Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

12 April 2021, admin, All comments: 0
Rokitki posprzątanie. Czas na porządkowanie Chojnowa?
W minionym tygodniu informowaliśmy o akcji sprzątania w Rokitkach. Dzięki zaangażowaniu jednej osoby zapełnionych zostało około 85 worków, które zostały odebrane przez Urząd Gminy. Na horyzoncie pojawiają się jednak kolejne osoby, którym nie jest obojętne nasze otoczenie.
12 April 2021, admin, All comments: 0
Niedźwiedzice. Prowadziła pojazd, mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie
W miniony weekend działająca na terenie naszego powiatu policja wyeliminowała z dróg pięciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości, bądź środka działającego podobnie do alkoholu kierowali pojazdami. Do jednego z zatrzymań doszło w Niedźwiedzicach.
12 April 2021, admin, All comments: 0
Strażacka pomoc dla ratowników medycznych. Zdjęcia
Służby ratunkowe – straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe – interweniowały w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Kościuszki.
10 April 2021, admin, All comments: 3
Nieodpowiedzialne zachowanie podczas spaceru z pupilem może nas sporo kosztować
10 kwietnia w życie wchodzi rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Wśród nowych przepisów, znalazł się istotny zapis dla posiadaczy zwierząt.
09 April 2021, admin, All comments: 0
144 nowe zakażenia od początku tygodnia. Duży wzrost w piątek
W ciągu minionej doby u 65 mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Od początku tygodnia zarejestrowano 144 nowe zakażenia.
09 April 2021, admin, All comments: 0
Bez uprawnień i z ponad promilem za kierownicą. Samochód bez badań technicznych i OC
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi miał w organizmie ponad promil alkoholu. To jednak nie wszystko...
09 April 2021, Starostwo Powiatowe,
780 rocznica Bitwy pod Legnicą
9 kwietnia przypada 780 rocznica bitwy pod Legnicą. W 1241 roku na terenie miejscowości Legnickie Pole starły się ze sobą armia mongolska i rycerze księcia Henryka Pobożnego.
09 April 2021, admin, All comments: 0
A4: Samochód w rowie
Samochód w rowie - to efekt zdarzenia do którego doszło nad ranem na 77 kilometrze autostrady A4. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.
08 April 2021, admin, All comments: 0
Poniedziałkowa zmiana godzin pracy w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego
W najbliższy poniedziałek czeka nas zmiana godzin obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego. Sytuacja spowodowana jest wyłączeniem systemu CEPiK.
08 April 2021, admin, All comments: 0
Urząd Gminy: Przerwa w dostępie do internetu i telefonów. Nieczynne kasy
Urząd Gminy informuje o przerwie w dostępie do internetu i telefonów w Urzędzie Gminy Chojnów, GZGKiM oraz GOPS. Utrudnienia potrwają do 12 kwietnia.
08 April 2021, Partnerstwo,
Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi 2021  w PWSZ im. Witelona w Legnicy!
Zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, który rozpocznie się 13 kwietnia 2021 roku. Wejście na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi 2021 w PWSZ im. Witelona w Legnicy będzie możliwe poprzez stronę internetową Uczelni.
07 April 2021, admin, All comments: 0
Remont dachu zamienickiej świetlicy
Urząd Gminy wybrał najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dotyczącym remontu pokrycia dachowego na świetlicy wiejskiej w Zamienicach.
07 April 2021, admin, All comments: 0
28-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany przez chojnowskich policjantów po pościgu
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono kilka porcji handlowych marihuany.
07 April 2021, admin, All comments: 0
Rząd przedłuża obowiązują obostrzenia
Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. Decyzja motywowana jest m.in. małą liczbą łóżek i respiratorów w szpitalach.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim obowiązuje wszystkie dorosłe osoby w Polsce, ale też Polaków czasowo przebywających za granicą, a także cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Święta bez wypadków. Nie zabrakło kierowców pod wpływem alkoholu i środków odurzających
Okres minionych Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu legnickiego minął bardzo spokojnie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi obsłużyli 17 zdarzeń z udziałem kierujących. Niestety 6 kierowców straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Punkt szczepień masowych w Chojnowie. Samorząd czeka na zielone światło od wojewody
Legnickie starostwo wspólnie z miastem Chojnów chce zorganizować w naszym mieście punkt szczepień masowych. Jeśli wojewoda zaakceptuje lokalizację ruszą przygotowania do przystosowania obiektu.
06 April 2021, admin, All comments: 0
Poświąteczny trzeźwy poranek
Od godziny 5:00 na lokalnych drogach trwa akcja "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
05 April 2021, admin, All comments: 0
Powracają przymrozki i przelotne opady śniegu
Lany Poniedziałek upłynął na Dolnym Śląsku pod znakiem ochłodzenia, przelotnych deszczy i silnego wiatru. Po niezbyt ciepłej Wielkanocy czeka nas niestety chłodny tydzień.
04 April 2021, admin, All comments: 0
Sprzątanie Rokitek wsparte przez UG. Wójt zachęca do informowania o podobnych inicjatywach
W minionym tygodniu informowaliśmy o akcji sprzątania okolic stawów w Rokitkach. Do tej obywatelskiej inicjatywy odniósł się Urząd Gminy, który zorganizował odbiór zebranych nieczystości.