Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wiadomości

25 September 2014, Maciek, All comments: 1
Rokitki zwyciężają walkowerem. Meczu Pucharu Polski dzisiaj nie będzie.
Rokitki znalazły się w kolejnej, tym razem III rundzie Pucharu Polski. Nie potrzeba było wiele, Prochowiczanka Prochowice zrezygnowała z powodów kadrowych z przyjazdu do Rokitek. Czarni zatem zwyciężyli walkowerem 3:0 i tym samym zyskali promocję do następnej rundy. Rywale wysłali pismo do OZPN`u, w którym wyjaśnili przyczyny nie stawienia się na dzisiejsze spotkanie. Główne problemy Prochowiczanki wynikają z daty, w której docelowo miał zostać rozegrany mecz. Wielu zawodników pracuje i nie będzie miało możliwości zasilić swojej ekipy.
25 September 2014, Partnerstwo, All comments: 0
24 WRZEŚNIA RUSZA SZKÓŁKA PŁYWACKA SAIL SWIM!
Szkółka pływacka Sail Swim – Jakub Jakubowski po wakacyjnej przerwie wznawia działalność na Basenie Miejskim w Chojnowie. Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia na zajęcia nauki i doskonalenia pływania!
24 September 2014, admin, All comments: 3
Sala Doświadczania Świata już otwarta
Wczorajszy dzień w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej to Dzień Otwarty – „Rozumiemy, wspieramy, pomagamy”. Połączony był on z uroczystym rozpoczęciem działalności Sali Doświadczania Świata.
24 September 2014, Małgorzata Uroda, All comments: 0
10 zasad skutecznego odchudzania
Zmagasz się z nadwagą od lat i nie wiesz jak się z tym uporać? Brakuje Ci energii, dokucza ból stawów, a zakup ubrań to istny koszmar? Próbowałaś(eś) wielu diet i każda kończyła się fiaskiem? Brakuje Ci motywacji do zmian, jesteś znudzona(y) nieudanymi próbami? O to kilka rad, które ułatwią skuteczne odchudzanie.
23 September 2014, admin, All comments: 3
XII Wrześniowe Kresowiana za nami (FOTO + VIDEO)XII Wrześniowe Kresowiana już za nami. Biała, mała miejscowość z terenu gminy Chojnów po raz kolejny przyjęła u siebie tysiące gości. Tradycją stały się już spotkania, których zadaniem jest pomoc ludziom, którzy pragną odnaleźć swoją przeszłość, swoją małą Ojczyznę. Każdego roku "Wrześniowe Kresowiana" chcą przybliżyć kulturę oraz tradycje kresowe. W tym roku impreza po raz pierwszy odbyła się bez udziału śp. Ks. Krzysztofa Bojki, który był pomysłodawcą oraz inicjatorem owego przedsięwzięcia. To właśnie jego pamięci dedykowane były tegoroczne, XII Wrześniowe Kresowiana.
23 September 2014, Maciek, All comments: 1
Szkółka Piłkarska Stefana Stala z wizytą w Parku Wrocławskim
W miniony weekend Szkółka Piłkarska Stefana Stala po raz kolejny aktywnie spędzała czas. Tym razem prowadzący zabrał swoich podopiecznych do lubińskiego Parku Wrocławskiego. Dzieci bawiły się w najlepsze, nie zabrakło zwiedzania, odwiedzin u zwierząt i co najważniejsze zobaczenia olbrzymich replik dinozaurów. Ta ostatnia atrakcja dostarczyła młodym adeptom futbolu chyba najwięcej radości. Dzieci nie chciały wręcz odejść od prehistorycznych stworów.
22 September 2014, admin, All comments: 0
Chwytaj wiosło, czyli podsumowanie tegorocznych spływów
W ostatni piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna wystawa podsumowująca kajakarskie wojaże, które miały miejsce w bieżącym roku. Zgromadzeni w Sali Edukacyjnej goście mieli okazję obejrzeć roześmiane twarzy uczestników spływów zarówno tegorocznych jak i z lat ubiegłych.
22 September 2014, admin, All comments: 0
Chcieli przekupić policjantów kradzionym paliwem
W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo ze zbiornika samochodu ciężarowego. 
22 September 2014, admin, All comments: 0
Zapraszamy na Dzień Otwarty "Rozumiemy, wspieramy, pomagamy"
Dyrektor i Pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Chojnowie zapraszają wszystkich chętnych, a w szczególności Dzieci, Rodziców, Opiekunów i Nauczycieli na Dzień Otwarty – „Rozumiemy, wspieramy, pomagamy”,który jest połączony z uroczystym rozpoczęciem działalności Sali Doświadczania Świata i odbędzie się 23 września o godzinie 11:30.
22 September 2014, Maciek, All comments: 0
Puchar Polski znowu w Rokitkach. Czarni ruszają do boju
Już jutro w Rokitkach odbędzie się kolejna runda Pucharu Polski Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej - okręgu Legnica. Czarni znakomicie wstrzelili się w te rozgrywki wygrywając w pierwszej rundzie z Olimpią Olszanica aż 14:0. Jest to doskonały początek tego co może nas dalej czekać. Nikomu nie trzeba chyba przypominać ostatniego wielkiego sukcesu w Pucharze Polski, gdzie ekipa z naszej gminy odpadła dopiero w meczu z II ligową Stalą Stalowa Wola.
22 September 2014, admin, All comments: 0
XIII Mistrzostwa PSP Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym
Wtorek 23 września będzie okazją do sprawdzenia stopnia wyszkolenia ratowników wysokościowych Państwowej Straży Pożarnej. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy na terenie Wzgórza Chmielowego (Park Piastowski) w Chojnowie przeprowadzi XIII Mistrzostwa PSP Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym.
21 September 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni zdominowali Kaczawę Bieniowice. Klasyczny hattrick Guta!(foto)
Dzisiejsze popołudnie bezwzględnie należało do Czarnych Rokitki, którzy w meczu wyjazdowym rywalizowali z Kaczawą Bieniowice. Choć ekipa z naszej gminy w ostatnich spotkaniach nie pokazywała najwyższej dyspozycji to dziś byliśmy bezkonkurencyjni. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00.
21 September 2014, Maciek, All comments: 5
Miedź Legnica nie dała szans Chojnowiance (foto)
Fatalna passa KS Chojnowianka w IV lidze dolnośląskiej nadal trwa. Wczoraj zmierzyliśmy się przed własną publicznością z drugą drużyną Miedzi Legnica. Niestety, pomimo nadziei na dobry wynik, nie udało się zdobyć choćby jednego punktu. Goście pewni siebie zawitali do Chojnowa. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Od pierwszego gwizdka inicjatywę na murawie przejęli legniczanie. Dobra gra w środku pola oraz na skrzydłach nie pozwalała biało niebieskim na dobrą grę w defensywie.
20 September 2014, Maciek, All comments: 0
Dzieci walczyły o każdy centymetr boiska. Chojnowianka z podwójnym podium!
Dzisiejszy poranek bezwzględnie należał do najmłodszych piłkarzy. O godzinie 11:00 na chojnowskim Orliku rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do rozgrywek. Widać było sporo radości i poddenerwowania które towarzyszyło każdej potyczce. Zawody sportowe zostały zorganizowane przez KS Chojnowianka Chojnów. Do rywalizacji przystąpiło sześć ekip piłkarskich w tym dwie z naszego miasta.
19 September 2014, Maciek, All comments: 0
"Turysto! Szanuj Środowisko" - już jutro rusza Akcja Sprzątania Świata
Od jutra rusza kulminacyjny moment Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod hasłem: " Turysto! Szanuj Środowisko". W tym roku Akcja Sprzątania Świata przeszła małą rewolucję.
19 September 2014, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka powalczy z Miedzią o punkty ligowe - zapowiedź meczu
Już jutro o godzinie 16:00 na bocznej płycie przy MOKSiRze KS Chojnowianka rozegra kolejne spotkanie w IV lidze dolnośląskiej. Mecz będzie bardzo trudny i wymagający, gdyż rywal, który zjawi się w Chojnowie to Miedź II Legnica. Na dzień dzisiejszy "Miedzianka" zajmuje drugą lokatę w tabeli z kompletem punktów. Nasi sobotni rywale do tej pory strzelili 24, a stracili zaledwie 8 goli.
19 September 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni na wyjeździe powalczą z Bieniowicami - zapowiedź meczu
Pracowita niedziela czeka podopiecznych Mirosława Dragana. Czarni Rokitki w meczu wyjazdowym rywalizować będą z Kaczawą Bieniowice. Ekipa z naszej gminy nie jest w tak wysokiej dyspozycji jak pod koniec ubiegłego sezonu.
18 September 2014, Szlachetna Paczka, All comments: 8
SZLACHETNA PACZKA pod patronatem Starosty Legnickiego
Jednym z tysiąca miast biorących udział w tegorocznej edycji Projektu Szlachetna Paczkajest również Chojnów, w którym to rozpoczęła się już rekrutacja wolontariuszy. Patronat nad SZLACHETNĄ PACZKĄ 2014w Chojnowie objął Starosta Legnicki Jarosław Humenny.
18 September 2014, admin, All comments: 0
Chwytaj wiosło! Zaproszenie na wystawę fotgraficzną
Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie w Sali Edukacyjnej wMiejskiej Bibliotece Publicznej, które odbędzie się 19 września 2014 r. o godzinie 17.00. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę zdjęć z tegorocznych spływów oraz dwa pokazy slajdów.
17 September 2014, admin, All comments: 0
Dolnośląscy liderzy w Osetnicy
Pierwszy tydzień września dla mieszkańców Osetnicy był wyjątkowo pracowity. W niedzielę odbywały się dożynki, więc liczna grupa mieszkańców przygotowywała się do tej okazji, jednak już w sobotę Osetnicę odwiedziła 45 osobowa grupa dolnośląskich liderów.
Sklep Bigform