkarskich emocji, przepięknych goli, widowiskowych parad bramkarskich, lecz przede wszystkim dobrej zabawy i pięknej, sportowej atmosfery. Okrzyki kibiców, którzy szczególnie w trakcie meczów rozgrywanych przez najmłodszych miłośników futbolu skandowali nazwy ulubionych drużyn, pokazały, że piłka nożna może być i jest sportem pełnym przyjacielskich zachowań.

24 March 2014, admin, All comments: 0
Pracowity weekend KS Jerzmanka Jerzmanowice

W ostatnią sobotę, 22 marca 2014 r., w Krotoszycach odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Tenisie Stołowym. W turnieju wziął udział oczywiście Klub Sportowy Jerzmanka Jerzmanowice wystawiając liczną ekipę do boju o jak najlepsze wyniki. Cel został osiągnięty. Zaś następnego dnia pierwsza drużyna z Jerzmanowic rozegrała trudny mecz o trzecie miejsce w grupie legnickiejV ligi tenisa stołowego.

Sklep Bigform