Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Wiadomości

14 October 2013, admin, All comments: 4
Poszukiwani właściciele czworonoga

9 października 2013 r. przy drodze gruntowej na odcinku między Michowem i Goliszowem mieszkańcy Goliszowa dostrzegli bezpańskiego psa. Wilczur nie ruszał się z miejsca, w którym prawdopodobnie został porzucony. Poszukiwane są osoby, które mogłyby pomóc w ustaleniu właściciela czworonoga.

13 October 2013, Maciek, All comments: 2
IV liga na wyciągnięcie ręki. Biało niebiescy nie zwalniają tempa!

Wczorajsze popołudnie dostarczyło nie lada emocji fanom KS Chojnowianka. Nasz lokalny klub spisuje się wyśmienicie w ostatnich spotkaniach. Nie inaczej było wczoraj na Stadionie Miejskim, gdzie rywalizowaliśmy z rezerwami Górnika Polkowice. Biało niebiescy "na fali" w ostatnich tygodniach wygrywają mecz za meczem.
13 October 2013, Maciek, All comments: 0
Pierwsze zwycięstwo juniorów młodszych - wicelider bez szans!
Długo oczekiwane zwycięstwo juniorów młodszych w końcu nadeszło. Nasi młodzi piłkarze w końcu odnieśli zwycięstwo w dodatku ograli wicelidera rozgrywek Stal Chocianów. Już po pierwszym gwizdku sędziego inicjatywę na boisku przejęła ekipa z Chojnowa. Nasi dobrze prowadzili grę zwłaszczaw środku pola.

11 October 2013, kuba, All comments: 4
Rezerwy Górnika kolejnym rywalem. Debiut tablicy świetlnej

Już dziś o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim wszystkich fanów piłki nożnej czekają kolejne emocje w klasie okręgowej. Chojnowianka zagra w ramach 10 kolejki z rezerwami II-ligowego Górnika Polkowice. Na naszym obiekcie zadebiutuje również tablica świetlna!

11 October 2013, Maciek, All comments: 0
Ekipa młodzików zdeklasowała Górnika Złotoryję. Czarna passa juniorów nadal trwa!
W tym tygodniu kolejny mecz rozegrała ekipa juniorów KS Chojnowianka. Niestety przed własną publicznością nasi młodzi piłkarze ulegli Amico Lubin. Nasi od początku meczu oddali inicjatywę w grze gościom. Ekipa z sąsiedniego miasta spokojnie kontrolowała sytuację na murawie. Chojnowscy juniorzy nie mogą wygrać spotkania w tegorocznych rozgrywkach. Czarna passa porażek trwa nadal. Miejmy nadzieję, że coś się zmieni i młodzi adepci futbolu zaczną zdobywać ligowe punkty.
11 October 2013, admin, All comments: 0
Podziękowania dla Fundacji POLSKA MIEDŹ za oświetlenie w Muzeum Regionalnym

W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace modernizacyjne oświetlenia w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Efekt jest niesamowity! Zdjęcia nie oddają różnicy jaką przyniosła zmiana. Poprzednie oświetlenie w porównaniu z nowym wygląda jakby go wcale nie było...

11 October 2013, Rafał Wyciszkiewicz, All comments: 5
Rowerem po Pieninach i Beskidach

Zapraszamy do przeczytania ciekawej relacji, z kolejnej wyprawy chojnowskiego cykloturysty Rafała Wyciszkiewicza.

10 October 2013, Monika Łagoda, All comments: 9
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 1

Chodząc po ulicach naszego miasta wielokrotnie przyglądałam się budynkom – podziwiałam ich bryłę architektoniczną oraz zdobienia. Moje oczy cieszył widok płaskorzeźb, rozmaitych dekoracji roślinnych, zwierzęcych, ornamentalnych, ażurowych galeryjek na dachach kamienic. To samo tyczy się wnętrz kościołów - wodziłam wzrokiem po malowidłach, witrażach, epitafiach.

10 October 2013, admin, All comments: 0
Ściął słupki i tablice wjeżdżając do Chojnowa

Dzisiejszego nocy, około godziny 3 doszło do zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu ulic Bolesławieckiej i Parkowej kierujący Mercedesem prawdopodobnie jadąc od strony Bolesławca wjechał na plac zieleni dzielący ulice i uderzył w stojące tam słupy i tabliczki.

10 October 2013, Maciek, All comments: 0
Dwanaście drużyn przystąpi do turnieju 6-tek piłkarskich - początek już w sobotę!
Dobiegły końca zapisy do turnieju 6-tek piłkarskich, który odbędzie się na chojnowskim Orliku. Już w najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze meczu. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło aż 12 ekip piłkarskich. Ze względu na duże zainteresowanie uczestników zawody zostały podzielone na dwa dni.
10 October 2013, MB (lca.pl) , All comments: 2
Nowa książka kontrowersyjnego blogera

Piotr Wielgucki, kontrowersyjny bloger znany pod pseudonimem Matka Kurka, wydał nową książkę pt. „Berek”. Według recenzenta, to historia pokazująca proces zbiorowego myślenia.

09 October 2013, admin, All comments: 0
Bloger z Biskupina ponownie na ławie oskarżonych

26 listopada rozpocznie się proces skierowany przeciwko blogerowi z pobliskiego Biskupina znanemu jako MatkaKurka. Poszło o artykuł zamieszczony na blogu kontrowersje.net, w którym „oberwało” się Jerzemu Owsiakowi.

09 October 2013, admin, All comments: 0
Zwierzęta cierpią na Twoich oczach!

W okresie jesienno-zimowym spotykamy się z częstymi przypadkami przetrzymywania zwierząt bez jakichkolwiek zabezpieczeń przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niestety zwierzęta takie są często również pozbawione dostępu do jedzenia oraz wody.

09 October 2013, admin, All comments: 0
Koncert Kresowy

12 października o godz. 17.00 w MOKSiR w Chojnowie odbędzie się Koncert Kresowy. Będzie to jeden z 12 koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznych Legnickich Dni Kultury Kresowej, które wspólnie z lokalnymi samorządami zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne "Krajobrazy" z Legnicy. Wystąpią m.in. zespoły z Białorusi i Ukrainy.

09 October 2013, Anna Duda, All comments: 0
Wspólnie możemy więcej

Za nami już dwa etapy projektu "Wspólnie możemy więcej" w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII”. Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica „Impuls” oraz Stowarzyszenie Jerzmanka.

08 October 2013, admin, All comments: 11
Ziemniak upieczony w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie! (aktualizacja - VIDEO)

Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie znane jest z ogromnej aktywności Rady Rodziców, która wspólnie z władzami placówki oraz rodzicami dzieci uczęszczającymi do przedszkola organizuje imprezy dla chojnowian. Tym razem wszyscy goście świętowali z pieczonym ziemniakiem!

08 October 2013, SPW Niedźwiedzice, All comments: 1
Działaj Lokalnie! Zapraszamy na warsztaty tematyczne!

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice serdecznie zaprasza na organizowane w ramach programu Działaj Lokalnie warsztaty tematyczne!

08 October 2013, admin, All comments: 3
1,6 promila alkoholu i dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych

Ubiegłej nocy policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Po zbadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

08 October 2013, admin, All comments: 0
Ile kosztuje mieszkanie w Chojnowie?

160,000 zł – tyle średnio trzeba zapłacić za mieszkanie w Chojnowie. To przeciętnie ponad 30,000 zł mniej niż za lokal w Legnicy. Tam bowiem średnia cena mieszkania wynosi 192,000 zł.

08 October 2013, Gimnazjum nr 1 , All comments: 0
Aleksandra Najda - stypendystką Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.
Aleksandra Najda, uczennica klasy 3c Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie - stypendystką Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.