Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

25 November 2014, admin, All comments: 0
Skład rady powiatu. Znamy oficjalne wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Znamy już skład nowej rady powiatu legnickiego. Tak jak pisaliśmy wcześniej, w powiecie legnickim zwyciężyło Polskie Stronnictwo Ludowe, wprowadzając do rady ośmiu przedstawicieli.

24 November 2014, admin, All comments: 0
W niedzielę wyborcy wybiorą Wójta Gminy Chojnów. Ruszyła internetowa sonda

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów. Mieszkańcy gminy ponownie pójdą do urn, aby wybrać nowego wójta. Przypomnijmy, że można głosować na dwóch kandydatów- Andrzeja Pyrza i Barbarę Jasińską. W pierwszej turze największym poparciem cieszył się Andrzej Pyrz, zdobywając 33,3% głosów, Barbara Jasińska otrzymała 25,5% głosów.

24 November 2014, Małgorzata Uroda , All comments: 1
WYSOKI CHOLESTEROL. SPRAWDŹ PO CO SIĘGAĆ,  A CZEGO UNIKAĆ W DIECIE

Choroby sercowo-naczyniowezajmują w Polsce pierwsze miejsce wśród liczby zgonów. Wśród najczęstszych przyczyn tych schorzeń wymienia się miażdżycę, która prowadzi do choroby wieńcowej, zawału serca i udaru mózgu. Jednym z wielu czynników, które inicjują i podtrzymują zmiany miażdżycowe są tzw. dyslipidemie. Objawiają się wysokim poziomem cholesterolu całkowitego we krwi, przekraczającym normy stężeniem triglicerydów (TG) oraz zbyt niskim poziomem ,,dobrego” (HDL) i zbyt wysokim poziomem ,,złego” (LDL) cholesterolu.

24 November 2014, Maciek, All comments: 0
Kamil Mroczkowski zdobywcą Pucharu Polski 2014!
W miniony weekend w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim zakończyła się tegoroczna edycja Pucharu Polski w boksie. Na tej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu w postaci klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki. Podczas tegorocznego Pucharu Polski fani boksu zobaczyli w ringu Kamila Mroczkowskiego, który rywalizował w kategorii 91+.
24 November 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
Andrzejkowy wieczór z Galerią Piastów

Pokazy słynnego iluzjonisty, spotkania z wróżką, lanie wosku oraz masa konkursów i zabaw czeka na klientów legnickiej Galerii Piastów, którzy przyjdą do centrum handlowego w andrzejkowy wieczór.Ostatnia niedziela listopada, czyli magiczne Andrzejki, będą w Galerii Piastów dniem pełnym tradycyjnych zabaw i konkursów.

23 November 2014, Maciek, All comments: 0
Trzy punkty zdobyte w Jaworze. Rokitki zwyciężają na koniec rundy jesiennej
W dniu dzisiejszym Czarni Rokitki rozegrali ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Mecz był bardzo trudnym sprawdzianem, bowiem rywalizowaliśmy z wysoko sklasyfikowaną Kuźnią Jawor. Ekipa z naszej gminy, przy dobrym układzie pozostałych spotkań, miała szansę na zajęcie trzeciej lokaty w klasie okręgowej na koniec rundy. Niestety nie wszystkie mecze ułożyły się po naszej myśli. Finalnie zajmujemy piąte miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do trzeciej Złotoryi.
23 November 2014, admin, All comments: 0
Marsz Szlachetnej Paczki- wolontariusze zachęcali do pomocy potrzebującym rodzinom (video)

W Chojnowie, podobnie jak w wielu miastach Polski, odbył się marsz, mający na celu zapoznanie mieszkańców z projektem i zachęcenie ich do niesienia pomocy. Wolontariusze zgromadzili się o godzinie 14.00 pod gmachem Liceum Ogólnokształcącego, po czym pod eskortą policji przemierzyli chojnowski rynek. Do akcji przyłączyły się miejscowe kluby- grupa motocyklistów z Predators Chojnów oraz Klub Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”.

23 November 2014, admin, All comments: 0
II Chojnowski Miting Pływacki za nami! (video)

W sobotę, na Basenie Miejskim odbył się II Chojnowski Miting Pływacki zorganizowany przez szkółkę pływania Sail Swim i Urząd Miejski w Chojnowie. Podobnie jak rok temu, wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem.

22 November 2014, Maciek, All comments: 3
Chojnowianka zremisowała w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej
Chojnowianka spotkaniem z Widawą Bierutów zakończyła rundę jesienną i jednocześnie rozpoczęła zmagania w rundzie wiosennej. Wszystko to za sprawą przeniesienia pierwszej kolejki wiosny na jesień. Biało niebiescy stanęli przed szansą rewanżu za porażkę z początku sezonu, kiedy to Bierutów, na własnym stadionie, ograł naszych piłkarzy 1:0.
21 November 2014, Maciek, All comments: 3
Rok 2014 należał do klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki (video)
Klub bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki zaskakuje w tym roku swoją aktywnością. Podopieczni Arkadiusza Lewandowskiego przy ścisłej współpracy z firmą Feerum S.A zorganizowali w tym roku już cztery imprezy, których głównym celem była pomoc dzieciom. Wszystko rozpoczęło się charytatywną galą bokserską w Chojnowie z której dochód przeznaczony został dla Blanki Kuliniak. Na kolejne zawody nie trzeba było długo czekać.
21 November 2014, UKK Oriens MTB, All comments: 0
Wyróżnienia dla UKK Oriens MTB podczas Dolnośląskiej Gali Kolarstwa w Dzierżoniowie
W miniony piątek, w Dzierżoniowie, odbyła się Dolnośląska Gala Kolarska. Tego popołudnia sala w Kinoteatrze Zbyszek przy ul. Swidnickiej zapełniła się najlepszymi zawodnikami z naszego województwa. Na tej imprezie nie zabrakło również chojnowskiego akcentu w postaci UKK Oriens MTB. Na sali widowiskowej pojawili się młodzi adepci dwóch kółek z naszego miasta, którzy osiągali znaczące sukcesy podczas minionego sezonu.
21 November 2014, admin, All comments: 2
Oficjalne wyniki głosowania na burmistrza i radnych miasta Chojnowa
Dostępny jest już protokół informujący o tym, jak rozłożyły się głosy wyborców na kandydatów na burmistrza i radnych miasta Chojnowa. Podawane przez nas informacje dotyczące głosowania na kandydatów na burmistrza potwierdziły się w 100%, w oficjalnym protokole przy nazwiskach kandydatów widnieją takie same liczby głosów.
21 November 2014, admin, All comments: 2
Kolejni recydywiści w areszcie

Policjanci z Chojnowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej dokonali rozboju na mieszkańcu tego miasta.Sprawcy zaatakowali idącego ulicą człowieka, przewrócili go i po doprowadzeniu do stanu bezbronności zabrali pieniądze oraz telefon komórkowy.

21 November 2014, Maciek, All comments: 1
Pani Aniela Majka obchodziła dziś 100 urodziny!
Pani Aniela Majka, pensjonariuszka Niebieskiego Parasola obchodziła w dniu dzisiejszym setne urodziny. Na tą niezwykle ważną dla samej solenizantki uroczystość przybyła jej cała rodzina: córka, Ewa, wnuki: Dorota i Grzegorz oraz prawnuczki: Majka oraz Izabela. Pani Aniela Majka jest mieszkanką Chojnowa, urodziła się 22 listopada 1914 roku. Zatem oficjalnie dzień setnych urodzin datowany jest na jutro, ale z uwagi na pozostałe okoliczności, pani Aniela świętowała już dziś.
21 November 2014, Maciek, All comments: 0
Uwaga! Przerwa w dostawie wody w dniach 22.11.2014-24.11.2014

Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z przeglądem konserwacyjnym i rewizją wewnętrzną stałych zbiorników na obiekcie hydroforni przy ul. Sikorskiego nastąpią na ulicach: Kilińskiego, Sikorskiego, Łokietka i Maczka spadki ciśnienia wody i przerwy w dostawie wody w dniach 22.11.2014-24.11.2014

21 November 2014, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki w niedzielę rywalizować będą o trzecią lokatę na koniec rundy jesiennej.
W niedzielę na murawie zameldują się podopieczni Mirosława Dragana, którzy rywalizować będą z Kuźnią Jawor. Sytuacja w Okręgówce jest bardzo napięta. Czarni zajmują obecnie szóstą lokatę z dorobkiem 22 punktów. Mamy sporą szansę zakończyć rundę jesienną na trzeciej lokacie. Wszystko zależy od wyników spotkań, które rozegrane zostaną w najbliższy weekend.
21 November 2014, Maciek, All comments: 0
Piłkarska wiosna rozpocznie się już jutro. Chojnowianka Chojnów - Widawa Bierutów - zapowiedź
Informacja, którą podawaliśmy niedawno na portalu, dotycząca możliwego przedłużenia sezonu piłkarskiego stała się faktem. Otóż już jutro KS Chojnowianka, pomimo rozegrania ostatniego meczu rundy jesiennej, pojawi się na murawie. Okręgowy Związek Piłki Nożnej zadecydował, że pierwsze spotkanie z wiosny przeniesione zostanie na jesień.
20 November 2014, Maria Lis i Bogusława Kruk , All comments: 0
W „TRÓJCE” SIĘ DZIEJE …

30 października klasa IIIa była w Legnicy na spektaklu „Niekończąca się opowieść”. Zachwycone dzieci obejrzały historię krainy Fantazjany i śmiały się z baśniowych stworów. Przeżyliśmy trochę radości, trochę smutku, trochę strachu i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

20 November 2014, admin, All comments: 2
Chojnowscy przedstawiciele w radzie powiatu

W dalszym ciągu nie znamy oficjalnych wyników dotyczących składu nowej rady powiatu. Z nieoficjalnych źródeł wynika, iż w okręgu pierwszym (obejmującym swoim zasięgiem miasto Chojnów) przedstawicielami zostali: Grzegorz Bartłomiej Gapski, Joanna Maria Józefczuk, Dariusz Robert Wołoszyn i Robert Wierzbicki.

20 November 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie , All comments: 0
Gimnazjum nr 2 przystąpiło do konkursu TESCO- zapraszamy do głosowania!

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie przystąpiło do konkursu„TESCO dla szkół kulinarni odkrywcy”. Konkurs promuje zasady zdrowego odżywiania. Zespół konkursowy pod nazwą "Zdrowo Nakręceni 2” zrealizował filmik promujący zdrowy styl życia. Obecnie trwa głosowanie internautów.