Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

10 May 2014, Maciek, All comments: 2
Chojnowianka ponownie wygrywa. IV liga coraz bliżej Chojnowa.
Stal Chocianów przyjechała do Chojnowa na wielki rewanż za porażkę w poprzedniej rundzie, aż 5:1. Biało niebiescy zdziesiątkowani kartkami przystąpili do dzisiejszego spotkania w bardzo asekuracyjnym składzie. Trener Arkadiusz Palu podjął jednak wiele słusznych decyzji w ustawieniu naszej ekipy. Od samego początku spotkania uzyskaliśmy przewagę zarówno w posiadaniu piłki jak i składnych akcjach.
Goście mogli liczyć jedynie na skromne kontrataki.
09 May 2014, admin, All comments: 0
Spływy kajakowe 2014 – ruszyły zapisy!

Trasa Uniejowice – Chojnów, kajak, woda, mnóstwo dobrej zabawy, przyjacielskiej atmosfery i niezapomnianych wrażeń – tak w kilku słowach można opisać to, co czeka na śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w spływach kajakowych organizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Niedawno ruszyły zapisy – radzimy się pośpieszyć, ilość miejsc ograniczona!

09 May 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 2
Akademia Śmieciowa – wykład 16.  Śmieci w sieci.
Zastanawialiście się ile śmieci jest w sieci? Zanim zacznę, to chciałbym ustosunkować się do komentarzy. Łapówki i spalarnia. Czy były? Ponoć były. Jak wiecie, nie lubię pisać o sprawach, które znam ze słyszenia. To, że ktoś coś gadał, po którymś kieliszku, to standardowa informacja. To także żadna informacja, bardziej insynuacja. Jeśli była to prawda, to tymi sprawami powinna zająć się prokuratura.
09 May 2014, admin, All comments: 0
Osłabiona kartkami Chojnowianka przed meczem ze Stalą

Przed nami 24 kolejka piłkarskiej klasy okręgowej w grupie legnickiej. W sobotę, 10 maja 2014 r. nasz zespół zmierzy się z okupującą środek tabeli drużyną Stali Chocianów. Mocno „wykartkowana” Chojnowianka będzie zmuszona skorzystać z pomocy juniorów młodszych, którzy w tym sezonie spisują się bardzo obiecująco. Trener Arkadiusz Paluch pomimo braków kadrowych jest optymistą.

09 May 2014, Gimnazjum nr 1, All comments: 0
Jedynka pobiła gitarowy rekord!

Tradycją Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie stał się od lat udział w biciu gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja na Rynku wrocławskim. Podobnie było w tym roku - już po raz szósty uczestnicy szkolnego kółka gitarowego podjęli próbę pobicia rekordu.

08 May 2014, admin, All comments: 0
Wernisaż wystawy "Grafika" Grzegorza Fijałkowskiego

Już jutro w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Grafika” legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego. Wystawa, która bez wątpienia zainteresuje wszystkich miłośników historii, przedstawiać będzie ponad 110 sztychów miedziorytniczych.

08 May 2014, admin, All comments: 1
JWP/BC, SWRN i inni czyli Rap Melanż V. Rozdajemy bilety! (KONKURS)

Rap Melanż, czyli jedyna hip-hopowa impreza w Chojnowie, gromadzi setki miłośników „czarnej” muzyki, nie tylko z naszego miasta i okolic. W tym roku czeka nas piąta edycja i zgodnie z postanowieniami organizatorów – lepsza niż wszystkie poprzednie. Do pierwszych dźwięków wydobywających się z kolumn, które staną w parku przy Niebieskim Parasolu zostały tylko dwa dni. Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze zakupić biletu na to wydarzenie mamy konkurs, a w nim do rozdania 3 wejściówki. Zapraszamy do zabawy!

08 May 2014, Galeria Sztuki w Legnicy, All comments: 0
Legnicki Festiwal SREBRO to nie tylko biżuteria!

Kulminacja tegorocznego Festiwalu SREBRO zbliża się wielkimi krokami. Wystawy (których w tym roku jest aż 20) czynne są od końca kwietnia, ale najgorętsze wydarzenia planowane są na majowy weekend 16-17. To będzie prawdziwy maraton artystyczny: w ciągu dwóch dni odbędą się wernisaże wszystkich wystaw, w tym wręczenie cennych nagród w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej KLASYKA.

08 May 2014, admin, All comments: 0
XV Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych "Stonoga" 2014

Wyjątkowo w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie odbędzie się piętnasta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Zespołów Tanecznych „Stonoga”. Podobnie jak w poprzednich latach do udziału w konkursie zapisało się mnóstwo grup tanecznych z wielu regionów Polski. Na parkiecie zobaczymy gości z Wrocławia, Tarnowa Opolskiego, Zielonej Góry, Głogowa czy Bolesławca. Nie zabraknie również zespołów z Chojnowa, które powalczą o zwycięstwo w kilku kategoriach.

08 May 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
PZU z Kulturą

Fundacja PZU po raz kolejny dofinansowała projekty mające na celu ułatwienie dzieciom i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców) dostępu do szeroko pojętej kultury, w szczególności kultury tzw. wysokiej. W gronie organizacji, którym przyznano dofinansowanie znalazło się także Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, działające od 2012 r na terenie gminy Chojnów.

07 May 2014, admin, All comments: 3
Teatr Modrzejewskiej zaprasza! KONKURS!

Teatr Modrzejewskiej proponuje Państwu nowe przedstawienia. W najbliższy czwartek 8 maja „Dzień dobry i do widzenia” na Scenie na Strychu, w niedzielę 11 maja monodram Pawła Palcata „Roxxy2Hot” w Caffe Modjeska, a 16, 17 i 18 maja „Łemko” na Scenie na Nowym Świecie. Szczegóły dotyczące repertuaru w artykule.

07 May 2014, Monika Łagoda, All comments: 1
Magiczny koncert w sali pełnej pachnącego bzu.

Każdy kto pojawił się 1 maja br. w Teatrze Modrzejewskiej na koncercie Zespołów Nieprzystawalnych „Podwójne dno” i „Nesztojegore” na pewno nie pożałował. W ciemnej, klimatycznej sali, pośród unoszącego się dymu muzycy wprowadzili słuchaczy w magiczny świat dźwięków. Koncert okazał się prawdziwą ucztą dla zmysłów – nie tylko dla uszu, także dla oczu i nosów, a wszystko za sprawą serwowanych dźwięków, efektów świetlnych i kwitnącego bzu, który niespodziewanie pojawił się w teatralnej przestrzeni.

07 May 2014, admin, All comments: 0
XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - wydarzenia w Chojnowie

Już po raz jedenasty w naszym kraju obchodzić będziemy Tydzień Bibliotek. W dniach 8-15 maja Chojnów weźmie udział w programie promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym czasie na czytelników z naszego miasta czekać będzie szereg wydarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z programem i wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie.

07 May 2014, PWSZ Legnica, All comments: 7
„Wampiry na PWSZ” będą zbierać krew

Jednym z wydarzeń w ramach przedbiegów juwenaliowych są organizowane od kilku lat akcje zbiórki krwi na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kolejna akcja tego typu - „Wampiry na PWSZ” odbędzie się 13 maja w godzinach 10:00 – 13:00 w salach 18,19 i 20 w budynku C.

07 May 2014, Monika Łagoda, All comments: 3
Pierwsi chrześcijanie jako meliniarze? Słów kilka o spektaklu „Szaweł”.

25 i 26 kwietnia br. mogliśmy obejrzeć spektakl „Szaweł” w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy na Scenie na Nowym Świecie. Co prawda premierowy pokaz miał miejsce 31 marca 2004 roku, czyli dawno temu, ale nie dziwi, że spektakl wraca na afisze. Niewątpliwie wart jest uwagi. Nie chodzi tylko o uwspółcześnioną historię pierwszych chrześcijan, niezwykłą metamorfozę Szawła z Tarsu, lecz oryginalną scenerię i konwencję przedstawienia. Rzecz zaczyna się na… podwórku (dziedzińcu starego magazynu przy ul. Jordana 2) przy rozpalonym ognisku.

07 May 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, All comments: 1
"Dwójka" najlepsza w konkursie "Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”

Miło nam nam poinformować, że 29.04.2014 r. w 4 miastach jednocześnie: we Wrocławiu, Legnicy, Lwówku Śląskim i Ząbkowicach Śląskich odbyły się etapy rejonowe Dolnośląskiego Konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. Organizatorem konkursu są: Dolnośląska Rada do spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświatowe we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

06 May 2014, Art. sponsorowany, All comments: 6
Brytyjska niedziela w Galerii Piastów
Najbliższa niedziela w Galerii Piastów zapowiada się wyspiarsko. Spotkanie z gwiazdą telewizji- Kevinem Aistonem i moc angielskich atrakcji - to powody, dla których warto pojawić się 11 maja (w niedzielę) w Legnicy.
06 May 2014, Maciek, All comments: 0
Wczoraj język polski, dziś matematyka - matura rozpoczęta.  (video)
Hala Powiatowego Zespołu Szkół zapełniła się po brzegi. Liczne ławki ustawione wzdłuż sali w kilku rzędach oraz numerki na stołach. Taki widok od lat kojarzy się mieszkańcom naszego miasta właśnie z egzaminem dojrzałości. Nie inaczej jest w tym roku. Matura 2014 rozpoczęta.
06 May 2014, admin, All comments: 0
Oddam za darmo!

Nadeszła upragniona wiosna. Słońce mocniej grzeje, otoczenie się zieleni, a my mamy więcej siły i energii. Poza wprowadzaniem w życie pozytywnych zmian nabieramy ochoty na porządki. Sprzątamy mieszkanie – myjemy okna, przeglądamy szafy, czyścimy (jak nigdy) strych, komórkę i garaż. Nagle okazuje się, że mamy mnóstwo rozmaitych rzeczy. Ale czy są nam potrzebne? Przeważnie ich nie używamy, ale jakoś szkoda wyrzucić… Może zamiast znowu gdzieś je upychać (bo „może kiedyś się przydadzą”) pora się z nimi pożegnać i komuś oddać?

06 May 2014, Gimnazjum nr 2 , All comments: 0
Gimnazjum nr 2 wicemistrzem powiatu w turnieju BRD

30 kwietnia br. w HALI OSIR przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (eliminacje powiatowe) dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.W etapie powiatowym brało udział 13 reprezentacji ze szkół gimnazjalnych. Gimnazjum nr 2 reprezentowała 3-osobowa drużyna : Weronika Bielecka z kl.I a, Jowita Klimkiewicz i Julia Kopeć z kl. III d. Uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy i jeżdżąc rowerem po miasteczku, wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnością fizyczną pokonując rowerowy tor przeszkód.


Sklep Bigform