Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

Wiadomości

07 October 2014, Maciek, All comments: 0
Młodzi Gniewni z pierwszym i drugim miejscem w turniejach ligi halowej!
Bardzo pracowite dwa tygodnie zaliczyli wychowankowie Marcina Rabandy. Nasi młodzi adepci futbolu rozpoczęli zmagania piłkarskie w turniejach ligi trawiastej. Dwa tygodnie temu rozpoczęto rywalizację w Legnicy. Do zawodów przystąpiły drużyny:
07 October 2014, admin, All comments: 0
SPACER- Wernisaż wystawy grafiki i rysunku Jolanty Anton
W sobotę, 4.10. w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbył się wernisaż wystawy grafiki i rysunku "Spacer" autorstwa dobrze znanej wielu Chojnowianom Jolanty Anton.
06 October 2014, admin, All comments: 0
Święto pieczonego ziemniaka w Przedszkolu Miejskim nr 1 za nami! (VIDEO)
Zgodnie z zeszłoroczną obietnicą, Rada Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 1 w Chojnowie wraz z rodzicami i władzami placówki ponownie zorganizowała "Święto pieczonego ziemniaka". W imprezie, która odbyła się w minioną sobotę, udział wzięły maluchy wraz z rodzinami, którym towarzyszyły uśmiechy i doskonałe nastroje.
06 October 2014, Maciek, All comments: 0
Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Warcabach 64 polowych (foto+video)
W minioną sobotę 24 zawodników w różnych kategoriach wiekowych przystąpiło do tegorocznej edycji Mistrzostw Powiatu Legnickiego w Warcabach 64 polowych. Pojawili się reprezentanci gminy Chojnów, Legnickiego Pola oraz miasta Chojnów. Organizatorami tegorocznego turnieju byli:
06 October 2014, admin, All comments: 0
Podziękowania za wsparcie dla Marka Smolenia
W środę miną dwa miesiące od dnia, w którym Pan Marek Smoleń został poszkodowany w wypadku. W imieniu rodziny i bliskich, pragniemy podziękować za ogromne wsparcie-zaangażowanie w zbieranie nakrętek, zakup bransoletek, przekazywanie środków finansowych, bez których niemożliwe byłoby podjęcie rehabilitacji.

06 October 2014, admin, All comments: 0
Osetnica odebrała nagrodę
W ostatnim czasie wspominaliśmy o udziale Osetnicy w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska". Pisaliśmy też, że komisja konkursowa doceniła zaangażowanie mieszkańców i postanowiła przyznać Osetnicy wyróżnienie w kategorii "Najpiękniejsza wieś", do której zgłosiło się 14 wsi z różnych zakątków Dolnego Śląska. W ubiegłą sobotę – 4 października, odbył się finał konkursu.
05 October 2014, Maciek, All comments: 0
226 kolarzy z 84 szkół na Dolnym Śląsku zawitało do Chojnowa (foto+video)
Wszystko zaczęło się już w godzinach porannych. Do Chojnowa zjechali się najlepsi kolarze z naszego województwa. Już po godzinie 8:00 rozpoczęły się zapisy, rejestracja zawodników oraz wydawanie numerów startowych. Kilka chwil później młodzi adepci dwóch kółek zameldowali się na rozgrzewce, która jest bardzo ważna w tym sporcie.
05 October 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki ograli wicelidera okręgówki. Gromala zapewnił trzy "oczka" (foto)
Czarni Rokitki dziś o godzinie 15:00 rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem przyszło nam rywalizować z wiceliderem okręgówki - Iskrą Księgienice, która bardzo dobrze prezentuje się od początku sezonu. Rokitki osłabione kilkoma kontuzjami oraz pauzującym Sebastianem Grudzińskim przystąpiły dosyć asekuracyjnie do tego meczu.
05 October 2014, Partnerstwo, All comments: 1
Smaczna budka - zmiana godzin otwarcia na okres jesienno-zimowy
Smaczna budka, znana już wielu chojnowianom ze smacznego jedzenia i aromatycznej kawy z ekspresu na wynos na okres jesienno-zimowy zmienia godziny otwarcia.
04 October 2014, Maciek, All comments: 1
Chojnowianka zdobyła kolejne punkty w IV lidze.
Kolejne punkty w IV lidze zainkasowała Chojnowianka. Podopieczni Arkadiusza Palucha rywalizowali dziś z Orłem Ząbkowice Śląskie. Rywal, pomimo lepszych statystyk, był dziś drużyną słabszą, której dopisało dużo szczęścia.
03 October 2014, admin, All comments: 1
Pierwszy w Polsce międzynarodowy mecz bokserski: Polska – Ukraina!
Już niedługo fani sportów walki będą mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym na skalę całego kraju wydarzeniu. 26 października w Legnicy odbędzie się Inauguracyjna Gala Bokserska, rozpoczynająca cykl „Polska – Reszta Świata”, w której udział wezmą także reprezentanci Chojnowa, podopieczni Arkadiusza Lewandowskiego. Dziś w Hotelu Sękowskim w Legnicy odbyła się konferencja dotycząca zbliżającej się gali.


03 October 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki powalczą z wiceliderem okręgówki o kolejne punkty ligowe.
Najbliższa niedziela będzie kolejnym sprawdzianem dla podopiecznych Mirosława Dragana. Tym razem spotkanie będzie bardzo emocjonujące, gdyż trzecie w tabeli Rokitki rywalizować będą z wiceliderem okręgówki Isrką Księgienice. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00, Czarni muszą dać z siebie wszystko, aby utrzymać doskonałą pozycję w „czubie” tabeli.
03 October 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Geomorfologia na spacerze – część 3
Dzisiaj proponuję spacer do Konradówki. Znajduje się tu jeden z licznych jazów na Skorze. Niektórzy wyrażą zdziwienie, gdyż w Konradówce jest wodospad. A, jaz? Jaz też jest, gdyż potocznie wszystkie jazy na Skorze nazywane są wodospadami. Jaz z wodospadem ma tylko to wspólne, że w jednym i drugim przypadku, z jednego i drugiego, spadają masy wody.
03 October 2014, admin, All comments: 0
Zbiórka żywności dla potrzebujących
Dzisiaj ijutro, tj. 3 i 4 października w godzinach od 8.00 do 19.00 odbędzie się kolejna edycja akcji "Podziel się posiłkiem" poprzez zbiórkę żywności w dwóch chojnowskich sklepach Biedronka.
03 October 2014, Maciek, All comments: 0
IV liga już jutro. Chojnowianka powalczy w Ząbkowicach Śląskich o kolejne punkty.
Kolejny weekend piłkarski zapowiada się bardzo emocjonująco dla wszystkich fanów futbolu. Już jutro o godzinie 15:00 na murawie zameldują się podopieczni Arkadiusza Palucha. Tym razem rywalem będzie ekipa Orła Ząbkowice Śląskie, która w lidze plasuje się na dobrej dziesiątej pozycji. Nasi rywale grają jednak w kratkę, gdyż do tej pory zaliczyli trzy zwycięstwa, jeden remis i aż cztery porażki. Miejmy nadzieję, że KS Chojnowianka będzie jutro w dobrej dyspozycji, a na boisku pokaże to co jest solą futbolu czyli dobre i składne akcje oraz gole, których do tej pory brakowało.
02 October 2014, admin, All comments: 0
Gminna Komisja Wyborcza informuje
Podajemy Państwu do wiadomości informację o składzie, siedzibie i pełnionych dyżurach przez członków Gminnej Komisji Wyborczej w Chojnowie.
02 October 2014, admin, All comments: 0
Przedszkole nr 1 zaprasza na święto pieczonego ziemniaka
Rada Rodziców wspólnie z Gronem Pedagogicznym Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie, zaprasza na "Święto pieczonego ziemniaka". Po raz kolejny będziemy się wspólnie bawić. Impreza odbędzie się w sobotę, 4.10.2014 r. na terenie Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie.
02 October 2014, admin, All comments: 0
Sesja Rady Miejskiej Chojnowa ( zapis video)
25 września o godzinie 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się sesja Rady Miejskiej Chojnowa. Radni debatowali przede wszystkim nad oceną wykonania budżetu Miasta Chojnowa za I półrocze 2014. Przedstawiono także informację o stanie realizacji inwestycji w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Wysłuchaliśmy także referatów dyrektorów placówek oświatowych. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.
02 October 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
Warsztaty Kamishibai
W dniach 8-10 października na terenie gminy Chojnów i Gaworzyce w ramach projektu „ Teatr i Książka to Łączy, Uczy, Inspiruje” zostanie przeprowadzony cykl warsztatów teatru kamishibai. Kamishibai to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem (37x27 cm) oraz drewniany lub kartonowy parawan – na wzór teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
01 October 2014, SPW Niedźwiedzice, All comments: 0
 „W zdrowym ciele zdrowy duch – program profilaktyki zdrowotnej
Na terenie wiejskiej Gminy Chojnów realizowany jest projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, którego celemjest poprawa zdrowia dzieci poprzez przeprowadzenie badan monitoringu biologicznego. Realizacja działań rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami i potrwa do października 2014 r.
Sklep Bigform