Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

21 May 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Nasza Uczelnia najlepsza na Dolnym Śląsku w rankingu Perspektyw

Dzisiaj, 21 maja br. ogłoszone zostały wyniki 15. edycji Rankingu Szkół Wyższych 2014 przygotowanego wspólnie przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita.

21 May 2014, Elżbieta Kiełbasa KRUS, All comments: 0
Zasady BHP w gospodarstwie rolnym

Artykuł ten stanowi kolejną część cyklu artykułów na temat zagrożeń występujących w środowisku wiejskim, jak również zagrożeń wynikających z wykonywania przez rolników różnorodnych prac w gospodarstwach rolnych. W tym artykule zostaną omówione przyczyny wypadków powstałych na skutek zetknięcia się z ostrymi narzędziami ręcznymi i innymi ostrymi przedmiotami.

21 May 2014, "SFORA" Chojnów, All comments: 0
Awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich DLŚ 2014

"Jarocin, to miasto brzmi Taekwondo." Tymi słowami 17.05.2014 Burmistrz Jarocina oficjalnie otwierał turniej kwalifikacyjny strefy zachodniej w Taekwondo Olimpijskim. Na wielkopolskich matach wystartowała dwójka wychowanków LMKS "SFORA" Chojnów Sara Gmerek i Dawid Laskowski. Dla obojga był to debiut na imprezie tej rangi, aczkolwiek nasi zawodnicy spisali bardzo dobrze.

20 May 2014, admin, All comments: 0
Dni Chojnowa 2014 – znamy program!

Pectus jako gwiazda Dni Chojnowa, Soleo dla miłośników Disco Polo, tradycyjnie Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego to tylko kilka z propozycji jaki na tegoroczne Dni Chojnowa przygotowali organizatorzy. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem obchodów święta naszego miasta.

20 May 2014, admin, All comments: 1
Majowy Festyn Trójki – zapraszamy do wspólnej zabawy. Nowy termin!

Powoli rozpoczyna się okres wiosennych festynów szkolnych. Jako pierwsza na imprezę przy szkole zaprasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie. W najbliższą sobotę od godziny 16 na wszystkich gości czekać będzie wiele atrakcji począwszy od występów zespołów szkolnych, przez mnóstwo konkursów, na koncercie zespołu Rok Starsi kończąc.

20 May 2014, Maciek, All comments: 0
Orliki zajęli doskonałe drugie miejsce w pierwszym turnieju na trawie.
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie orlików. Tym razem młodzi adepci futbolu nie rywalizują już w hali, a na turniejach zlokalizowanych na murawie. Podopieczni Łukasza Kurczaka, którzy reprezentują rocznik 2003-2004 wybrali się do Lubina. Spotkania odbywały się na bocznych boiskach miejscowego Zagłębia.
20 May 2014, admin, All comments: 0
Festyn Rodzinny w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

W najbliższą sobotę, 24 maja przy Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie odbędzie się festyn rodzinny, którego organizatorem jest Rada Rodziców. Sugerujemy zapisać sobie to wydarzenie w swoim kalendarzu – warto tam być!

19 May 2014, admin, All comments: 0
Spektakl plenerowy „Człowiek na moście” i przedstawienia dla dzieci.

Końcówka maja w Teatrze Modrzejewskiej zapowiada się bardzo interesująco. Każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno dorośli jak i dzieci. 23 maja odbędzie się premiera spektaklu plenerowego „Człowiek na moście”, inspirowanego życiem Henryka Karlińskiego, w ramach 45. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”. Poza tym, z okazji zbliżających się wielkimi krokami Dnia Matki i Dnia Dziecka, legnicki teatr przygotował trzy dodatkowe propozycje repertuarowe: spektakl dla dzieci „Tylko jeden dzień”, przygodową baśń familijną „Ony” oraz „Więzi rodzinne” z Małgorzatą Pieńkowską. Szczegóły w artykule.

19 May 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Hiszpańska niedziela w Galerii Piastów

Zapraszamy na kolejną niedzielę z atrakcyjną i lubianą kulturą obcą. Po brytyjskich i włoskich klimatach czas na gorące południe - Hiszpanię! Gwiazdą wydarzenia będzie Conrado Moreno.

19 May 2014, admin, All comments: 0
III Noc Muzeów w Chojnowie

Już po raz trzeci w Chojnowie zagości Noc Muzeów. Podobnie jak w zeszłych latach w późnych godzinach wieczornych na wszystkich gości czekać będzie wiele atrakcji począwszy od licznych wystaw w muzeum, stałych i czasowych, przez pokazy grupy rekonstrukcyjnej na lubianej Wyprawie Odkrywców kończąc.

19 May 2014, Dolnośląski Urząd Pracy, All comments: 0
Przyjdź po pracę i wiedzę

Za wstęp nie zapłacisz ani złotówki, a możesz zdobyć zatrudnienie oraz zyskać cenne informacje!

18 May 2014, admin, All comments: 0
Oddam za darmo – przedłużamy akcję!

Wstępnie planowaliśmy publikację pierwszych ogłoszeń „oddam za darmo” oraz „przyjmę za darmo” 10 maja, czyli kilka dni temu, jednak w związku z wieloma zapytaniami zainteresowanych Czytelników naszego portalu przedłużamy ten termin. Na Państwa ogłoszenia czekamy do końca maja i w czerwcu ruszymy z ich publikacją.

17 May 2014, admin, All comments: 0
Znaleziono psa - szukamy właściciela

Przy ul. Wojska Polskiego w Chojnowie znaleziono błąkającego się, młodego, czarnego psa ubranego w obrożę. Pies jest przyjazny, grzeczny i zadbany.

17 May 2014, kuba, All comments: 0
Derby dla Chojnowianki! Gałaszkiewicz zapewnia trzy punkty

W derbowym meczu z Górnikiem Złotoryja Chojnowianka Chojnów na własnym stadionie zwyciężyła 1:0 i jest na ostatniej prostej na drodze do IV ligi! Bramkę na wagę trzech punktów w 75 minucie zdobył chwilę wcześniej wprowadzony Gałaszkiewicz.

17 May 2014, admin, All comments: 2
Chojnowianie trasą ucieczki mieszczan w 1428 r. Zwiedzanie wieży Dużego Kościoła

Chojnów liczy około 15 tys. mieszkańców. Ilu z nich mogło podziwiać swoje miasto z lotu ptaka? Niewielu. Taką możliwość stworzył w sobotni poranek Jerzy Kucharski zapraszając chojnowian do zwiedzania wieży Dużego Kościoła, z góry której rozciąga się piękny widok na cały Chojnów i okolice.

16 May 2014, Maciek, All comments: 0
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców. Gimnazjada.
W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców – tzw. Gimnazjada. Do rywalizacji przystąpiły ekipy piłkarskie z obu chojnowskich szkół. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył kibicom nie lada emocji. Padło aż pięć goli.
16 May 2014, Monika Łagoda, All comments: 0
Spotkać się by pożegnać z pytaniem na ustach "Czym jest szczęście?"

8 maja o godz. 19.00 na Scenie na Strychu w przybytku legnickiej Melpomeny mogliśmy obejrzeć spektakl „Dzień dobry i do widzenia” w reżyserii Magdy Skiby. Duodram – bo tak nazywa się fachowo dramat rozpisany na dwie postaci, uderzał swoim autentyzmem. Kameralna przestrzeń oraz minimalistyczna scenografia potęgowały efekt, pozwalały skupić się na bohaterach, ich historii, a także środkach ekspresji aktorów. Bo tutaj one właśnie okazały się kluczowe.

16 May 2014, admin, All comments: 0
Ogłoszenie wyników Konkursu Wiosennego z Salonem Optycznym OKO

11 kwietnia, wspólnie z Salonem Optycznym OKO ogłosiliśmy Konkurs Wiosenny, w którym do wygrania były dwie pary wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych z filtrami. Dziś – zgodnie z regulaminem – publikujemy nazwiska dwóch osób, które zostały wyłonione w drodze losowania.

16 May 2014, artykuł sponsorowany,
Smaczna Budka przy ul. Paderewskiego 13a. Apetyczne jedzenie, gofry i napoje.

Lubisz zjeść szybko i smacznie? A może masz ochotę na aromatyczną kawę z ekspresu na wynos? Spacer z gofrem w ręku albo kubkiem świeżej kawy - hmmm, brzmi dobrze. W najbliższą sobotę tj. 17.05. br. otwarta zostanie Smaczna Budka przy ul. Paderewskiego 13 a. Będzie można zatrzymać się nieopodal trasy Chojnów-Legnica, Legnica-Chojnów, kupić apetyczne jedzenie, ciepłą kawę oraz chłodne napoje.

16 May 2014, Karolina, All comments: 0
Seniorzy ponownie zagościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej
W minioną środę Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zorganizowała kolejne spotkanie seniorów , którego celem było zapoznanie ze światem laptopów , tabletów i smartfonów . Uczestnicy uczyli się obsługi tych urządzeń , zapoznawali się z możliwościami , które dają te nowości technologiczne . W ramach szkolenia dowiedzieli się iż mają możliwość skorzystanie z bardzo bogatej oferty e-booków , które są dostępne na tych urządzeniach .
Sklep Bigform