Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

22 April 2014, admin, All comments: 0
Ćwierćfinał Pucharu Polski. Czarni Rokitki - Miedz Legnica.

W środę 23 kwietnia o godzinie 17.00 Czarni Rokitki podejmować będą na swoim terenie rezerwy Miedzi Legnica, które na co dzień występują w 4 lidze dolnośląskiej. Spotkanie to odbędzie się w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym - ćwierćfinały.

22 April 2014, PWSZ Legnica, All comments: 0
Lokalna Akademia Sieci Cisco w PWSZ wyróżniona !

W tym roku Lokalna Akademia Sieci Cisco przy Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy otrzymała wyróżnienie za 5 lat efektywnej współpracy z Akademią. Jednocześnie jeden z instruktorów, mgr inż. Piotr Nadybski otrzymał nagrodę Instructor Excellence Award za rok 2013. Nagroda ta przyznawana jest 10% procentom najlepszych instruktorów na świecie, m.in. za efektywność kształcenia mierzoną wynikami studentów, odpowiednio wysokie noty w ankietach po przeprowadzonych kursach oraz doskonalenie warsztatu przez instruktora.

22 April 2014, admin, All comments: 2
Majówka w Chojnowie (aktualizacja)

Dwa dni dobrej zabawy czekają na chojnowian w trakcie zbliżającego się wielkimi krokami weekendu majowego. Występy zespołów muzycznych i mnóstwo konkurencji sportowych – z takich atrakcji będą mogli korzystać mieszkańcy miasta 1. i 3. maja.

19 April 2014, admin, All comments: 2
Dlaczego Wielkanoc to święto ruchome?

Święta Wielkanocne przed nami. 20 kwietnia zasiądziemy to stołów by spożyć świąteczne śniadanie, dzień później oblejemy rodzinę i bliskich zimną wodą korzystając ze Śmigusa-dyngusa. Sięgając pamięcią rok wstecz przypominamy sobie, że Wielkanoc wypadła ostatniego dnia marca. Skąd ta rozbieżność czasowa? Dlaczego święta te – podobnie jak Boże Narodzenie – nie obchodzimy jednego, konkretnego dnia? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionego przyrodnika, Jerzego Kucharskiego.

18 April 2014, artykuł sponsorowany, All comments: 0
Salon PLAY zmienia swoją lokalizację!

Salon PLAY, który do tej pory znajdował się w Intermarche przy ul. Kilińskiego 42, zmienia swoją lokalizację. Od 2 maja br. PLAY będzie na parterze nowej kamienicy przy ul. Długosza 1a. Niebawem otworzony zostanie profesjonalny salon, „z prawdziwego zdarzenia” – bez tłumów przechodzących przez obiekt i głośnej muzyki. Zapowiada się cicho, kameralnie, elegancko.

18 April 2014, admin, All comments: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Dziś film „Blue Valentine” i biografia Pablo Picasso.

W każdy piątek w zakładce „Rozrywka” zamieszczamy w ramach cyklu „Oglądaj, słuchaj, czytaj!” nasze subiektywne propozycje filmów, płyt i książek. Dziś kilka słów o filmie „Blue Valentine” z Michelle Williams i Ryan’em Goslingiem w rolach głównych oraz o biografii Pabla Picasso autorstwa Henry Gidel’a. Recenzje, zwiastun filmu i kilka zdjęć prac Picassa TUTAJ.

18 April 2014, Maciek, All comments: 0
Sparing Chojnowianki Chojnów z Sokołem Krzywa zamiast meczu ligowego
Poza juniorami i trampkarzami wczoraj na murawie pojawili się również seniorzy. Pierwsza drużyna KS Chojnowianka również pauzuje podczas świąt. Arkadiusz Paluch zamiast spotkania ligowego postanowił rozegrać sparing. Rywalem była drużyna Sokoła Krzywa.
18 April 2014, Maciek, All comments: 0
Przedświąteczny sparing trampkarzy i juniorów młodszych
W związku z tym, że podczas świątecznego weekendu juniorzy młodsi KS Chojnowianka nie rozegrają spotkania ligowego trener Bogdan Kozłowski postanowił nie marnować czasu. Wczoraj tuż po godzinie 15-tej młodzi chojnowianie rozegrali sparing z ekipą trampkarzy. Cały mecz miał na celu dopracowanie elementów taktycznych, jak i utrzymanie dobrej dyspozycji.
17 April 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 3
Akademia Śmieciowa – wykład 15. Odpowiedź ze spalarnią w tle.

Parokrotnie przeczytałem komentarze Mikołaja-Jana, któremu dziękuję za cenne uwagi i wnikliwą psychoanalizę. Odniosłem wrażenie, że można teraz wziąć kija i walnąć Kucharskiego, bo zęby mu wybili. Inaczej to sformułował. Wypalił się bidula. Może? Niemniej jednak nie dmuchaj w ten popiół. Różnie to bywa. To nie to wzbudziło we mnie zainteresowanie tym tekstem. Czytając go usłyszałem w tle osobę, z którą swego czasu współpracowałem. Mikołaj – Jan? Jeden lub dwóch facetów, a ja słyszę kobietę. Może się mylę. Poza tym ten brak konsekwencji, tak dla niej charakterystyczny. Kiepski nie może być dobrym. Najpierw nagana, a potem hymny pochwalne. Wałęsowskie jestem za, a nawet przeciw. No i ta asekuracja, którą się wyczuwa w tekście, i która była tak charakterystyczna dla tamtej osoby. Nazwę ją Cieniem. Cień swoją drogą jest sympatyczny, myśli i zawsze chce kontrolować swoje zachowanie.

17 April 2014, admin, All comments: 0
Sympatyczna suczka szuka właściciela!

Dzisiaj w godzinach porannych pod chojnowskim laboratorium przy ul. Grodzkiej znaleziono młodą, drobną, ciemnobrązową suczkę z podpalanymi łapkami. Prawdopodobnie kręciła się w okolicy od wczorajszego wieczoru.

17 April 2014, admin, All comments: 0
JWP/BC na melanżowej "PiątVce"!

Wszyscy miłośnicy rapu z Chojnowa i okolic odliczają dni do 10 maja br. Wtedy to w parku przy Niebieskim Parasolu odbędzie się piąta odsłona największej – i jedynej - imprezy hip-hopowej w naszym mieście – Rap Melanżu. 11 kwietnia otrzymaliśmy niepokojącą informację od gwiazdy wieczoru, zespołu Molesta. Z przyczyn losowych odwołali koncert w Chojnowie. Sytuacja zadziałała mobilizująco na organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania i zaprosili inną rapową ekipę z naszego kraju. 10 maja sceną w naszym mieście zatrzęsą Jaśnie Wielmożni Panowie!

17 April 2014, Elżbieta Kiełbasa KRUS, All comments: 0
Zasady BHP w gospodarstwie rolnym

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kontynuujemy publikacje artykułów dotyczących zasad BHP w gospodarstwach rolnych. W tym artykule pragniemy skupić się na zagrożeniach związanych z upadkami przedmiotów. Do wypadków tych najczęściej dochodzi w gospodarstwach rolnych, podczas wykonywania prac związanych z ręcznym przenoszeniem przedmiotów, jak również podczas remontu budynków gospodarczych, otwierania czy zamykania burt przyczep oraz obsługi maszyn i urządzeń rolniczych.

17 April 2014, Maciek, All comments: 1
Kamil Mroczkowski na żywo z Mistrzostw Świata Juniorów w boksie. Dziś 18:30. Zapraszamy
Już dziś Kamil Mroczkowski stoczy swój pierwszy pojedynek na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbywają się w Bułgarii. Młody chojnowianin pojawi się na ringu podczas walk wieczornych, które rozpoczynają się o godzinie 17:00 czasu polskiego. Reprezentant Polski - wychowanek Champion Chojnów Powiat Legnicki zaprezentuje swoje umiejętności około godziny 18:30.
17 April 2014, admin, All comments: 0
Godziny otwarcia basenu w trakcie świąt

W trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych Basen Miejski w Chojnowie czynny będzie w innych godzinach niż na co dzień. Zapraszamy do zapoznania się ze świątecznym harmonogramem.

17 April 2014, SP3 Chojnów, All comments: 0
Nowinki z SP3

W miesiącu kwietniu w Chojnowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pegazik”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VB - Marta Klimczyk. Odniosła sukces zdobywając I miejsce. Będzie ona reprezentować szkołę i powiat legnicki w finale wojewódzkim. Gratulacje dla Marty oraz opiekuna - p. Anny Pauch.

16 April 2014, admin, All comments: 1
Nie bij mnie - kochaj mnie. Dziesiątki misiów na ulicach Chojnowa.

Kilkadziesiąt zabandażowanych misiów pojawiło się dziś na ulicach Chojnowa. Koło Tkacza, przy Urzędzie Miejskim, w Urzędzie Gminy, tuż przy Przychodni Rejonowej, na ławkach w centrum – wszędzie tam, gdzie spacerują mieszkańcy miasta. Zabandażowane, smutne misie są częścią akcji „Historia Misia: nie bij mnie – kochaj mnie”. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator, chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem przemocy skierowany w stronę najmłodszych.


16 April 2014, Karolina Karkulowska, All comments: 0
"Ożenek" - dramat ludzkiego życia pełen humoru

„Ożenek” to spektakl, którego widzami mieliśmy okazję być w zeszłą sobotę tj. 12 kwietnia br. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl oparty jest na utworze dramatycznym rosyjskiego poety, Michała Gogola, wydanym po raz pierwszy w 1842 roku. Sztukę wyreżyserował Piotr Cieplak, który już po raz drugi podjął się współpracy z legnickimi aktorami, z którymi w grudniu zeszłego roku, zrealizował sztukę pt. „Historia o Miłosiernej, czyli Testament Psa”. Także tym razem zaskoczył widzów humorem wplecionym w dramat ludzkiego życia.

16 April 2014, admin,
Wielki Tydzień w chojnowskich parafiach

Niedzielą Palmową rozpoczął się Wielki Tydzień, czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący chrześcijan do najważniejszego święta – Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze w tym tygodniu są ostatnie Trzy Dni czyli Triduum Paschalne, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

16 April 2014, admin, All comments: 1
M z "drugiej ręki" w Chojnowie

Jeśli rozważasz przeprowadzkę i właśnie zaczynasz szukać nowego lokum dla siebie, poniższy przegląd aktualnych ofert i cen na rynku wtórnym w Chojnowie z pewnością będzie pomocny.

15 April 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
„Jedz z głową”. Nadwaga i otyłość - wróg nr 1 Twojego zdrowia!

Z dniem dzisiejszym startujemy z nowym cyklem artykułów poświęconych racjonalnemu żywieniu - "Jedz z głową". Dietetyk, chojnowianka Małgorzata Uroda przedstawi naszym Czytelnikom ciekawostki, przepisy, fakty i mity o odchudzaniu, porady, wszystko, co powinniśmy wiedzieć chcąc dbać o nasze zdrowie i atrakcyjny wygląd. Zaczynamy od największego wroga naszego zdrowia - nadwagi i otyłości. Zachęcamy do lektury!

Sklep Bigform