Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

29 December 2014, Redaktorka, All comments: 3
Recydywista z Chojnowa ukradł automat do gier i ranił kolegę maczetą

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi oskarżyła niebezpiecznego recydywistę z Chojnowa o dokonanie szeregu przestępstw.25-letni Andrzej Ś. działając sam groził przestępstwem chłopakowi swojej siostry i ranił maczetą kolegę, a wspólnie z innymi osobami ukradł automat do gier i stare akumulatory.

29 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Ostrzeżenie przed ptasią grypą na terenie powiatu legnickiego
W związku z pojawieniem się ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy prosi o niezwłoczną informację o zauważonych padnięciach ptaków lub innych zauważonych niepokojących objawach występujących u dzikich ptaków.
27 December 2014, admin, All comments: 0
Zgubione, znalezione

Od mieszkańców Chojnowa otrzymaliśmy dwa zgłoszenia- o znalezionych i poszukiwanych kluczach.

Za starym stadionem został znaleziony pęk kluczy na smyczy. Jeden duży i dwa małe. Dołączam zdjęcie.

Dnia 24.12 zgubiłem klucze do samochodu marki Mitsubishi. Dodam że klucze były zawieszone na krótkiej (ok. 10 cm) czarnej smyczce.

27 December 2014, Redaktorka, All comments: 1
Najtragiczniejsze święta w Polsce od lat
Przez ubiegłe trzy dni w Polsce miały miejsce aż 654 pożary. Zginęło w nich 15 osób, a 37 zostało rannych.
27 December 2014, admin, All comments: 0
Sesja Rady Miejskiej Chojnowa i Rady Gminy Chojnów 30 grudnia
30 grudnia odbędą się sesje Rady Miejskiej Chojnowa oraz Rady Gminy Chojnów.
26 December 2014, admin, All comments: 1
Fajerwerki tylko w Sylwestra i Nowy Rok- zakaz używania materiałów pirotechnicznych do 10.02.2015
W celu ochrony życia, zdrowia lub mienia oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego wprowadza się zakaz używania wyrobów pirotechnicznych, wyłączonych spod koncesjonowania – z wyjątkiem wyrobów pirotechnicznych przeznaczonych do użytku teatralnego, w miejscach lub obiektach publicznych na terenie województwa dolnośląskiego.
25 December 2014, Małgorzata Uroda , All comments: 0
Jak poradzić sobie ze świątecznym obżarstwem – 3 sposoby na niestrawność
W tradycję Świąt Bożego Narodzenia, w większości domów, wpisana jest uczta wigilijna złożona z 12 potraw, z których każdą z osobna należy skosztować. Poranek Bożonarodzeniowy to syte śniadanie, potem Rodzinny obiad, desery, kolacje i tak przez trzy dni. To okres na który czekamy cały rok i większość z Nas na czas Świąt porzuca zalecenia lekarskie, restrykcyjne diety i ,,popuszcza pasa”. Świąteczne potrawy to niezłe wyzwanie dla organizmu. Tłusty karp przegryzany makowcem, a następnie śledziową sałatką z majonezem to niezły prezent dla układu trawiennego. Jak poradzić sobie z dolegliwościami związanymi z przejedzeniem?
24 December 2014, Maciek, All comments: 3
Chojnowianie gotowi do świąt. Nocny spacer z aparatem
Od dłuższego czasu podczas wieczornego spaceru mieszkańcy naszego miasta mogą nacieszyć oko licznymi ozdobami świątecznymi, które pojawiły się w rynku. Samo centrum, tuż po zapadnięciu zmroku, zmienia się nie do poznania. Liczne ozdoby, świecidełka czy wreszcie cudowna choinka sprawiają, że czujemy magię Bożego Narodzenia. Przechadzając się ulicami Chojnowa odczuwamy, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak nie tylko władze zadbały o to, aby nasze zazwyczaj ponure miasto zmieniło się nie do poznania.
24 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"Wigilia Bożego Narodzenia to dzień, w którym razem z naszymi bliskimi zasiadamy przy jednym stole. Razem kolędujemy, spożywamy tradycyjne wigilijne potrawy, wspólnie wspominamy ubiegłe czasy. Tego właśnie dnia zapominamy o wszystkich sporach i sprawach które nas trapią.
24 December 2014, admin, All comments: 0
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy redakcja portalu!

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.Pomyślności, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej smile

24 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Porządek Mszy Świętych w chojnowskich Parafiach
Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości. Spotykamy się z bliskimi, wspólnie zasiadamy przy jednym stole, kolędujemy. To również czas zadumy i modlitwy oraz wspólnego gromadzenia się w świątyniach, gdzie całymi rodzinami łączymy się ze sobą i cieszymy się narodzinami Pana Jezusa. To najlepszy moment by po całym dniu zgiełku, oddać się chwili refleksji. Poniżej prezentujemy harmonogram Nabożeństw w chojnowskich Parafiach.
24 December 2014, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
Życzenia świąteczne od Gimnazjum nr 2
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia chciałbym w imieniu swoim oraz całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie życzyć wszystkim mieszkańcom Miasta i gminy Chojnów spokojnych i radosnych chwil w gronie najbliższych osób, suto zastawionego stołu i wspaniałej wigilijnej atmosfery oraz tego aby w nadchodzącym Nowym Roku wszystkie marzenia, piękne pomysły i twórcze inicjatywy, których nie brak na naszym terenie, kwitły i realizowały się w mgnieniu oka nie napotykając żadnych trudności.
23 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Święta bez śniegu...
Każdy z nas ma różne wyobrażenia co do tego,jak powinna wyglądać Wigilia Bożego Narodzenia. Jedni twierdzą, że najważniejsze jest, aby liczba potraw na stole się zgadzała, innym zależy głównie na czasie spędzonym z rodziną, ale większość z nas jednogłośnie stwierdza, że najpiękniejsze święta są wtedy,gdy za oknem dostrzec możemy biały puch. Jednakże nadchodzące dni upłyną pod znakiem mokrej, choć całkiem ciepłej aury jak na tę porę roku. Synoptycy są zgodni, podczas tych świąt śniegu nie będzie.
23 December 2014, Redaktorka, All comments: 2
Silny wiatr dał się we znaki. Strażacy musieli interweniować
Wiatr, z którym nasz kraj zmaga się już od jakiegoś czasu ubiegłej nocy pokazał swoją prawdziwą naturę. Jego porywy, które dochodziły nawet do 90 km/h przyniosły wiele strat, również dla mieszkańców miasta i gminy Chojnów.
23 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Zaginął pies. Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów" prosi o pomoc (Aktualizacja)
Ubiegłej nocy około godziny 23 z terenu jednej z chojnowskiej posesji uciekł pies. Jest to roczna sunia rasy Alaskan Malamut, pies jest z rodowodem, posiada chip o nr 967000009519877, wabi się Shadow.
23 December 2014, UKK Oriens MTB, All comments: 0
Zdrowych i wesołych Swiąt Bożego Narodzienia życzy klub UKK Oriens MTB
Klub Kolarski UKK Oriens MTB w Chojnowie składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wspomagali nas w sezonie 2014. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, pomoc w organizacji wyjazdów na zawody, w których braliśmy udział. Bez Państwa nie udałoby nam się osiągnąć takich sukcesów, jakie przypadły naszemu klubowi w tym roku.
23 December 2014, Bogusława Kruk i Maria Lis, All comments: 0
BOŻONARODZENIOWE RADOŚCI W SP 3
Miesiąc grudzień obfituje w radosne chwile związane z Mikołajem oraz nadchodzącymi świętami. Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą nie zapomniał w tym roku również o naszej szkole. Uczniowie wszystkich klas powitali go z niecierpliwością i ciekawością. Musieli wykazać się śpiewem lub choćby wierszykiem, by otrzymać prezent. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki.
23 December 2014, Maciek, All comments: 0
Grudniowe sukcesy Orlików w halowych turniejach piłki nożnej
W ostatnim czasie ruszyła liga halowa orlików. Są to chłopcy reprezentujący rocznik 2004. Trzynastego grudnia na inaugurację sezonu odbył się pierwszy turniej sezonu 2014/2015. Podopieczni Łukasza Kurczaka wybrali się do pobliskiej Legnicy, by tam rywalizować o cenne punkty. Podczas zawodów pojawiły się drużyny z Bieniowic, Krzywej, Chojnowa oraz Legnicy. W pierwszym spotkaniu sezonu 2014/2015 młodzi chojnowianie musieli zmierzyć się z bardzo dobrze dysponowaną ekipą Miedzi Legnica.
22 December 2014, Partnerstwo,
Kolejne energooszczędne mieszkania i domki z keramzytu powstaną w Chojnowie
Firma "D.S Dariusz Sywak" stała się już filarem chojnowskich inwestycji deweloperskich. Wszystko rozpoczęło się od pierwszej inwestycji, jaką było wybudowanie kamienicy przy ul. Długosza. Prężnie działająca firma postawiła na materiał przyszłościowy i całość wykonała techniką keramzytową. W zaskakującym tempie powstała piękna kamienica, która do dziś jest wizytówką ulicy Długosza.
22 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Regały w Bibliotece Miejskiej wypełniły się nowymi książkami

Święta to nie tylko czas zakupów, szaleństwa w kuchni czy generalnych porządków. W ciągu tych kilku wolnych dni, każdy powinien znaleźć chwilę dla siebie, by odbić sobie ogrom pracy włożony w przygotowania. Każdego, kto nie ma jeszcze pomysłu na wykorzystanie wolnego czasu, zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, która w tym miesiącu wyposażyła się w nowe pozycje. Wśród nich można znaleźć literaturę zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.